8/10
kazama90 2014 márc. 13. - 11:29:35 8/10 Előzmény babrafax
(134/154)
akkor neked nem tudom milyen film számít jónak.ha annyira gyenge film lenne nem 7.1 ponton állna.
babrafax 2014 márc. 10. - 11:48:09 Előzmény kazama90
(133/154)
Neked is aztán sok sütnivalód van koma!Én is megnéztem a filmet.Brilliánsan ócska a történet vezetése.És tele van logikai bukfencekkel és katasztrofális színészi alakításokkal.A film egy rossz vicc!
2/10
rama.rama 2014 jan. 27. - 22:08:57 2/10
(132/154)
Nem is tudom mit írjak, lehet-e bármit is ezek után? Ennél sületlenebb, butább filmet ritkán látni. A jelenetek egy része olyan Sony Staminás, remegõs, kamu vér, filléres színészekkel. Se leje, se vége, ill. már elõrevetít egy újabb epizódot (de minek). E helyett akár porszívózhattam is volna (amit pedig utálok). 10/2 (csak mert jó segge volt a csajnak). Z világ/ Legenda vagyok klasszisokkal jobb, és nem kizárólag az alakítások miatt.
8/10
kazama90 2014 jan. 15. - 15:01:02 8/10 Előzmény zegorias
(131/154)
ez egy jó kis zombis horror/akció,jobb mint az elsõ rész vagy mint a többi átlag zombis film.10/8.
zegorias 2013 nov. 19. - 01:41:22
(130/154)
Még egy ilyen idegesítõ, logikátlan, zagyva, mocsok filmet én még talán nem is láttam.
wrossi 2013 szept. 19. - 21:55:54 Előzmény _Freddy_
(129/154)
"Kis költségvetésbõl is készülhetnek, és készültek is nagyszerû filmek."

Igen,de ez nem az!
offtopic
meteorológus 2013 szept. 19. - 21:42:02
(128/154)
Semmi különös. Még mindig a Manchester United-ben focizik.
wrossi 2013 szept. 19. - 21:20:32
(127/154)
és Rooney-val mi lett?
merkel 2013 szept. 12. - 21:47:41 Előzmény sznúp
(126/154)
Az esetek nagy részében igaz, bár embere válogatja, van, aki pl. a mûvészfilmeket szereti. Egy ilyen típusú filmnek azért nem árt a nagy költségvetés.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2013 szept. 12. - 19:25:29 8/10
(125/154)
"Ja mert csak egy nagyköltségvetésû amcsi film lehet jó és értékelhetõ igaz?"

"-Ahogy mondod!"

hmmm valszeg én nem tudok szöveget értelmezni
8/10
offtopic
_Freddy_ 2013 szept. 12. - 11:18:32 8/10
(124/154)
Kis költségvetésbõl is készülhetnek, és készültek is nagyszerû filmek. :)
8/10
offtopic
_Freddy_ 2013 szept. 10. - 11:44:22 8/10
(123/154)
Hát pedig ez nagyon nem így van. ;)
sznúp 2013 szept. 10. - 06:04:12 Előzmény merkel
(122/154)
Ja mert csak egy nagyköltségvetésû amcsi film lehet jó és értékelhetõ igaz?
1/10
kikker080 2013 aug. 07. - 03:02:49 1/10
(121/154)
Hatalmasat csalódtam a filmben. A probléma ott kezdõdik hogy ez nem is horror film. Attól hogy valamiben vannak zombik, attól még nem lesz horror. Inkább akciófilm, és akkor már valamilyen szinten értékelhetõ is lenne. Egyszer sem ijedtem meg, egyszer sem éreztem azt a lidércnyomást amit a jó horror-thriller filmek tudnak nyújtani.
Ha ez nem lenne elég még a film is buta. Hülye indokokkal ölnek embereket. Kevés benne a logika. A látvány szép, de ennyi amit a jó tulajdonságok közé tudok sorolni a filmet illetõen.
5/10
szghost 2013 júl. 15. - 19:20:39
(120/154)
Nagyon jó film volt! Egy percet sem unatkoztam, és végig lekötötte a figyelmem! 10/9
10/10
castlereagh 2013 jún. 07. - 16:23:29 10/10
(119/154)
Kitûnõ horror-thriller film, a borzongás és brutalitás híveinek nagyon ajánlott.
Egy nehéz nap után egy ilyen akciódús durva film kell néha.

