Téma: 300

10/10
King Diamond 2007 márc. 23. - 20:43:41 10/10
(144/1244)
Ma néztem meg a filmet a moziban és nagyon tetszett! Maga a történet is állat, és ahhoz hûen alkották meg is, fõleg a csatajeleneteket! Nagyon vadak, kemények, véresek, látványosak! De ettõl nem is kell azt hiszem mást várni, mivel valószínûsíthetõen hasonló módon történtek ezek a valóságban is. Szerintem nagyon jól megcsinálták, a 'Halhatatlanokat' ábrázolták a legjobban! Jövõ héten megyek újra megnénzi.
shikaka 2007 márc. 23. - 18:08:54
(143/1244)

Valamennyire egyetértek. Annyire nem találtam rossznak, hogy kiforduljak a moziból, sõt néhány rész még tetszett is.

Azonban a csatákon kívüli részek értéktelenek (giccs v. már láttuk ezerszer), a csaták élvezeti értékén meg nagyon sokat ront a folyamatos lassítás-gyorsítás szvsz.

Végülis meg lehet nézni, nem is rossz film, de semmit nem hagy maga után. Elmegy.
Manka1 2007 márc. 23. - 18:06:18
(142/1244)
Elég érdekes izlésed van.Szerintem csuda jó film
Sam111 2007 márc. 23. - 17:31:57
(141/1244)
A spártai a legrejtélyesebb kultúrák egyike: a tökéletes harcosoké, akiket arra neveltek, hogy sose vonuljanak vissza, sose adják fel a küzdelmet. "Örök rejtélyt jelentenek mindenkinek - véli Frank Miller. - Nagyon különlegesek a tekintetben, hogy kultúrájuk kizárólag a harcra, a küzdelemre épül. Becsületkódexük pontosan meghatározza, hogy mit is jelent spártainak lenni. Gyakorlatilag a hõsiességet.”

"A spártaiak a harcnak élnek. Imádják a küzdelmet - mondja a rendezõ-forgatókönyvíró Zack Snyder. - Egységben harcolnak, falanxban, ahol az egyik férfi páncélja megvédi a mellette állót. Fantasztikus, lenyûgözõ és ijesztõ látvány, még a perzsák óriási tömegei számára is. Annak ellenére, hogy hihetetlen kisebbségben vannak, az igazi spártai harcos szívesen hal meg a szabadságért, õk ezt ’szép halálnak’ érzik. Az áldozat és a szabadság a két fõ érték számukra.”

Frank Miller gyerekként találkozott elõször a spártaiakkal a The 300 Spartans címû filmben. "Nagyon megrázott, mert akkor tanultam meg, hogy az igazi hõsök nem azok, akik a medált kapják a történet végén, hanem akik azt teszik, ami helyes, még akkor is, ha ez óriási áldozatot követel. Egész életemben hajtott, hogy elmondhassam ezt a történetet. Idõvel megtanultam képregényeket rajzolni, és végre nekiláttam a nagy feladatnak.”

A képregény megrajzolását komoly kutatómunka elõzte meg, ami még Thermopüla szikláira is elvitte. A spártaiak egyenruháját (ami a fegyverekkel kb. annyit nyomott, mint a harcos testsúlyának fele) leegyszerûsítette a legjellegzetesebb vonásokra, majd izgalmasan bemutatta az idõszámításunk elõtt 480-ban játszódó ütközetet.

"Frank valóságos eseménybõl csinált mítoszt, nem pedig egy mítoszból valóságot - mondja Snyder. - Ettõl olyan izgalmas a történet. A lényegre akart koncentrálni, hogy mit is jelentett spártainak lenni, nem pedig arra, hogy minél valósághûbb legyen az ábrázolás. Ha elmegy az ember Thermopülába, Leonidász szobra meztelen, csak páncél, sisak és lándzsa van nála. Biztosra veszem, hogy Franket ez is befolyásolta a rajzaiban.”

A thermopülai kirándulás óriási hatással volt Millerre. "Fantasztikus hely, ahol nagyszerû dolgok történtek - véli. - Olyan hadjáratról beszélünk, ahol a küzdelem tulajdonképpen a nyugati civilizációért folyt. Nagyon is megvan az oka annak, hogy ma miért vagyunk szabadok, és ezt nagyban köszönhetjük a háromszáz fiatal férfinak, aki elég sokáig védte a szûk hágót ahhoz, hogy a görögök, az õ ellenállásukon felbuzdulva, végre összefogjanak a perzsák ellen.”

A 300 címû képregény nagyon népszerû lett, Miller több díjat is nyert vele. "A történet gyakorlatilag adta magát. Én csak próbáltam a szereplõk megjelenését erõteljesebbé, dinamikusabbá tenni, hogy az olvasó ne egy régi sztorinak, hanem örök történetnek lássa.”

Öt évvel ezelõtt Gianni Nunnari producer és Snyder épp azt tárgyalták, milyen projekteket kelle
Laox 2007 márc. 23. - 16:32:43
(140/1244)
Az én véleményem elég eltérõ.

Ez egy akciófilm, amiben a látványra mentek. Rettenetesen mesterséges környezet, minden mesterséges, látszik, hogy ki sem mozdultak a stúdióból. Megmondom õszintén én csalódtam benne. Kb. 30 perc után lekapcsoltam.
no-brainer 2007 márc. 23. - 08:50:50
(139/1244)
Hát ez bizony k***ajó film lett azért.

