Téma: 300

offtopic
duckshoot 2011 aug. 19. - 19:14:11
(1104/1244)
Nyugodtan ha lesz annyi akkor lesújt a moderátor keze újból...
offtopic
Meklód fia 2011 aug. 19. - 19:02:32
(1103/1244)
sem én sem wukovsky nem a nõkrõl beszélünk, ezt az összeesküvõs témát csak te lovagolod már egy ideje. mi általánosításról dumálunk. tehát az ember és fõleg az állatok jobban jártak volna ha az agyi kapacitásunk leragad az õskorban
BicskaMaxi 2011 aug. 19. - 18:41:47
(1102/1244)
"Mondjuk én sosem, utáltam még nõt"

Egyébként én még nem láttam férfit, aki egy nõt valóban utált volna. Igazán utálni egy nõt szerintem csak egy másik nõ tud.
offtopic
Meklód fia 2011 aug. 19. - 15:14:51
(1101/1244)
én egyetértek vele, mert neki van igaza. ezért tartunk itt ahol most
10/10
akác41 2011 jún. 02. - 10:23:29 10/10
(1100/1244)
Számomra mûfajtól függetlenül az számít egy filmnél, hogy a mondanivalója megérint e maradandóan, mennyire tud fókuszálni adott eseményekre, pillanatokra. Ez a film számomra a spártai életmód bemutatása mellett a hõsiességrõl ,hazaszeretetrõl, ónfeláldozásról szólt, méltó emléket állítva a 300 spártainak. Sajátos képi világgal, túlzásokkal ,remek színészi alakításokkal rám hatással volt fõleg moziban eredetiben. A maga nemében kiváló alkotásnak tartom, nem véletlenül váltott ki érdeklõdést és közönségsikert.
Bakufu 2011 jún. 02. - 08:05:46
(1099/1244)
Neked muszáj volt most felbugyogni a föld alól?
A képregény, ami a film alapját adta:
http://www.scribd.com/doc/15385/Frank-Miller-300

Wikipedia helyett olvass inkább könyvet (ne képeskönyvet).
1/10
fr33 2011 jún. 02. - 00:31:55 1/10
(1098/1244)
Aki olyan elvárásokkal ül le megnézni ezt a filmet, hogy egy Gladiátor-hoz hasonló kitûnõ történelmi drámát fog látni, az nagyon, de nagyon csalódni fog!
Az elõzetes többet ért az egész filmnél!

Tele van a film meseszerû dolgokkal! Történelmileg még megállja a helyét úgy ahogy, DE: hogy nézett már ki az a Xerxes (meg a szinkron hangja)? wikipédián nem így néz ki! az árulónak nagyobb púpot már nem tudtak tenni? Meg mi volt az a 2,5 méter magas ember szerû nagyon ocsmány fogazattal rendelkezõ "csak ha levágom a fejét akkor hal meg" valami? Kiszúrják a fickó szemét, de neki meg sem kottyan! A kard átmegy az izmon, de õ tovább tud harcolni. Az elején azok a vén tanácsosok (vagy micsodák) mi baromság volt már. Hullahegyek (fal)...megint baromság.--> Akkor most kik is voltak a barbárok??
Az operatõri munka az valami borzalmas, nem történelmi filmbe illõ Mátrix szerû idõlassítás.
A film alatti modern zene (heavy metal vagy mi lehetett (nem tudom)) szintén!

A rendezõ valami 17 éves aggyal lehetett "megáldva", hogy ekkora baromságokat bele szõtt a filmbe! Nem hiába csak 3 filmje van össz-vissz (port.hu szerint).
Többet is ki lehetett volna hozni eme remek történetbõl, ha odaadták volna a filmet minimum egy Ridley Scott-nak, Steven Spielberg-nek, vagy akár Tom Hanks-nek.

Egyedül az utolsó 5 perc ért valamit (nem a feliratra gondolok:-)) Csak ezért az 5 percért adok 2/10 pontot a filmre.
Összeségében egy 16 éven felülieknek való MESE az egész.
Történelem érettségi elõtt nem ajánlom senkinek!

