Téma: 300

delamico 2008 dec. 18. - 20:09:48
(664/1244)
A mozinak van egy külön hangulata, de nem befolyásolja szerintem, hogy egy film tetszik-e vagy nem. Ha igen, ott már baj van. Én is jobban szeretek moziba menni, bár ott nem illik kommentálni és kritizálni a filmet menet közben (ami nekem lételemem). Mivel azonban nem nagyon járok moziba (próbálj a helyemben, anyám meg apám mellett moziba járkálni, megnézem, meddig marad a fejed a nyakadon), muszáj vagyok beérni a képernyõvel. Egyébként nem hiszem, hogy egy fokkal is jobban tetszett volna a 300, ha moziban látom, pláne, hogy ott a hangos szörnyülködést is vissza kellett volna fognom...
9/10
Cullangka 2008 dec. 18. - 12:44:29 9/10
(663/1244)
MINDEN film, (ami jó) sokkal jobb moziban! élvezetesebb és hatásosabb! de azért otthon sem rossz
szotske 2008 dec. 18. - 11:25:11
(662/1244)
bocsika, de ezen a filmen a mozi se segített volna.. és nem monitoron vagy mini képernyõs tévén néztem... nézd meg a MONGOL-t és utána mondj kritikát!
9/10
turandot 2008 dec. 18. - 11:06:23 9/10
(661/1244)
Kivételesen egyetértek a kritikusokkal, hogy " ez amiért a szélesvásznat feltalálták", mert a moziban sokkal nagyobb élményt jelentett, mint DVD-n. Az erõszakos, véres jeleneteket ugyan nem dijaztam, de a film egészének dinamizmusa magával ragadott. Nem zavart a hitelesség hiánya, mert azért szerintem a történelmi alapok végigvonultak a filmen, a valósan kidolgozott testek szép látványt nyujtottak, a spártai lét és gondolat megjelent és a szereplõk hatásosan mozgatták a cselekményt. Belefért számomra a mondavilág érdekes és elgondolkodtató meséjébe és megérintett a 300-ak elszántsága, hõsiessége.
szotske 2008 dec. 18. - 10:26:08
(660/1244)
Nézhetetlen... rég láttam ennyire gyenge amerikai alkotást..
10 perc után kivettem a dvd-t és mosoly kiséretében visszaadtam a gazdájának
offtopic
delamico 2008 dec. 13. - 22:38:00 Előzmény Dantes
(659/1244)
Továbbra is k*rvára az idegeimre mész. FELFOGTAM, HOGY EZ EGY KÉPREGÉNYFELDOLGOZÁS! És pont azt várnám tõle, mint amit más képregény feldolgozások nyújtanak, minthogy mást ugye felesleges lenne.
Dantes 2008 dec. 13. - 18:37:44
(658/1244)
Ez továbbra is egy kib*szott képregény feldolgozás.

