Meklód fia 2014 márc. 24. - 10:50:21
(67/147)
sajnos nem, pedig valami óriáspolip jó lett volna
Meklód fia 2014 márc. 24. - 08:22:06
(66/147)
miféle szörnyek? :D
Kár volt pénzt kidobni rá, túlzásba estek ezzel a sok lassított jelenettel
Meklód fia 2014 márc. 23. - 08:55:22
(65/147)
nem szeretem, amikor egy bombázó csajt raknak be fõszereplõnek, mert az mindig elvonja a figyelmem a film cselekményérõl és most is így jártam. Tegnap megnéztem moziban, de már gõzöm sincs hogy amúgy mirõl szólt, úgyhogy nézhetem meg újra. Sajnos így értékelni sem tudom.
babrafax 2014 márc. 20. - 10:43:53
(64/147)
Egyetértek!
6/10
Bigpapa 2014 márc. 20. - 08:32:32 6/10
(63/147)
Nekem a 300 nagyon tetszett, de ez nem volt más, mint egy újabb bõr lehúzása a pénz miatt. A 3D szar sem ér. Sajnos aki odáig van a 3D miatt - ez most nem burzsuj beszólás - ,annak nincs otthon 3D-s tv-je és nem látott még igazi, 3D-re forgatott filmet. A különbség a 3D-re konvertált és a 3D-re forgatott film között óriási. A mozis 3d-nek csak mélységei vannak. Egy 3D-re forgatott filmben kijön a szereplõ a képbõl. Kifröccsen a vér, kirepül a madár, vagy a nyílvesszõ. Csak menj el egy Media Marktba és nézz meg egy demo 3D-s filmet. Na az látvány.
A filmet teljesen hazavágják a sok lassítással. Mint ha azt hinnék, olyan hülyék vagyunk, hogy amúgy nem tudnánk, mit vág át éppen a színész a másikon, így be kell lassítani. De ezzel pont kettévágták az amúgy se nagyon jelen lévõ izgalmat. Érdekes, de néha nem éreztem, hogy az egész egy szobában készült, mert jól megcsinálták, ugyanakkor volt, amikor azt hittem egy Xbox játékot nézek és két 12 éves gyere az elsõ sorban nyomatja a játékot.
Xerxészt én se nagyon értettem. Hogy lett egy 189 centis fasziból majdnem 4 méteres Avatár? :D :D Az már hab a tortán, hogy tényleg úgy nézett ki, mint aki egy buzibárból megy haza a fellépés után.
Történelmi hûséget nem igazán vártam a filmtõl, hiszen az elsõ rész is elvérzett ezen a téren. Nem 300 spártai harcolt ott, hanem nagyjából 1400 ember. 300 spártai, 400 thébai és 700 theszpai harcos. Ebbõl a thébaiak megadták magukat a perzsáknak, a többi 1000 ember halt meg. Szóval nem csak a hõs 300 volt ott. Ennyit az elsõ részrõl.

Amíg az elsõt láttam 2-3x, ezt nem hiszem hogy többször meg fogom nézni, mert nem tudtam kötõdni Themisztoklész karakteréhez. Ebbõl is jobb volt az elsõ rész, mert Leonidász sokkal karizmatikusabbra sikeredett. Buttler is jobban játszott. Eva Green jól hozta a figurát, jó volt a kiképzése is, meg a mit miért felvezetés is vele kapcsolatban.

Összességében nézhetõ film, de ezt még egyszer nem fogom megnézni, vagy nem mostanában.