EGY FOS MESEFILM ... NEm én irtam ezt a szöveget de teljesen tükrözi a srác hozzászólása az én véleményemet.
Aki szereti a meséket annak jó ... szörnyek,óriások...hagyjatok már NEVETSÉGES :)
offtopic
imrenyibalazs 2011 ápr. 09. - 03:00:34
(1097/1244)
Majd kifejteném, amit most csak valóban röviden, nem a legjobb igényességgel írok le; de ez a film tulajdonképpen a Földön valaha történt legkeményebb dologról szól. Keményebbrõl, mint a Rambo 2, A barlang (The Descent) 2005-ben, A texasi láncfûrészes... Nagyon leegyszerûsítve a spártai katonák tényleg a legmélyebb Pokol tüzében edzõdnének, - legalábbis ha úgy nézem a filmet, de nekem a kivitelezés nem annyira tetszik.
Az X-MEN kezdetek: Farkas (magyar címen) 2008-as része (ha jól tudom, most készül a folytatás), az tetszett. Ott alig-alig mutatják a trancsírt, a film fõleg nem a tömegmészárlásról szól, ott nem mutatnak egy kilotonna vért. Nos, lehet, hogy most itt ülve a gép elõtt valóban még ez után sem tudom elképzelni, milyen lehet egy adamantium-beültetés, de akkor mondjuk, hogy nem is akarom tudni, nem is akarom tudni elképzelni.
offtopic
gabriella_ 2011 febr. 20. - 17:40:34
(1096/1244)
Itt nem húzzák le a filmet, ahogy a pontozásból is látod - a hozzászólásokból errõl nem tudsz tájékozódni, az tény.

Az már egy másik dolog, hogy az oldal üzemeltetõi nem fordítanak figyelmet arra, hogy ha valaki a Portra jön tájékozódni egy filmrõl, akkor ma már sokszor akadályokba ütközik - nem egy helyrõl hallom ezt mostanában vissza, s jelen példa is mutatja.

Sokan egy-egy film topicja alatt szabályos párbeszédeket folytatnak, kvázi csetelnek oldalakon keresztül, ami már rég nem tartozik a témához. A legtöbben arra nem képesek, hogy offtopicban írjanak, a moderátorok meg nagy ívben tesznek rá, aminek elõbb-utóbb a site fogja kárát látni. Majd akkor észbe kapnak.
10/10
sixpack1989 2011 febr. 20. - 17:27:58 10/10
(1095/1244)
sziasztok!de több oldalon is lehúzták a filmet,ráadásul paródia is készült belõle,lehet velem van a baj de nekem nagyon tetszett 9/10
de csak azért mert nem szeretem a történelmi filmeket.
4/10
kadar1995 2011 febr. 14. - 21:01:05 4/10
(1094/1244)
5/10
offtopic
Anditos 2011 febr. 13. - 17:36:39 5/10 Előzmény wukovsky
(1093/1244)
A lényeg ugyanaz: az "egy gyengébb jellemû férfiú" akkor is meg fog erõszakolni egy nõt, ha az mondjuk nincs miniszoknyában, de mondjuk be van csípve. Mert a "gyengébb jellem" pszichésen zavart férfit jelent, aki gyógyításra szorul, nem pedig ruházkodásra vonatkozó törvényeket kell szigorítani miatta. A "gyengébb jellemek" mennek lopni, erõszakolnak meg nõket, stb.
Ezzel a logikával felmenthetnék az utcai táskatolvajokat, mert szegényeket a járókelõk izgatják fel azzal, hogy táskát hordanak.
offtopic
twillight 2011 febr. 13. - 01:25:29
(1092/1244)
Höhö, semmit nem változott az emberi faj genetikája :D Dehogynem!

Höhö, Róma óta semmi újat nem alkottunk :D Hja, el is felejtettem hgy a rómaiak is jártaka Holdon, höhö.

