Téma: 300

cabicus 2007 márc. 30. - 19:10:15
(244/1244)
folyt: Egyébbként ízlésem a filmek terén hasonlít akorábban e filmet kritikus véleménnyel kommentálók némelyikével, rettenthetetlen, ben hur, spartasus, stb számomra is a top 10. De ha a történelmi hûség szempontjából nézem a filmeket, a fennt sorolt filmek egyike sem hûségesebb a 300-nál saját történetéhez. Williem se egy egyszerû paraszt gyerekként élte meg saját korát, York earlgrófja volt, Spartacus halála sé keresztrefeszítésének ábrázolása is kérdéses lehet, nem is szólva a szerelmi szálakról, jahh és az ismét elõkerülõ szabadság fogalma a középkori Williem Wallace szájából, jóval groteszkebb, mint Leonidászéból. A középkori társadalmakban ha a néprõl esett szó, a társadalomnak csak egy ksi hányadára néhány százalékára gondoltak csak.
No, de végezetül, most hogy ennyit védtem a filmet történeti hûség szempontjából, be kell vallanom, számopmra a film komoly csaldás volt. Etalon a történelmi filmek terén minden hibája ellenére a pl. a Rettenthetetlen, s nálam a 300-nak nem sikerült a közelébe jutnia, ne essék félreértés én a S.City-ért is rajongtam, pedig képregéynfilm, de szerintem a 300-nem sikerült valami jól, épp csak nem hitelesség terén szenved hiányt, vagy legalábbis e téren nem gyengébb az igazán nagyoknál.
a fent írtak személyes vélemény, saját tapasztalataim alapján, tiszteletben tartva mások véleményét, már csak azért is mint mondtam, nem találok kivetni valót a hitelességben, s e téren a filmet védõ, ellenben nekem nem igazán teszett, e téren pedig az azt bírálók táborához csatlakozom. Szal szerintem éppen azt nem igazán sikerült közvetíteni a filmnek amit szeretet volna elérni...így némileg csonkának érzem.
Jahh és szomorú tény, bár az amerikaiak túlnyomó többsége valóban sötét, mint a vakablak, s általában úgy vélik mi magyarok még mindig jurtában élünk, s meleg vizet csak a nyári rekkenõ hõségben látunk, de õk nem szakadnak folyton két táborra bármi áron. Érdekes, hogy igazából, nem az számít, tetszett e a film vagy sem, már mint nekünk magyaroknak, (tisztelet a kivétrelnek) hanem hogy egy újabb ok beszólni a másik oldalon álló magyarnak, de hát a berögzült ösztönök....:(
Lasagne 2007 márc. 30. - 18:46:15
(243/1244)
gondolom várták a végét, hogy nyerjenek a végén és happy end...:)
GriM 2007 márc. 30. - 18:40:12
(242/1244)
Az amcsik csak a saját történelmükrõl tanulnak (már amennyi van nekik) szal ezért ilyen gyökerek:D
cabicus 2007 márc. 30. - 18:12:10
(241/1244)
Nos végre nekem is sikerült megnéznem a filmet és most már nem csak az elõzetes alapján tudok véleményt alkotni. Én személy szerint rá voltam kattanva és nagyon vártam a filmet. Az elõzetes alapján nem értettem a történeti hûséget miért kérdõjelezitek meg még anno, s sajnos most sem értem igazán. A jó öreg Herodotos, no egen szal igazábból az egyetlen komoly forrás, csakhogy a történészeknek az egyetemen azt tanítják, hogy egy forrás nem forrás, s nekem még azt tanították, hogy Herodotos-t (akit személy szerint én nagy élvezettel olvastam anno) pedig külön, erõs forráskritikával kell kezelni. Valóban ki által az idõk próbáját, de nem hitelessége miatt, hanem mert a témában nem igazán akad még egy ilyen részletes forrás. No de ennek ellenére a film nem is tér el Herodotos-történetétõl, na jó kút vagy szakadék, Spártában szakadék, Athénban kút, látványosabb és könnyebb volt úgy tûnik némileg ferdíteni ezen a pontotn, s habár emlékeim erõsem megkoptak nekem az elefántok és az orszarvú sem rémlik a perzsa seregben, inkább erõsebb nyilazást és lovassági rohamot vártam volna, mint a perzsa sereg gerince, de végül is meg volt a filmben.
Néger Xerxész? Asszem nem egy filmet néztünk :D mert amit én láttam Xerxész számomra megfelelt a perzsa, vagy méd mintaképnek(számomra), no Herodotosz szerint is bizonytalan Xerxész felmenõinek hovatartozása, némi személycsere legenda stb.
Orkok, trollok, nem tom én láttam egy rakat mutáns és amputált embert, talán túl sokat is, a háremhölgyek körében mindenképpen többet mint kellett volna, de az ókorban is rengeteg szerephez jutnak a Quasimodó figurák, s épp Herodotos szereti eltúlozni ezen személyek jelentõségét, szerintem épp õ az aki eltúlozza a vélt, vagy nõveli a valós testi fogyatékosság szerepét történeteiben.
Szabadság?! Édes ahogy jól informált látszatát keltve közlöd a "tényt", hogy Spártában volt a legtöbb egyfõre jutó rabszolga :D Megsúgom, a demokrácia bölcsõjében klasszisokkal több volt, s a helóták nem rabszolgák, sõt a Spártaival egy nemzetség, még akkor is ha valóban kiszolgáltatott s bizony néha brutálissan lehentelt népesség volt, amely azonban az Athéni rabszolgákkal szemben saját földjén, családja körében viszonylag szabadon élt, nem rosszabb körülmények között, mint a érettközépkor jobbágyai, s jóval jobb körülmények között, mint Athén rabszolgái. Ráadásul Athén jóval elnyomóbb szerepet tölt be, a Déloszi szövetségben, mit Spárta valaha is. Nem látok semmi kivetni valót a szabadság és spárta fogalmainak párosításában(személy szerint), legalább annyira reális mintha Athénnal párosítanánk, sõt...
Lasagne 2007 márc. 30. - 16:58:50
(240/1244)
HAllottam Amerikában nagy sikere van.....nem tudja valamelyikõtök hogy tanulnak ott törit errõl?(gondolom Mo-ról semmit nem tudnak max a hunoknál meg a Vh-ban hallhattak valamit rólunk)
Ati1 2007 márc. 30. - 16:41:05
(239/1244)
A "Szabadság!" sokszori elhangzása tényleg viccesen hatott, mivel Spártában volt a legmagasabb az "1 fõre esõ legtöbb rabszolga" arány akkoriban :D

