Téma: 300

Hellnight 2007 márc. 25. - 22:50:53 Előzmény horiza triznyák
(184/1244)
Wow. Most aztán marha büszke lehetsz magadra, hogy telitûzdelted ragyogó hozzászólásodat latinul írt "mondásokkal". Hát mit is mondhatnék, ragyogó. Direkt utánakerestem, mivel nem vagyok ennyire mûvelt, hogy ilyesféle latinul írt mondókákat írja. Bár érdekes tény, hogy amit Te írtál idézem"gustibus non disputandus" ilyet még véletlen sem találtam ebben a formában.
Találtam viszont ilyenben "de gustibus non est disputandum" ami már jelent is valamit (Az ízlés nem vita dolga)
De mint ahogy egy késõbbi hozzászólásban olvastam még az utolsó mondást sem írtad jól, úgyhogy no comment.
Azt hiszed írtál egy sárba tiporást a filmrõl és vered a melled, hogy de jól megmondtam. Mekkora király vagyok.
Sokan egy ilyen hozzászólásra azt felelnék, hogy ha számodra úgyis sz*r, csinálj jobbat. Én ilyet nem mondok, hiszen lefogadom úgysem tudnál, meg jönne rá a válasz, hogy folyton ezzel jönnek az emberek.

Viszont amikor meglátok egy hasonló kritikát egy filmrõl általában meg szoktam kérdezni az illetõtõl, hogy Õ milyen filmeket is szeret. Igaz itt jöhetnek hazugságok, csak általában erre még választ sem kapok. Valahogy átsiklanak ezen kérdésem felett. Most ismét megpróbálkozom ezzel, talán most szerencsém lesz és talán õszintén is válaszolsz rá.
Tehát. Te milyen filmeket szeret.?? Ha lehet címeket írj, konkrétan. Csak úgy kíváncsi vagyok mégis milyen ízlésed van.

Sokáig töprengtem miként válaszoljak. Azon nem gondolkoztam mit is fogok írni, szóval ez csak úgy jött.
Ati1 2007 márc. 25. - 20:03:11
(183/1244)
Örülök hogy végre megjelentek az építõ jellegû, elfogulatlan kritikák is.
Akik a képregényes szöveggel jönnek, az esetek nagy többségében éppen azokra férne rá egy kis töri fakultáció.
Ez egy mûanyag film, könnyed szórakozás, de aki ezt az egekig magasztalja, nos azt csak sajnálni tudom az ízlése miatt.
Ati1 2007 márc. 25. - 19:55:53 Előzmény Imurai
(182/1244)
"Azért leszögeznék valamit: ez nem hogy csak egy elképesztõen durva film lesz, de a világegyetem egyik legnagyobb filmje... bizony! Ilyen nagyokosok, mondhatják h gagyi meg ilyesmi, de õket sose fogom megérteni... Persze vannak nagyszerû filmek amiben nincs egy hangyafasznyi számítógépes trükk se+elgondolkodtatóak, stb... de ez a film akkor is fergetegesen hatalmas überatomf***a alkotás..."

Hogy ennek melyik pontját tudom? Talán úgy értetted hogy melyik pontját nem? Nos, kb. az írásjelekkel egyet tudok érteni, de mondatok és tartalom nélkül azokat kár leírni...
Manka1 2007 márc. 25. - 18:11:41
(181/1244)
Szerintem ne ! Nem éri meg ez a " nagy filozofus".Nézzen filmmuzeumot.
Manka1 2007 márc. 25. - 18:09:23
(180/1244)
Igazad van Csuda hogy nem durran szét az agya !!
Dzshonny 2007 márc. 25. - 17:16:03
(179/1244)
baromság! Semmilyen koppintás nincs a filmben, attól még,hogy egy film felhasznált egy helyszínt jelen esetben a "búzamezõ" az még nem jelenti azt,hogy más film nem alkalmazhatná. Egyépként jó film nekem teccet
cinnamon 2007 márc. 25. - 16:11:23 Előzmény horiza triznyák
(178/1244)
O kszein aggelein Lakedémonioisz... de mindegy.
JUDY111 2007 márc. 25. - 15:49:43
(177/1244)
Tegnap néztem meg a filmet. Hááááátttt, nem tartom nagy filmnek, mármint nagynak nagy, hiszen a mamut sz@r is nagy...