Aki ennél többet vár tõle az hülye
delamico 2008 dec. 13. - 18:11:16
(657/1244)
Bármennyire is kiábrándít ez téged, VAN józan eszem és sikerült felfognom, hogy mirõl szól a film. A nyitottságommat esetleg szociális téren lehet megkritizálni, a filmmûvészettel kapcsolatban totál nyitott vagyok, ha nem így lenne, akkor a KILL BILL1 után meg nem néztem volna a 2. De ez nem is lényeg, azt mondod, ez egy piff-puff dirr-durr vérfröccs film és nem kell komolyan venni? Ez lenne az a Nobel-díjas felfedezés, amit szerinted én nem vagyok képes belátni? A film elsõ másodpercétõl világos, hogy nem kell komolyan venni.
Itt lép be a képbe a cselekmény, ami akkor nem fontos, ha a filmet KOMOLYAN kell venni. Ugyanis, ha egy filmnek van bármilyen mondandója/ erkölcsi üzenete/ próbál valamit kifejezni, akkor természetesen: KIT ÉRDEKEL A CSELEKMÉNY? (teljesen mindegy, hogy milyen háttérrel mondja, amit mond, pont ezért hoztam a Bukást fel...). Viszont a 300 baromira nem mond semmit, ezért diktálná a józan ész (!), hogy a cselekményre akarták a hangsúlyt rakni,de minthogy az egy történelmi esemény, az sem akkora poén (elvégre mindenki ismeri, pláne olyanok, mint én, akik ugyebár egész nap a törikönyvet b*sszák), így jön a következõ alternatíva: biztos a látványra mennek. Hát mennek is, kétségtelen, de annyira, hogy közben kisbaltával zúzzák össze a cselekményt, hogy a látvány mégjobb legyen. Sajna a látvány meg a cselekmény jó haverok, és a látvány összeomlik (ez manapság nagyon menõ dolog, a sztárok is csinálják, a látvány meg elég divatbolond) attól, ami a cselekménnyel történt, és ezért õ sem hagyja magát élvezni a nézõnek. És így kanyarodunk vissza, a 300 képregényadaptációnak is, történelmi filmnek is és drámának is szar fõtételemhez.
Egyébként, tudod, nagyon érdekes, hogy te is megfogalmazod, hogy miért szar a 300 (nem tudom, észre vetted-e). "az egri csillagokból már sokkal inkább lehetne egy hasonló típusú filmet csinálni, de egyáltalán nem baj, hogy nem tették meg" Egyáltalán nem lett volna baj, ha nem teszik ezt a Thermophülai csatával.
És (már magam sem tudom, hanyadszor) NEM moziban láttam a filmet. És (ismét, nem tudom, hanyadszor), igen, ha megyek, azért megyek moziba,. hogy szórakozzam, nem azért, hogy hányjak/hiperventilláljak a röhejtõl/harminc percre elõr tudjam, mit fog következni (figyeled, de jó, hogy otthon csináltam néztem a 300-at).
10/10
Dr.Genya 2008 dec. 12. - 22:13:32 10/10
(656/1244)
Így vala ahogy mondád :)
10/10
hossza 2008 dec. 12. - 21:32:07 10/10 Előzmény delamico
(655/1244)
hogyan kellene tudni elvonatkoztatni a történelmi háttértõl? két dolog kell hozzá:
1. józan ész
2. nyitottság

a józan ész arra kell, hogy FELFOGD, mirõl szól a film, és hogy mirõl nem. a film arról szól, hogy piff-puff, dirr-durr, vérfröccs. a thermopülai csata mindössze ennek hátteréül szolgált. és nem fordítva!
a nyitottság meg arra kell, hogy ne vedd se magad, se a filmet túl komolyan, és hogy el tudd fogadni, hogy te most nem a thermopülai csatáról fogsz dokumentumfilmet nézni, hanem a piff-puff, dirr-durr, vérfröccsrõl fogsz megnézni egy hálivúdi produkciót.

tényleg olyan nehéz nektek ezt feldolgozni?

egyébként a bukás-t szerintem ne keverd bele. az egy teljesen más jellegû film, teljesen más céllal és mondanivalóval. az a film sokkal inkább hitler-rõl szól, mint a világháborúról. ott jellemábrázolás van és drámai feszültség. tök más tészta.
az egri csillagokból már sokkal inkább lehetne egy hasonló típusú filmet csinálni, de egyáltalán nem baj, hogy nem tették meg. az is egy film, meg ez is egy film. ezt ezért lehet szeretni, azt meg azért.

