Téma: 1917

9/10
blaise.judge 2020 jan. 29. - 11:04:20 9/10
(28/108)
Én szeretem a háborús filmeket és ez is tetszett. Nem egy pörgős, akció dús film azt meg kell hagyni, de nekem visszaadta azt a légkört ami abban a háborúban érezhető volt. Előtte a Joker nevezetű elmebeteg agyrémet néztem meg, hát ez kész felüdülés volt ahhoz képest. Midway jobb volt, de ott nem volt miért izgulni, mert tudtam a végeredményt. Történelem.
Balu64 2020 jan. 28. - 23:05:25 Előzmény harpia
(27/108)
Vaoo... Szar, de azért az operatőr dicséretet érdemel. Ne nézzem meg, de ha mégis akkor menjek el a moziba... Na, ezt most hogy bontsam ki?... :)))
2/10
jsfelms@gmail.com 2020 jan. 28. - 15:17:55 2/10
(26/108)
Tragikusan gyenge, tele hiteltelen/érthetetlen jelenetekkel. A húzó nevek teljesen feleslegesen vannak a filmben, sem időt, sem szerepet nem kaptak.
Zéró történet (az sem eredeti, lásd. Gallipoli), durván sematikus, negatív ellenségkép, az emberi reakciók szinte teljes hiánya stb. Szóval, felejtős... sajnos.
2/10
harpia 2020 jan. 27. - 09:53:03 2/10
(25/108)
Rendkívül gyönge film! Lapos történet kiszámítható fordulatokkal, hihetetlenül valószínűtlen eseményekkel, gyönge szereplőkkel, tömve sztereotípiákkal. Egyedül az operatőr érdemel dicséretet, de emiatt senki se nézze meg (vagy ha mégis, akkor csakis moziban).
Edmond Dantes 2020 jan. 27. - 08:57:35
(24/108)
Tisztelgés minden háborúk -itt az I. világháború- szereplői, hősei, áldozatai előtt és egy nem új keletű filmes-operatőri bravúr: számomra nagyjából ennyi az 1917. Nem kevés, de nem gondolnám elégségesnek ahhoz, hogy filmtörténelmet csináljon. És Sam Mendes családi ügye is az 1917: a matuzsálemi kort megért író-nagypapának, Alfred H. Mendesnek állít emléket a filmet záró ajánlás, aki trinidadi (!) születésű lévén maga is frontharcos volt a Nagy Háború idején a brit hadseregben. Tiszteletreméltó ám a néző számára kevéssé meggyőző érv ez a film mellett: belterjes családi hagyományápolás, (látszólag) vágatlan kivitelben. Jó, jó ... de mindez miért is? - ezzel a kérdéssel álltam fel a film végén. Tisztelettel jelezném a Szerkesztőségnek, hogy a film valódi főszereplője a két őrvezető, Blake (Dean-Charles Chapman) és főleg Schofield (George MacKay): az ő nevük érdemelne kivastagítást. A többi fölsorolt szereplő -pár "nagy név" is- csak a film elején-végén jelenik meg epizódszerepben.
10/10
transylvanianmixedgrill 2020 jan. 26. - 23:08:39 10/10
(23/108)
Mert hát mi a háború? Több milliónyi ilyen kis egyszemélyes emberi küldetés, amelynek hol van értelme, hol semmi. Attól függ, kinek/minek a szemszögéből nézzük.

Ez egy döbbenetes, csontig hatoló Odüsszeia az első világháború frontján keresztül. Csak moziban lehet megnézni, és megérteni. 10/10
9/10
NADAL14 2020 jan. 26. - 22:02:06 9/10
(22/108)
nekem is tetszett , apokaliptikus történet komor képvilággal , nem kimondottan akciódus, de így volt jó .
9/10
Ktesibios 2020 jan. 26. - 20:36:53 9/10
(21/108)
Ez egy jó film, sőt, megkockáztatom, nagyon jó. Nem annyira a hősiességet, mint inkább a háború borzalmait, totális értelmetlenségét akarja bemutatni. És ez többnyire sikerül is. Kiváló színészi játék, jó zene és operatőri munka (ez utóbbi tuti Oscar). A magyar néplélektől messzebb áll, ez tény. De épp ezért érdemes tájékozódni, mielőtt befizet az ember egy filmre, nehogy olyasmit várjon, ami eleve nem is volt szándékában az alkotóknak.
7/10
fczolika 2020 jan. 26. - 17:29:23 7/10 Előzmény Danzak
(20/108)
Énis így vagyok ezzel, bár az órát nem néztem közben, de vártam valamit ami nem jött el.
7/10
fczolika 2020 jan. 26. - 17:28:15 7/10
(19/108)
Nem volt rossz, de azért vannak jobb háborús filmek. Összességében nem bántuk meg, hogy megnéztük.
6/10
Danzak 2020 jan. 26. - 09:41:30 6/10
(18/108)
Tegnap úgy jöttem ki erről a filmről, hogy azt mondtam ennél láttam kb 5 jobb háborús filmet már. A 2 óra alatt folyamatosan vártam hogy legyen valami akció, történjen valami izgalmas, viszont közben többször is ránéztem az órámra és fogyott az idő, a film meg továbbra se tudott semmi meggyőzőt hozni.

