Téma: 21 Gramm

trevortgrant 2014 jan. 06. - 19:05:45 Előzmény ceia
(275/375)
Régen csak hittük, hogy az anyag tovább már nem bontható részecskékbõl áll. Ma már tudjuk, hogy az anyag a végkifejletében valójában nem anyagi természetû, hanem inkább energia és információ. Egy határon túl az anyag nem anyagból áll és ha ebben tévedtünk vajon nem kéne a lélekkel kapcsolatos nézeteinket is tüzetesebben megvizsgálni.
trevortgrant 2014 jan. 06. - 18:53:21 Előzmény olaly
(274/375)
Az Univerzum keletkezésének pillanatában csak mérhetetlen energia volt jelen és anyagnak még nyoma sem volt, ezért tévedés, hogy anyag és energia nem léteznek egymás nélkül.
offtopic
Zsu38 2014 jan. 06. - 18:42:36
(273/375)
Ez a fórum nem arra való, hogy a magáról a FILMrõl írja le Mindenki a véleményét??
offtopic
zottyo534 2014 jan. 06. - 18:33:39
(272/375)
A patológia nem nagyon borravalós szakma, sohasem gondoltam volna, kialakul olyan szakiránya, ami azt ellenõrzi, hogy a halál elõtti pillanatban 21 grammal több-e a test, mint a halál utáni pillanatban.
olaly 2014 jan. 06. - 00:20:43 Előzmény hanguktaekwondooo
(271/375)
Lehet hogy nem vagyok teljesen naprakész Asimovot olvastam sokat. A maiak közül Nemere a favorit de õ jobban elmegy a spirituális felé és elég szerteágazó témákkal foglalkozik. Második olvasásra megértettem mire gondolsz csak az volt a fõ probléma hogy elbeszéltünk egymás mellett. Egy dolgot ragadtam ki és arra épült az egész hozzászólásom.
hanguktaekwondooo 2014 jan. 05. - 22:15:59 Előzmény ceia
(270/375)
Hozzászólásod intelligenciát, de erõs tájékozatlanságot árul el.
Javaslom olalynak írt hsz. om utolsó bekezdését.
Ez nem az a hely és vannak nálam okosabb emberek,
akik jóval ügyesebben elmagyarázzák, mirõl van szó.

A lélek jóval tovább létezik, mint az agy.
Noha valóban nem az általad leírt módon történik, mégis,
a kegyes mese lesajnálását kissé önhittnek érzem :-)

Orvosi diplomával rendelkezõ, nagytudású és tapasztalatú orvosok egy része
többek között tanatológusként
és egyéb, ma még a gyógyszerlobbi, a szakmai féltékenység és kenyérharc terrorjában tartott orvostársadalom nagyobbik része által
agyonhallgatott szakemberekként tevékenykedik és ér el kutatásaiban meglepõ eredményeket.

Olvasni kell és a tévét ki kell kapcsolni.
Egyre gyarapodó háttértudással és alázattal fordulni az ismeretlen felé:
ez a feltétele az objektív megtapasztalásnak
hanguktaekwondooo 2014 jan. 05. - 22:12:48
(269/375)
Nagyjából a szubatomi részecskék feletti létezésrõl tettem említést.
Elõbbi hozzászólásaimból világosan látszik, hogy az atom itt már túl tenyeres –talpas.
Az energia mérhetõ.
Attól, hogy nem hallottál róla, illetve néhány nagyágyúnak tartott,
saját területén attól még kiváló szakember kinyilatkoztatta ennek ellenkezõjét,
attól az még nem orákulum.
elég sokáig sulykolták, hogy a Föld lapos.

