Téma: 2012

3/10
gymbo 2009 nov. 16. - 09:17:03 3/10
(169/829)
Én nemcsak hogy csalódtam, hanem fel is vagyok háborodva. Sajnos. Amiért igazából zavar, hogy majdnem 3 órát kellett szenvednem. Hamár tudják hogy nem lesz egy életreszóló élmény hanem egy elsózott popcornmozi, akkor mi a büd...rancnak kellett ilyen hosszúra csinálni. Kihagyhatták volna azokat a borzasztó párbeszédeket, s felesleges karakter felépítéseket. Tényleg csapnivalóak voltak a karakterek. Még a Hallmark szintet sem érik el, mivel ott legalább próbálják átadni a karakter személyiségét.
Nagyon vártam ezt a filmet, s lehet ezért ilyen erõsek az ellenérzéseim. Olyat vártam ami ebben a sztoriban tökéletesen benne volt. Misztikumot, borzongást s olyan látványt ami paszírozzon be a székbe(pl. holnapután tornádós jelenete vagy a Képlet repülõzuhanós jelenete)Azt se értem igazán miért hagyták ki a maja vonal lehetõségét? Látványilag meg amit kaptam: egy emberek nélküli legóváros összezuhanása, ahol még véletlen sem merülhettünk el egy általunk élményszámba menõ részletnél, mert idõt nem hagytak rá. Bezzek a karakterek személyiségének ábrázolásában igen..
Más: Szinkron.Azért a magyarok se raktak a filmhez hanem elvettek belõle. kb olyan szinten sikerült megoldaniuk mint ahogy a 24 címû sorozatot szinkronizálták.
csak 1 példa: Danny Glover az amerikai elnök. Vékony s fiatal fiús hangal. Ne mááár mi értelme van? Eleve egy 60 éve körüli feka férfit alapból elképzeltek ilyen hangal??
Amikor ilyen hangon közölte a filmben: Én vagyok az Egyesült államok utolsó elnöke...olyat csináltam amit nem szeretek egy moziba..hangosan röhögtem fel... s nem voltam egyedül!!

Higgyétek el nem vagyok a negatív, fikázós fajta.Sokkal hamarabb éltetek egy filmet. Találok én jót a legutolsó romantikus cukorpopcorn moziba is, de ez a film mellett nem mehettem el szó nélkül!
1/10
jjr008 2009 nov. 16. - 02:08:20 1/10
(168/829)
hi all
roland emmerichet eddig is 1 senkinek tartottam de evvel a szeméttel lesüllyedt uve boll szintjére sõõt...
2 hét fejbelövés az ilyen rendezõnek aposztrofált t@knyoknak és még járjak moziba??? fizzesek ezért akárki akármit mond még a áramot sem érte meg amig letorrenteztem ,és nem vagyok kiváncsi a széplelkek és a jogkövetõ állampolgárok véleményére ....
üdv
3/10
Bigpapa 2009 nov. 16. - 00:34:15 3/10
(167/829)
Nem rég jöttünk a moziból.

Én nem akartam megnézni, a haver rángatott el...és nem csalódtam :))))))))
Ez a film borzalmas!!Nem Bean az igazi katasztrófa,hanem ez!

Látom,sokan a látványt dicsérik,hogy az milyen állat,meg élete legjobb katasztrófa filmje.Hm,nekem meg a Pokoli torony!Mert igaz,hogy 35 éves film,de még a mai napig izgalmas. Szerintem 20x biztos láttam.Ez a film még abból a korból való, amikor még tudtak digi trükkök nélkül is látványos és izgalmas filmet csinálni. Itt semmi izgalom sincs.