<a target="_blank" href="http://filmbuzi.hu/archives/2007/03/22/300/" title="http://filmbuzi.hu/archives/2007/03/22/300/">filmbuzi.hu</a>
Mayborn 2007 márc. 23. - 02:11:10
(138/1244)
Akarom mondani az elõttem mondottakat.:P
Sorry:)
Mayborn 2007 márc. 23. - 00:36:57
(137/1244)
Csak megerõsíteni tudom én is az elõttem szólókat.
Kihagyhatatlan és fölülmúlhatatlan! Kötelezõ darab!
Én már kétszer is végignéztem!!!:D
Imurai 2007 márc. 22. - 18:10:03
(136/1244)
Csak egyetérteni tudok a magasztalókkal... Huh!!
Maia 2007 márc. 22. - 16:00:35
(135/1244)
Megneztem! Minden varakozasomat felulmult a film! Szerintem megtudnam tobbszor is nezni! Lenyugozo a kornyezet! Minden! Minden at van gondolva mit miert, egyszeruen nagyszeru az alkotas. Legalabbis szamomra. Minden szinesz nagyszeruen alakit a filmben. Ami Gerard Butlert illeti, nem csalodtam benne!...:)) Meg mindig a hatasa alatt vagyok! Kavarognak az erzelmek:) Egy kicsit elis erzekenyultem a vegen...es persze sajnaltam, hogy vege!
Szoval tessek menni es nezni, a trailer csak egy kis izelito mindabbol ami a vasznom meg a nezore var!
Mayborn 2007 márc. 22. - 14:25:00
(134/1244)
Bocsi, de szerintem te nem vagy magadnál!
Szinkronosan???
Egy ilyet filmet nem kell leszinkronizálni! Nem is lehet!
Isten ments!!!
Szabcsi14 2007 márc. 22. - 13:39:14
(133/1244)
Én is nagyon várom már!!!Gerard Butler sztem a legjobb választás Leonidas király megformálásához.Én szombaton nézem meg,csak azt sajnáom hogy nem lesz szinkronos:((Pedig lett volna elképzelésem Gerard szinkronjához..
Maia 2007 márc. 22. - 10:11:52
(132/1244)
Mar alig varom, most foglaltam le a jegyet! 14,00-kor....jaj mar tulsagosan izgatott vagyok:))))))
Matol kezdve jo szorakozast mindenkinek!!!
Mayborn 2007 márc. 22. - 00:41:07
(131/1244)
Hát szerintem bárki bármit mond, ez a film egy nagy kalap sz*r.........
LOL!!!:D:D:D Ez még viccnek is rossz ennél a filmnél.:P:D
Vissza is szívom...:P
Mindjárt megyek mozibaaa, dádádá::DDDDD
merle1 2007 márc. 21. - 23:37:54
(130/1244)
jólvan
szakértõk
az eredeti '300' képregényben nyoma sincs az összevarrt hóhérnak vagy a másik óriásnak, aki az immortalokkal láncraverve szaladgál...
nemtom ki olvasta, de le lehet húzni bárhonnan, az egyik legjobb képregény, ami létezik. a film majdnem végig szóról szóra követi
naná hogy átgyúrták, meg hozzácsapták a királynõs jeleneteket, filmet csináltak
én személy szerint odavoltam teljesen, amikor ráismertem a képregénybõl jól ismert mondatokra, képekre
a legjobb adaptáció, szerintem jobb, mint a sin city volt
kimaradt így is egy-két rész ("stumblios"), de iszonyatjól megcsinálták
Sam111 2007 márc. 21. - 20:42:57
(129/1244)
Azé a Gladiátort és a Tróját ne említsük egy lapon... a Trója (+az Arthur király)messze nem üti meg a Gladiátor v a Rettenthetetlen szintjét...
...20 óra!!!...
Haniel 2007 márc. 21. - 20:35:31
(128/1244)
Sziasztok!Ma néztük meg a filmet. Nagyon tetszett, moziba is el fogunk menni rá mert a látványért megéri. Azonkívül bármikor megnézném újra. :) Csak jót tudok mondani és ajánlani tudom. Gladiátort, és a Tróját is sikerült felülmúlni.
Imurai 2007 márc. 21. - 16:21:00
(127/1244)
Annak a posztnak melyik pontját tudod kifogásolni? Mert, h brutálisan jó, az tény. Az, h vannak más jó filmek, az is. Ööö... Mást nem írt.
Imurai 2007 márc. 21. - 16:16:46
(126/1244)
Azt hiszem, nem kell magyaráznom, hova kívánom a moziélményt (nekem nem kell dolby, és a TC minõség is riasztó) szal ugye tudjátok, mennyire örültem a dvdscreener kijövetelének :) Tõlem akár még vízjeles is lehet, LESZ*ROM, ÁÁÁÁÁÁ.

Nézem :)
hand 2007 márc. 21. - 14:06:37
(125/1244)
Sziasztok!

Tegnap megnézem a filmet és nekem nagyon tetszett! Fõleg a képi világa (persze amit mesterségesen hoztak létre és fõleg 3 színbõl állt: piros, fekete, sárga), de Nekem amúgy is bejön ez a képregény stílus. Az alkotók azért elõre jelezték, hogy nem törekedtek történelmi hitelességre, így rendesen megeresztették a fantáziájukat, ami nem vált kárára a történetnek. Sõt! Nem spóroltak a véres jelenetekkel sem, de aki a Sin City-n, Kill Bill-en már megedzõdött, annak már fel sem fog tûnni. :)
A film abszolút a sprártaiak hõsiességére és izmaira :) koncentrál csak egy mellékszáll van a storyban.
Összegezve Nekem jobban tetszett a Trójánál, sõt még a Gladiátornál is. Mindenkinek csak ajánlani tudom!