Téma: 2x2 néha 5

LaszloP 2010 aug. 03. - 22:32:09 Előzmény Seahawk
(15/35)
Telsen egyetértek. Ez a film nagyon kellemes gyermekkori emlékeket idézett föl. A filmet a kor vagyis az 1950-es évek szemszögéböl kell értékelni,fügettlenül, hogy a film a komunizmus "aranykorába" készült. Az élet egyszerübb volt, igazi baráti társoságok és emberi kapcsolatok léteztek, és nem egy "virtuális" kapcsolatrendszerbe éltek az emberek.
Érdekes módon, a kommunista propaganda, az idegesitõ "elvtárs" kifejezésen kivül, ki lett hagyva, és talán tükrözte az 1954-be már fellépõ gyenge enyhülést.
A film egy más világba készült, és úgy gondolom, hogy egyszerüen az akkori értékek és szokások szerint kell élvezni.
kardamom 2010 aug. 03. - 21:57:00
(14/35)
Solti Bertalan játszotta,aki szintén nagy színész volt.
Ghanima 2010 aug. 03. - 21:42:41
(13/35)
Most kapcsoltam: ha jól figyeltem, akkor Zenthe apját pedig a - szerintem - vele kb. egykorú Görbe János játszotta abban a nyúlfarknyi szerepecskében... :-(
/A sokkal fiatalabbaknak: õ Linda, azaz Görbe Nóra édesapja, a lányánál ezerszer tehetségesebb és nagyszerûbb, de aránylag fiatalon meghalt színész./
Ghanima 2010 aug. 03. - 21:30:58
(12/35)
A mai ismétlés pedig egy másik nagy magyar színészre való emlékezés - sajnos... Kállai Ferenc.
Ghanima 2010 aug. 03. - 21:27:52 Előzmény szinészbob
(11/35)
Nem "látványosan" cigiztek, hanem egyszerûen csak hétköznapi módon: akkoriban boldog-boldogtalan dohányzott. Viszont kb a 80-as évek közepe óta a legtöbbek által nézett, amerikai filmekben látványosan elkezdtek _nem_ dohányozni, mint ahogyan az életben is. Azoknak a korosztályoknak pedig, amelyek azóta felnõttek, ezért szokatlan a cigizés a képernyõn.
Ha megnézel háború elõtti filmeket, azokban is - fõleg a férfiak - "rengeteget" dohányoznak. :-)
Ghanima 2010 aug. 03. - 21:21:35 Előzmény Seahawk
(10/35)
Simó Willy, Avarosy Éva...
10/10
toshiba321 2010 aug. 03. - 21:20:18 10/10
(9/35)
egy jó film 10/10 nálam
10/10
Seahawk 2009 júl. 27. - 19:24:27 10/10
(8/35)
Régi álmom teljesült azzal, hogy kb.100-szoros megnézés után (Duna TV-rõl, VHS felvétel + anno minden vetítés), végre hozzájutottam egy ilyen "jó" minõségû felvételhez. Nekünk, akkori fiataloknak (születtem 1949-ben), és egykori vitorlázó és motoros pilótáknak ez egy olyan emlék, ami beindítja a belsõ filmvetítést, és minden akkori élményt újként felelevenít. A film csak "háttérnek" kell a belsõ mozizáshoz. Köszönöm a film készítõinek, szereplõinek és a mai emlékezõknek, hogy ezt az élményt nyújtották részemre. A filmkészítés "amatõr" hibáit figyelmen kívül kell hagyni, mert más filmek is hemzsegnek a felvételi-vágási hibáktól (Lásd Egri csillagok - cigaretta, karóra, stb.). Vannak akik ezt gyûjtik. Ha a damil szóba került, akkor nem volt Sárga rigó, így nem lehetett elstartolni (engedélyek nélkül), milyen volt a felhúzás egy be nem repült géppel, .....stb. Nem ez a lényeg, hanem láttuk a többi repülõgépet (Kóma, Pilis, stb.)valóban repülni, sõt én személyesen a Hármashatárhegyi Repülõtéren kezdtem repülni a '60-as években a Könnyûipari Minisztérium Repülõ Klubjában, az alsó reptéren, míg fenn a Postás repült. Sokat lejtõ-vitorláztunk együtt Pollermann Jutkával, Fehér Jocó-val, hogy csak az akkori két legjobb barátomat említsem. Bocsi, ha hosszú voltam, de nekünk a Hármashatárhegyi repülõtér és környezete volt akkor az otthonunk, és "apánk" Badacsonyi Béla volt. Sajnos ezek már csak emlékek, de ez a film, újra fiatallá tesz, minden alkalommal.
szinészbob 2009 jún. 16. - 09:36:41 Előzmény silverst
(7/35)
Nagyon kedves kis film. Persze, hol volt a technika akkor még...
A filmben, mint Zenthe Ferenc esetében mindig ott van egy másik kedvenc: énekhangja Vámosi János.
A Záray-Vámosira buliztam tiniként (1980-as években :) )

Azt nem értem nehezen, miért cigizik látványosan mindenki?
10/10
silverst 2008 júl. 27. - 09:32:40 10/10 Előzmény Mónika1
(6/35)
Enek a filnek a szereploi kozul mar tobben nem elnek. :-(
a masik "etalon" a Kazal Laszlo, aki ebben a filmben is jol jatszik.

viszont a kor animacios "technologiaja" hogy a vegen a tatrai jelenetekben latszik a gepeket mozgato damil..:-(
es mivel evekig repultem, par apro butasagot felfedeztem a filmben, de ez felejtheto.
lemezek01 2008 júl. 26. - 22:24:39
(5/35)
Ja igen,és ezt a filmet még nem láttam,de mindenképp megnézem egyszer,ha ti mondjátok hogy jó................................biztos nem rossz :-)
lemezek01 2008 júl. 26. - 22:23:26
(4/35)
A Magyar filmek és színészek annó majdhogynem világszerte ismertek,és elismertek voltak. A mai filmjeink sem rosszak,és a színészeinket is imádom,de a Magyar film ipar már rég nem olyan fényes mint akkor.
6/10
carragher 2008 júl. 26. - 21:58:51 6/10
(3/35)
Ma megnézztem a filmuzeumon egész jó pedig magyar.
Mónika1 2006 aug. 09. - 10:52:40
(2/35)
Én is nagyon szeretem ezt a filmet, és feltétlenül meg fogom nézni!!!!! Zenthe Ferenc halála nagy ûrt jelent a magyar színházi és a filmes életben egyaránt...
Kirani 2006 aug. 08. - 09:54:19
(1/35)
Imádom ezt a filmet!
Sajnos az aktualitása nagyon szomorú, Zenthe Ferenccel az egyik legnagyobb színészünk távozott... :-(

Remélem sokan megnézik majd, akik eddig nem ismerték.