elég sértõnek érzem, hogy a szó jó értelmében vett nagy filmekkel Rettenthetetlen, Gladiátor stb...hasonlítják össze mi több még jobbnak érzik. mellékesen kicsit koppincs szaga is volt nekem...búzamezõ részek, lovas részek stb... A felvételek szépek, a számítógép profi, a színészek egész jók.

Csak hát, két órán át alig történik valami, engem nem tud lekötni, hogy a számítógép, hogyan tudja bemutatni különbözõ szögekbõl a egy lándzsa emberi testen való áthatolását. Meglehetõsen hollywoodizált film, egy európai storyról. Szeretem az ó-görög témát és fájt, hogy ennyire nem sikerült ezt jól bemutatni.

Az orákulumos jelenet az tényleg tuti, meg amikor az asszony kiáll a fórum elé. De több igazán jó jelenet nem ugrik be.

8 an néztük meg ezt a filmet (diákok, orvosok, gimisek) és senkinek sem tetszett.... ez azért már jelent valamit.
proxima 2007 márc. 25. - 15:09:41
(176/1244)
Valaki alant kérdezte, hogy hol lehet errõl a témáról olvasni.
Hérodotosz - A görög-perzsa háború. Ez egy jó könyv kábé...
Nem, Hérodotosz nem mai amerikai áltudományos kutatóféle...
Sam111 2007 márc. 25. - 14:39:41
(175/1244)
"no comment"nagyon helyes, és inkább én se írok semmit...;)Na jó azt hiszem mostantól mellõzöm ezt a fórumot...
GriM 2007 márc. 25. - 14:27:00
(174/1244)
hát ecsém, aztá te is nagyon érthetsz a filmekhez:D
de inkább no comment;)
Sam111 2007 márc. 25. - 13:41:32
(173/1244)
Így van, de én már nem írok semmit, má úgy is leírtam mit gondolok...
Ja és mégegy: nem érdemes filmekhez nem értõ és sznob alakok hsz-ain rágódni...;)
Abraka 2007 márc. 25. - 13:29:20 Előzmény horiza triznyák
(172/1244)
Na megint egy fõokos aki kínjában nem tud mást csinálni csak a hsz eket fikázni mert neki nem teccett a film.Nyilván nem vagy benne abban a kb 10/7ben akiknek bejön a film.Kit érdekel h nem lehet belöle tanulni mikor ez egy látványos mesebeli szórakoztató film???Tehát ami ilyen az csak sz*r lehet? Mennyél nézd meg a hídembert az való az iyleneknek.
proxima 2007 márc. 25. - 13:24:18
(171/1244)
Azt hiszem ha ez az "izé" a videojáték iparban látott volna napvilágot akkor úgyhívnánk, hogy "tech demo". Abból persze a jobbik fajta, mert f*száúl bemutatja, hogy lehet számítógéppel képet lassítani, gyorsítani, túrbózni, megázni, gigázni, megmutatja, hogy lehet vért kifröccsenteni, befröccsenteni, felfröccsenteni, oldalraförccsente, megmutatja, hogy lehet gnóm alakokat generálni, király színeket az égre varázsolni..etc...ja és hogy milyen volt a film?...Milyen film?....
Sam111 2007 márc. 25. - 13:10:55
(170/1244)
Rég nevettem már ekkorát...:D
Sam111 2007 márc. 25. - 13:08:11
(169/1244)
há-há-há... vicces hozzászólás...
Maia 2007 márc. 25. - 11:28:48
(168/1244)
