Téma: 300

5/10
offtopic
Crazy Horse 2010 febr. 17. - 00:42:53 5/10
(864/1244)
Persze hogy okos, mert neki megmondta Lenin a másik frankót is, hogy "Tanulni, tanulni, tanulni!"
offtopic
filiszteus 2010 febr. 16. - 22:44:10
(863/1244)
Te tényleg nem tudod elképzelni, hogy a filmet propaganda célokra is használják? Nem hallottad mit mondott V.I. Lenin?
"Az összes mûvészetek közül számunkra legfontosabb a film".
offtopic
t'nak 2010 febr. 15. - 16:09:30
(862/1244)
Nekem már eszembe jutott - holnap megkérdezem róla az elõadót (hacsak el nem alszom az elõadáson úgy, mint a múltkor, mert akkor ciki volna :/)
offtopic
filiszteus 2010 febr. 15. - 10:06:47
(861/1244)
Nem láttam a Persepolis-t, tehát nem tudok róla véleményt mondani. Olvastam viszont egy elõkelõ iráni nõ visszaemlékezéseit az iráni forradalomról. Kivülállóként nem tudnék választani a Reza Pahlavi-féle nyugatias, ám rendõrterrorral fenntartott diktatúra és a mai iszlám diktatúra között. Nem a mi dolgunk beleszólni egy teljesen más kultúrájú nép életébe. (lásd Irak, jobb most nekik, mint sz. Husszein alatt?) Én sem várom el a perzsáktól, hogy õk kergessék el a mi kedves kommunistából lett vadkapitalista helytartóinkat. A perzsák sem szólnak bele az amerikai egészségbiztosítási rendszerbe, nem foglalkoznak vele, hogy hány amerikainak nincs egészségbiztosítása.
filiszteus 2010 febr. 15. - 09:05:31
(860/1244)
Nem olvastam el az eddigi összes hsz-t, ezért lehet, hogy már más is leírta, amit most én. A fõ ellenség most Irán, akit nagyon szeretnének már különbözõ ürügyekkel megtámadni. Biztos elõbb-utóbb felrobbantanak az iráni ügynökök egy iskolabuszt, vagy egy óvodát, de addig is elõ kell készíteni a nagy buta amerikai társadalmat a perzsák utálatára. Ez a film mást nem is sugall, a perzsák a rossz indiánok, a spártaiak a jó cowboy-ok.
Nálunk is hatással volt a film egyes rétegekre. A MyVip-en és az IWIW-en cigány (bocsánat indiomagyar) galerik magukat spártaiaknak nevezik és gondolom a szamurájkard mellé felkerült a kulturális palettára a a görög egykezes kard is.
nofrit 2010 febr. 15. - 08:15:46 Előzmény Bar - Lev
(859/1244)
Pontosan, erre a filmre gondoltam :) S ahogy írtad, Tarantino szatírája sem valósághû,akkor miért is várnánk egy képregény adaptációtól :)
offtopic
t'nak 2010 febr. 13. - 17:31:46 Előzmény Bar - Lev
(858/1244)
"minden idõk egyik legkegyetlenebb imperialista birodalma, az ókori perzsia mit mûvelt akkoriban, évszázadokon kersztül." "ha annak idején a görög hõsök nem állják útját ennek a bandának", "mert nem lenne olyan, hogy Európa, nem lenne euro- atlanti civilizáció, és õ sem lenne, meg te sem, meg antik kulturkör sem!"
Te nyilván a "tudományos szocializmus az ókorban" címû tárgyból szigorlatoztál.
Imperialista birodalom.... mondod ezt Európa közepén, aminek civilizációja a legvéresebb, leggonoszabb és leginkább gyarmatépítõ "imperialista" volt az egész emberi történelem során, ideértve az atombomba ledobását, a kommunizmus rémtetteit, a holodomort, a gulágot, a világháborúkat stb, az elõzményeirõl nem is beszélve.
Téged azon a nagyon nehéz ókorszigorlaton nyilván kihajítottak az egyetemrõl, ezért fogalmad sincs az euroatlanti civilizáció késõbbi történetérõl. De még csak az ókoriró sem, mert ha volna, akkor tudhatnád, hogy már akkor is szinte minden tudásuk keletrõl származott. A milétoszi természetfilozófusok a áldeusoktól tanultak, Pythagoras színtiszta hindu volt, és az õ iskolája, valamint a szintén a hindu ontológiával egyezõ tanítást valló Parmenidész nélkül nincs euklidészi geometria, nincs európai tudomány. Szókratész is kapcsolatban állt a pythagoreusokkal stb... a keleti civilizáció és tudomány nélkül nincs görög tudományosság. És mindezt az übereurópa volt szíves elpusztítani és elfelejteni, még a görög tudományt is a keletiek õrizték meg nekünk. A középkori Európa sehol sem volt Kína civilizációs fejlettségéhez képest és így tovább.

