Téma: 300

Seemann 2007 ápr. 18. - 15:03:46
(364/1244)
Egy kerek, vérmes, gyors, idealizált, kompakt történetet elhúzni, megtoldani 40 percnyi lassítással, egy félresikerült szexjelenettel (az már csak hab a tortán hogy a nõ ronda), a szabadság egyértelmûen 20 filléres elkoptatott dicsõítésével, a történet eszmei értékéhez méltatlan bicebócaságokkal, gondolok itt a már említett Leonidasz hanyagul rázva fejét majszolja az almát miközben teliszájjal csámcsogva hanyagul osztja az észt címû buta jelenetre. Egy képregényadaptáció pont arra lehetne jó alkalom, hogy "törjenek a lándzsák, hasadjanak a pajzsok", fröccsenjen a vér, feszûljenek egymásnak a testek, akár 120 percen keresztül is (egyébként a képregényben így van), prezentálja azt heroikus véres küzdelmet, amirõl a mai férfiak már csak a pedikûrszékben bambán maguk elé bámulva merengenek el, az asszonytól távol és titkon hogy meg ne sejtse senki. Ehelyett kapunk egy kevés, de azt tisztességgel megkomponált harcot (és most nem említem azt az égbekiáltóan nézõveljólkib*szós huszárvágással lenyesett undorítóan leegyszerûsített és összecsapott befejezést, ami a végén van-nyílzápor és passz), felturmixolva a mérhetetlenül idegesítõ lassításokkal, egy tinglitangli elfújtaaszélkaliberü idegsítõ és szerencsétlen fölösleges túlspilázott szerelmi szállal meg a már említett átlagnézõ dagasztó vájúban aszalódó klisédara panelekkel.
Seemann 2007 ápr. 18. - 15:02:14
(363/1244)
Félreértettél valamit... Az a baj hogy azt kell újra és újra szájbarágni amit már 100 hozzászólással elõtt is elmondtak már.

Nem ilyen értelemben kéri senki számon a történelemhûséget, amirõl Te beszélsz. Persze ilyen értelemben egyik háborús film sem lehet az. Egyiktõl sem várhatjuk el hogy perce pontosan mindent mindenhol úgy és olyan módon vigyen vászonra ahogy anno megtörtént. A Ben Hur-ral kapcsolatban pl: persze hogy a film egészét, a történet lényegét tekintve egyáltalán nem beszélhetünk történelemhûségrõl, hiszen legenda, de a kivitelezés, az ütközetek ábárzolása, a kocsiverseny stb. a mai elképzelésekhez (az akkori korokról) a legjobban közelítõ álláspontot közvetíti. Nem tudom mivel tudtak többet az akkori filmeposzokat rendezõ félistenek, amit a mai jelentéktelen rendezõk nem, de valamivel, (sokkal) többet.

A heroizmus meg persze hogy megjelenik minden történelmi filmben. Ideálizált ábrázolás, ezt szeretjük, sõt nagyon idealizálni sem kell, hiszen a heroizmus az akkori korok sajátja volt. A heroizmust senki sem vonja kétségbe. Nem szeretnénk olyan filmet látni ahol valami önjelölt oberokos történész lerántja a leplet az igazságról és megmutatja nekünk hogy tul.képpen 1000 katona harcolt, és csak a fele volt spártai, és nem is a szorosban, és nem tartottak ki addig, hanem fejvesztve elmenkültek stb...

Az egy másik dolog hogy mint minden esetben, itt is túlzásról van szó, lehet szó (nem feltétlenül) a 300 katonát meg egyebeket illetõen. Csak az nagyon zavaró hogy egy ilyen magasztos, mindenképpen példát felmutató történethez, bárdolatlanul, enyves, hozzánemértõ, avatatlan kezekkel nyúlnak hozzá, majd teszik a szájba, körülnyálazzák, megcsócsálják, kérõdznek rajta, majd mint egy agyonnyálazott lekerekített kommerszblõdli koncot hanyagul kiköpnek, tessék, fogyaszd, edd.
Patrick Bateman 2007 ápr. 18. - 12:57:24
(362/1244)
Elõször is szögezzük le, hogy ennek az ókori ütközetnek a részletei nem ismertek az utókor számára. Maguk a történészek is hihetetlennek találják azt, hogy csupán 300 spártai harcos harcolt az óriási perzsa sereg ellen, méghozzá ilyen sokáig állva a sarat.
Egy ilyen film esetében pedig nem szabad számonkérni a történelemhûséget. Egy képregényen alapul, ami feldolgozta a spártai 300 sorsát. Ez a heroizmus mintapéldája - mint amikor a maroknyi magyar sereg küzd a törökök ellen a Szigeti veszedelemben. Zrínyitõl sem lehet számonkérni a történelmi hitelességet.