Az egyik kedvenc lejelentem a sok kozul az orakulum extazisa... Nem eleg, hogy egy valoban gyonyoru lany volt lathato, hanem mozgas letrehozasa...nekem egy kicsit ugy tunt, mintha vizben vettek volna fel es utana illeszteteek ossze a ket kepet, es, ahogyan a lany peplos-a ( a ruhaja, olyan, mint a gorog toga, csak egy kicsit mereszebb ) es a a szamitobeppel megrajzolt fust ami kabulatba eljtette osszekapcsolodott es egymasba olvadt. Az egesz jelenet egy megdobbento latvany, legalabbis szerintem. A szinek egyaltalan nem eroteljesen, hanem lagyak, erzekiek, es artatlanok, hiszen egy szuz lanyrol van szo... az egesz egyszerre szimbolikus, gyonyoru es szexualis toltetu... es ha valaki szamara ez erkolcstelennek hangzik, attol elnezest kerek.
horiza triznyák 2007 márc. 25. - 00:35:28
(167/1244)
Ello, elöljáróban le kell szögeznem, hogy én simán hülye vagyok, merthogy miután megnéztem ezt a "remek" filmet (premier elõtt egy nappal éjfélkor-tényleg anus giganticus vagyok) úgy jöttem ki a moziból, hogy azon tûnõdtem, hogy egy fantasztikus paródiát láttam, vagy csak egyszerûen egy közönséges kis sz*rt. Azt gondolom, hogy inkább a második lehez az igaz. Olvasgatom itt a hozzászólásokat és vigyorgok befelé "a legjobb ábrázolása az ókori harcnak" hehe, egy korabeli spártai azért véresre röhögte volna magát a Csippendél (sic!) fiúkon...aztán vagytok sokan olyanok, akik dícséritek, hogy igenis lehet belõle tanulni...hihihihihi...ja, bár amit megtanít, arra nincs szükség másfél órára, nagyjából egy mondatban össze lehet foglalni a történelmi tényeket, de nem is ez a baj ezzel a filmmel, hiszen hangsúlyozták, hogy a történelemhez annyi köze van, mint Anettkának az ûrhöz, közel járt hozzá, de azért mégsem...ami vihogásba fullasztotta az elmélyült áhitatomat az mégis a remek dialógusok voltak és nagyszerû színészi játékok...azt mondjuk sajnáltam, hogy a Berényi klánból nem kerestek meg senkit...kár, hogy arról kevés szó esett, hogy a helóták, hogy imádtak Spárta körül lakni, fõleg akkor, amik az ifjak férfivá értek, de hiszen tudom, hogy nem történelmi filmrõl beszélünk...bár azért az meglepõ volt, amikor egy spártai király a szabadságról papol:)
olvasom, hogy sokatoknak ez a film a non plus ultra...igen, igen...van ez így...eddig csodálkoztam Gyõzike szárnyalásán, ám, ahogy a költõ mondta my mind is clearer now...
bevallom, a film engem végtelenül untatott, mégha a csatajelenetek fantasztikusak is voltak benne...akkor már inkább Vercigenitorix a mégoly szánalmas Cristpher Lambert-tel....
valaki említette, hogy ennek a filmnek minden 10 másodperce megérte a jegy árát...gustibus non disputandus...már ha lehet ebben az esetben gustibusrol beszélnünk:)
akkor stílusosan O kszin aggelein lakedaimonoisz...hagyjuk
sass 2007 márc. 24. - 20:43:09
(166/1244)
szerintem a film nagyszerü.lényegre törö.az elejétöl fogva semmi puder.a harci jelenetek zseniálisak,csodálatos,hogy a számitógépes effektek mire képesek.én nem érzek túlzást,hogy kis fantazi lények is kerültek a filmbe.a föszereplö tökéletes válsztás volt.egyedül talán azt sajnálom,hogy nem mutatták be a végén,hogy verik tönkre a perzsa sereget.talán egy másik filmben.úgy gondolom van értelme ilyen tipusu filmeket késziteni,ezt jelzi,hogy amerikában is nézöcsúccsal indult az elsö héten,és még egy kis történelmet is lehet tanulni.
zerox 2007 márc. 24. - 20:40:15
(165/1244)
Köszönöm a segítséget mostmár jó a film. THX