A témának viszonylag nagy, egyre bõvülõ szakirodalma van, érdemes tájékozódni
-többek között jeles fizikusok és csillagászok munkái, akik rájöttek, hogy a
minket körülvevõ Univerzum eddig feltárhatatlannak tûnt titkait és mechanizmusait
csak kellõ alázattal valamint a tézisek, dogmák és eredmények felülvizsgálatával
lehet megérteni és nyomon követni
offtopic
ceia 2014 jan. 05. - 20:51:45
(268/375)
Az atomi részecskék fizikailag léteznek (van kiterjedésük) és ezekbõl épül fel az anyag. Az, hogy az anyagoknak (és külön minden részecskének is) van valamennyi energiája, más téma. Itt arról volt szó, hogy a lélek anyag-e, és szerintem nem. És mivel nem atomokból áll (de fotonokból sem) ezért nem lehet tömege. A lélek az értelemmel bíró, érzelmekre is képes agy mûködésébõl eredõ fogalom, (ha úgy tetszik állapot) és addig létezik, amíg él az agy. Bizonyos fokú intelligencia is szükséges hozzá, pl. értelem nélküli állatoknak (kígyó, csiga, bogarak..) nem hinném hogy van lelke. De a cicáknak van! :) http://forum.port.hu/profile.php?mode=viewprofile&user_id=166322 Tehát az csak egy kegyes mese, hogy halálunk után a lélek kiszáll a testünkbõl és tovább él valahol. Ugyanaz lesz, mint amikor még nem éltünk, kivéve azt, hogy most már az élõk emlékeznek ránk, ami ugye elõtte nem lehetett. Az életünk egy szakasz az idõ vonalán. Sem elõtte, sem utána nem létezünk, ez van. Nekem ezzel nincs semmi problémám, csak az, hogy igazán lehetne ez a szakasz egy kicsit jobb is..
olaly 2014 jan. 05. - 18:08:00
(267/375)
Természetesen elmehetünk a szubatomi nanorészecskékig vagy akár a sötét anyagig de a lényeg hogy aminek van tömege van energiája is, de az energiának nincs tömege tehát mint olyan nem mérhetõ és anyagok kölcsönhatása nélkül nem jön létre vagyis önmagában nem létezik. Ha minden anyag alkotóeleme az energia ugyan mi tartaná össze az anyagot akár egy homokszemrõl akár egy bolygóról van szó? Az energia energiát gerjeszthet, átalakulhat, hatványozódhat villámlás - tûz - robbanás de mind anyagok kölcsönhatásából alakult ki és amint az anyagok nyugalmi helyzetbe kerülnek az energia is visszaáll az alapszintre. A legtöbb anyag veszteség útján adja le az energiát (átalakul) ami fénnyel, villantással jár de ez csak a jéghegy csúcsa.
hanguktaekwondooo 2014 jan. 05. - 16:37:16
(266/375)
Nem állítottam az ellenkezõjét.
De amirõl beszéltem, töredéke az atom -proton -elektron szentháromságnak,
ami csak a lényeg felszíne
és ott még nagyrészt fizika, ahogy a tömegeknek tanítják
Kicsit lejjebb kell ásni.
olaly 2014 jan. 05. - 15:32:56
(265/375)
Ezzel nem értek egyet. Minden anyag rendelkezik energiával de minden energia anyag. Alapvetõ energia a gravitáció ami egy vagy több anyag között jön létre (az egész univerzumot ez tartja egyben) magától nincs, de ide sorolható a hõenergia vagy az elektromosság is. Minden energia anyagok kölcsönhatásából keletkezik még atomi szinten is a proton(+) és körülötte az elektronok(-) alkotnak egy atomot ami egy anyag amit az energia fog össze de ez az energia is a részkecskék töltésébõl származik és nem csak úgy van.
hanguktaekwondooo 2014 jan. 05. - 12:38:19
(264/375)
A fizikai világ nem <anyagból> áll.
Fõ összetevõje egy olyanfajta erõ, illetve esszencia,
melyet energiának nevezünk.
Megszokott érzékelési szintünkön a dolgok szilárdnak és egymástól elkülönültnek tûnnek.
Ám, ha finomabb mûszereket használunk
-az atomok, vagy azok összetevõinek szintjén-
akkor látszólag a szilárd anyag is felbontható kisebb és kisebb részecskékre,
amelyekrõl végül is az derül ki, hogy pusztán energiaformációk.

