Téma: 300

10/10
Redfield 2007 márc. 07. - 22:13:46 10/10
(64/1244)
"Everybody loves my baby!" :) örülök, hogy személyedben is Doors-ismerõ embert fedezhetek föl. :)
Hellnight 2007 márc. 07. - 20:01:15
(63/1244)
Egy ember kivételével ezt mindenki más tudja :)
dionysos04 2007 márc. 07. - 19:15:42
(62/1244)
Bocs srácok, de ezen a filmen egyáltalán ne a történelmi hûséget kérjétek számon, ugyanis ez egy Frank Miller képregény (Sin City) feldolgozása

<a target="_blank" href="http://www.amazon.com/300-Frank-Miller/dp/1569714029" title="http://www.amazon.com/300-Frank-Miller/dp/1569714029">www.amazon.com</a>
Hellnight 2007 márc. 07. - 17:03:16
(61/1244)
Akkor mi a francért írkálsz ide?? Ha egyszer nem tetszik akkor el lehet innét vitorlázni. Senkinek nem fogsz hiányozni, hidd el ;) &gt;.
Ati1 2007 márc. 07. - 13:27:44
(60/1244)
Hát ne haragudj de ekkora baromságot régen olvastam:

"Sõt, mondok jobbat: elõbb az ember csináljon egy jobb filmet, és akkor kritizálja a rosszabbakat! :-) Vagy talán még akkor se....."

Tehát ha nem tetszik egy film akkor menjek ki Hollywood-ba, beszéljek pá producerrel és kezdjek bele egy jobb film forgatásába? Így értetted? Vagy ha pl. nem tetszik egy autópálya mert kb. 2 év múlva már repedezett az útburkolat és annyira eltolodnak az elemek hogy már-már fekvõrendõrt képez, akkor menjek oda és csendben, alázattal csináljam meg?
Aki filmet készít annak vállalnia KELL a kritikát (ha jól tudom Uwe Boll pl. verekedni hívta ki kritikusait :D). Ez benne van a pakliban, punktum.
Ha te ennyire a film híve vagy, azt elfogadom, de akkor inkább írdd le hogy neked miért teszett a film, vagy miért várod ennyire pozitív szájízzel és ne ilyen harmatgyenge érvekkel próbáld másokra ráerõszakolni a véleményedet.

Köszönöm.
Adiutrix 2007 márc. 07. - 09:40:28
(59/1244)
Egyetértek azokkal, akik nem várnak el túl sok történelmi hûséget a filmtõl. Nem is azért készült, és az már az elsõ pillanattól nyílvánvaló, hogy Hérodotoszt csak érintõlegesen használták fel a forgatókönyv írásakor.
Az viszont egy igen csak érdekes aspektus lehet, hogy pont nyugati kulturkör elsõ militáns államának a "gyanusan ork-szerû" perzsákkal (irániakkal) szembeni hõsies helytálását mutatja be akkor mikor Amerikában egyre többet lehet hallani az Irán elleni katonai fellépésrõl. Sõtt. Amerikában pont március 9-én kerül a mozikba, éppen akkor, amikor egyes elemzõk március 10-re tették azt az idõpontot, amikor legkorábban katonai akciókba kezdhet USA irán ellen. Bár ma nehezen tünik elképzelhetõnek, hogy 10-én támadnak az amcsik, de amikor a filmet készítették ezt még nem lehetett megmondani...

<a target="_blank" href="http://index.hu/politika/kulfold/bloff9818/" title="http://index.hu/politika/kulfold/bloff9818/">index.hu</a>
<a target="_blank" href="http://www.globalsecurity.org/wmd/library/news/iran/2007/iran-070208-irna03.htm" title="http://www.globalsecurity.org/wmd/library/news/iran/2007/iran-070208-irna03.htm">www.globalsecurity.org</a>

Nem összeesküvéselméletet akarok itt propagálni, csak egy érdekes összefüggésre akartam felhívni a figyelmet a film kapcsán.
marmyk 2007 márc. 07. - 08:07:40
(58/1244)
Szia,

Hát akkor te is sikeresen félreértettél. Mivel munkám mellet filmkészítéssel foglalkozom, elvbõl nem nézek le semmilyen filmet. Még a legrosszabb filmben is rengeteg a munka. És ezt tapasztalatból tudom és igyekszem más munkáját tisztelni. Még ha nem is jó. A Karate Tigris 223 at is szívesen nézem meg, mert lehet benne egy jó kép, snitt, jelenet, ami a késõbbiekben számomra jó lehet. Általában azt szoktam mondani arra ami nekem nem tetszik, hogy nem nekem készült. Mert a sok ember között biztos találok olyat akinek tetszik. Ez van. Mellesleg ezt a 300 at én is várom. Tuti jó kikapcsolódás lesz, jó kis vizuális élmény ha más nem. És a képi világa számomra nagyon bejön. Azt nem szeretem egyébként, amikor olyanért támadnak egy filmet ami nem a dolga. Pl. jelen esetben a történelmi hanyagsága miatt. Hisz nem ezért készült ez a film.
benkewood 2007 márc. 07. - 04:13:46
(57/1244)
OFFTOPIC (sorry)

Szevasz D.Sz.!!! :-))) Képzeld kint vagyok Buenos Aires-ben, de itt is olvasgatom néha a fórumot...... :-))) Jók a hozzászólásaid!!! :-))
benkewood 2007 márc. 07. - 04:10:44
(56/1244)
Jaj, ez a Bátorszív nevû valakinek a beszólása engem is felidegesített.... miért ír be valaki olyat, hogy ez a film egy hiteltelen szupergagyi, és ha ez kell akkor vegyétek és vigyétek (bár õ rosszul írta ezt)? Baromság.......