Tetszik a rasszista (látom a hímsoviniszta nem jött át, azért mondom inkább hogy náci vagy) dumád is: le a nõkkel! A npk az emberiség métlye! A nõknek kuss, a nõ verve jó, le az egyenjogúsággal!
Hajaj, öreg, nem kicsit van probléma veled!

Picim, amikor a család két egymást szeretõ EMBERBÕL áll, akkor ritka ostoba megszólalás hogy "az anya a családfenntartó"! Miféle anya, ott kezdõdik. A másik meg: mivel a párban lévõ EGYENLÕK, így nincs "családeltartó", mert MINDKETTEN azok! A család ostoba elnyomó formájából mára kooperációvá alakult, bármit is próbálnak az olyan maradik rájukerõltetni, mint Te!

Uhm, szerinted a homoszexuálisok mind bûnözõk? Meg a niggerek és a zsidók is, gondolom...

Ki mit evel kislányokba? Öreg, fogalmad sincs a mai nevelési elvekrõl, a médiáról, és emellett az emberi faj biológiájáról és szociális szokásairól sem!

Becsület? Szernted becsület tulajdonolni embereket, és tisztesség tárgyalás nélkül kivégezni õket?
Rend? Gondolom a nagy "rend"-be bukott bele az ókori Róma is...
offtopic
wukovsky 2011 febr. 13. - 00:18:49 Előzmény Anditos
(1091/1244)
Nos, ha megpróbálnál egy prostit megerõszakolni, szerintem soha nem találna meg a rendõrség. Ezt gondolom TE is belátod. Szanaszét szabdalnának a stricik, tehát Õk biztonságban vannak. De Õk pontosan azért öltöznek úgy, ahogy, mert kínálják a portékájukat.

Rosszul értelmezitek a törvény javaslatot, itt nem arról van szó, hogy hééé, emberek, ezentúl szabad a gazda, azt dugsz meg akit akarsz.

Hanem arról, hogy ha az "áldozat" olyan kirivóan öltözött, hogy egy gyengébb jelemû férfiú, aki esetleg ki volt "éhezve" és elvesztette a fejét, abban nagyra közre játszhatott a hölgy szemérmetlen öltözéke is.

Azért nagyon sok olyan nõ jár kell az utcán, akinek a láttán rögtön az fordul meg az ember fejében, és van aki ezt valóra is váltja.

De a tény az, hogy 100% nem csak õk az áldozatok, a múltkoriban pl egy 70 éves öregasszonyt erõszakoltak meg, hogy ott mi motiválta a tettest, azt nem tudom megérteni, mert egy csínos nõnél még oké, megkívánta, és gyatra volt az erkölce ahhoz, hogy tûrtõztetni tudja magát.


Valahol meg kellene húzni a vonalat, vagy szolidabban öltözni, vagy enyhébben büntetni.

Akár az utobbi évek bankrablásai, az emberek elvoltak keseredve, és nap mint nap halhattunk bankrablásokról.

Amikor jó idõk járnak, akkor nincs is annyi bankrablás!
offtopic
wukovsky 2011 febr. 13. - 00:12:16
(1090/1244)
nem, én ezt így gondolom. Addig jár a korsó a kútra, amíg el nem törik.

Ha valaki játszik a tûzzel, az elõbb utóbb megégeti magát.

Az erkölcs egy nagyon fontos dolog, akkor meg megszabnám, hogy öltözhetsz, hgoy az ne legyen közszemérem sértõ, éppen térd fölé erõcske szoknya, minimum, stb.

Ez a verzió sem tetszik, igaz. Kicsit ki van vetkõzve önmagából a világunk, ez a fene nagy demokrácia, amirõl azt hisszük, hogy azt jelenti, hogy mindent szabad, kicsit eltolta az emberek értékrendjét.
offtopic
wukovsky 2011 febr. 13. - 00:09:23 Előzmény twillight
(1089/1244)
Az elmúlt 20 ezer évben az ember genetikailag nem változott semmit.