Mindent a spártaiak szemszögébõl mutat be a film (egy spártai harcos meséli el a történetet), s ez lehet a magyarázat arra, hogy az ellenség és az áruló "szörnyszülöttek". A spártaiak szemében ugyanis tényleg azok voltak.
Maia 2007 ápr. 18. - 12:49:53 Előzmény Seemann
(361/1244)
Te adsz a cenzura velemenyere? Kik a cenzura? Mennyi remek alkotasba ronditott bele eddig a cenzura... es nem kifejezetten erre a 300-ra gondolok hanem a muveszetvilagban mennyi film vagy egyeb alkotas latta karat.... meghogy cenzura...
Hesztia 2007 ápr. 17. - 23:45:51
(360/1244)
Már megint leírhatnám uazt, amit 5 sorral lejjebb, de nem teszem, mert Zolkótól kapni fogok.:)))
redbaron813 2007 ápr. 17. - 18:54:04
(359/1244)
upsz, valaki túlzottan korhatárosnak tekintette a stíluselemeket.
szóval az ellenség színes bõrû, vagy homoszexuális, az áruló testi fogyatékos.
így is lehet, csak unalmasabb
talán a többibõl kiderül, hogy miért pont azokat a szavakat használtam
bocs
redbaron813 2007 ápr. 17. - 16:22:42
(358/1244)
Sajnálom, hogy egy ilyen filmet csináltak egy történelmi eseménybõl. Ha valaki ismeri a sztorit, csalódik, mert minden, amit hozzátettek, elvesz belõle. Aki pedig ötödik általánosban átaludta ezt a történelemórát, azt csak sajnálni lehet, hogy ez fog eszébe jutni Leonidasról (akkor már inkább a belga bonbon).
Ordít belõle a zérótolerancia dicsõítése, a hõsök szereplõválogatásánál a legfontosabb szempont a "six-pack" volt, az ellenség ****, vagy h***kos, az áruló kripli.
Ez a film üzenete... Gyere és vedd el!
Én kérek elnézést Leonidastól...
k and j 2007 ápr. 17. - 16:08:43
(357/1244)
Tiszta szegyen amit itt muveltek. Ez egy forum, ahova az emberek azert latogatnak, hogy velemenyeket olvassanak az adott filmrol. Ezzel szemben csak a nevetseges primitivnel primitivebb viccesnek velt XXI.szazadi magyar (??!!!) szlengekkel spekelt, szubjektiv bofogeseiteket es a masik nullazasat kovetheti nyomon az aki birja vagy kinek erre van gusztusa. Kicsit meg kene probalni emberkent viselkedni. Elfogadni a masikat a velemenyevel egyutt. Senkibe sem belerugni, sem megserteni. Egyszeruen, emberien velemenyt nyilvanitani! Legalabb probaljuk meg.....
Seemann 2007 ápr. 16. - 17:14:32
(356/1244)
Azt hogy mi tûrhetetlen és mi nem az, majd az illetékes operátor, ill. cenzúra eldönti. Nem Te, kisbarátom...
Könyvégetés sem lesz!
Sam111 2007 ápr. 15. - 22:13:56
(355/1244)
Zolkó 2007 ápr. 15. - 21:48:42
(354/1244)
Jól van, ne kapd fel, részemrõl nincs harag:)
Hesztia 2007 ápr. 15. - 18:52:03
(353/1244)
Én csupán leütöttem a feldobott labdát.:P
Az pedig az én bajom legyen, hogy hányszor írom le...elvégre ez épp a topik témáját képezi. De ha Téged idegesít, ugord át a hszeimet.
Zolkó 2007 ápr. 15. - 18:03:33
(352/1244)
Nem ezért írtam be, de hamár úgyis beírtam, hát elmondtam. Ez amúgy semmi ahhoz képest, hogy Te hányszor mondtad el, hogy ez egy képregény feldolgozás.
zszoltan, nem tudom, milyen ellentmondást találtál, én nem látok.
zszoltan 2007 ápr. 15. - 16:46:54
(351/1244)
De hát úgysem nézi senki a hsz-ok számát. :) Egyébként már úgyis túl sok a hsz ezen a fórumon, semhogy eldönthetõ lenne ezek alapján a filmrõl bármi, szerintem.
zszoltan 2007 ápr. 15. - 16:39:15
(350/1244)
Érdekes ellentmondást fedeztem fel ebben a hsz-ban, de talán csak nekem furcsa a megfogalmazásod. Mindegy.

Hogy milyen dokumentumok állnak rendelkezésünkre az eseményrõl, azt nem tudhatom. Én úgy hallottam, hogy egyik résztvevõ spártai katona sem mesélte el ezt a történetet az unokáinak... :)

Mivel még mindig nem tudom, megnézem-e, ez a hsz kizárólag azzal a céllal került ide, hogy hátha sikerül 500-ra felpumpálni a hsz-ok számát. (Tényleg, melyik film a rekorder a Port-on, és mennyivel?)
Hesztia 2007 ápr. 15. - 16:31:23
(349/1244)
Minimum.:)
Hesztia 2007 ápr. 15. - 16:30:57
(348/1244)
De az feltétlenül fontos volt, hogy leírd újra, hogy Neked nem tetszett..ezzel is növelve a hsz-ek számát.:)
Zolkó 2007 ápr. 15. - 15:51:24
(347/1244)
"És az egész tök jó történelmi ismertetõ" - Egyenesen dokumentum:)
Zolkó 2007 ápr. 15. - 15:48:27
(346/1244)
Nem tudom, mit erõlködsz még:) Mindenki, aki ide benéz, le tudja szûrni, hogy ki a h.lye. Nekem a film nem tetszett, pont. Nem akkora alkotás ez, hogy ennyi hsz-t megérdemeljen. Valaki még képes, és ez alapján ítéli meg. Ennyi hsz-e van? Hú, akkor biztos jó...:)
Hesztia 2007 ápr. 15. - 15:25:01
(345/1244)
Te értsd már meg, hogy itt rajtad kívül mindenki túl van ezen a filmen! Megnéztük, tetszett a látvány és csókolom. Nem töprengünk azon, hogy volt-e benne mélység vagy sem, mert tudjuk, hogy nem és tudjuk ennek az okát. Te viszont sértegeted az embert.