Téma: 300

vidra25 2007 aug. 22. - 13:44:02
(424/1244)
Sziasztok!

Nem tudom de én mást vártam ettõl a filmtõl. Jó oké hogy képregénybõl készült, de akkor is. Egy történelmi film legyen történelmi, ne effekthalmaz.
Amikor vége lett a filmnek semmit nem éreztem, nem hatott meg. A gladiátor végén próbálj meg semmit sem érezni.

vidra
Ludvik Jahn 2007 aug. 19. - 23:07:21 Előzmény leahla
(423/1244)
Bár szõrszáhasogatásnak tûnik, egy momentumra azért szeretném fölhívni a leendõ/volt nézõk figyelmét. Ha a szilárd történeti tényekhez nem ragaszkodunk is, kissé korainak tûnik az ephoroszok a hónapokra tett megjegyzése:
"Leonidász, augusztus van"
thermopülai csata: ie. 480
Augustus császár: ie. 27 - isz. 14

no comment...

A filmrõl egyébként:
Mégha tudják is a sorsuk, kissé erõltetett minden kimondott mondatban a dicsõséges halálra mint egyetlen célra utalni. Úgy látszik, sem a rendezõnek, sem az írónak nem volt semmi mondanivalója (lehetett volna igényes párbeszédeket is írni, de azt hiszem ilyen dolgokat egyre értelmetlenebb számon kérni)
Az erõszak öncélú dicsõítése, a hõsi, alapvetõen értelmetlen halál értékként bemutatása feltétlen cél kell legyen?
A kreativitás követelménye nem csak a - kétségkívül páratlan- látványvilág létrehozására vonatkozik.
A tartalom egyértelmû sekélyessége miatt, az oly sok magasztaló kritika ellenére sem tartom érdemsenek még egyszer megnézni.
leahla 2007 aug. 17. - 22:32:48
(422/1244)
Sajnálom, h nem moziban láttam. Viszont így is írtóra tetszett, nem tudom létezik-e szinkronos változat de eredeti nyelven verhetetlen volt :)
sipka 2007 aug. 17. - 20:34:30
(421/1244)
Én még moziba tekintettem meg ezt a filmet. S attól függetlenül, hogy tudtam mi lesz a vége, nagyon jól szórakoztam. Frank Miller nagyon tud!!!! (Õ az egyik kedvenc képregény rajzolom.) De ha sorrendbe kénne állítanom, az eddig elkészült Frank Miller képregény adaptációkat, akkor az elsõ helyen még mindig a "Sin City" állna. Az szerintem nagyon jól sikerült!!! (Csodálkozom is, hogy egyes áruházláncakban 990Ft-ért árulják ezt a nagyon király kis filmet, az olyan sz#r filmeket, mint például a "Dumb és Dumberer 2" illetve a "Holtak háza 2"-ért pedig 2000Ft-ot is elkérnek. Nem mintha ez akkora baj lenne :) Már alig várom a következõ Frank Milleres képregény filmeket. Eddig kettõrõl tudok, hogy készülõben van. Az egyik a "Ronin" címet viseli, a másik pedig a "The Spirit"-et. A "The Spirit"-nek megtaláltam a plakátját, amelyet fel is probálok rakni. Remélem jó rendezõkhöz kerültek.........
szisz 2007 aug. 06. - 16:04:24
(420/1244)
Wow, hát le a kalappal. A képi világ fantasztikus (még ha számítógépes is), újszerû. A zene is nagyon passzolt, a színészekrõl nem is beszélve. Bár a csatajeleneteket tényleg rövidebbre vehették volna.
Hogy a film környezetemre való hatását szemléltethessem: haverom megnézte, és jó pár napig mindenkinek a nyakába ugrott, és lebitkózta XD
Tiger eye 2007 júl. 15. - 21:42:52
(419/1244)
fúúú, nekem ez a film csak 2 óra unalmat jelentett, sztem nagyon túlzásba vitték ezt a csatajelentetet, meg amúgy is mintha a gladiátort láttam volna, a visszaemlékezések, a csaja,a fia, a nõi hangok, meg a gabonamezõ már tényleg abszolút koppintás...még jó h nem a moziban néztem meg, mert erre képtelen lettem volna pénzt kiadni...
Verona 2007 jún. 14. - 16:12:51
(418/1244)
Én imádtam a filmet. Nem vagyok sem fantasy sem akció film rajongó de a látvány és az erõ, amit alkottak lenyûgözõ volt.
Mellékesen pedig ajánlom a lányoknak, akik szeretik a szép izmokat nézni, mert abból nagyon sok van benne.
A legtöbb szinész nagyon nagy változáson ment keresztül ezért a látványért...fõleg a fõszereplõ.
Nemrég láttam az MTV díjkiosztón és hát fele akkora volt mint a filmben de még mindig dögös.
10/10
Peter005 2007 jún. 12. - 10:24:12 10/10
(417/1244)
Kegyetlenül bûnös szórakozás volt. Komolyan, mozi után féltem, hogy megütök valakit :) Imádtam a Sin City-t is, ez se marad el mögötte. Amúgy szerintem a történelmet kiválóan vagyítették a fantasyval, nem értem, hogy miért várja el mindenki, hogy egy teljesen valósághû film legyen. Ez a film úgy jó, ahogy van. Legszivesebben 300-szor megnézném.
Greg001 2007 jún. 03. - 16:39:19
(416/1244)
Sziasztok!
Én most láttam a filmet, nagyon szép, meg látványos, de annyira nem szálltam el tõle, mint az ismerõseim.
Igazából most olvastam, hogy dupla feldolgozás, mert 1962-ben már csináltak errõl egy filmet, ez ihlette Millert a képregényre.A film címe: The 300 Spartans - és egy magyar származású rendezõ, Rudolph Máté rendezte.Én erre a filmre lennék nagyon kíváncsi, úgyhogy ha valakinek megvan, akármilyen formában, az írjon légyszi a greg001@freemail.hu címre, és megegyezünk.