Ha csinálnánk egy idõgépet, és 10-20 évvel ezelõttrõl ellopnánk egy csecsemõt, és felnevelnénk, akkor ugyanolyan gyerek lenne, mint az összes többi, semmivel sem lenne agresszívabb, erõsebb, stb az átlagnál.

Na jó, talán erõsebb lenne, mert akkoriban még az erõsebb egyedek voltak preferálva, de butább nem lenne, hiszen már akkor is nagyon kellett használni az agyat.

Rómával a társadalom elérte a civilizáció csúcsát, azóta semmi újat nem alkottunk.

Volt színház, cirkusz, orgiák, jog, bíróság, fürdõ, forum, stb.

Civilizálodunk, inkább elnõiesedünk.

Amióta megszûnt a tanári pálya preztizse, elárasztották a nõk. És mi lett az eredménye.

Az én generációm már úgy nõtt fel, hogy utálom a nõket, és ezek után még házasodjak meg!!!

Tyler errõl részletesen ecsetel a harcosok klubjában, ami egy valóban mély mondani valóval rendelkezõ film.

Ami innen a lényeg, amikor egy társadalom elkezdett elkorcsosulni, mint most a miénk, amikor elõtérbe kerültek a nõk, politizálni akartak, harcolni, akkor az a társadalom rendre össze omlott lásd róma.

ahogy áthelyezõdnek a szerepek, és anya lesz a család fenntartó, apa ezt nem tudja feldolgozni, a gyerek érzi, hogy valami gáz van, anyának mindennél fontosabb a karier, apa nem tudja eltartani a családot, elválunk, stb, szóval ez a modern világ nem az igazi.

És Te ennek örülsz, erre vagy büszke, hogy civilizálodunk.

Csak gratulálni tudok. Hogy a képernyõt elárasztják a buzik, a bünözõk, és a ripacsok.

hogy a kislányokba már azt nevelik bele, hogy ne tiszteld a férfit, és amikor csak tudod csald meg, mert különben Õ fog megcsalni.


cccccc


Hát akkor igazad van, én valóban vissza mennék inkább az õskorban, ahol volt becsület, és tisztesség, és a becsület és a tisztesség azé volt, akinek nagyobb volt a bunkója, de rend volt legalább!!!!
5/10
offtopic
Anditos 2011 febr. 11. - 13:03:57 5/10
(1088/1244)
"Módosítanám a nemi erõszak törvényt, oly módon, hogy ha egy nõ iszonyat kihívó ruhában esik áldozatul......akkor enyhébb ítéletet hoznék, hiszen szánt szándékkel ingerelték a szerencsétlen férfit."

Már bocs, de ha így lenne, akkor a világ összes prostiját az összes utcasarkon folyamatosan megerõszakolnák. De nincs így. Amelyik férfi egy miniszoknya vagy egy mély dekoltázs láttán megerõszakol egy nõt, az valahol nem normális. Rengeteg kihívó ruhában járó nõt látni az utcán, mégsem erõszakolják õket halomra.
twillight 2011 febr. 11. - 11:30:42
(1087/1244)
"Voltál Te már tisztán férfi közegbe, és aztán került vegyes közegbe." - ennek a mndatnak a nyelvtana annyira rossz, hogy nem értem mit akarsz mondani.

Továbbá nem arról van szó, hogy felállítunk egy csak-férfi közeget, amibe hirtelen belepakolunk egy rakás nõt, hanem ha van egy ÖSSZESZOKOTT csapatunk, amiben vegyesen vannak férfiak és nõk, akkor melyik hatékonyabb.

Ha továbbá a "hirtelen berakunk npt férfiak közé" kérdés érdekel, ismételten felhívnám a figyelmed a G.I.Jane c. filmre, ugyanis pont ezzel a kérdéssel foglalkozik. A film egyébként dramatizált verziója egy megtörtént eseménynek.

Az, hogy te nemi megkülönböztetéssel élsz, mert hímsoviniszta vagy, az a te bajod. Mi itten már "civilizálódtunk".