Arról már nem is beszélve hogy miket csináltak velük (az elején próbálkoznak egy kis tényferdítéssel, amikor a kisfiúk egymást ütik a városon kívül...nos nem egymást és nem puszta kézzel ütötték)
Ati1 2007 márc. 30. - 16:10:57
(238/1244)
Hát példának okáért a filmben. Tudom hogy a színész nem az...és ettõl csak még jobban nem vagyok képes megérteni hogy miért kellett Xerxésznek négernek lennie? o.0
Hesztia 2007 márc. 30. - 13:43:30
(237/1244)
"Én , úgy ültem le, hogy Rettenthetetlen , Ryan közlegény, Dicsõség zászlaja ... v. ezekhez hasonló színvonalú történelmi film lesz , aztán az arcomba nyomták a Gyûrûk Ura 4. részét :))"

Mivel egy fantasy elemekkel tarkított képregény az alapja.:)
Hesztia 2007 márc. 30. - 13:42:04
(236/1244)
Hehe!:)
Gabber 2007 márc. 30. - 12:27:34
(235/1244)
Coming soon...
moderator1 2007 márc. 30. - 04:01:28
(234/1244)
Kedves Fórumozók!

Kérlek Titeket, hogy a jövõben a filmrõl alkossatok véleményt és NE egymásról. Minden hozzászólás, ami nem a filmmel kapcsolatos törlésre kerül.

köszönettel:
A moderátor
clio88 2007 márc. 30. - 01:02:04
(233/1244)
Nem értem honnan veszi mindenki, hogy ez egy történelmi film...Ez egy FANTASY film...Aki nem ismerné a szót...