Te viszont elavult közhelyeket és marxista terminológiát ismételgetsz, nem látsz tovább a saját orrodnál és még az euroatlanti civilizációt sem ismered.

Egyébként pedig nem a magyar kalandozásokra gondoltam; hanem terád: http://en.wikipedia.org/wiki/Bar_Lev_Line
Mi lenne, ha EZT mutatnák be úgy, mint mordori horda garázdálkodását? Remélem, akkor is azt mondanád: ez egy szuper film!!!!
10/10
Leonidas300 2010 febr. 13. - 11:37:05 10/10
(857/1244)
Félreértesz,szeretek olvasni,fõleg a korabeli leirásokat és töris regényeket(pl. Egri csillagok vagy Q. Curtius Rufustól a Makedón Nagy Sándor történetét, ez utóbbit ajánlom ha érdekel az a bizonyos idõszak),csak az iskolai történelem oktatással nem vagyok kibékülve,mert szerintem felszines és nem tekint az események mélyére,és nem taglalja hogy a fontos személyeket mi motiválta dicsõ,illetve kevésbé dicsõ tetteikre.Ellenben a filmek többnyire ezzel foglalkoznak,és nem a száraz tényekkel.A szóhasználatomért pedig elnézést kérek,maradjunk annyiban hogy tökös csaj lehetsz ;).
1/10
offtopic
fredi60 2010 febr. 12. - 22:58:13 1/10 Előzmény Bar - Lev
(856/1244)
A Perzsa Birodalmat kegyetlen, imperialista hatalomnak beállítani.... hát, ehhez is nagyfokú tájékozatlanság szükségeltetik. :))
Nem volt semmivel sem rosszabb, mint a többi. Fejlettségben pedig csak a késõbbi Rómát nem haladta meg.
10/10
androcles 2010 febr. 12. - 21:49:43 10/10 Előzmény Bar - Lev
(855/1244)
Édesanyád biztosan jól van, de az nem te vagy. Valami hasonló válaszra számítottam. Nagyobb a baj, mint gondoltam. Amennyiben a szociális fóbiáid végleg eluralkodnak rajtad, javaslom a Rivotrilt és a Coaxilt, az segíteni fog. Üdv!
10/10
Leonidas300 2010 febr. 12. - 12:05:15 10/10
(854/1244)
Igazad van abban hogy a hitelességen felesleges vitázni hiszen tökéletesen hiteles film nem létezik.De abban nem értek veled egyet hogy az amerikai filmek csak a tisztes ipari bevételre dolgoznak,igenis a filmeknek van mondanivalója és én ezért kedvelem õket,inkább mint a könyvekben szereplõ száraz tényeket,amit egyébként ki nem állok,hisz valójában az az életszerûtlen.De úgytünik neked az érzelmekre hatás egyet jelent a giccsel,ami szerintem nem igy van,ugyanis emberek vagyunk vagy nem.Miért baj az.Pl. a 300 is az önfeláldozó hõsiességrõl szól,és mint mondottam,ez egy hatalmas történet és fontos hogy az utókor is megismerhesse,még ha kicsit érzelgõsen is,mert gondolj bele milyen érzés lehetett ott harcolni és meghalni,szerintem a filmben a fantasys elemeket elhanyagolva,inkább hasonlithatott erre mint az unalmas és érzéketlen könyvleirások.Hozzászólásodból itélve egy kemény és tökös európai gyerek lehetsz,aki nem szereti amerikát XD. Egyébként érdekelne hogy mely filmeket tartod jónak ha ezt a 3mat pl. nem.
1/10
offtopic
fredi60 2010 febr. 12. - 08:51:11 1/10 Előzmény Bar - Lev
(853/1244)
"De azt is meg lehet neki mondani, hogy ha annak idején a görög hõsök nem állják útját ennek a bandának, ma nem "botránkozhatna meg" az oktatód (vagy kicsodád) a filmen, meg te sem, meg senki más sem.
Mert nem lenne olyan, hogy Európa, nem lenne euro- atlanti civilizáció, és õ sem lenne, meg te sem, meg antik kulturkör sem!"