A lövészárkos jelenetek rendkívül jól néznek ki, talán ez az egy dolog, ahol a film menthető. Viszont vannak benne teljesen röhejes jelenetek. Blake őrvezető halála.. Ez most komoly? Egy repülőről lezuhant, sebesült, földön fekvő pilóta sebesít meg úgy egy kiképzett katonát hogy belehal a sérüléseibe?? A másik: Amikor Will megtalálja Ikutszk(azt hiszem ez volt a neve)városát amit keresett , konkrétan egy Forrest Gump jelentsort látunk tőle. Dehát neki is van fegyvere, nem is értem. Persze ha többen támadnak rá futni kell. de volt hogy egy német katona elől is menekült. Mért nem próbálta lelőni? Amikor megtalálja a keresett csoportot az erdőben.. ül mindenki a fák alatt, hallgatják egy katona társukat aki énekel nekik. Ő meg simán besétál hátulról a fák mögül.. és ha esetleg egy német vagy több jött volna hátulról??? sehol egy őrszem semmi, aki figyelne?? érthetetlen.. Még annyit, hogy a film elején nem emlékszem hogy kiírták volna, hogy hol állomásoznak az angol katonák. csak a dátumot. Persze közben kiderül hogy Franciaország. De hát mégis na.. Mindent egybe vetve, ez nagyon kevés volt.


5/10
Drizari 2020 jan. 25. - 22:30:15 5/10
(17/108)
Nem is tudom .... a szöveges és képi beharangozó után többet vártam. Az elején még reménykedtem. Mondják/írják: több Oscar-díjra várományos. Milyen lehet akkor a többi jelölés? Megnézése előtt olvastam egy kritikában, a kamera vezetése olyan, mintha a néző a szereplők között lenne ... Hát nem. A történet? Megeshetett, csak a bemutatásából hiányzott az, amit a szereplői ténylegesen átérezhettek. Így láttam.
5/10
5/10
NorbiB 2020 jan. 25. - 22:02:37 5/10
(16/108)
Megnéztük egyszer, de elég is volt.
Semmi extra, egyszer nézhető.
Kicsit túllihegték szerintem. 10/5
7/10
offtopic
zsolt.horvath2003@gmail.c 2020 jan. 25. - 12:12:38 7/10 Előzmény zsolt.horvath2003@gmail.c
(15/108)
A helyesírási hibákat az új posztomban javítottam.
7/10
zsolt.horvath2003@gmail.c 2020 jan. 25. - 12:10:21 7/10
(14/108)
A háború igazi arca

A háború mindig is jelen volt a történelmünkben és szerves részét képezte annak. Rengeteg háborús film készült már: volt olyan, ami csak úgy úszott a pátoszoban, és klisét klisére halmozó jelenetekkel próbálta kihangsúlyozni a háború nagyságát, a hősök kultuszát, azonban ezek az alkotások nagyon messze járnak az igazságtól. A háború soha nem volt nemes vagy dicső, a háború egy kegyetlen test- és lélekdaráló meszesgödör, melynek vége sem nyújt feloldozást az azt túlélőknek, hiszen amit ott elszenvedtek, azt már soha nem tudják elfelejteni. Azonban vannak olyan filmek, melyek a korábban taglalt silány és semmitmondó filmeknek az ellentéte, és a háborút úgy ábrázolják, amilyen valójában lehet. A most taglalt alkotás is egy ilyen film, ez az 1917.