6/10
offtopic
babrafax 2014 márc. 19. - 21:35:38
(62/147)
Remélem nem sértõdsz meg ,de nem kéne ez a hú de nagy kritikus mindenki szöveget bedobni.Oké,neked bejött a film ,de elolvasva a véleményed te inkább a látványra pörögsz fel.Én meg azért és sokan mások is szeretnek egy kis mondanivalót is látni egy adott filmben!Több ismerõsömnek sem tetszett Xerxész megjelenítése:kb mint egy perverz transzvesztita.Az meg a szavaidból csak úgy süt,hogy a történelem nem volt a kedvenc tantárgyad.Márpedig ha egy kicsit is odafigyeltél volna adott órákon te is fanyalognál a túl szabadon vett történelmi tények szabad átfogalmazásán.3D ,Need for Speed?Boldog örök gyerekkor!Van pár ismerõsöm aki leragad a számítógépes játékvilágban és egyszer csak azt veszi észre hogy az összes haverja felnõtt családapa gyerekkel ,asszonnyal.Hm ,érted ugye?!
10/10
Pikacsu 2014 márc. 19. - 21:08:26 10/10
(61/147)
Örülök, hogy tetszett:)
armin97 2014 márc. 19. - 21:05:53
(60/147)
ezen behaltaaam xd
10/10
offtopic
Pikacsu 2014 márc. 19. - 20:55:46 10/10
(59/147)
Woody és Ridley házasok lennének, ki lenne felül?
Mondok jobbat. Ha játszanának a 300-ban, akkor Woody perzsa lenne, Ridley meg Görög.
Ha Woody filmjében játszana Ridley, akkor nem tudom mi lenne.
Ha Ridley filmjében játszana Woody, akkor õ lenne az Alien.
armin97 2014 márc. 19. - 20:31:39 Előzmény cellasto
(58/147)
bújj el, köszi puszi a fejedre....
10/10
King Diamond 2014 márc. 19. - 20:25:23 10/10
(57/147)
Én szeretem elolvasgatni a hozzászólásokat, mielõtt leírom a véleményemet egy-egy filmhez, de ami itt folyik, az már botrány. Én nem tudom, de mindenki hû de nagy filmkritikusnak képzeli magát, illetve biztos nagyon sokszor járhatnak IMAX 3D-s filmre, mivel a látvány elég gagyi, vagy nem érdemes pénzt áldozni a 3D-re. Most komolyan, normálisak ezek??? Hihetetlen. Én nem vagyok pesti, így csak alkalomadtán tudok megnézni egy-egy filmet ott, ha arra járok, és belefér az idõbe. Múlt hét végén belefért, két filmet is megnéztünk az Arénában, ezt, meg a Need for Speed 3D-t. Ez volt a második IMAX 3D-s filmélményem, mert erre egyszerûen nem tudok más kifejezést használni. 4DX-ben még nem voltam, de arról nem olvastam olyan jókat. Csak ismételni tudom magamat, az IMAX 3D-t nem lehet összehasonlítani egy sima 3D-s vetítéssel, de sajnos az is igaz, hogy a debreceni Cinema Cityben nincs olyan jó látvány/hangzás a 3D-s filmeknél sem, mint az Arénában. És ez nagy kár, mert úgy sokkal élvezhetõbbek lennének a filmek. Jóval látványosabb a sima 3D-s teremben vetített film is az itteni technikától.