Az energia különféle terjedési sebességû rezgésekbõl áll,
és így különbözõ minõségû megjelenései vannak,
finomabbak és egészen tömörek.

A gondolat, vagy az érzések meglehetõsen kifinomult, könnyû energiaforma,
ezért nagyon gyorsan és könnyen változik.

Természetesen az <anyagon> belül is sokféle variáció létezik.
Az élõ test anyaga elég finom és gyorsan változik, könnyen befolyásolható
/egy szikla sokkal tömörebb formáció, nehezebben befolyásolható/
de még a sziklára is hat a víz finom, könnyû energiája és megváltoztatja azt.
Az energia minden formációja kölcsönös kapcsolatban áll egymással,
és hatással lehet egymásra.

A gondolat vagy az érzések, mivel gyors és könnyû formációk, azonnal manifesztálódnak,
nem úgy, mint a tömörebb <anyag>
/lásd az idea megszületése a tett elõtt; mûvész inspirációja az alkotás elõtt;
magasabb szinten: Krisztus -impulzus felvillanása az önzetlen, szívbõl fakadó cselekedet elõtt/

Az elgondolás és az érzés olyan, mint egy tervrajz;
létrehozza a formának a képzetét, amely ezután vonzerõt gyakorol a fizikai energiára,
és abba a formába irányítja azt, megjelenítve ezáltal a fizikai létsíkon.
/a fogantatás is így történik: a szellemi elõképet tölti ki lassan az <anyag>,
nem pedig fordítva, ahogy bifláztatják./

A három dimenzió a fizikai test villanypásztora
éteri és asztrálszinten viszont errõl már szó nincs.
Az, ami távozás pillanatában kilép a testbõl, az egy finom energiaformáció
tehát igen magas rezgésszámú, finom szerkezetû energia
ami, hasonlóan az <anyaghoz>, mérhetõ.
offtopic
ceia 2014 jan. 05. - 12:12:23
(263/375)
Ha lenne olyan "lélek" ami kiszállhatna belõlünk a halál után, akkor sem lehetne 21 gramm, mert nem anyag. Valószínûleg az összes levegõ súlya hiányzik, ami eltávozik a tüdõbõl.
Argili 2013 szept. 01. - 14:06:22 Előzmény dr.w
(262/375)
Szerintem a film zseniális volt. Hihetetlenül lekötött és nagyon jó volt, ahogy a film cselekményének elõrehaladtával a mozaikok a helyükre kerültek. Minden pillanata lekötött és sajnáltam, maikor vége lett. Zseniális.
dr.w 2013 jún. 04. - 11:08:15
(261/375)
Nekem ez a film eddig kimaradt, pedig terveztem, hogy megnézem. Most szántam rá magam, hogy belemélyedjek ebbe a tragédiasorozatba. Nagyon-nagyon tetszett a film, Sean Penn és Benicio Del Toro fantasztikus színészek.
mehdi 2013 márc. 13. - 10:34:26
(260/375)
Benicio Del Toroooooooooooooooooo!
10/10
perigeo 2013 febr. 17. - 00:33:24 10/10
(259/375)
Hozzászólásaidból ítélve a Barátok köztig jutottál el és felháborútónak tartom, hogy annak ellenére, hogy nem a Te agyadnak készült és borzasztóan messze lehetsz, hogy egy értelmes filmet végig tudj nézni, még képes vagy beérni egy ilyen kommentet egy ekkora remekmûre...
10/10
perigeo 2013 febr. 17. - 00:29:22 10/10 Előzmény tricse
(258/375)
Szerintem meg Te lehetsz kritikán aluli, ha ilyet le mersz írni...
1/10
tricse 2013 febr. 07. - 18:02:59 1/10
(257/375)
A második reklámtól kezdve kritikán alulian pocsék film!A vége meg aztán végképp értékelhetetlen! És nem azért mert nem értettem!
Eper1201 2013 febr. 06. - 21:52:51
(256/375)
Egyetértek az elõttem szólókkal. 5 csillagos film a 21 gramm meg a Gladiátor is nálam .... de csak reklám nélkül