Téma: 2012

offtopic
Katka2 2009 nov. 12. - 17:15:22
(89/829)
Szerintem az ilyen üzeneteket mindenki a maga módján magyarázza-sokféleképpen-merthogy mi is sokfélék vagyunk:)
Netfigyelõ 2009 nov. 12. - 17:08:26
(88/829)
Visszaveszik Kozsót ? :)
1/10
sparrow007 2009 nov. 12. - 16:57:58 1/10 Előzmény Katka2
(87/829)
Ha lejár a maja naptár akkor a visszajönnek az istenek és visszaveszik azemberektõl ami az övék! -ez a prófécia
offtopic
Katka2 2009 nov. 12. - 16:51:25 Előzmény Millagro
(86/829)
Ebben a Parkban hét téma köré csoportosítja a nézeteit!
nagyon látványosan oldották meg, mert mindet más módon tálalják!pl: a nazca vonalakat ........beülsz egy mozinak kinézõ helyiségbe, amelynek üveg a padlója. Elmondja a történetet, és mutat egy kis repülõgépet amint felszáll, mikor kikerül a vászonról, alattad felgyúlnak a fények, és ott is folytatódik a vetítés! Olyan érzésed van, mintha fentrõl látnád a vonalakat:)
Egyébként nem válaszol meg semmit, egy helyszinen sem! Nyitva hagyja a problémát!
Millagro 2009 nov. 12. - 14:42:48 Előzmény Katka2
(85/829)
Däniken gondolatait nem ismertem teljesen, de amit olvastam tõle, arra van logikus magyarázat, de egyik sem érdekelte, és elvetette õket. Abidoszi piramison talált UFO, tengeralattjáró és helikopter képekrõl bebizonyították, hogy az eredeti szöveget befedték, majd újat véstek rá, de az idõk során a fedés lejött, így a két véset egymásra került, ami kiadta azt a három furcsa formát. Marsi arc nem létezik, az ottani piramisokat a természet alakította ki. Maják nem elefánt szobrokat készítettek, hanem az egyik papagájfejû istenük az, aminek a csõrébõl gõz jön ki.
Däniken szerint az összes tudós, aki ezekkel foglalkozik összeesküvés részese, még akkor is, ha több millióan vannak, és sokan ellenséges országok polgárai voltak vagy még mindig azok. Nem túl hihetõek az állításai, a legegyszerûbb, legvalószínûbb, legföldhözragadtabb állításokat mindig elveti, és mindent a földönkívülieknek tulajdonít.
Millagro 2009 nov. 12. - 14:29:54
(84/829)
Hogy miért nem építünk piramist? Talán mert nincsenek istenként tisztelt fáraóink, akinek ilyen mauzóleumot emelnénk. Egyébként az egyiptomiak csak rövid ideig építettek piramisokat, mert mindet hamar feltörték, kirabolták, ezért késõbb inkább a Királyok völgyében temetkeztek, aminek a helyérõl alig néhány ember tudott.
Mindemellett az egyiptomiak rengeteg feljegyzést, faragványt, képet hagytak hátra arról, ahogy éppen a piramist építik. Néhány apró részletet nem tudnak még, de kismillió plusz egy bizonyíték van arra, hogy emberek építették õket.
Magnolia1 2009 nov. 12. - 09:25:39
(83/829)
Nem vagyok csillagász, és különösebben nem is szoktam foglalkozni az UFO kérdéssel, de szerintem nagy butaság lenne csak úgy, magabiztosan rávágni, hogy õk márpedig nincsenek. Honnan tudod? Szerintem szerénytelenség lenne azt hinni, hogy csak mi vagyunk az egyetlen civilizáció a nagy univerzumban.
offtopic
Katka2 2009 nov. 11. - 21:24:31
(82/829)
Sziasztok!
Nem szeretnék az ufok-ról értekezni itt, de szeretném ha tudnátok, hogy egy Daniken nevû fickó felépített egy parkot Interlaken(Svájc) nevû helyen, és modellezi ahol - szerinte- ufok nyomai lehetnek a világban!
voltam ott! Baromi érdekes! Pl: egy kõbe faragott képen egy maja harcos "motoron" ûl! Láttam a követ-itt található! Szerinte a földönkivüliek jártak a fejlett civilizációknál, és ÕK hagyták itt a tudásukat???????:)))
Elgondolkodtató! Ja! Ufo=földönkívüli
West 2009 nov. 11. - 21:21:21
(81/829)
Szted mi értelme lenne ha elkezdenénk piramisokat építeni...?amúgy van egy Las Vegasban és sztem azért össze nem hasonlítható a piramis a mai technikai tudással ...mesterséges sziget sípálya a sivatagban vízalatti hotel....
