Téma: 300

AldersbacherFilmYeah 2012 júl. 31. - 22:45:39
(1184/1244)
Azért az bátor kijelentés,hogy az elmúlt 3 év legférfiasabb filmje.
Jó film ehhez semmi kétség,de inkább mondom férfiasságra az Önpusztítók-ra vagy a Hosszú lé nevû filmekre.
Igaz gyöngyszemek,ha még nem láttad,akkor nagyon gyorsan pótold be.Köszönöm!Így elõre is.
Dunna Donna 2012 júl. 31. - 22:24:26
(1183/1244)
Én is így vagyok ezzel. Végig csodáltam ezt a kitartást és bátorságot.
pextab 2012 júl. 21. - 21:29:07
(1182/1244)
Ne haragudjatok, ez egy borzalom! CGI, annak is sz@r, a történelemhez végképp semmi köze! Az athéniak, amikor megnyerték Spártát ehhez a küldetéshez, pontosan tudták, hogy mi fog történni. A spártaiaknak teljesen egyszerû volt a kép.Nekik ez volt a "természetes", ezért éltek, erre vártak, erre készültek. Az áruló teljesen mellékes. Nem lehetett tovább tartani a szorost. Egyszerûen megtudták a perzsák, hogy milyen "erõ" áll velük szemben. Xerxeész, és a spártai királyné, meg tanács, egyszerûen röhej!
10/10
DrAnthony 2012 júl. 21. - 17:26:30 10/10
(1181/1244)
Akik még nem látták a filmet, azokat megtéveszthet a "történelmi dráma" titulus. Bár nem tudom, hogyan s miképpen is kellett volna aposztrofálni, de így biztos nem, mert így félrevezetõ (lehet).

A film TÖRTÉNELMI alapokon nyugszik, megtörtént eseményeket vesz alapul, de emellett egy képregény adaptációja is! Ebbõl a kettõbõl kellett egy egészet, egy filmet összehozni, hogy megmaradjon (úgy-ahogy) a történelmi alap, de az átvett képregény is visszatükrözõdjön (arról nem beszélve, hogy a jogdíjak miatt ehhez a képregény készítõ valszeg ragaszkodott is!).

Többen felvetették, hogy miért nem készítettem pl. a Tûz kapui könybõl IGAZI történelmi filmet. A válasz egyszerû: az USA-ban a történelem oktatás kimerül a saját 250 éves történelmük felszínes okításában, míg a világtörténelem tanítása gyakorlatilag egyenlõ a nullával. Emellett viszont a képregényeknek akkora kultusza van, mint pl. Japánban. Ennyire egyszerû. Ha készítenek egy történelmileg "hiteles" filmet, a kutya se nézte volna meg.

Ahogy írtam: a film történelmi alapokon nyugszik, sok helyütt nagyon erõs túlzásokkal. Egyfajta fantasy, mese, melynek vannak történelmi vonatkozásai.

Mindezektõl függetlenül (vagy ezekkel együtt) egy látványos, magával-ragadó, szuper filmet készítettek. Ha az ember túl tud lépni olyan irracionalitásokon, mint a 3 méteres Xerxes, a phalanxból kitörõ, és egynénileg öldöklõ spártaiak (nekem ez nem jött be nagyon pl.), a 2,5 méteres sebezhetetlen óriás, az ork-szerû Halhatatanok (akik 10.000-en voltak, és azért voltak "halhatatlanok", mert ha 100-1000-akármennyi elesett, azonnal pótolták, így MINDIG 10.000 volt a számuk, egyébként általában nemesi származásúak voltak, és a harcértékük közel sem volt jelentõs, inkább pszichológiailag lehetett "nyomás" az ellenségen, a babonás népek elõtt a "halhatatlan" szó által), és még sorolhatnám azokat a képregénybõl átvett (kötelezõen átemelt!) elemeket, amelyek semmi történelmi hûséggel nem bírnak.

Akiket a téma jobban érdekel, ajánlom figyelmébe Steven Pressfield könyvét, a Tûz kapuit.
Aki pedig jól akar szórakozni egy JÓ filmen, azoknak ajánlom! Nem ebbõl fogják megtanulni a görög történelmet, de egy káprázatosan jó filmet láthatnak.
capt.nemo 2012 ápr. 15. - 16:34:55
(1180/1244)
galád egy afrikai nép volt ez a perzsa... :D
Atis189 2012 ápr. 15. - 16:24:45
(1179/1244)
Nem tudom írták e már, de én olyan jót röhögtem azon, mikor az egyik ephorosz azt mondja Leónidásznak, hogy éppen augusztus van...:D:D jól bennehagyták ezt a bakit
9/10
samy76 2012 ápr. 15. - 12:49:58 9/10
(1178/1244)
Az alap egy történelmi esemény feldolgozása volt. Természetesen volt némi körítés, mert ez egy film, nem történelem óra, de a mesétõl messze van. Mikor elindulnak csatába, az amit mondott a királyné a királynak (szó szerint már nem emlékszem rá) tényleg így történt régen is: az anyák fiaiknak, feleségek férjeiknek azzal adták a pajzsot a kezébe, hogy ezzel vagy ezen.... A "vándor, vidd hírül a spártaiaknak: megcselekedtük, amit megkövetelt a haza." mondat Leonidasz és a 300 spártai katona sírfelirata, akiket közös sírba temettek el. Sajnos azonban a görögök nem tudták csak a szalamiszi (tengeri) csatánál megverni elõször a perzsákat, majd utána a szárazföldön is sikerült. Itt lehet az eseményekrõl olvasni:

