Téma: 2012

1/10
Shiviatar 2012 nov. 09. - 21:49:05 1/10 Előzmény Thomasfrank8
(729/829)
Butaságokat írsz, érvelésed hibás és logikátlan.

"Nem értem mi a bajotok ezzel a filmmel. Szerintem sokan abban csalódnak, hogy komolytalan a film, de az alap meglátásom ezzel kapcsolatban, hogy rengetegen nem jól fognak neki a filmeknek. Elõször is tisztázni kell magunkkal, hogy ez nem valós eseményeken alapul, tehát egy film számlájára nem lehet azt felróni, hogy nem reális."

A te logikád szerint csak az a film lehet/kell hogy legyen reális, ami valós/igaz történeteten alapul? Gratulálok!

"Inkább nem is folytatom, mert errõl egy regényt is lehetne akár írni, az egyetlen tanulság, nem tetszik a kategória, ne nézd..."

Ha a kategória a sz* filmek kategóriáját jelenti, nem is bírtuk 10 percnél tovább nézni. Ez a mondatod pedig ilyen 10 éves értelmi szintre vall: "Ha nem tetszik ne nézd. Ha nem tetszik itthon ellehet menni. Ha hulladék szemét sugárzik a tévébõl ne panaszkodj, ne nézd. Ha lelõnek az utcátokban embereket, és zavar, csukd be az ablakot. Ha nem tetszik hogy Afrikában halomra mészárolják az emberek egymást, ne vegyél róla tudomást."

Hát Gratulálok!
1/10
Shiviatar 2012 nov. 09. - 20:54:27 1/10
(728/829)
Ha jönne a világvége, az elkerülhetetlen vég, te mit csinálnál?
-A.: Betöröd a kirakatokat, felrúgod a kukákat.
-B.: Megöleled a szeretteidet, és iszol még utoljára egy jó sört.

Rohadtul semmi nem történne! Épp olyan közönnyel várnád a véget, mint ahogy most is tudatában van mindenki, hogy meg fog halni, mindenki meg fog halni elõbb-utóbb. Ez az élet rendje. És az a vég épp úgy elkerülhetetlen lenne mint ez a vég. Csak az a vég biztos, ennek az idõpontja meg bizonytalan.

Létezik egyáltalán normális 2012 világvége film?
1/10
Shiviatar 2012 nov. 09. - 20:40:33 1/10
(727/829)
Ez a film után, én már várom a világvégét....az biztos nem lesz annyira rossz mint ez a film.

Legnagyobb jóindulattal 1/10 a film. A látvány miatt emelkedett -1-rõl +1-re. Izé, SPOILER vagy mi jön...zavarban vagyok, mert ez a szó filmekre vonatkozik.

Headshoot No.1.: A neutrínók felforralják a vizet a lábad alatt, mint valami mikrohullámú sütõ, de a véredet nem.
Headshoot No.2.: Apa lát egy táblát kirándulás közben a 6 éves gyerekeivel "Tilos az átjárás, Veszély!". "Nem baj gyerekek, rá se rántsatok menjünk át nézzük meg mi van ott, ez eddig nem volt!!!"
Headshoot No.3.: Bugyogó víz, rothadó szarvas tetem: "Menjünk át a kordonon, sétáljunk bele gyerekek, nézzük meg mi az! Rendben apa!" !!!!
Headshoot No.4.: "Apach helikopterek, katonai Hammerek érkeznek a helyszínre Apa, és a 2db. kisgyerek miatt!
Headshoot No.5.: Apát és a gyerekeket nem kiviszik a lezárt körzetbõl, hanem beviszik a titkos kutató központba!!!
Headshoot No.6.: Hogy aztán ott egy vezetõ geológus, aki dönt a katonák helyett, szóba elegyedjen velük, és elköszönjön tõlük!!!
Headshoot No.7.: Fellazultak a felszíni kõzet lemezek, jaj mi lesz! Neeeem, nem földrengés....Földrengés-mentes repedés!!! Szétnyílik a föld, mint ahogy reped a dinnye!!
Headshoot No.8.: Geológus barátunk felteszi a várvavárt kérdést: "Mikor hozzuk nyilvánosságra hogy evakuálhassuk az embereket?" Hova te szerencsétlen!! És kiket?!! A Föld népességét?!!!! És miért?! Hogy miután 4 éven át titokban tartották, végre pánikukban halálra taposhassák egymást az emberek?!!!
Headshoot No.9.: Elérkezett a lehetetlen. Apuka túlteljesítette Chuck Norris túlélõ képességét!!!
Headshoot No.10.: Amerika a világmegmentõ!