A cselekmény 1917 áprilisában veszi fel a fonalat. Egy fiatal katonának el kell vinnie egy rendkívül fontos levelet, mellyel 1600 katona életét mentené meg, köztük főszereplőnk bátyját. Egyik jó barátját kéri meg, hogy kísérje el őt erre a veszélyes, ám annál fontosabb misszióra. Később kiderül, hogy az út a frontvonalon keresztül vezet, amire igazán egyikőjük sincs felkészülve. A film cselekménye lényegében arra szolgál, hogy minél jobban bejárjuk mint a németek, mint az angolok bunkereit és megismerhessük az akkori fegyvereket, hadi felszereléseket, járműveket. Filmünk főhősei empatikusak és esendőek, pont annyira, hogy a nézők együtt tudjanak érezni velük, és rajtuk keresztül megismerhessük a háború borzalmait. Dean-Charles Chapman és George Mackay teljesen jók voltak a két segítőkész katona szerepében, de a hangsúly nem rajtuk volt, így nem is ismerhettük meg részletesen az általuk eljátszott főszereplők háttereit, hiszen a hangsúly a háborún volt. Roger Deakins, ki többek között a Szárnyas Fejvadász 2049, a Remény Rabjai, valamint több kiváló film kamerakezelője, mint az előbb említett alkotásokban, úgy ebben is nagyon sokat hozzáadott a mű egészéhez, hiszen a film szinte csak pár vágással operál, így az ember könnyen el tud veszni a cselekményben. A film rendkívül komplex díszletekkel operál, és még olyan apró dolgokra is figyeltek a setting megalkotásánál, mint például a lövészárkokban lévő útbaigazító táblákra, vagy akár a német bázison talált katona családjának képére, amit a nagy sietségben otthagyott az ágya sarkában. Néhol itt-ott túlzásokba esik a film, amik azonban a drámaiság erőteljességét akarják emelni, így ezek a mozzanatok is megbocsájthatók. Hatalmas pozitívum még a zene. A vészjósló, hol érzelmes dallamok felcsendülése sokszor libabőrözést váltanak ki az emberből. A nagy egész azonban mégse lehetett volna ilyen mesteri, ha nem Sam Mendes fogta volna össze. Sam Mendes olyan kiváló filmeket dirigált már, mint az Amerikai Szépség, ami az én személyes kedvencem tőle, vagy az utóbbi 2 James Bond film, így személyében egy erős kezű direktort kapunk, aki kellő tájékozottsággal és kidolgozottsággal nyúlt az I.világháború témájához.

Összességében el lehet mondani, hogy a veterán rendező ismét egy emlékezetes filmet alkotott, ami kellő megértéssel mutatja be a háború igazi arcát, és mindig figyel arra, hogy ne essen át a ló túloldalára. A rendező jól tudta, hogy hol van a határ, amin túl már komolyan vehetetlen lenne a film, és mivel ezt a képzeletbeli vonalat, bár néha súrolja, de sose lépi át, így egy érett és mértani pontossággal megszerkesztett művet kaptunk, ami mind a díjátadókon, mind a közönség körében nagy sikereknek örvend, nem érdemtelenül. Az 1917 képében megkaptuk az egyik legautentikusabb I.világháborús filmet, ami hiteles, ugyanakkor érzelmes módon mesél történelmünk mozgatórugójáról, a háborúról.
7/10
bogotizsolt 2020 jan. 25. - 11:24:30 7/10
(13/108)
Zseniális és nevetséges részek váltogatják egymást. Nem fejtem ki , mert spoiler lenne . De soha ne legyen háború !
7/10
zsolt.horvath2003@gmail.c 2020 jan. 25. - 10:49:15 7/10
(12/108)
A háború igazi arca

A háború mindig is jelen volt a történelmünkben és szerves részét képezte annak. Rengeteg háborús film készült már: volt olyan, ami csak úgy úszott a pátoszosságban, és clishét clisére halmazó jelenetekkel próbálta kihangsúlyozni a háború nagyságát, a hősök kultuszát, azonban ezek az alkotások nagyon messze járnak az igazságtól. A hábórú soha nem volt nemes vagy dicső, a háború egy kegyetlen test- és lélekdaráló meszesgödör, melynek vége sem nyújt feloldozást az azt túlélőknek, hiszen amit ott elszenvedtek, azt már soha nem tudják elfelejteni. Azonban vannak olyan filmek, melyek a korábban taglalt silány és semmitmondó filmeknek az ellentéte, és a háborút úgy ábrázolják, amilyen valójában lehet. A most taglalt alkotás is egy ilyen film, ez az 1917.

