danton-b 2012 okt. 23. - 10:39:53
(18/18)
Ezt nem is vitatom,csupán jeleztem hogy túl sok az utólagos ellenálló és a magas lóról nyilatkozó,hogy ki volt komcsi azt is õk szabják meg utólag,ráadásul voltak jó komcsik is szerintük ,akik ma fidesznyikek lettek pl érdekbõl.
fredi60 2012 okt. 23. - 09:54:54
(17/18)
Fényképek, röplapok a Fõvárosi Szabó Ervin Könyvtár Budapest Gyûjteményében:

http://www.fszek.hu/56/index.htm
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 23. - 02:12:58
(16/18)
A kommunizmus az unalomba, a szürkeségbe fulladt bele. Abba, hogy az embereket már rég teljesen más dolgok kötötték le, máson járt az eszük és oda se figyeltek a rezsimre - a nyugati filmek, a diszkózene, a bécsi bevásárlóutak stb sokkal jobban erodálták a rendszert, mint a te 20 aktív ellenállód. Végül mindenki röhögött az úttörõkendõn, és emlékszem, egy iskolai tanácsközt.-i emlékünnepségen, miközben olvastam a szövegemet, abba kellett hagynom, nem bírtam tovább olvasni a nevetéstõl. A végén már senkit sem érdekelt az egész, még annyira se, hogy ellenálljanak neki.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 23. - 02:06:34
(15/18)
"Az aikidó gyakorlati technikái a kifinomult mozgáson, az ellenfél erejének érzékelésén és elvezetésén, valamint annak szétszórásán vagy az ellenfélre való visszafordításán alapulnak." (wikipédia)
Egy hatalmat könnyebb leszerelni, az aktuális helyzetet könnyebb megjavítani passzív rezisztenciával, mint aktív ellenállással. Lásd erre példaként 1848/49-et.
Egy másik '56-os filmnél egy fórumozó részletesen ki is fejtette, hogy 1956 miért volt kommunista provokáció; hogy épp az ávósok osztottak fegyvereket stb. Az aktív ellenállás sokkal kedvezõbb egy elnyomó rezsim számára, mint az unott közönyösség. A kommunizmus az unalomba fulladt bele.
danton-b 2012 okt. 23. - 02:01:54
(14/18)
De hol volt akkor az sok ellenálló mai hõs.Tudjuk Orbán kergette ki az oroszokat.:)Ugyan mán ,ha marad a rendszer Orbán ma Kisz titkár mintahogy az is volt a katonaságnál.Mondom kb 20 ember volt ellenzéki tevõleg és azok is már csak avégefelé.
danton-b 2012 okt. 23. - 01:59:39
(13/18)
Ne butáskodj,senki nem hitte hogy életében meg fog bukni arendszer még anyolvanas évek végén sem.Én éltem akkor és nagyon jól ismerem a hátoldalát is ,de nemcsak fekete volt a dolog ,volt benne jó is.Hogy ma kik ülnek parlamentben azt jobb ha nem ragozzuk nagyon ,mert akik legjobban komcsiznak ,azok politizálnak ugyanúgy ahogy akomcsik ,és akomcsik kinevezett utódai képesek voltak megreformálni apolitikai stílusukat és a demokráciát jobban tisztelik ,mint az un jobboldali pártok,illetve igazából csak egy van belõle ,amelyik éppenhogy diktatúrát építget.Tehát attól még hogy Fidesznek hívják én nem szeretem õket ,mint ahogy akomcsikat sem szerettem ,mert a tettek a lényeg és nem a blöff.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 23. - 01:56:01
(12/18)
Ugyanmár. Ezt nevezik túlélésnek. Mag hó alatt. http://magyar-irodalom.elte.hu/sulinet/igyjo/setup/portrek/ady/magho.htm
danton-b 2012 okt. 23. - 01:54:00
(11/18)
Errõl beszélek ,ezt nevezik konszolidációnak meg alámerülésnek,mert nem ment ki senki tüntetni adiktatúra ellen ,és ez is bizonyos fokú megalkuvás azaz kollaboráció.
Gábor 32 2012 okt. 23. - 01:14:30
(10/18)
Amirõl te beszélsz az egy mesterségesen fenntartott rendszer,amirõl tudni lehetett,hogy elõbb vagy utóbb,de meg fog bukni.Hajléktalan probléma akkor is volt,de nem ebben a mai formában!
Nagyon sokszor megfelelõ gyógyszereket nem lehetett kapni!Sokszor volt áruhiány különbözõ boltokban...
Az egészségügyi ellátás akkor is a nullához volt közel... És még folytathatnám a sort...
És ezeket a dolgokat olyan nyugdíjasoktól tudom,akik megtapasztalták a kommunista rendszert!