http://olumposz.uw.hu/thermopulai_szoros.htm
cometzjeah 2012 ápr. 15. - 12:16:17
(1177/1244)
Szinkron nélkül nézzétek meg , bár én se tok olyan jól angolul ,így felirattal néztem meg. de tegnap nem,ezért is írok .
De higgyétek el ,hogy 100X jobb filmet láttok akkor ..
8/10
_Freddy_ 2012 ápr. 15. - 08:22:36 8/10
(1176/1244)
NEM, CSAK SPÁÁÁÁRTAIIIIIIIII!!!!!!!!
Killbox 2012 ápr. 15. - 00:54:10
(1175/1244)
Most tényleg azon vagytok kiakadva,hogy mi van a cím alá írva? Történelmi film,mert megtörtént a Thermopülai csata, mert Leonidász háromszáz emberrel védte a szorost több tízezer(százezer) perzsa ellenében,és mert mind ott haltak hõsi halált.Xerxész nekem inkább aranyozottnak tûnt,talán a perzsa uralkodók hatalmas vagyonának szimbólumaként. (ld. "Dareiosz kincse")Egyébként ti mind ott voltatok és láttátok,mi történt?,mert mindenki nagyon okos abban,hogy ez meg az nem is úgy volt.Ez egy történelem ihlette képregénybõl - amit egy film, A háromszáz spártai ihletett - készült film.Az üzenete meg az,hogy lehet akármily kevés igaz ember,a zsarnokot legyõzni,a szabadságot megvédeni soha nem lehetetlen, hõsi halált halni érte pedig dicsõség! "Spartans!Prepare for Glory!"
mandl 2012 ápr. 14. - 23:53:07
(1174/1244)
Ez egy fantasy, egy mese, nem egy történelmi dráma (?!).

Onnantól volt nekem abszolút komolytalan az egész, hogy Xerxes egy 2 méteres, agyonpírszingelt néger.
Összességében: csalódás. Rosszabb, mint a nagy Sándor, pedig az is egy nagy f*s volt.

Görögországról beszélnek.LOL :D Hol volt akkor még Görögo.?! :D Városállamok voltak.

Még jó, hogy nem néztem meg moziban.

Gerard Butler-mint mindig - ott van a szeren, kár, hogy már totál szétütötte magát alkohollal.Meg ki tudja még mivel? :D
9/10
littlerock 2012 ápr. 14. - 23:40:26 9/10 Előzmény wowow
(1173/1244)
EZ a film ha jól tudom a képregény látványvilágát próbálja visszaadni... bár e tekintetben a Sin City az ami mindent visz...
10/10
Odavagyok 2012 ápr. 14. - 23:35:33 10/10
(1172/1244)
Most ért véget a film, és teljesen "odavagyok"...
...rendkívüli volt a képi hatás, a színészi karakterek,
a látvány, az operatõri munka, a színek, az összhatás!
És fõleg a mondanivaló, amit közvetít: a hûségrõl,
az odaadásról, a bátorságról.
( Egyetlen szépséghibája volt: a rengeteg fröcsögõ vér,
ezt talán meg lehetett volna oldani kevésbé naturalisztikusan).
Grat az alkotóknak! :)
Sárkányölõ 2012 ápr. 14. - 23:24:42 Előzmény jLKKKKKKKKKKKKK
(1171/1244)
Mind tartalmi, mind minõségi. Nem ugyanazt fordítja, amit eredetileg mondanak, pedig nem akadályozza ezt az, hogy ne tudnák lefordítani, illetve az eredeti mondanivalótól túlságosan eltérnek. Másrészt minõségileg is gondok vannak. Jobb szinkronhangok lehetnének.
Vasfa 2012 ápr. 14. - 23:20:13 Előzmény jLKKKKKKKKKKKKK
(1170/1244)
Tipikus amerikai faszság
jLKKKKKKKKKKKKK 2012 ápr. 14. - 22:44:28
(1169/1244)
mi bajod a szinkronnal?
Sárkányölõ 2012 ápr. 14. - 22:28:07
(1168/1244)
Tragikus a szinkronja. Amúgy mókás, hogy sokan a történelmiességét szidják, egyrészt mert a 300 valóban a történelmi eseményeket követi, tessék olvasni a termopülai csatáról, másrészt nem köteles a film teljesen követni a történelmet.
5/10
greghouse 2012 ápr. 14. - 21:50:12 5/10
(1167/1244)
...csak nem kellett volna azzal az alcímmel elcseszni, hogy "történelmi dráma". Ekkora baromságot! Így mindenki (már aki nézi) a történeti hûséget keresi benne. (Ekkora hadsereget logisztikailag is lehetetlen ellátni, stb., stb., stb.)
...Ez olyan, mintha a Superman-t "tudományos ismeretterjesztõ filmnek" állítanák be.
Az alcím elcseszte - olyan értelemben, hogy lesznek, akik tényleg történelmi hûséget várnak a filmtõl, vagy bármilyen logikát vagy tudományt.
Francokat.
..történelmi korba helyezett fantáziafilm. Képregényfeldolgozás, mint a Batman és társai.
(Csak hát még annak se túl jó.)
wowow 2012 ápr. 14. - 21:35:11
(1166/1244)
Hát ez nagyon gyenge. Még normális színek sincsenek, emiatt nézni is zavaró a színtelenség miatt. De ahogy elnézem, sokan rajonganak érte.
BoKK 2012 ápr. 14. - 20:47:17
(1165/1244)
Letöröm a lelkesedést, ha megnézitek a kevesebb mint 2 órás film 2 és fél óra alatt lesz leadva azaz félóránként reklám és MOZI KVÍZ.