A cselekmény 1917 áprilisában veszi fel a fonalat. Egy fiatal katonának el kell vinnie egy rendkívül fontos levelet, mellyel 1600 katona életét mentené meg, köztük főszereplőnk bátyját. Egyik jó barátját kéri meg, hogy kísérje el őt erre a veszélyes, ám annál fontosabb misszióra. Később kiderül, hogy az út a frontvonalon keresztül vezet, amire igazán egyikőjük sincs felkészülve. A film cselekménye lényegében arra szolgál, hogy minél jobban bejárjuk mint a németek, mint az angolok bunkereit és megismerhessük az akkori fegyvereket, hadi felszereléseket, járműveket. Filmünk főhősei empatikusak és esendőek, pont annyira, hogy a nézők együtt tudjanak érezni velük, és rajtuk keresztül megismerhessük a háború borzalmait. Dean-Charles Chapman és George Mackay teljesen jók voltak a két segítőkész katona szerepében, de a hangsúly nem rajtuk volt, így nem is ismerhettük meg részletesen az általuk eljátszott főszereplők háttereit, hiszen a hangsúly a háborún volt. Roger Deakins, ki többek között a Szárnyas Fejvadász 2049, a Remény Rabjai, valamint több kiváló film kamerakezelője, mint az előbb említett alkotásokban, úgy ebben is nagyon sokat hozzáadott a mű egészéhez, hiszen a film szinte csak pár vágással operál, így az ember könnyen el tud veszni a cselekményben. A film rendkívül komplex díszletekkel operál, és még olyan apró dolgokra is figyeltek a setting megalkotásánál, mint például a lövészárkokban lévő útbaigazító táblákra, vagy akár a német bázison talált katona családjának képére, amit a nagy siettségben otthagyott az ágya sarkában. Néhol itt-ott túlzásokba esik a film, amik azonban a drámaiság erőteljességét akarják emelni, így ezek a mozzanatok is megbocsájthatóak. Hatalmas pozitívum még a zene. A vészjósló, hol érzelmes dallamok felcsendülése sokszor libabőrözést váltanak ki az emberből. A nagy egész azonban mégse lehetett volna ilyen mesteri, ha nem Sam Mendes fogta volna össze. Sam Mendes olyan kiváló filmeket dirigált már, mint az Amerikai Szépség, ami az én személyes kedvencem tőle, vagy az utóbbi 2 James Bond film, így személyében egy erős kezű direktort kapunk, aki kellő tájékozottsággal és kidolgozottsággal nyúlt az I.világháború témájához.

Összességében el lehet mondani, hogy a veterán rendező ismét egy emlékezetes filmet alkotott, ami kellő megértéssel mutatja be a háború igazi arcát, és mindig figyel arra, hogy ne essen át a ló túloldalára. A rendező jól tudta, hogy hol van a határ, amin túl már komolyan vehetetlen lenne a film, és mivel ezt a képzeletbeli vonalat, bár néha súrolja, de sose lépi át, így egy érett és mértani pontossággal megszerkesztett művet kaptunk, ami mind a díjátadókon, mind a közönség körében nagy sikereknek örvend, nem érdemtelenül. Az 1917 képében megkaptuk az egyik legautentikusabb I.világháborús filmet, ami hiteles, ugyanakkor érzelmes módon mesél történelmünk mozgatórugójáról, a háborúról.
1/10
Retetet45 2020 jan. 24. - 19:07:58 1/10
(11/108)
Túlhypeolt fos.
1/10
Scinc 2020 jan. 24. - 01:19:10 1/10 Előzmény bb2626
(10/108)
Igazad van, ez egy "gagyi" film. Közepes színészi alakítások, gyenge rendezés, buta sztori. Talán az operatőr érdemli meg a pénzét.
2/10
lurdba 2020 jan. 23. - 19:07:25 2/10
(9/108)
Képi látvány fantasztikus, a zene is kiváló, maga a történet már nem...akkoriban postagalambokat is használtak ilyen célokra. Túl kevés akció jelenet volt benne, kicsit olyan volt mint a Donqerque film...többre számítottam, ez van.

Spoiler: kicsit furcsálottam, h egy kb 3-4km-es frontsávon egyetlen akna sem volt elhelyezve, csak úgy végiggyalogoltak rajta, utána is mindössze egy német mesterlövész, sehol senki...