A nagyobb baj az,hogy Kádár-Csermanek János késõi utódai a "demokrácia" jegyében benn ülhetnek a
parlamentben!
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 23. - 01:11:50
(9/18)
Ez hülyeség. Az emberek legnagyobb része élte az életét, és nem azon agyalt, hogy a pártszékházban Pista Jancsinak miért ereszt a segge.
Kukorelly azt mondta: a '80-as években megcsinálták az Örley-kört, és úgy tettek, mintha egyáltalán nem létezne körülöttük diktatúra. Egyszerûen nem törõdtek vele és kész. A politikán kívül számtalan érdekes dolog van, amin lehet gondolkozni. Sõt - kifejezetten csakis a politikán túl kezdõdnek az érdekes dolgok.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 23. - 01:02:38
(8/18)
danton-b 2012 okt. 23. - 00:59:32
(7/18)
Hát kb 20 ember kivételével bizonyos mértékig mindenki kollaboráns volt ,mert volt Kisz tag ,mert kussolt amikor ellenforradalmaztak,mert építette a szocializmust..Éshát az a diktatúra nem volt egyforma az évek során .Sok szempontból szociálisan sokkal inkább érzékenyebb volt mint amai.És akkor nem beszéltem arról hogy a tanulás lehetõsége nyitva állt ,a gyógyszerek szinte ingyen voltak ,nem voltak hajléktalanok stb.de valóban politikai diktatúra volt egy ideológia volt ráeröltetve az országra .De akkor legalább volt ideológiája kevés embernek ,és nemcsak elvtelen harácsolás folyt mint ma ,és akkor aki lopott az szégyelte,mig ma törvényesítik alopást.
danton-b 2012 okt. 23. - 00:54:08
(6/18)
:D És avicc az az,hogy a mostani komcsizók igénylik a bolsevik típusú rendszert ,nencs kifogásuk a jelenlegi diktatórikus berendezkedés ellen,sõt nekik a vezérük egy "Árgyilus királyfi" ,ami kísértetiesen hasonlít "Rákosi apánkra" illetve "népünk bölcs vezetõjére"
Gondolkodni kéne hogy nem a jelszavakban van a lényeg hanem a tettekben,azzal pedig manapság óriási baj van.Az 56-osok az igaziak el lennének keseredve hogy mi lett Magyarország óriási esélyébõl,ráadásul mindenféle külsõ erõszak nélkül,kizárólag a nép saját butasága és hülye jelszavak mögé nézni képtelensége miatt.
Gábor 32 2012 okt. 23. - 00:48:12
(5/18)
A magyar forradalom és szabadságharc leverése után nem feltétlenül vált mindenki kollaboránssá a Kádár-Csermanek diktatúrában!
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 23. - 00:33:25
(4/18)
:)
danton-b 2012 okt. 23. - 00:03:17
(3/18)
"Rohadt kommunista"-most ez atrendi,korábban meg rohadt ellenforradalmár volt az.Próbáljunk érzelemmentesen reagálni,mert az sokkal meggyõzõbb mint a komcsizás .
Osztán meg van egy rossz hírem az emberek 99 százaléka kollaboráns volt ,mert élni akart ,igaz nem egyenlõ mértékben.Ezzel nem mentem fel a fõbûnösöket ,de aki szerint ellenforradalom volt az nem biztos hogy egyben Biszku unokája is pl.
danton-b 2012 okt. 22. - 23:59:08 Előzmény atomotnektek
(2/18)
Nos ha jól számolom ,akkor 6 éves voltál akkor ,tehát ezen sommás véleményedet nem hinném hogy saját tapasztalatodból szerezted,hanem így sulykolták beléd.Akkor valóban forradalom volt ,és késõbb igyekezetek befeketíteni olyan hazugságokkal hogy bûnözõk játszották afõszerepet.
ez nem igaz,pl a nagy francia forradalom sokkal kevésbé volt mentes abûnözõktõl mint 56.Minden forradalomban vannak túlkapások,de 56 ebbõl a szempontból atiszta forradalmak közé tartozott,különösen ha figyelembe vesszük az AVH ártatlan civilekkel elkövetett mészárlását október 25-én a parlament elött stb.
atomotnektek 2012 okt. 22. - 10:33:44
(1/18)
Egyébként jobb, ha tudod: '56 eredetileg egy a ruszkiktól független, de "kommunista" rendszer érdekében indult.
Csak közben kiengedtek rengeteg köztörvényest és nácit/nyilast a sittrõl és a mostani söpredék most azokat éltetve ünnepli a "forradalmat". Ami akkor már csak a söpredék cirkusza volt (lásd még lincselések, fosztogatások)