mazsi1028 2009 nov. 11. - 18:51:09
(80/829)
A világvégét váróknak és az attól paráznók némi vígazs, hogy Kruszelnicki könyvében foglalkozik ezzel az egész mizériával. Szerinte a dolog több helyen sántít:
Elõször is, ha egy naptár eljut egy ciklus végéhez, akkor egyszerûen átfordul és belekezd egy új ciklusba. Saját nyugatinak nevezhetõ társadalmunkban december 31-ét nem a világvége, hanem egy újabb január 1. követi. Tehát ha ragaszkodunk ahhoz, hogy a maja naptár nem megy tovább a bûvös 13-nál, akkor készüljünk fel, hogy újra 0.0.0.0.1-et fog mutatni, vagyis a jó öreg december 22-ét, amikor már valóban csak pár napunk van a karácsonyi ajándékok beszerzésére - ha valaki a világvége hangulatban elfeledkezett volna szeretteirõl. A másik probléma, hogy mindig is nehéz volt jóslatokba bocsátkozni, különösen, ami a távoli jövõt illeti.
Amúgy kissé szkeptikus vagyok amiatt is, hogy a maják bármilyen zseniálisak is voltak, kétlem, hogy olyan csillagászati tudással rendelkeztek volna, mint napjainkban a tudósok. Kopernikuszig azt hitték a Föld áll és a világ közepe, onnan meg szintén hosszú volt az út Keplerig. A maják nagyon jó megfigyelõk voltak, koruk zsenijei, de nem tudnám tudásukat a mai csillagászokéhoz hasonlítani.
Amúgy összesen 49 világvége idõpontot tartanak nyilván, amibõl egy csomó "nem jött össze" és jó hír, hogy van 2012 utáni is, talán még 2400 körüli is, ha jól emlékszem.
Úgyhogy élvezze mindenki a filmet és ne ezen a 2012. dec. 21-en görcsöljetek!!!
tombenko 2009 nov. 10. - 22:18:56 Előzmény Pecsroompe
(79/829)
?
West 2009 nov. 10. - 19:34:47 Előzmény mazsi1028
(78/829)
kedves mazsi1028 csak annyit mondanék hogy a pólus változás kb 300.000 évente megy végbe szóval nem tudjuk mijen folyamatokkal jár viszont nem eggyik napról a másik napra zajlódik le..és sztem az emberek világvégén nem a bolygó elpusztulását értik hanem az emberiség kihalását ami ha úgy vesszük bármikor bejöhet elég egy piros telefonos hívás..vagy akár egy ilyen mágnese változás... viszont az engem elgondolkoztatott hogy nem csak egy vallásnál , népnél van megjelölve ez az idõpont és hát nem tom sztem elég ritka hogy több egy mástól több 1000km élõ nép is 2012õt nagy korszak váltásnak jelölték meg én mindenképp vmi pozitív dologra tekintek valamijen nagy felfedezés új energia forrás élet a Marson stb. szóval nem kell mindjárt mindeféle szörnyûségre gondoloni....
offtopic
Anditos 2009 nov. 10. - 19:28:06
(77/829)
Nem olvastam sokat vissza, ezért csak ehhez a hsz-edhez szólnék annyit, hogy osztom a véleményedet. (Egy másik film kapcsán hasonló szópárbajba keveredtem másokkal, ám ott elég otrombán leostobáztak a gondolataim miatt.) Én is úgy gondolom, hogy "több dolgok vannak földön és égen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes", sok minden van, amit nem tudunk biztosan, fõleg azokról az eseményekrõl, amiknél az Ember ott sem volt még. "A tudomány mai állása szerint ez és ez a helyzet...." - így kellene minden tudományos mondatot kezdeni, mert a következõ pillanatban már talán más lesz a helyzet. Az atommagos példád, a helio- vagy geocentrikus világkép jó példa erre. Önteltség lenne azt hinnünk, hogy a ma embere már mindent tud. És egy csomó dolog van még, amire a ma tudósai is csak a vállukat rándítják, vagy egész egyszerûen nem foglalkoznak a kérdéssel, mert nincs a jelenségre magyarázat. Szóval szerintem bizonyosra venni, hogy hogyan zajlik majd le pl a pólusváltás, és milyen következményei lesznek, lehetetlen. Minden csak találgatás, mert mindent a tudomány mai állása szerinti adatokra alapoznánk. Az meg lehet, hogy édeskevés. :-)
Millagro 2009 nov. 10. - 17:55:12
(76/829)
Nibiru 2002-2003:
http://www.hetek.hu/hit_es_ertekek/200205/naprendszer_ellenes_szervezkedes

Ha már akkor is túléltük, túléljük most is.:D
mazsi1028 2009 nov. 10. - 15:25:23
(75/829)
Ja és persze megnézem a filmet moziban (szerintem óriási vetítõ felületen élmény egy katasztrófa film), de nem egy realista alkotást várok (és persze szerintem nem is lesz az, csakúgy mint a Holnapután), hanem egy monumentális pusztulós, futós, akciógazdag filmet, amiben reményeim szerint vagy az egész emberiség kipusztul vagy csak néhány túlélõ lesz (nem szeretem amikor a fõhõs megmenti az egész bolygót az utolsó pillanatban, a Knowing ezért volt jó :-))) )
mazsi1028 2009 nov. 10. - 15:11:01
(74/829)
Donceleger hiába okítod a többieket a téged kritizálóknak sok mindenben igaza van. Lásd gravitáció, illetve az ellentétes folyási irány. A pólus váltás természetes folyamat, már többször vége bent a Földön, akkor most mitõl is félünk? Igen, nem voltunk ott, de a bolygó itt van, az élet nem szûnt meg rajta.