A film különlegessége ott érhetõ tetten, hogy van sajátos hangulata, mint az elõzõnek: családi dráma, brutalitás, rohanás, abszurd téboly, kihalt ország hangulata, stb.

Viszi tovább az elõzõ rész feelingjét, akinek az bejött, ebben sem csalódhat igazán, legfeljebb nem lesz újdonság, de emiatt pedig lehúzni baromság. Akinek pedig nem tetszik a zombis vonal (itt nem róluk van szó, hanem egy vírus által eszét vesztett, tébolyult fertõzött betegekrõl, akik agresszívan rátámadnak minden élõre), az ne nézze, ennyi. Mit kell ezen túlragozni?

Nálam: 8/10
(ha elkap a feelingje, márpedig miért ne, akkor mehet följebb is)

A sarkos véleményeknek nem szabad hinni, bedõlni: ez egy igenis jó film, csak k_rva nyomasztó és furcsa.
merkel 2013 máj. 01. - 09:15:02
(118/154)
Számomra is csalódás volt ez a film, mert nagyon jó hírû, de egyáltalán nem volt annyira nagy szám, pedig a téma nagyon alkalmas lenne egy jó film elkészítésére, és vannak is ilyen jó filmek, pl. a Holtak hajnala. Az a gond, hogy ez egy európai film, és ez meg is látszik rajta, nem olyan látványos, mint egy nagy költségvetésû amerikai film. Az akciók sem valami érdekesek, a srácok bolyongása, az épületbe zárt emberek, a lövöldözés, stb. Az, amikor mutatják, illetve elmeséli a történet elejét a férj, még egész tûrhetõ.

SPOILER

És nem is logikus szerintem, sem az, hogy bárki csak úgy bemehet egy fertõzötthöz, sem az, hogy a katonák nem tudnák megállítani a terjedést. Ennyi katona simán leszedhetne mindenkit.
7/10
Attila G. 2013 máj. 01. - 01:07:26 7/10
(117/154)
Nekem egy nagyon kicsit csalódás volt ez a film. Csupán az elejével, a közepével és a végével volt gondom, de egyébként tetszett (ez nálam 10/7-et jelent). Viszont érdekes volt elolvasni az eddigi hozzászólásokat, mert néhány dolgot másképp értelmeztem.
Na de menjünk sorjában.
Félreértés ne essék, nekem nem a nyitó jelenetekkel volt gondom. Az OK volt. Hanem az zavart, hogy 28 hét eseményeit próbálták néhány mondatban összefoglalni.
Félig-OFF.
Már régóta látni akartam ezt a filmet. Most végre sikerült, de természetesen lemaradtam az elejérõl. Szerencsére még aznap ismételték, de addigra már totál KO voltam. S egyszerûen képtelen voltam odakoncentrálni arra a pár mondatra.
ON.

Másodsorban nekem is az volt a gondom, mint több embernek is. Hogy miért is nem õrizte senki az asszonykát...
Viszont itt jön az, amit én másképp értelmeztem.
Nem vagyok genetikus, így nem értek hozzá, de... Szerintem a dokinéni valami szert, vakcinát akart létrehozni a hordozó hölgy DNS-esébõl. Hogy aztán azt mire lehetett volna hasznosított ilyen fürge "zombiknál", az más kérdés. Szerintem egy fontos karakter volt a mama, pont ezért kellett volna õriztetni akár több katonával; és senkit nem beengedni hozzá; a drága férjecskét meg pláne nem, ha a hölgy fertõzõ.
Viszont pont itt van a csavar. Pont ez a "baki" kellett ahhoz, hogy alakulhasson, s egyáltalán lehessen a filmnek története. Kulcsmomentum volt, szóval még igazán bosszús sem lehetek miatta. Kissé furcsa ez így.