Üdv!

G
Thingol 2007 máj. 11. - 21:15:37
(415/1244)
A követ kísérõinek meg napszemüvegük van.
phlegma 2007 máj. 08. - 22:34:10 Előzmény Seemann
(414/1244)
nem cigizem ;)
egyébként meg ,ha azt írod,hogy "elcseszték volna a számítógéppel" akkor szted mit vegyek ki belõle?
8/10
Newcastle United 2007 máj. 08. - 15:49:06 8/10
(413/1244)
Ez a film vagy nagyon bejön valakinek vagy nagyon nem. Nem az az egyszer éppen végig lehet nézni stílus. Nekem nagyon tetszett.
10/10
Hieronymus 2007 máj. 08. - 14:58:12 10/10
(412/1244)
A 300 elsõsorban egy képregény feldolgozás nem történelmi film, ezért nincs is értelme a Ben Hur és társaihoz hasonlítani, és mint ilyen igenis nagyon jól megcsinált film.
Hidd el Seemann ebbe is van munka és nem:
"három pizzaképü pattanásos szakállas tohonya disznó szerkesztette ".
Seemann 2007 máj. 06. - 21:56:10
(411/1244)
Nos, ha Te valóban ezt olvastad ki abból amit írtam, akkor borogasd magad, inhalálj, vegyél egy fürdõt, menj el egy wellnesshétvégére, szívj el cigit, szellõztess "odabenn", vagy olvass egy kis Müller Pétert!
phlegma 2007 máj. 06. - 19:06:28
(410/1244)
seemann (sry ha rosszul írtam a neved)

te most azt mondtad,hogy hívni kellett volna 100000 perzsát,mind1iket felfegyverezni,ugyan ezt a görögöknél,fel kellett volna építeni az ókori Spártát.kellett volna keresni öngyilkos emberkéket,akiken át lehet szúrni a dárdákat,el kellett volna süllyeszteni több tucat hajót,ki kellett volna ásni a Thermopülai szorost,meg kellett volna szelidíteni 1 orrszarvút,4 elefántot,és keríteni kellett volna 1 3 méter magas mutánst,és 1 kvazimodot.........

Gratulálok!
Talán te most nem számítógéprõl írsz??? Vagy esetleg vmelyik jósdából kértél segítséget ???
Thingol 2007 máj. 06. - 18:52:08
(409/1244)
A 300 szerintem egy jó film ami azonban nem a realitásokra épül (manapság egy film sincs ami realitásokra épülne). Vannak emberek akik megnézték a filmet, (országos 2. lett a vetítési listán) egyeseknek teszett a film, egyeseknek nem. Ez van. Ebben a filmben is van munka, nem kell lealacsonyítani holmi nézhetetlen vacakká. Amúgy csonti1987-tel egyet értek (már amit a filmrõl írt).
xdavidx 2007 máj. 06. - 14:14:00
(408/1244)
Nem is értem miért tépitek egymást ezen a topikon?!?!?!

Itt egy film amit megnézek, és amikor felállok azt mondom hogy végre itt egy film, ami tükrözi hogy 2007-et irunk! Tökéletes látvány, számítógépes rásegítés!

És akkor mi van?
Nem lehet még mindig a rongyosra nézett Ben Hur-t nézni, hogy hûha a kocsis jelenet mekkora volt, végre vegyük már észre hogy új éveket élünk, haladni kell mindennel!!!

Vagy ha annyira nem tetszik senkinek hogy a számítógépes rásegítés mindenben terett nyer, akkor nézegessetek még mindig barlangrajzokat, mert abban nincs semmi számítógép, semmi statiszta, semmi flikk-flakk, csak tömör mûvészet, ami még ennyi idõ múltán is igazi kincs!
moderator1 2007 máj. 05. - 18:56:55
(407/1244)
Kedves Fórumozók!

Kérlek Titeket, hogy a jövõben a filmrõl alkossatok véleményt és NE egymásról. Minden hozzászólás, ami nem a filmmel kapcsolatos törlésre kerül.

köszönettel:
A moderátor
Seemann 2007 máj. 05. - 12:48:03
(406/1244)
Ki beszélt az egész néprõl, mosolygós?

Egy részét, kisszívem, egy részét, ha tetszik, ha nem.
Seemann 2007 máj. 05. - 10:49:02
(405/1244)
Seten!

"De nem ez a lényeg. A gond az: te nem bírod elviselni, hogy valakinek tetszik a 300. :) "

Ennél a filmnél tényleg nehezen tudom elviselni...:)))

Egyébként meg az "elviselni" szóba belefér hogy hetente felnézzek ide és elmondjam újra és újra a véleményem. Ha nem viselném el akkor egy csõre töltött puskával járnám a várost és igazságot osztanék:))

Demokrácia van tudtommal, népuralom, és a nép hallatja, hallathatja a hangját, amennyiszer csak akarja.