<a target="_blank" href="http://hu.wikipedia.org/wiki/Fantasy" title="http://hu.wikipedia.org/wiki/Fantasy">hu.wikipedia.org</a>
Carnivora 2007 márc. 30. - 00:38:47
(232/1244)
Sajnos nevetés nélkül nem bírtam végignézni :)) fõleg, amikor Golam kisöccse megjelent bohócruhában :)))

Egyébként jó lett volna, ha az utolsó csatajelenetet lenyomják a végén :) mondjuk az elején a kamu farkasos rizsa helyett ... -
10/10
Redfield 2007 márc. 30. - 00:09:58 10/10
(231/1244)
Jaj... ezt ne... ez nagyon... nagyon fájdalmas. Inkább most abbahagyom, csak kérlek, ne tiporj sárba!!! Ez iszonyú!!! :)
Carnivora 2007 márc. 30. - 00:05:09
(230/1244)
Az irániak nem tudom minek tíltkoztak a spártaiaknak sokkal égõbb volt, hogy zulu harcosoknak ábrázolták õket :))) ugyan a hoplita spártai katona nem kisgatyóba szaladgált egy szál pöcsbe ... na meg mondjuk a spártaiakat a demokrácia, és szabadság élharcosainak beállítani :)))

Egyébként lényegében a film maga érdekes. Én , úgy ültem le, hogy Rettenthetetlen , Ryan közlegény, Dicsõség zászlaja ... v. ezekhez hasonló színvonalú történelmi film lesz , aztán az arcomba nyomták a Gyûrûk Ura 4. részét :))

Elég morcos is voltam a moziban, de aztán megbarátkoztam a gondolattal. -
10/10
Redfield 2007 márc. 29. - 21:59:09 10/10
(229/1244)
esetleg te? :)
taki0618 2007 márc. 29. - 20:13:26
(228/1244)
Töltsétek le ingyen az Online Film Adazbázisról onfa.extra.hu, találtok itt még új filmeket, kritikákat, ismertetõket, feliratokat!
Hesztia 2007 márc. 29. - 19:47:19
(227/1244)
Szuper, de azért segítek: Spielberg.
filmkell 2007 márc. 29. - 19:39:30
(226/1244)
A 300 leginkább egy vizuális bomba! MOZIÉLMÉNY! Spilberg: Én nem filmet csinálok, hanem Mozit! cikk: <a target="_blank" href="http://www.filmpont.hu" title="www.filmpont.hu">www.filmpont.hu</a>
slymer89 2007 márc. 29. - 12:35:12
(225/1244)
Gyerekek!

Már megint a régi nóta, egyszerûen nem értem, még mindig nem értem miért várjátok hogy mindenkinek egyforma izlése legyen. Nekem nagyon tetszett a film, és nem azért mert valósághû, pedig hát én is történelem fan vagy, és nem is azért mert jó volt a zene. Egyszerûen megnéztem és nem azon töprengetem hogy jaj hát az sem így volt meg ez sem így volt. Ez egy képregény ami kitaláció, valós elemekkel vegyítve. És a filmek célja az élvezet nyújtás és nem kifejezetten az oktatás, ha arra lenne szüksége az embereknek akkor mindig csak a suliban lógnának, és néha ki kell kapcsolódni. De azt még megvallom õszintén itt olvasva elszörnyedve vettem a tényt, hogy a film mondani valóját senki nem említette (bár lehet hogy igen de akkor azt is csak elszórtan, vagy én nem olvastam el), nem az volt a lényege hogy számítógépes volt a vér és jaj ez mennyire látszott, hanem az egész egy kerek mondani való volt, amit ha az ember megértett több lett valamivel. És igen nem mindenkinek teszhet minden film. De senki, mégegyszer hangsúlyozom SENKI nem egy hatalmas géniusz és több a másiknál, lehet hogy igaza van részben neki is de az nem szent és sérthetetlen, mivel TÖBB igazság létezik!!!