Téma: 300

Gabber 2007 márc. 29. - 12:18:16
(224/1244)
Üdv!

Sajnos nem tudtam kihagyni, hogy elmondjam a véleményem a fimrõl (én ugyanis csak tegnap-márc. 28-án láttam)

A Trailer nagyon igéretes volt. Brutál zene alatt vonuló harcosok, lelassított nagyszerû képek, marcona mindenre elszánt spártaiak.

Kár, hogy a film csak egy hosszúra nyújtott Trailerre sikerült, semmi újat nem muatott. Elég nagy történelem fan vagyok, tudtam, hogy ezt nem ilyen szemmel kell majd nézni, és hogy képregény az alapja, de sajnos nem volt számomra élvezhetõ. Bár ellentétben sokakkal akik itt hozzászóltak, az égbolt és a film színe bejött.

Asszem nem nézek több képregény adaptációt.
Remélem nem sértett senkit a kritika!
^PsychoDad^ 2007 márc. 28. - 22:18:20
(223/1244)
Igen! :))))))
A Perzsa változat remek gondolat lenne!
Tuti Oscarra is jelölnék! :))))))
^PsychoDad^ 2007 márc. 28. - 22:16:25
(222/1244)
Szerintem ez a film rendben van!
Érdekes képi világ, csúcs módon koreografált kaszabolások, kemény arcok! :)
Ez nem kell hogy többrõl szóljon!!!
1dolgot utáltam benne, mikor az asszony neki áll r*banckodni otthon!
Ezt vhogy nehezen viselem, még ilyen formában is!
10/10
Redfield 2007 márc. 28. - 22:10:32 10/10
(221/1244)
Jaj de jó! Megdöglött az ördög! :)
Hesztia 2007 márc. 28. - 22:00:32
(220/1244)
Szerintem pont ez volt a cél.:)
Hesztia 2007 márc. 28. - 22:00:06
(219/1244)
Ó jaj, és én nem is olvastam..úúúúgy sajnálom!:P
Zolkó 2007 márc. 28. - 21:25:39
(218/1244)
Kérésem meghallgatásra talált. Köszönöm moderátorok, úgy hiszem nem csak a magam nevében:)
Egyébként minden nem a filmmel foglalkozó hsz-t törölhetnétek.
10/10
Redfield 2007 márc. 28. - 20:25:44 10/10
(217/1244)
Na én már tudom, hogy mit szavaznék... :) Mikor kezdõdik? :)
Maia 2007 márc. 28. - 19:45:06
(216/1244)
Bocsi, hogy itt kerdezek ra, de egy uj forumot szeretnek kezdeni, vagy aegy adott filmrol szeretnek kerdezni...akkor azt hogy teszem meg? Egykent a Salo, Szodoma 120 napjarol szeretnek kerdezni... elore is koszi!:))
Ronaldo 2007 márc. 28. - 19:07:18
(215/1244)
Kedves messi87, most azt hiszem sikerült csokorba szedned a legnagyobb közhelyeket.Már ne is haragudj, de honnan a fenébõl veszed, hogy csak ilyen "agyatlan" filmeket csinálnak?Ha gondolod sorolok vagy 30-40 "komolyabb" filmet csak ebbõl az évbõl.Tudod, készítenek mindenféle filmet, és a választás egyedül a TIÉD, melyiket nézed meg.Az, hogy úgy kellet volna megcsinálni, ahogy megtörtént...ezerszer ki lett tárgyalva.Úgy látszik sokan a büdös életben nem fogják megérteni, hogy egy képregény feldolgozásról van szó és nem történelmi filmrõl.
Az meg hogy bukott a Cinderella Man...Talán emögött valami össznépi szellemi dekadenciát vélsz felfedezni?Felesleges.Azért megnyugtatlak: sokal több "agyatlan" film bukik.
Ja, és régen is volt Amerikai nindzsa, Csák Norrisz meg Rambó filmek milliószám.És?Kifordult világ?Vicc!Túldramatizálod a dolgot.
Zolkó 2007 márc. 28. - 17:37:48
(214/1244)
Kedves Moderátorok!
Van itt egy ember, aki nem csak a filmeket szereti minõsíteni, hanem a fórumozókat is, és folyamatosan felesleges indulatokat szít. El kellene gondolkozni azon, hogy talán nem elég kitörölgetni a hsz-eit, hanem a nevét is radírozni kéne.
Zolkó 2007 márc. 28. - 17:34:00
(213/1244)
Nem vagyok róla meggyõzõdve, hogy az én szerencsém. De elég okos lehetsz, ha itt fenyegetsz az öklöddel. És hogy kinek nagy a szája, az már rég eldõlt, Te hencegésben és szájjártatásban verhetetlen vagy. Ne ide gyere hõzöngeni, azt csináld otthon. Vagy alapíts erre egy saját fórumot.
Ati1 2007 márc. 28. - 12:56:19
(212/1244)
Én azt nem tudom hogy Xerxész miért néger. A perzsák az europid rasszhoz tartoztak...
Vagy ez megint amolyan néger = negatív szereplõ kategória?
Patrick Bateman 2007 márc. 28. - 10:00:10
(211/1244)
Többen (nemcsak itt) arra panaszkodtak, hogy a filmnek nagyobb volt a füstje, mint amilyen végül is lett a lángja. Nagyon sokat vártak tõle, mert a kritikák, értékelések és más vélemények azt sugallták: mestermû született.