Elõször is egy filmet nézzen meg az ember, és akkor kritizálja.

Sõt, mondok jobbat: elõbb az ember csináljon egy jobb filmet, és akkor kritizálja a rosszabbakat! :-) Vagy talán még akkor se.....

A filmkészítõk munkáját tisztelni kell, mert nagyon nem egyszerû dolgokat viszenk véghez.... azt persze le lehet írni, hogy nekem nem tetszett a film ezért meg azért, és el is lehet rajta vitatkozni. De magát a mûvet, nomeg a mûvet megtekintõ embereket ne illessük már idenemillõ jelzõkkel, kéremszépen! :-)

Egy képregénybõl készült film esetében aki történelmi hûséget vár, az bolond. :-)))

Jó szórakozást kívánok nektek a filmhez (innen Buenos Aires-bõl)!!!!!!! :-)
marmyk 2007 márc. 06. - 15:31:26
(55/1244)
Hm, akkor katt, a nyilazott részre és az általánosba megy a hozzászólás és nem lesz keveredés. És most minek kell ilyesmibe bele kötni, de komolyan. Jó hogy nem kitérek minden egyes emberre. És igenis lehet általánosságokban beszélni az emberekrõl, csoportokra osztani az érdeklõdéseik miatt. És ha már egyszer leírtam hogy vannak kivételek hagy nem magyarázzam már szavanként a mondani valóm. Az eddigi hozzászólásaid alapján, nagyon is érted te hogy mirõl beszéltem, írtam, szóval igazából nem értem ezt a kötözködést. Bocs az offért mindenkinek.
marmyk 2007 márc. 06. - 09:51:39
(54/1244)
Olvass légy szíves írtam ilyet is - Azért nem teljesen, mert ugye vannak mindig kivételek.
Hesztia 2007 márc. 06. - 08:28:43
(53/1244)
Az elõzõ hsz-emet nem is neked címeztem, csak úgy jött.:)
Hesztia 2007 márc. 06. - 08:27:50
(52/1244)
Nahát..a Berlin felett a kedvenceim közt van.:)
marmyk 2007 márc. 05. - 22:16:37
(51/1244)
Persze hogy nem, de ezt azért nem is így írtam. Célközönségeknek készitík a filmeket, még az alkotói filmeket is. Filmkészítésnél mindig eldöntöd az elején kihez szeretnél, fogsz szólni. Ez a film nem a történelem guruknak szól, ennyi. Ilyenért kár fikázni és leszarozni ezt a filmet. Gondolat ébresztõ film, Berlin felett az ég, játékfilm az is, kikapcsolódásra született, de nem azoknak az embereknek akik nem szeretnek, akarnak vagy tudnak töprengeni gondolkodni a filmen. Más a kikapcsolódás ezeknek az embereknek és más azoknak, aki 300 féle filmekért rajonganak. Azért nem teljesen, mert ugye vannak mindig kivételek. De mind a két fajta ember szórakozik a maga módján. Az egyik megbeszéli barátaival a film lényegét, elemzik vagy gondolkodik egyedül rajta. A másik azt beszéli mekkora effektek, hangok voltak benne. Szórakozás, kikapcsolódás a maga módján mind kettõ. Csak mindenkinek más.
Hesztia 2007 márc. 05. - 20:10:24
(50/1244)
Én nem vagyok a híve annak, hogy a mozi csak szórakoztatni hivatott...szeretek elgondolkodtató, húsba vágó filmeket nézni. Rengeteg ilyen filmet fel tudnék sorolni. De ettõl még megnézek olyanokat is, amelyek pusztán a szórakoztatást tûzték ki célul, és én sem várok el tõlük többet. Ilyen a 300 is.
marmyk 2007 márc. 05. - 15:06:52
(49/1244)
Hát a gésánál már ez egy lefutott téma volt. Ez JÁTÉKfilm ha oda írják hogy történelmi- (játékfilm) akkor is játék film. Elsõdleges célja a szórakoztatás. És ha a hamburgerzabáló tömegnek készült, akkor õk nézik, Történelemre ott vannak a könyvtárak, elõadások és a dokumentumfilmek. Bár a dokufilmeknél se állítanám hogy minden mindig igaz. Szóval aki a történelmet keresi az ilyen filmekben, elégé elvan csavarodva. Fõleg, hogy ez egy képregény adaptáció. Mellesleg lehet jönni avval, hogy ha belerakják a pontos történelmet, akkor legalább tanulnának az emberek. Ésszerû indok, de nem biztos, hogy az emberek, akik napi 10-12 órát dolgoznak, még akarnak tanulni és azt se szabad elfelejteni hogy ezek az emberek mozgatják a világot. Filmeknek mindig van egy célközönsége, ez álltalába minden film elkészítése elõtt megalapításra kerül, és nekik készül.