de visszakérdezek:
ha neked ennyire fontos a "cselekmény", ha ennyire fontos az, hogy minden élet- és történelemhû legyen, akkor mi a túrónak mész egyáltalán moziba? maradj otthon a törikönyveddel, és olvasgasd azt. Attól megkapsz mindent, amit hibájaként róttál fel ennek a filmnek.
vagy tegyél úgy, mint más intelligens emberek: elmész moziba, hogy szórakozz, és könyveket olvasol, hogy mûvelõdj. a szezont meg nem kezded el keverni a fazonnal.
10/10
hossza 2008 dec. 12. - 21:05:58 10/10
(654/1244)
Épp tegnap néztem meg egy interjút Umberto Eco-val, aki elmesélte, hogy mindig elkövet egy-két bakit, ami a regényei történelmi hátterét illeti. Ezek NÁLA persze említésre sem méltó nüanszok, de a lényeg az, hogy még egy Umberto Eco is, aki csak a kutatómunkával éveket (!) tölt, szóval hogy még õ sem képes a teljes történelmi hûségre. Márpedig ha Umberto Eco-nak nem jön össze, akkor kedves Valaci, te mégis mit vársz a hálivúdi filmkészítõktõl? Amikor megcsinálták a Gladiátort, akkor is ugyanez volt a nóta. Jött egy-két nagyokos, aki megemlítette, hogy a díszletekkel pár száz évvel arrébb lõttek. Na és? Még egyszer mondom: aki történelemre vágyik, az olvasson, mûvelõdjön, és könyveket forgasson, ne pedig a szemét egy olyan filmtõl, aminek egyértelmûen nem célja, hogy intellektuálisan bármit is adjon.
Azt pedig végképp nem értem, hogy miért is tenné ez tönkre bármelyik töritanár munkáját??? Belõlem személy szerint olyan hatást váltott ki, hogy hosszú évek óta elõször újra elkezdett érdekelni az adott történelmi korszak, és a filmnek hála, utánaolvastam a dolgoknak. Én ha töritanár lennék, biztos, hogy megnézetném a diákjaimmal. A film végén pedig ezt mondanám: "na és akkor nézzük meg, hogy történelmi szempontból mi az, ami nem stimmelt..." - és kész. És máris ott ülne velem szemben egy rakás 15-16 éves diák, akik kivételesen kíváncsian figyelnének, én pedig tenném ami a dolgom: tárgyi tudást adnék a kezükbe.
A film is csak azt teszi, ami a dolga. Szórakoztat, semmi több.
delamico 2008 dec. 12. - 16:43:33 Előzmény hossza
(653/1244)
És mondd csak, hogyan kellene tudni elvonatkoztatni a történelmi hátterétõl, ha az a cselekmény? Ilyen alapon elvonatkoztatsz a Bukás történelmi hátterétõl és marad a filmben a sok magávalragadó puffpuff meg a lángoló bajszosbácsi, vagy a Goddétól és marad az, hogy hú de magávalragadóan szexin sétálgat már Aragorn anyám irodaerkélye alatt (nem kell egyetérteni), vagy -hova tovább- az Egri Csillagok történelmi hátterétõl és nézed, hogy milyen magávalragadóan ömlik a számítógéppel kipreparált szurok a turbános félnótások fejére?
Tény és való, hogy hatást gyakorol a film, mégpedig az OMFG!, WTF?!, T.T, O.o emoticonok formájában.
delamico 2008 dec. 12. - 16:28:02
(652/1244)
Szerintem a film rongáló hatása nem abból fakad, hogy valaki történelmet próbál tanulni rajta (erõsen kétlem, hogy sokan lennének). Sokkal inkább az elvetemült és ízléstelen torzításokból, valamint abból, hogy ezek mennyire elütnek a témájától.
delamico 2008 dec. 12. - 16:25:12
(651/1244)
Ezért mondom én, hogy egyáltalán nem hülyeség töri órára bevinni a filmet.
Pipy Dancer 2008 dec. 12. - 13:23:41
(650/1244)
Naggggyon jó ez a film...A zenék meg még jobbak benne...
Csak az a sok vér fröccsenés túlzás benne...
Azzecs 2008 dec. 12. - 12:14:59 Előzmény hErO
(649/1244)
"A történelemtanár" eléggé korlátolt, ha nem fogja fel kihívásnak, micsoda izgalmas órát lehetne kerekíteni egy ilyen film kapcsán. Nem kielemezni, hanem vitázni, érvelni kell. "Te hogyan oldottad volna meg? Szerinted mi lenne a helyes?" gondolom ilyesmi el sem hangzott sehol. És fõleg arra megtanítani a fiatalokat, hogy mekkora munka van egy ilyen filmben a legyintés helyett.