Mega Headshoot No.11.: Bibliai kib....ott bárkák, beszálló kártyák!!!

Multi Headshoot No.12.: Ez egy vígjáték? NEM. Paródia? NEM. Filmszatíra? NEM. Ezt komolyan gondolták? IGEN!

Ez a film az emberiség ellen elkövetett bûntett!

Ezt a filmet csak gyengeelméjûek készíthették, gyengeelméjûeknek. Más magyarázat nem lehet.
Peeeeet9 2012 aug. 19. - 22:32:42
(726/829)
spoilerek. mindenhol.
miért hiszem mindig azt, hogy valami különlegességet fogok látni...
mintha az amcsiknál lenne néhány elõírásszerû elem amit bele KELL tenniük a filmbe különben büntetést kapnak vagy valami.
1: hõsies amcsi elnök (természetesen feka) aki együtt hal meg a népével - pipa
2: hõsies amcsi elnök szívszorító beszéde a nemzethez - pipa
3: exférj a film végén újra összejön a volt feleségével mivel az mostani férje tragikus módon meghalt - pipa
4: szent, fedhetetlen erkölcsû tudós, aki elõre látott mindent, de senki sem hitt neki - pipa
5: kétszínû, gonosz, gazdag (természetesen orosz) pali aki kegyetlenül bánik mindenkivel, de végül elnyeri méltó büntetését - pipa
6: nevetséges akciójelenetek, limóval ugratás, épületen átgázolás, meg egy jó nagy rakás "éppen hogy sikerült túlélnie" jelenet - pipa
7: nyivákolós "a mamit akarom" kislány - pipa
8: csak magával törõdõ, felfuvalkodott, embertársai iránt érzéketlen magas rangú csávó aki átveszi az elnök helyét - pipa
9: fent említett feka tudós utolsó pillanatban beteljesült szerelme - pipa

ezek után azt kérdezem: HOL MARAD A TERHES NÕ?!?!?!
komolyan, az egész film egy, azaz egy nagy klisé. Az effektekért viszont pluszpont jár, azok oltári jók. A legnagyobb csalódás pedig az volt, hogy kiderült nem is ûrhajókra szálltak fel, hanem kicseszett bárkákra. legalább ûrhajók lettek volna és találkoznának késõbb kint az ûrben valami más fajjal vagy valami... na mindegy. 10/5, legközelebb megnézem róla a youtube-os videót ahol bemutatják az összes effektet.
1/10
Von Schwartz 2012 aug. 16. - 23:36:19 1/10
(725/829)
VIGYÁZZ!
BORZALMAS!
5/10
M.Zs.F 2012 aug. 03. - 14:39:08 5/10
(724/829)
Látványos, jól ki van találva, és azt hiszem kitettek magukért a látványfelelõsök. Nekem helyén van ez a film, kicsit olyan Godzillás hatása van nekem, hogy igaz hogy tudom a végét, de a látványért olyan jó újra nézni néha.

10/5
8/10
SandroVM 2012 ápr. 28. - 16:57:17 8/10
(723/829)
Minden filmes közhely ellenére nekem nagyon tetszett a film. Hiába az elcsépelt jelenetek és motívumok, hiába a hihetetlen és tipikus hollywood-i megfogalmazás, én beleremegtem a látványba és az izgalomba. Nyilván egy valós világvége következtében nem lesznek ENNYIRE szerencsés emberek a Földön, mint a filmben szereplõk, de azt hiszem hogy akinek egy kicsit is van fantáziája illetve beleérzõ képessége, az felfogta hogy mennyire kemény dolog a természet és hogy mennyire tehetetlenek leszünk. A vége már túlontúl amerikai volt, de örülök hogy végig néztem, mert elképesztõ élmény és utazás volt. Én nem vagyok látvány orientált, ha filmekrõl van szó, de lehengerelt a képi világ. Minden hibája ellenére én nagyon szeretem a katasztrófa filmeket és a "holnapután sztorikat", Roland Emmerich pedig szerintem megint bizonyította mennyire nagyszerû rendezõ - még a közhelyek ellenére is.