Nagyon vicces megállapítás! :DDD
De tényleg.
offtopic
Bar - Lev 2010 febr. 11. - 22:17:25 Előzmény androcles
(852/1244)
Tisztelt akárki!

(???)


Anyukám jól van.

És a tied?

:)))
offtopic
Bar - Lev 2010 febr. 11. - 22:16:33
(851/1244)
Ahogy Karinthy monddotta, az értelmetlennek vált szövegezésre referálva:

"Opesnyaveguti hépakles"

(Igy írtok ti; Az embrió tragédiája)

Az egész szót nem érdemel már, mert semmit nem tudtál felhozni, de ezt fontosnak tartom:


"...Azért elmehetsz jógázni, ha feszít az ideg, jót tesz. :)..."

- Köszi, nincs gond.

Én viszint beajánlanálak egy általános iskolai szintû szövegértés - szövegértelmezés kézséget fejlesztõ képzésre.

(mikor már valaki sokadjára írja le ezt a "hóóóllivóóód" - hülyeséget, aztán odaböki, hogy nem is... na, mindegy).
10/10
offtopic
androcles 2010 febr. 11. - 21:30:40 10/10
(850/1244)
Tisztelt Uram! Olvasva hozzászólásait, úgy gondolom, hogy eljött az idõ, amikor felajánlhatom Önnek lelkigondozói szolgálataimat. Ne vegye tolakodásnak, ha azt mondom, biztos vagyok benne, hogy szüksége van rá. Amennyiben nem engem választana, az igen érzékenyen érintene, mert a kórelõzményekbõl úgy látom, hogy hosszantartó és nagyon költséges (nekem jövedelmezõ)terápiára lenne szüksége...
A hozzászólásom egyik része komolytalan, a másik rész viszont nagyon is komoly. Kérem döntse el melyik-melyik, de vigyázat, mert ez már a teszt része!
offtopic
Bar - Lev 2010 febr. 11. - 19:55:27
(849/1244)
"...Igazából csak arra akartam rávilágítani, hogy Hollywoodban akkor sem a valóság leképezése miatt készítenek filmeket, nevezzék a rendezõt Ridley Scottnak vagy Oliver Stone-nak, Zack Snydernek.."

- Téves.

Az Alexandrosz pl. kifejezetten úgy készült, hogy a lehetõ legjobban ismert, és ókori források alapján többszörösen igazolt történelmi tények alapján.

Namost, meg lehet nézni olyan filmeket is, mint pl. a Black Hawk Down (Scott), vagy a We were soldiers, melyek szintén amerikai filmek. De olyan szinten aprólékosan belemásztak a tényanyagba, hogy szaklektornak a filmek alapját képezõ ütközetekben résztvevõ egykori katonákat kérték fel...


És újra:

- "hollivóóód" NEM egyenlõ az amerikai filmmel, úgy általában. De ha nem akarod megérteni, ne értsd meg.


"...hanem azért, hogy a nézõnek kiessen a popcorn a szájából, és az ölébe borítsa a kólát..."