Én szeretem a katasztrófa filmeket, de mindig fenntartásokkal kell kezelni azokat. Lásd holnap után. A szakdolgozatomhoz is kutattam pl. errõl az egész klímaváltozásról és amit leír a film az egy erõsen túlzott alternatíva. Csak mi emberek gondoljuk azt, hogy minden így tökéletes, ahogy most van. Pedig a pólusok felcserélõdnek, jégkorszakok váltják egymást(hozzáteszem nem a mai állapot a Föld természetes állapota éghajlatilag, csak egy átmeneti szakaszban vagyunk, a jégkorszak így is, úgyis jönni fog, de a folyamatot gyorsíthatjuk a tevékenységünkkel).
Az én (számunkra, emberek számára) világvége alternatívám kettõs (majd eladom jó pénzért kidolgozva egy -két újabb filmhez :-) ): 1. mi emberek írtjuk ki egymást, 2. Föld nem bírja el az embert, mint plusz terhet és szépen egy világjárvány söpör majd végig (nem H1N1, hanem valami ami gyorsabb és agresszívabb lesz, max 3 nap és mindenkinek vége).
Én inkább hiszek ebben, mint a naptár mizériában, Nostradamusnak, 2000-es Y2K világhisztériában stb.-ben. Szerintem a Föld nem fog elpusztulni, csak mi emberek. Ami nekünk ciki, de a bolygónak nem. Persze azért meg kéne próbálni megmenteni a saját fajunkat és jobban odafigyelni az általunk okozott dolgokra.
BlackyDan 2009 nov. 10. - 13:23:22
(73/829)
Érdekes, bár véleményem szerint nem a pénzrõl van itt szó. A Hold benépesitése elevehülyeség lenne, ha ott se víz nincsen, se oxigéndús levegõ ezáltal légkör. (Jó vízet most találtak közetekben). Amennyit az USA a háborúira költött annyiból az utazát már régen fedezni tudták volna. Erre nincsen lobbi illetve a elözõekben felvetett dolgok miatt nem is éri meg ?
Te miket olvastál errõl?
Millagro 2009 nov. 10. - 13:18:15
(72/829)
Az, hogy északon és délen ellentétes irányban folyik le a víz, az a Föld tengelykörüli forgásából adódik, és az amiatti látszólagos erõ, a Coriolis-erõ miatt.
Millagro 2009 nov. 10. - 13:10:24
(71/829)
Az 51-es körzet nem csak állítólag létezik, van a valóságban is, egy titkos amerikai támaszpont, ahol a legújabb harcirepülõket tesztelik. A kormány már legalább 10 éve elismerte a létezését, eddig biztonsági okokból tagadott.
Hogy miért nem népesítettük be a Holdat? Ennek nem az az oka, hogy a földönkívüliek nem engedték, sokkal inkább az, hogy annyi pénzbõl, ami a Holdutazáshoz kell, simán meg lehetne építeni a Gibraltári-hidat, és még maradna is.
BlackyDan 2009 nov. 10. - 13:01:50
(70/829)
Az az igazság, hogy senki nem tud semmit. Én is több tanulmányt olvastam az utóbbi idõben, pro és kontra érvek egyaránt voltak. Senki nem látja az X bolygót más néven Nibiru-t. Viszont azt több kutató kimutatta, hogy mágneses átrendezõdés éri a Naprendszer bolygóit ami egy nagy tömegû test közeledését jelzi. Most lehet rugózni mi lesz a jövõben, de aki a national geographic tv-t nézni az már rájött arra a tényre, hogy semmi sem pontos. Mostanában szokott lenni késõ este mûsor a Naprendszerünk bolygóinak kialakulásáról, a NASA szimulációi mind kudarcba fulladtak a tekintetben, hogy hogyan is jött létre pár bolygó a mi kis rendszerünkben. Egyszóval bármi lehet, de nem kell ezen rágódni :))