Jah és 300 másodperc a filmbõl :)
<a target="_blank" href="http://www.mtv.com/overdrive/?name=movies&amp;id=1553704&amp;vid=136403" title="http://www.mtv.com/overdrive/?name=movies&amp;id=1553704&amp;vid=136403">www.mtv.com</a>
Hesztia 2007 márc. 05. - 13:30:50
(48/1244)
Miért nem lehet megérteni azt, hogy a rendezõnek nem az volt a célja, hogy a történelmi filmet készítsen?! Nyíltan megmondta, hogy ezt ne várják a filmtõl, hisz a képregényt viszi teljes egészében a vászonra. Miért kéne egy a fõként látványra épülõ filmtõl ezt elvárni? Ha a hiteles sztori érdekel, akkor OLVASNI fogok róla, nem pedig egy filmbõl infókat gyûjteni, mert vásznon sosem képesek olyan részletgazdagon bemutatni egy adott kort, max. egy szeletét, és azt is feldúsítva némi fikcióval.
Itt nem az a probléma, hogy vki ellenvélemény fogalmaz meg, hanem ahogyan azt teszi. Pontosan úgy kezel minket Bátorszív, mintha hamburgert zabáló iq-harcosok lennék, akik elgondolkodtatóbb filmeket sohasem néznek, csak cgi-parádét.
Hesztia 2007 márc. 05. - 13:23:48
(47/1244)
Felesleges felbosszantanod magad! Úgyis azt gondolja, hogy hülyék és kultúrálatlanok vagyunk, akik csak a cgi-re gerjednek és készpénznek veszik a filmben látottakat. Ezt már nem mossuk le magunkról!:) Még mindig azt tudom mondani, hogy aki nem tud különbséget tenni filmes mûfajok és célok közt, az ne nézzen ilyen filmeket.
Ati1 2007 márc. 05. - 13:21:43
(46/1244)
Nos, mostanában szomorúan látom hogy egyre nagyobb divat leszólni olyan emberek véleményét ami nem egyezik a többek által elfogadott tömegízléssel.
Tudomásom szerint ez itt egy fórum és nem egy fan-club. Amennyiben mégis az, akkor ezt jelezni kéne a címben vagy valahol máshol.

Mivel én eddig csak a bemutatót láttam, ezért nem mennék bele semmilyen mélyebb elemzésbe, de így a bemutató alapján nekem is csak egy csili-vili CGI produkciónak tûnik, 0 realitással. Az imdb-n (eddig) persze hogy magas pontszámmal szerepel, hiszen ez az a film amit nyilvánvalóan az a réteg néz meg, aki - jelen esetben - nagy rajongója a képregényeknek. Ez volt a Silent Hill esetében (tegyük hozzá: nekem nagyon tetszett a film, bár nem tagadom, nagy rajongója vagyok a SH játékoknak) is, aztán megjelentek a vélemények amik igencsak lehúzták a végeredményt. Én ezt el is tudom fogadni, hiszen aki nincs otthon a SH univerzumban, annak elképzelhetõ hogy agyrémnek hatott a film (bár a legfõbb kritika az volt hogy több szálon fut a cselekmény, ez azért érdekes mert ma már a leggagyibb sorozatokban is ugyanez a helyzet:)).

Az rendben van hogy képregényadaptáció, ám ha már itt tartunk akkor lehet hogy érdemesebb lett volna egy kicsit nagyobb arányban realitást csempészni a filmbe. Abba nem megyek bele hogy ezzel a technikával, látványvilággal lehet hogy jobb lett volna egy 100% realitáson alapuló történelmi mûvet alkotni. Talán akkor korunk hamburgerzabáló átlagfogyasztójának agyába egy kis történelmi ismeretet is lehetett volna csepegtetni a gigantikus látványorgia mellé.

Így, ez csak egy kivül díszes, belül üres produkció van kilátásban :/

Még1x hangsúlyozom: a filmet nem láttam, hozzászólásomat csak a bemutató, ismertetõk és az imdb-s látottak alapján írtam.

Márc. 22-én megtudjuk milyen valójában a film, a véleményem természetesen ezek alapján változik, avagy sem...
Hesztia 2007 márc. 05. - 13:17:22 Előzmény Mr. Goodkat
(45/1244)
Elnézést, hogy csak most válaszolok! Gondolom, hogy azóta már megvetted. Amúgy mindig elõzõ hó utolsó napjaiban jelenik meg a következõ havi szám.