A történetrõl pedig csak annyit, hogy TÖK MINDEGY mikor következik be a világvége 2012-ben vagy 3964-ben, a lényeg az, hogy ha a természet TÉNYLEG és KOMOLYAN úgy "gondolja", akkor mind meghalunk... ENNYI! (Legalábbis a Földön nem éljük túl)
7/10
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 12. - 05:23:38 7/10
(722/829)
ha már nálunk nem lesz az, a filmet megcsinálhatták volna normálisan..
7/10
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 12. - 05:23:01 7/10 Előzmény hpeter93
(721/829)
itt írták elöttem hogy hiteles képet ad róla a film hogy milyen lesz a világvége, nem hiszem hogy elõhozza a szuperhõst az emberekbõl, nah meg mért pont Afrika marad meg...ha már világvége, az világvége legyen...:D
hpeter93 2011 nov. 11. - 19:03:21 Előzmény _Freddy_
(720/829)
ÁÁ azt hittem katasztrófa film de ez vígjáték pont mindent megúsznak minden elöl elrepülnek ez mi már?
Nagyon elcseszte a katasztrófafilm jellegét átment vígjátékba.
7/10
offtopic
_Freddy_ 2011 okt. 18. - 05:19:30 7/10 Előzmény nikato
(719/829)
hát azért nem egészen :D
10/10
grubesa 2011 okt. 18. - 03:12:43 10/10
(718/829)
Egyik legjobb katasztrófafilm!
10/10
9/10
nikato 2011 okt. 12. - 23:12:32 9/10
(717/829)
Szerintem meg nagyon jó film, hiteles képed ad róla, h milyen lesz a világ vége (ha lesz).
PREMIER MOZIMAGAZIN 2011 szept. 09. - 10:41:35
(716/829)
Sokaknak az a legnagyobb baja ezzel a filmmel, hogy baromira hatásvadász lett. Akciódús, kalandos, hihetetlen. Ennyi. Ha nem használja ki, hogy a maja naptár szerint akkor pusztulunk el, hanem úgy kezdõdik, mint egy B-kategóriás film, hogy kitör egy tûzhányó, aztán lesz, ami lesz, akkor senki sem lenne rá ily kiváncsi.
A rendezõ és a média csak kihasznált egy eseményt (az elméleti világvégét - amit elvileg bizonyítanak a maja naptárak), és emiatt lett sikeres, nem pedig azért mert olyan jó lenne.

A siker jelen esetben a bevételt jelenti, nem azt, hogy kinek mennyire tetszett.

Ennyi erõvel az Asylumtól a 2012 - Jégkorszak is mozikba kerülhetne, ha éppen a maja jövendölés jégbefagyásról szólna. :)
Persze ez csak személyes vélemény. :)
7/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 09. - 10:28:03 7/10
(715/829)
nem értem mit szarozzátok ezt a filmet annyira, talán tudjátok hogy lesz világvége? :D
ez csak egy film, egy elképzelés megvalósítása hogy hogyan lesz világvége, és egész jól megcsinálták
de a fõszereplõ egy kicsit átment a filmben szuperhõsbe, pl az autókázás le a hegyrõl, véletlenül se találják el õket, elég sok lehetetlen szituáció volt a filmben, de amugy a film maga jó, csak a fõszereplõnek nem kellett volna átmennie szuperhõsbe, és ez az Afrikás dolog is marhaság
Rhaegar 2011 szept. 04. - 20:16:18 Előzmény Thomasfrank8
(714/829)
A kategória tetszik (Holnapután) csak ez a film nem, mert annyira f0stos, mint a Mega cápa & óriás polip + A harci robotok szigete együttvéve.
vadavid 2011 szept. 04. - 20:03:03
(713/829)
Ezt a közel 3 órát már sosem kapom vissza az életembõl.
Hatásvadász, liberális f*stenger.Roland Emmerich-et minimum a holdra kéne számûzni, ezért a szutyokgócért, amit nem kis összegbõl taknyolt össze.
Ajánlom az ellenségeimnek és minden konzumidióta ***moderálva***.
10/10
Thomasfrank8 2011 aug. 15. - 11:04:01 10/10
(712/829)
Nem értem mi a bajotok ezzel a filmmel. Szerintem sokan abban csalódnak, hogy komolytalan a film, de az alap meglátásom ezzel kapcsolatban, hogy rengetegen nem jól fognak neki a filmeknek. Elõször is tisztázni kell magunkkal, hogy ez nem valós eseményeken alapul, tehát egy film számlájára nem lehet azt felróni, hogy nem reális. Inkább nem is folytatom, mert errõl egy regényt is lehetne akár írni, az egyetlen tanulság, nem tetszik a kategória, ne nézd...
10/10
Ford Mustang 2011 aug. 07. - 14:45:25 10/10
(711/829)
A film hossza 160'
norbe90 2011 aug. 07. - 02:21:51
(710/829)
Ku*va nagy csalódás volt.10/4