És innen SPOILER,CSAK AZ OLVASSA,AKI LÁTTA MÁR!**************************
Kezdjük ott, hogy megint azok menekülnek meg,akik mihasznák.Jackson Curtis egy átlagember.Mint Te vagy én.Így megmenekülni és feljutni egy bárkára annyi esélyünk van,mint a Trójai falónak az Epson-i derbin! :)Ráadásul senki sem szimpi a filmben, tõlem megdögölhetett volna mindenki :))))
Azt megállapítottuk a haverommal, hogy a következõ kocsink az vagy egy Limo lesz,mert simán túlél mindent,nem kap durrdefektet ha nekisodródik egy 50cm-es törésvonalnak. Aztán átmegy egy felhõkarcolón és ehhez képest egy Transformer kutyafasza! :)))Vagy,ha nem limo,akkor egy ezer éves lakóbusz. Jöhet itt lávaesõ,vagy vulkán, ez mindent kibír wazze! :))))
Tetszett a látvány? Hol hagytad az eszedet bakker?Yellowstone közepén felrobban egy hegy.Kb 5x nagyobb durr,mint egy atom bomba,de Woody Harrelson csak picit megtántorodik és eldõl,viszont a reptéren csak összekócolódik a hajuk.:))))))))))))) Kirobban a busz hátulja,de nem sodródik ki.Belezuhan a törésvonalba,ami alatt több ezer fokos láva ég,de emberünknek semmi baja.A kisgép kibírja a a vulkán felhõt, Las Vegasban mindenki hülye és nem szállnak fel a gépek,csak õk. De amin szétröhögte magát a mozi:Háttér fehér ház, elnök a földön,felnéz,sejtelmes zene...hullámok és megjelenik a USS John F Kennedy anyahajó,félig megdõlve,lesodródik róla minden repülõ,majd snitt elnökünkre,újabb kép a hajóról és megint ugyan azok a gépek sodródnak le róla :)))) Aztán rádõl a fehér házra és most kapaszkodj meg! 10-15xnagyobb,mint az egész épület :)))))))))))))))))Innen már hab a tortán,hogy víz alatt mindenki minimum 4 percet kibír! :))))))))))És a csaj?Kb 30mp alatt túltette magát a dokin :)))))))))))
****************************SPOILER VÉGE ASSZEM**********************

Összegzés. Ez a film 13 éves kor felett csak erõs idegzettel és max.70-es IQ szinttel ajánlott. E fölött mindenki jól gondolja meg!
Ha lenne a filmben legalább 1% értelmes és logikus dolog, akkor azt mondanám, hogy látványos.De bevallom, én igénylem, hogy egy film hozzám is szóljon.Akarja, hogy beleéljem magam és higgyek abban, hogy ez így történik.És hihetõ legyen,ami a filmen látható. Persze lehet benne túlzás,hiszen film. De ez katasztrófa film és nem sci-fi.Tehát mûfajilag sokkal közelebb kell hogy álljon egy dokumentum film fikcióhoz,szimulációhoz,mint mondjuk a Csillagok háborújához.
Ez is az a film, amit a büdös életben nem fogok többet megnézni,mert nincs semmi benne,ami még 1x érdekelne.

3/10,csak hogy ne legyek bunkó az 1 pontommal!
1/10
michaelangyal 2009 nov. 15. - 23:01:11 1/10
(166/829)
Alig vártam, hogy megnézhessem.... de csak csalódás ért... borzalmas színészi alakítás, borzalmas jelenetek... minden az utolsó pillanat utolsó pillanatának az utolsó pillanatában játszódik..:) szánalmas... és valódi KATASZTRÓFA film :)
Kumpirka 2009 nov. 15. - 21:58:01
(165/829)
A "mozi szemét" kaja alatt a junk-foodot akartam érteni, mielõtt valami félkegyelmû felvetné, hogy biztos a kukából ettem, de hát én nem vagyok erre rászorulva, mint ezek.
Kumpirka 2009 nov. 15. - 21:48:30
(164/829)
No, emberek!

Én nem bántam meg, hogy megnéztem ezt a filmet, mert régen nevettem ennyit, s ritka az ilyen képtelen helyzetekre építõ vígjáték. Nagyjából a Csupasz pisztoly filmekkel húznék párhuzamot. Boncolgathatnám itt órákig ezt a filmet, hogy miért van az, hogy egyetlen karakter, helyzet és cselekmény sincs még csak köszönõ viszonyban sem a valósággal, de nem teszem, Roland Emmerich neve mindent elárul.

Akik kikiáltják itt ezt a filmet az év, vagy akár minden idõk legjobb filmjének, azokat csak sajnálni tudom, mert lelki szegény emberek, fogalmuk sincs róla, hogy mi az igazi filmmûvészet, amit véletlenül sem ezek az önjelölt német "újhullámosok" (sic!), mint Emmerich vagy Boll képviselnek.

Hangsúlyozom, én nem szidom ezt a filmet, mert nekem megérte megnézni, kajáltam egy jót a mozi szemét kajából, régen kacagtam ekkorákat, John Cusackot kifejezetten szeretem! De azért kezeljük helyiértékén ezt az "alkotást"!
2/10
offtopic
RoKKfish 2009 nov. 15. - 21:20:24 2/10 Előzmény Applepie
(163/829)
Applepie! Engedj meg kérlek egy baráti jótanácsot!
Ha legközelebb moziba mész, elõtte tájékozódj, arról, hogy mire számíthatsz! Olvass filmkritikákat, fórumokat! Elkerülhetõ, de legalább is minimálisra csökkenthetõ a csalódási kockázat. A film egy termék, te vagy a fogyasztó. Ha hagyod, hogy rádsózzanak valamit, amire nem vágytál, azt fõleg annak köszönd, hogy nem voltál elég körültekintõ. Ez különösen igaz a hollywoodi "szuperprodukciókra". Nem akarom bántani azokat, akik fenntartás nélkül "csápolnak" az ilyen filmekre, de aki igényes szellemi kikapcsolódásra vágyik, az nagyon rossz helyen keresgél.
A másik: A szomszéd nézõ sem szarik melléd "udvariassádból", ha rájön a fosás, szal nyugodtan hagyd ott a filmet, ha nem tetszik...
joeydarko 2009 nov. 15. - 21:08:27
(162/829)
SPOILER!!!