A "nem bírják egy sebesült nõ látványát" kitételt a G.I.Jane c. film nagyszerûen tárgyalja.

Öreg, összekevered a szexet a szerelemmel! És már rég kinõttünk az õsember "lecsapom bunkóval és hajánál vonszolva hazaviszem" szintû kõbunkóságból is.

Ritka nagy tahó vagy picim.
offtopic
wukovsky 2011 febr. 11. - 11:05:05
(1086/1244)
Én nem hiszek az egyenlõségben. Mert a két nem nem egyenlõ.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy egyik felsõbb rendû, a másik alsóbb.

Inkább azt, hogy speciális elbírálásra lenne szüksége mindkettõnek.

Hiszen felépítése, hormon háztartása, agyi mûködése jelentõsen eltér.

Pl egy apró példa.

Módosítanám a nemi erõszek törvényt, oly módon, hogy ha egy nõ iszanyat kihivó ruhában esik áldozatul, gondolok arra, hogy éppen nem látszik ki a kis bugyija a minibõl, és éppen nem látszik ki a bimbije a topból, akkor enyhébb ítéletet hoznék, hiszen szánt szándékkel ingerelték a szerencsétlen férfit.

A büntetés pedig legyen a nõ 1 havi keresete, hiszen aki így öltözik, az egy kurv@, tehát pénzért nyújt szolgáltatásokat, ergó meg kell õt fizetni.

Most nõk milliói fognak felháborodni.

De vicca verza, nagyon sok olyan történyt is lehet hozni, ami pedig kimondottan a férfiakra hegyezõdne ki.

Tehát ily értelemben svájc nem volt lemaradott, inkább csak nem akart beállni a divatba.

Jugoszláviában pedig nem oly réggel ezelõttig a férjnek joga volt szex elõtt megverni az asszonyt :P :D

És az még közelebb is van, mint svájc :P :D
offtopic
wukovsky 2011 febr. 11. - 10:58:55 Előzmény twillight
(1085/1244)
Ez elég nagy badarság amit mondtál.

Igen, a G.I. Jane címû film :P :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Voltál Te már tisztán férfi közegbe, és aztán került vegyes közegbe.

Én mûszaki középsuliba jártam 5 évig, aztán gondoltam elvégzek az egyetemig még egy közgáz ötödévet, hogy adó bevallásnál azért legyen némi fogalmam.

2 hónap után sírva menekültem, és íratkoztam ki.

Ahogy nálunk csak pasik között 1-2 hónap után teljesen letisztázodott egy erõsorrend, falka viszony, és aztán 5 éven keresztül teljes békében éltünk.

A közgázban 20 csaj 40 féleképpen utálta és furta egymást!!!!!!!!!!!!!

Azért egy nõ elõtt mégsem fogsz olyan jóízûen fingani egy hatalmasat, ha mégis igen, az azért lehet, mert rondábnak tartod, mint egy birkát, és inkább a kis prémeset dugnád meg alkalom adtán!!!!!!!!

Ami a szexet illeti, nos az etikai kódex szerint ez szigorúan tilos.

És pontosan azért, amit, ha már idézted a G.I. Jane címû filmet, akkor idézem Viggo-t:

A vegyes hadsereg nem jó, a férfiak nem bírják egy sebesült nõ látványát, és gyakran a menthetetlent is menthetõnek vélik!!!!!

És ha még a Te elméleted alapján dugnak is, akkor talán szerelmesek is, amitõl még kevésbé gondolkoznak racionálisan és logikusan, azon kivül nem lesznek verekedések.

Persze, hogy nem, mert nagyobb kutya b@szik elõször, csak ahhoz elõbb tisztázni kell, hogy ki a nagyobb kutya!!!!!!!!!!!!! Amit gondolom majd verekedéssel döntenek el.

Azon felül, mi van ha a katonanõnek nincs kedve hozzá, hogy végig menjen rajta a szakasz, de mivel a szakasz látja a nõt, be van gajdulva ? :D :P :D

Na belátod mekkora csacsiságot mondtál ? :P :D:D:D:D