Na, de akkor a filmrõl is:
SPOILER IS LEHET!!!
Pár nappal elõtte néztem újra a 300 elsõ részét, és megnéztem, hogyan értékeltem azt. Hát igen. Brutális film, az biztos. És ha belegondolok, hogy ilyen 3D-s technikával milyen lett volna, valami hasonlóra tudok gondolni, mint a második része. Merthogy arra sem tudok más jelzõt használni, minthogy brutális volt. Jó, persze leginkább a látvány miatt, de az elsõ is amiatt volt az. Aki nem ezért nézi meg ezeket a filmeket, az inkább bele se kezdjen, mert utólag olyan faszságokon reklamálni, hogy történelmileg nem hû, vagy hogy nincsenek benne Oscar-díjas alakítások...inkább nem is mondok ezekre semmit. Egyébként a történet egyáltalán nem rossz, párhuzamosan mutatja be a cselekményt. A színészek is jók, Eva Green tényleg egy istennõ, de ezt már nem elõször jelenthetjük ki. Xerxész ábrázolása megint csak állat lett, és nagyon örültem, hogy a hangját is meghagyták az elsõ részbõl. A csaták látványvilága fenomenális volt, az, akinek ez unalmas volt, vagy elaludt rajta, csak azt tanácsolom, hogy ne otthon a gép elõtt nézze meg, mivel IMAX 3D-ben kizártnak tartom, hogy bárki is elaludna. Vagy ha mégis, akkor meg üljön be a Blue Jasmine-ra vagy a Walter Mitty titkos életére, és nézze meg egymásután hússzor azt.
Annak is örültem, hogy megtartották a sötét, komor látványvilágot, hangulatot. Így tökéletes ez a film. A zenék is remekül szólnak, és a magyar hangok is jók.
És nagyon remélem, hogy nem kell újabb 7 évet várni a harmadik részre, mert ezek után baromira kíváncsi vagyok arra is, és erre csak még jobban rátett a vége. Remélhetõleg Zack Snyder 2-3 éven belül megcsinálja a folytatást is, amit szintén IMAX 3D-ben kell majd megnézni.
Még egy gondolat: Maximális értékelést adtam a 300-ra, de ha azt is IMAX 3D-ben láttam volna...legalább olyan brutális lehetne a látvány, mint jelen esetben. Viszont a látvány miatt a folytatás is maximális pontszámot kap, mert egyszerûen elképesztõ volt (és ebben valószínûleg az is közrejátszik, hogy ugye ritkán látok IMAX 3D-s filmet--mondjuk nem sokkal kapna kevesebbet enélkül sem).
10/10
9/10
m3246 2014 márc. 18. - 23:24:30 9/10
(56/147)
Szerintem abból azért nyugodtan ki lehet indulni, hogy akinek a 300 nem tetszett az ne is próbálkozzon a filmmel. Akinek nagyon, annak ezzel se lesz sok problémája, DE egy kicsit máshogy kell hozzáállni a filmhez. Azt nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy a 300 tökéletes hangulatát, stílusát és látványvilágát nem sikerült hozni. A látvány nem gyengébb, SÕT! De más... Mondjuk Imax 3D-be néztem a legjobb helyrõl. Az elsõ viharos tengeri csata láttán nincsenek szavak. A Gravity is elbújhat mellette, nagyon nagy a látvány. Persze mindkét rész nagyon ad a látványra, ez ebben a filmben is nagyon nagy hangsúlyt kapott. Vérbõl van bõven, tán egy kicsit több is mint akarnánk, pedig én aztán bírom az ilyet. (Nem az a baj, hogy sok van hanem ahogyan folyik, sokszor már túl valószerûtlen) Azt soha és sehogyan nem fogom megérteni, hogy kapott 16-os besorolást a film... Ha ez nem 18+ akkor semmi más se lehet az :) Nekem a történettel se volt semmi bajom, kicsit jobban földhöz ragadt mint a 300. Nem kérdés, hogy Gerard Butler szintû karakter nincs a filmben férfi oldalon, ami kétség kívül nagyon hiányzik. Eva Green! Az egy dolog, hogy az egyik legjobb ha nem a legjobb nõ a világon, de a játéka félelmetes! Önmagában ezért megéri megnézi a filmet! A nézése, a mellei és az egész karaktere úgy tökéletes ahogy van! És egy kíméletlen-kegyetlen gonosz hadvezér szerepe egész döbbenetesen áll neki. Nincs is jobb szó rá, mint lenyûgözõ!! Összességében a film nem tudja hozna az eredeti 300 színvonalát és stílusát, talán nem is akarja. Ez így jó ahogy van... Nagyon élveztem! 9/10
offtopic
cellasto 2014 márc. 18. - 22:20:27
(55/147)
nem neked ment,hanem egyel lejjebb :)
offtopic
cellasto 2014 márc. 18. - 22:13:59
(54/147)
lehet,hogy a filmtörténelemben számítanak,de nekem és sokaknak rohadtul nem :)
offtopic
cellasto 2014 márc. 18. - 22:11:38
(53/147)
meséld már el,hogy akkor a saját hozzászólásaim miért tünnek el?
azokat is kitörlöm?:)
fárasztó vagy komolyan mondom..
babrafax 2014 márc. 18. - 21:59:46
(52/147)
Szerintem nem cellasto törölget.Nekem Scottol A Szárnyas fejvadász és A mennyei királyság tetszett nagyon .Mindkettõben ügyesen lett megoldva a látvány és a mondanivaló összefûzése!Zeneileg pedig a Gladiátor és az 1492 volt jó találat!Woodytól nekem a Fogd a pénzt és fuss!Vicces volt ,mint bbalek bûnözõ.A 300 mintha csak a hentelésrõl akart szólni,más nekem nagyon nem jött át.
offtopic
armin97 2014 márc. 18. - 20:59:39
(51/147)
Hát nagyot néztem. Ráadásul a tied közül is elég sokat töröltek, és milyen furcsa ,hogy pont azok amelyek cellastohoz szólnak , nem? Amúgy cellasto amit te mondasz az mind szép, és jó , elismerem jó filmek , de azért nem korszakalkotók(kivétel az alien) ezzel ellentétben woody allen alkotásai közt akadt jó pár ami eléggé számít a filmtörténelemben.. lesz*rom ha törlöd..annyiszor írom ezt le ahányszor csak kell.na csók
offtopic
cellasto 2014 márc. 18. - 20:07:40 Előzmény armin97
(50/147)
nahh azért álljunk már meg egy kicsit..

azért Ridley Scott rendezett egy-két nagy filmet
a teljesség igénye nélkül:

-Alien
-Fekete esõ
-1492
-Gladiator
-Hannibal
-Sólyom végveszélyben
-Amerikai gengszter
-Hazugságok hálója

ez az oscar kérdés meg nem érdekel,amióta látom kiknek osztogatják manapság
az viszont tény:én még egy woody allen filmet nem tudtam egynél többször megnézni
jahh kérem:izlések és pofonok :)
offtopic
babrafax 2014 márc. 18. - 19:34:45 Előzmény armin97
(49/147)
Helló Armin,mit szólsz ehhez a törléshez?Ez már egy rossz vicc!Nincs szólásszabadság?Áhhh!A 300 tele van bödületes történekem hamisitással és burkolt uszítással!(Irán)Armin ,mersz valamit írni?
7/10
liaboo2 2014 márc. 17. - 14:48:39 7/10
(48/147)
Inkább csalódás, mint pozitív élmény...nem tudtam hova tenni a filmet. Vannak benne jó megoldások szép látvány meg minden, de mégis hiányérzetet keltett bennem... Nézzétek meg és döntsétek el ti, hogy milyen lett a film. A 3D-re nem érdemes pénzt adni.