Csak nekem tûnt fel, hogy a kiscsaj a végén kétszer kapja meg a kutyát? Csúnya baki lenne, de fura volt, hogy egyszer a szõke orosz odaadja neki, aztán 10 perc múlva az ikrek egyike ismét, mintha a kutya a végig náluk lett volna...
10/10
norbert087 2009 nov. 15. - 20:19:01 10/10
(161/829)
Szerintem nagyon látványos film, többször nézhetõ!
Finneas33 2009 nov. 15. - 19:54:36
(160/829)
na végre! Most a hülye amcsik sem tudják megmenteni a Földet. 2 órán át lövetik a giga jeleneteket... :D Már vártam egy ilyen filmet.

Közben én is tervezem az Armageddont... számításaim szerint a Jupiterig megy majd a robbanás... :D :D :D
7/10
Tibet 2009 nov. 15. - 17:26:25 7/10
(159/829)
Nyugi srácok... azt tessék megérteni, hogy ez a film baromira látvány centrikus volt, és ezért nem dolgozták ki eléggé a párbeszédeket, a drámai vonalat, stb... ez valakinek vagy bejön, vagy nem. Nem mindenki ugyanolyan elvárásokkal ült le elé.

(örülök, hogy az elõzõ hsz - emben se nem húztam le annyira, se nem istenítettem fel a filmet... kár a vita).
1/10
Applepie 2009 nov. 15. - 17:14:28 1/10
(158/829)
Kár, hogy nem lehet visszakérni a pénzem! Elvesztettem 3 órát a szabadidõmbõl! Néha már nevettem kínomban és alig vártam, hogy vége legyen a filmnek. Udvariasságból nem álltam fel, hogy ne kelljen 10 emberen "keresztül gyalogolnom".
katkunder 2009 nov. 15. - 16:24:49
(157/829)
A kérdésem zavart meg? aranyos vagy , h. 15 évesnek gondolsz.....
5/10
tibby87 2009 nov. 15. - 13:52:05 5/10
(156/829)
Akkor ha jól értelek, most "leigénytelenezted" magad.

Amúgy nem szeretem a mûvészfilmeket, de ez a film számomra akkor se azt hozta, amit vártam. Ennyi. Elfogadod, vagy sem, ez van.
1/10
Lacquo 2009 nov. 15. - 13:44:36 1/10
(155/829)
Miért, hány éves vagy?
Ha 15 akkor lehet tetszeni fog.... :)
Ellenségeidnek ajánljad a filmet! :)
1/10
Lacquo 2009 nov. 15. - 13:42:11 1/10
(154/829)
Igen, ez is egy baki. Ócskaság!
5/10
tibby87 2009 nov. 15. - 13:39:42 5/10
(153/829)
Szerintem egy katasztrófa film attól még nem lesz jó, hogy minden összedõl, leszakad, felrobban, amit csak látsz a vásznon. Ha neked ennyi elég, "az a te bajod" (hogy téged idézzelek).
5/10
tibby87 2009 nov. 15. - 13:29:53 5/10
(152/829)
Ja, tényleg csak a látvány miatt érdemes(?) megnézni, mert semmi mást nem nyújt a film azon kívül (azt viszont már kissé túl töményen). Számomra kisebb csalódás volt.

"végre nem állt meg az idõ 90-100 perc körül" - A körülöttem ülõk már alig várták, hogy vége legyen, sóhajtozva álltak fel a székbõl...
zara18 2009 nov. 15. - 13:17:32
(151/829)
már mentõlistára is lehet-hogy megmenekülj!?- jelentkezni mit mondjak... azért ez már durva csak, hogy eladhassák a filmet. Egyébként is kamu az egész...
1/10
Applepie 2009 nov. 15. - 11:06:39 1/10
(150/829)
Jujj... Ez a film... annyira fájt, hogy nagyon. Hihetetlen gagyi párbeszédek, röhejes orosz "dá" szinkron és extra F kategóriás szereplõk.
Látvány? haha... egy pillanatig nem izgultam, nem izzadt a tenyerem és nem pánikoltam. Nem ejtett gondolkodóba és nem fogom megvenni DVD-n. Buta film a buta Hollywood-ból.