- Azért az se semmi, hogy jól láthatóan gyakorlatilag nulla tudással osztod az eszet az amrikai filmesek miatt, meg hülye szetereotípiákat rotyogtatsz ide, aztán, nagyképûen kijelented, hogy "...ezek a seggarc amerikaiak még a történelmet sem ismerik..."

Nem úgy, mint te, ugye...?


"...Gladiátor, Nagy Sándor messze nem történelmi, pláne nem jó film, mint ahogy a 300 sem..."

- Jól van, akkor legyél nagyon morcos, egész nap. Útálj reflexbõl mindent, ami az USA- ból jön, és hidd azt, hogy egy mûvészi igényességgel kivitelezett produkció márpedig NEM JÓ FILM.


Miközben a humán és általános mûveltséged érzékelhetõen nem terjed túl a "popkornzabáló amerikai", és/ vagy az "...hollivóóóódi filmeket csak a popkornzabáló hülyék néznek" jellegû sztereotípiáján.

Hidd el, a világ nélküled is mûködik.

De nem baj: fõleg ezért útálj mindent, ami a gazdag és erõs USA- ból érkezik!!!

Irgum- burgum!!!


"...Viszont ez az, amin felesleges vitázni - mármint a hitelessége..."

- Az eszem, a f***szom megáll ... (Nagy Feró, 1993, december, Körcsarnok koncert)

Jó, akkor újra próbálkozok:

- MÁR A RENDEZÕ IS MEGMONDTA, HOGY EZ NEM TÖRTÉNELMI FILM LESZ, HANEM FANTASY!!! Így eleve nem is hitelesnek készült!

Komolyan, gyerekek... ha ezt a szintû elmeroppanást nem látom, nem hiszem el... hogy már 100.000 szer leírjuk/ leírják, mi ez az egész, de ugyanazt recskázzák vissza páran újra, és újra...

Hihetetlen.
offtopic
Bar - Lev 2010 febr. 11. - 19:34:49
(848/1244)
Amúgy meg, én arról ugattam, hogy az ókori Perzsiát semmiképpen nem lehet "Iráninak" nevezni, ahogy õk sem nevezték magukat akkor "iráninak".

Az õ rabigájukban nyomuló, totál vegyes keleti hordát meg végképp nem nevezhetjük "iráninak".


Ha van ez ellen szóló bizonyíték, tárd elénk, de ezúttal a gagyipédiát hagyd ki, OK?

Viszont a Ghirsman - féle szakirodalomból lehet idézni, na persze az idézet helyének, a kötet ISBN számának pontos megjelölésével. De tõlem Hérodotoszt is idézhetsz...

Várj, segítek:

- Sehol nem fogsz olyat találni, hogy az ókori Perzsiát "Iránnak" nevezte volna bárki is, õket magukat is beleértve.


:)))


(egy kis adalék: az "Aryan" tényleg egy népcsoport volt az ókorban, de a "Phars" (perzsa) is, meg a "méd" is, meg még vagy tucatnyi egyéb)


És neked egy jó tanács:

- Ilyen felkészültséggel ne menj az ókor szigorlatra.

Az ugyanis egy elég kemény szigorlat, legalábbis 2000- ben még az volt...
offtopic
Bar - Lev 2010 febr. 11. - 19:25:01
(847/1244)
"...Aranyapám, felhomályosítalak, hogy az 'iráni' szó jelentése 'árja'; ezen népség egy kisebb részét hívták 'perzsának'; éppen emiatt változtatta meg Perzsia az állam nevét 1934-ben Iránra, utalva az õsi névre, melybe az egész nép beleértendõ, nem csak egy része..."

- GRATULÁLOK!

Nem mondod!!!

Most már biztoss, hogy tied a Sajt!!!

:(

Megtaláltad a gagyi magyar wikipédiát, és a ctrl meg a C és V gombokat, aztán meg van képed az egytemi "tanulmnyaidra" hivatkozni?

Mondd csak, a wikipédiára úgy általában, mióta lehet forrásként referálni az egyetemen, vagy bárhol?