Nekem nagy szerencsém volt, mert nem vártam túl sokat a filmtõl, illetve nem is: abszolút elfogulatlanul, külsõ befolyásoktól mentesen ültem be megnézni. És hogy mit kaptam? Egy olyan remekmûvet, amiben egyszerûen nem találok hibát, de talán nem is érdemes keresni a negatívumot. Azt nem mondanám, hogy az elsõ pillanattól kezdve elvarázsolt (sõt, az elejét még erõltetettnek éreztem), de hogy aztán ketté állt a fülem a folytatástól, az biztos. Nem is tudom, mit mondjak... fantasztikus élmény volt moziban látni ezt a filmet, s az a ritka dolog történik, hogy ahogy múlik az idõ, nemhogy apadna a film hatása, hanem egyre erõsödik bennem.
sleepwalker77 2007 márc. 28. - 09:42:25
(210/1244)
Ha egy szóval kellene jellemeznem a filmet : Hatalmas
:)
Solten 2007 márc. 28. - 00:11:43
(209/1244)
Mikor bekerítették õket a perzsák vagy többszázezren, úgy tûnt kb. 30 katona alkot teknõs-formációt :) Bár elestek már páran közülük is. Mesteri kép volt, profi munka.
Solten 2007 márc. 28. - 00:04:16
(208/1244)
Lehet hogy készül perzsa változat... :))
10/10
Semprini 2007 márc. 27. - 23:46:43 10/10
(207/1244)
Milyen film lehet abból, ha a Gladiátor vagy a Saprtacus milliõjét és a Gyûrûk ura csatajeleneteit ötvöznénk? Nos, éppen ilyen!
Látványos, grandiózus hõseposz született, és éppen itt volt már az ideje, mert a Trója és a Nagy Sándor elég nehezen kihúzható szögeket vert a "szandálfilmek" koporsójába, az Eragon és a Narnia krónikái pedig a fantasy mûfaj fölött kongatták meg a vészharangot (elnézést az említett filmek rajongóitól). Most mindkét mûfaj híveii fellélegezhetnek, mert itt aztán van minden!...

A film elejétõl végig izgalmas, nincs benne üresjárat, jól van felépítve, és a székébe szögezi a nézõt. Ez a bronzbarna, monokróm képi világ nekem nem igazán jön be, de ezúttal szemet hunyok fölötte, mert minden egyéb vonatkozásban "ötös" a film.
Persze vannak kötözködõk, akik szerint a harci orrszarvú vagy a palloskezû troll-hóhér már túlzás volt, de aki két óra igazi kikapcsolódásra, mozis varázslatra, letaglózó élményre vágyik, az nyugodtan nézze meg. De ez NEM (elsõsorban) történelmi- hanem képregényfilm, ezt azért nem árt szem elõtt tartani!

A szereplõk kiválasztása is jól sikerült. Gerard Buttlert korábban nem kedveltem, de itt meggyõzött, David Wenham a Van Helsing-beli szerepéhez képest kicsit "megkomolyodott", Lena Headey pedig igazi "nagyasszony" (jó látni, hogy nem csak a csitriknek áll a világ Hollywoodban)...
A negatív figurák persze karikatúrába hajlóan ellenszenvesek; a hab a tortán az agyonpiercingezett Xerxes természetellenesre mélyített beszédhangja és kb. 2.40-esre nagyított mérete... Az orkszerû haderõ és a kisegítõ "szörnyek" persze a Gyûrûk urára hajaznak, de az után már elég nehéz újat kitalálni a csatajelenet mûfajában...

Ami a költségvetést illeti, számomra egyszerûen hihetetlen, hogy egy ilyen látványvilágú film hogy jött ki 60 millió dollárból (Costner megabuktája, a Waterwoeld hány évvel ezelõtt is került majd' háromszorosába?...), mindenesetre nagyon ügyesen csinálták!... Ja, és kíváncsi leszek a rendezõ következõ filmjére is (kívánom neki, hogy múlja felül a 300-at, de nem lesz könnyû...)
Kultfilm született, amelyet nem elég egyszer látni.
Maia 2007 márc. 27. - 22:02:48
(206/1244)
Nekem nem tunt Xerxesz transzfesztitanak egyaltalan:) Szamamra szibolikus abrazolasnak tunt. A spartaiak kiralya szinten magas, de a perzsak kiralya meg nagyobb, tetotol-talpig aranyban. Persze csakis velemenyem szerint. X. figuraja azert ilyan nagy...mert hatalmi helyzetet es poziciojat mutatja. Gazdagabb es hatalmasabb a spartai kiralynal, bekepzelt es ugy gondolja, hogy mindenre kepes. A perzsak tobbsegben vannak es ok a hoditok...es a filmet "spartai" szemszogbol akarjak bemutatni... Hiaba tobben vannak, es gazdagabbak es mindenuk megvan, hogy meghoditsak a gorog teruleteket, de mi spartaiak nem akkor sem adjuk fel es a vegsokig harcolunk!
Meg persze a kepregenyben is igy nez ki... persze a tortenelem maskeppen abrazolja amit nem szandekozom vitatni.
A muveszi tulzas pedig hanyagolhato...
Hesztia 2007 márc. 27. - 19:54:35
(205/1244)
Xerxész figurájával is csak azt akarták érzékeltetni, hogy Õ maga a sátán és a fertõ, a spártaiak meg az érzõszívõ és böcsületes harcosok. Ha meg perzsa szemszögbõl ábrázolták volna, nyilván X. lenne a hõs és hatalmas uralkodó, a görögök meg a kis mitugrászok. Nézõpont kérdése az egész.:) Ha csakis a színészi játékot nézem - függetlenül attól, hogyan állították be a figurát- akkor nagyon jó volt sztem Santoro.:)