Félig-OFF.
Amúgy nem szoktam egy filmben túlzottan a valóságszerûséget, racionalitást keresni; kivéve, ha valós események alapján történt a film, s nagyon jártas vagyok a témában. Szerintem egy filmnek az a dolga, hogy FILM - "mese" - legyen (hogy kikapcsolja az embert, s ne akarjon mindent túlgondolkozni). Szerintem a túlzottan racionális, realista embereknek nem valók a filmek; max a dokumentumfilmek; mert képesek minden felkapni a vizet.
Viszont ez a 'baki' eleinte engem is zavart.

Ami a film végét illeti... Nekem pont az volt a bajom az egész filmmel; hogy nem éreztem, kereknek, lezártnak. - Szerintem az elsõ rész kerekebb volt. - Mintha csak úgy odapottyantottak volna egy filmet. Szerintem akkor lenne értelme igazán ennek a filmnek, ha készülne folytatás; mondjuk némi kísérletezgetéssel.

Egyébként készült egy film; '20 évvel késõbb' címmel, amirõl sokáig azt hittem, hogy ezeknek a folytatása.
Aztán hamar rájöttem, hogy nem az, mert hótt unalmas volt. http://www.port.hu/20_evvel_kesobb_20_years_after/pls/w/films.film_page?i_film_id=103986

Ami a folytatást illeti, ellentétes információk láttak napvilágot. Lehet, hogy le vagyok maradva, de jelenleg némileg valószínûbb, hogy nem készül, pedig szerintem kellene.

http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/2012/09/19/nem_lesz_28_honappal_kesobb/
http://filmdroid.hu/2013/04/4060-az-esely-arra-hogy-lesz-28-honappal-kesobb/

Hát kíváncsi leszek...

Egyébként több film is eszembe jutott errõl az alkotásról. Pl. a Titanic is. :D :D - Amikor ott a pórnépet az ütközés után nem engedték fel a fedélzetre a mentõcsónakok csekély száma miatt. -

Szerintem itt is akár valami ilyesmirõl lehetett szó. Néhány kiválasztott egyént hamar kimenekíteni, aztán a többiek fertõzõdjenek csak; úgyse tudják megállítani a fertõzést.

Na meg eszembe jutott Az ember gyermeke címû film is. Amiben 18 évig nem született egyetlen gyermek sem; aztán csak teherbe esett egy asszonyka, akit biztonságba kellett helyezni.
Itt szerintem a hordozó srác volt hasonló kulcsfigura.

Ami a Will Smith-filmet illeti... - Érdekes módon, amikor Debrecenben láttam ezt a filmet, mindössze ketten ültünk a moziteremben. Ennek ellenére, vagy talán pont emiatt is; tetszett. Ez a csekély nézõszám is hozzátett a film hangulatához - a történetben is egy emberke, s a nézõtéren sem sokkal több...
Ami szerintem a Will Smith-film elõnye, hogy kerekebb volt.

S végül egy észrevétel.
Nem tudom, kinek mi a baja azzal, hogy nyállal terjedt a vírus, kór, vagy akármicsoda.
Miért, mivel kellett volna terjednie? Ürülékkel vagy tehénfinggal?
Egy szerencsétlen 'vírus' mivel terjedjen, ha nem például nyállal?

Ami a gondolkodó, rohangáló "zombikat" illeti. Na meg a gyermekeit üldözõ zombit... Szerintem korrekt.
offtopic
zottyo534 2013 ápr. 25. - 10:22:14
(116/154)
Annyi azért szól a film mellett, ha már odaírták, hogy horror, akkor talán mégsem kéne senkinek rózsaszín vattacukorfelhõkön ugrándozó, miákoló vörös kiscicák pamutgombolyagért folytatott harcát várnia.
1/10
Nezo_nezo 2013 ápr. 24. - 22:00:00 1/10
(115/154)
Iszonyat szar film nagyon brutális részekkel. Csak szadista hajlamúaknak való!!! Mocsok és szar az egész.