Régen mindenkit kielégített egy izgalmas árnyjáték a gyertyafény elõtt, manapság viszont ilyen technikák vonzák oda a figyelmet egy történelmi témára. Ha csak néhányan is vették a fáradtságot, hogy késõbb utánanézzenek ki is volt Leonidas, szerintem már megérte.
10/10
Haffner75 2008 dec. 12. - 11:54:30 10/10
(648/1244)
Szerintem már rég rossz, ha valaki moziban akar történelmet tanulni, így a filmnek rongáló hatása nehezen lehet. Aki benyalja tényként ezeket a képeket, az valószínûleg sosem tanult errõl egy nyamvadt sort sem, illetve elképesztõen naív. Ez pedig nem a film hatása, hanem a saját döntése, no meg a lustasága, érdektelensége következménye.
Azzecs 2008 dec. 12. - 11:49:01 Előzmény Dantes
(647/1244)
Én jártam a helyen, ahol egy emlékmû van, szobrokkal amik ugyanúgy néznek ki, mint a filmbéli hõsök.
Aki a Halkidikin nyaral és Athénba tervez egy kirándulást, szerintem nézze meg a Termopülei szorost. A tenger feltöltötte már az egykori szûk átjárót, de Leonidas király jelenléte ott van.
A filmbéli efektusok ízlésesen vannak megcsinálva és nem torzítják el a fõ mondanivalót, mennyire páratlan emberek voltak a spártaiak. Keveredik a mondavilág a történelemmel, de ez nem zavaró, és a szerelmük, szeretetük ereje is érezhetõ. Ezeket a filmeket azért csomagolják így, hogy valami eljusson azokhoz is a történelembõl akik amúgy valószínû az iskolában épp egy legyet bámultak pont akkor mikor megemlítették a csatát.

Megjegyzem a Star Wars régi részeit, úgy írták és gondolták ki hogy a Föld összes népének mondáit, hiedelmeit áttanulmányozták, felhasználtak ezt azt, összerakták egy hatalmas egésznek. Ezért van az, hogy korosztálytól függetlenül szinte mindenki beleéli magát és élvezi. Csak egyes fiatalok nem is tudják, hogy van három része ami még korszakalkotó régi technikával készült...ami már maga történelem.
Valaci 2008 dec. 12. - 11:32:03 Előzmény hossza
(646/1244)
Ha a fõszereplõt nem Leonidásznak, hanem mondjuk Almaszósz kapitánynak hívnák, és a helyszín mondjuk Aprajafalva lenne nem Thermopulai, akkor igazad lenne.
Ha azonban egy film, egy történelmi eseményt dolgoz fel, akkor igenis elvárom a teljes történelmi hûséget.
És ezalatt nemcsak a történet, hanem a díszletek hûségét is értem.
Egy észak Görögországban játszódó filmben ne legyenek se a krétai Mínosz kultúra, se a mezopotámiai sumér kultúra kellékei!
Egy ilyen film, kiváló történelemtanárok többéves munkáját teheti tönkre.
10/10
hossza 2008 dec. 11. - 23:29:07 10/10
(645/1244)
szerintem ez egy nagyon jó film. el kell vonatkoztatni a történelmi hátterétõl. akit a történelem érdekel, az olvasson könyvet. és el kell tudni vonatkoztatni az animációktól is. a farkas az elején tényleg gyenge, de azt leszámítva szerintem az egész telitalálat. és igen, az egész film egy nagy számítógépes trükk, na és akkor mi van? a kérdés az, hogy gyakorol-e hatást rád, vagy sem. rám nagyon is gyakorolt. egy akciófilmtõl én azt várom, hogy magával ragadjon, és tudjam elfelejteni, hogy moziban ülök. és én ezt maximálisan megkaptam. ajánlom ezt a filmet mindenkinek, akinek van némi fantáziája és nyitott gondolkodása ahhoz, hogy ne akadjon fenn a részleteken. filmmûvészetileg persze hogy szart sem ér, de ezt nem is ilyen szemmel kell nézni. ez a film egy hatalmas élményt ad, ha hagyod. nálam 10 pont.