Ja, és a lényeg ide:

- ENNEK MI KÖZE VAN AHHOZ, AMIKET ÉN ÍRTAM, fõleg a filmmel kapcsolatban?



"...Aranyapám, az információm egy egyetemi oktatótól származik, akinek a kurzusára járok; õ a végletekig meg van botránkozva a filmen; épp miatta néztem bele a film témájába. És ez már tényleg kééééész...."

- Aranyapám, akkor te vagy hazudsz, vagy hazudsz, mármint az oktatóval kapcsolatban.

Amúgy nekem ne ugasson egyetemrõl egy olyan, aki a többnyire gagyi, rosszul lefordított, hibáktól hemzsegõ wikipédiás zagyvaságot tár ide, mint "bizonyítékot", de azt is ctrl+C ctrl+V módszerrel.


"...õ - az oktató - a végletekig meg van botránkozva a filmen..."

- Nem baj, majd te kisegíted!

Mondd meg neki, hogy ez egy FANTASY film, jó?


Bár, ezt mintha említettük volna már többen is, jó párszor, pl. a film készítõi is...

És azt is meg lehet neki mondani, hogy inkább azon "botránkozon meg", hogy minden idõk egyik legkegyetlenebb imperialista birodalma, az ókori perzsia mit mûvelt akkoriban, évszázadokon kersztül.

De azt is meg lehet neki mondani, hogy ha annak idején a görög hõsök nem állják útját ennek a bandának, ma nem "botránkozhatna meg" az oktatód (vagy kicsodád) a filmen, meg te sem, meg senki más sem.

Mert nem lenne olyan, hogy Európa, nem lenne euro- atlanti civilizáció, és õ sem lenne, meg te sem, meg antik kulturkör sem!


Na, jól van, ülj le, egyes!
offtopic
t'nak 2010 febr. 11. - 16:42:54
(846/1244)
"Úristen... az ókori perzsákat, de fõleg a száz nemzetiségû ázsiai tömegsereget "IRÁNINAK" nevezni... hát, aranyapám, ez már tényleg kész"
Aranyapám, felhomályosítalak, hogy az 'iráni' szó jelentése 'árja'; ezen népség egy kisebb részét hívták 'perzsának'; éppen emiatt változtatta meg Perzsia az állam nevét 1934-ben Iránra, utalva az õsi névre, melybe az egész nép beleértendõ, nem csak egy része.

"Ha a perzsák "meggyõzési módszerei" felõl kétségeid volnának, tessék egyetemi szinten tanulmányozni ezt a korszakot"
Aranyapám, az információm egy egyetemi oktatótól származik, akinek a kurzusára járok; õ a végletekig meg van botránkozva a filmen; épp miatta néztem bele a film témájába. És ez már tényleg kééééész....
offtopic
Bar - Lev 2010 febr. 11. - 15:43:57
(845/1244)
"...Az õseink bizony nagy rabszolga kereskedõ nép voltak,összefogdosták a szláv,finn és nyugat európai szerencsétleneket..."

- Na egen, ez a fosztogatás velejárója volt.

De látni kell, hogy a dolog léptéke messze elmaradt attól, amit az ókori perzsák mûveltek.

És ez az egész igazából így kapcsolódik a 300 - témához (ha valaki visszaolvassa az utóbbi pár kommentet, megérti, mire gondolok).


Pontosítás:

"...Ez Augsburgig igy is volt,utána kezdtek civilizálodni..."

- Igazából Mersenburgig volt így, az meg 933- ban volt.

Az augsburgi vereség nyomta le végérvényesen a korabeli magyar rabló - fosztogató seregeket, de 933 után sem volt már sok esélyük.

Bizony... a "civilizálódáshoz" néha tényleg pofán kell vágni az illetõket, fõleg, ha ezek a bizonyos civilizálni való népek nem férnek a bõrükbe... :(((

Azért tegyük hozzá, hogy a korabeli magyar törzseknek volt saját kulturköre, írása, kollektív emlékezete, stb, szóval nem voltak "civilizálatlanok".

De rendben, értem, mit akart ez jelenteni.