Téma: 4 perc

5/10
pihes ápr. 15. 14:28:12 5/10
(24/24)
Nagyban a melankólia jellemezte az egészet, és felkészíteni egy elitéltet a zongoraversenyre külön produkció volt . Engem nem hatott meg ÖT/TÍZ
Ancsika3 2020 febr. 25. - 15:51:54
(23/24)
Ki volt Gertrud Krüger, akinek a film végén a nevét megemlítik???? Sehol nem találom !!!
10/10
Kocsegar 2018 febr. 21. - 17:52:43 10/10
(22/24)
Katartikus.
Csizinszky Attila 2015 nov. 27. - 00:05:31
(21/24)
Egyedül azt nem értem ez miért nem tízes.
Csizinszky Attila 2015 nov. 27. - 00:03:49 Előzmény KicsiMan
(20/24)
T-home videotékában még fent van ha jól tudom csak van valami ismerõsõd akinek t home tv je van. Ez bizony felbecsülhetetlen film. Bátran ki lehet kölcsönözni 500 pénzért.
etmenneske 2013 márc. 09. - 00:36:41
(19/24)
Azt a mindenit, micsoda film!!!!!!!!
10/10
KicsiMan 2010 márc. 23. - 21:38:14 10/10
(18/24)
Sziasztok.Nem tudjátok hol lehet megszerezni a filmet?Évek óta keresem boltokban is neten is és nem tudom megszerezeni...Tudna valaki segíteni?
offtopic
bourne 2009 okt. 07. - 16:55:53 Előzmény jencuska
(17/24)
szia Jencuska ... igen láttam h tetszik neked a film, hiszen még a honlapodon is fent van :))))) bár én onnan inkább a könyveket preferálom, de a film is nagyon ott van tényleg ... :))))
10/10
jencuska 2009 okt. 03. - 03:27:54 10/10
(16/24)
és apropo
a gyerekkori bántalmazások az életvitelén tapasztalhatóak a fõszereplõn. A tehetség egy más kérdés.Azt nem lehet eltörölni és semmissé tenni.Ha bántanak, ha nem, az adott. Hátrabilincselt kézzel is zongorázott.szerintetek ezt tanítják a zeneakadémián??? Nem nagyon foglalkozott zenei tanulmányaival, inkább elrontotta az életét ... börtön stb. Az öreg hölgynek sikerült hosszas erölködésekkel rávennie a zenei életre. arra az utolsó 4 percre!!!!
10/10
jencuska 2009 okt. 03. - 03:08:17 10/10 Előzmény bourne
(15/24)
sziasztok
szerintem fantasztikus volt a film, elejétõl végig, igazi életmûvészfilm,ha mondhatom így, nem unatkoztam rajta annak ellenére hogy 2 részes.Sajnálom, ha páran nem értékelik. Fel kell nõni a filmhez. S nem összevisszaságról van szó, csupán emlékképek villannak be néha a szereplõknek, de ettõl még érthetõ. És kerek az egész.Nekem lejött a film mondanivalója. A vége is egyértelmû és fantasztikus.S a 2 ember színészi alakítása is pazar.10es skálán 10-et adtam neki.Az egyik kedvenc filmem.
10/10
ada1 2009 aug. 26. - 21:00:19 10/10
(14/24)
remelem a moziban nem ezzel a felirattal ment a film, mint a trailerben. ez csak 2 perc, de micsoda felreforditasok vannak benne, iszonyatosan gagyi :)
bourne 2009 jan. 28. - 18:33:18
(13/24)
szerintem nagyon jó film volt ...
öröm látni, h azért a németek is kezdenek egyre jobban magukhoz térni a filmgyártás terén ...
a fõszereplõ néni nekem nagyon tetszett, szerintem totál jól hozta a figurát ...
pappzolika 2008 jan. 19. - 16:52:00 Előzmény DPS
(12/24)
Kedves DPS és Mindenki (sajnos egyre többen)! Nem "ellenkezek", hanem ellenkezem és: eszem, iszom, dolgozom, alszom, gondolkodom, stb... Figyeljünk erre is!
DPS 2007 okt. 29. - 13:42:51
(11/24)
Én ellenkezek Frecska úrral és Vass úrral is, szerintem a film befejezése jó volt, igaz a valóságban egy ilyen elõadást nem megtapsoltak volna, hanem feljött volna a színpadra a zavarban lévõ mûsorközvetítõ és elnézést kért volna, de MÉRT KELL VALÓSÁGOSNAK LENNIE? Ezt nem értem, szerintem ami jó volt a filmben az a befejezés volt, de nagyon sajnáltam, hogy a legtöbb múltbéli cselekményen csak átsiklott, nem tudtuk meg jennyt apja mért erõszakolta meg, nem tudtunk meg arról a férfirõl se semmit aki miatt jenny börtönben volt, és krüger néni mért kezdett zngorázni? tán a halott szerelme miatt? errõl is csak találgathatunk. Ami nagyon nem tetszett benne, hogy jennyt ugyebár apja járatta zongoraórákra s miután a saját édesapja megerõszakolta, börtönbe került, ráadásul életfogytig, hogyan menekül? Úgy hogy elkezd zongorázni... Azzal menekül, ami apjára emlékezteti, szerintem ez ellentmondásos. A legnagyobb baj számomra az volt a filmmel, hogy mindenbe belekezdett, felületesen átment rajta és nem fejezte be, nézzük csak az elsõ jelenetet, jenny szopbatársa felakasztva lóg, (MÉRT AKASZTOTTA FEL MAGÁT?), Krüger néni mai életérõl sem tudunk meg annál többet, hogy a mai napig szerelmes egy nõbe aki meghalt, s mivel a náci hatalomnak dolgozott megmaradt benne a fegyelem zene terén is õ csak néger zenének nevezi azokat a jazz szólamokat amiket jenny játszott, a tökéletességre alapozik semmi másra. Nekem úgy hatott a film, mintha egy hirtelen jött ötlett lett volna és sietve írta volna meg a forgatókönyvíró, kitöltötte a 110 percet, de felesleges dolgokat mutatott, nem azt amit kéne, mert ugye a tanító és a tanítvány kapcsolatáról szólna, és igen számomra csak szólna mert nem mélyült bele a bensõséges kapcsolatba, abba mikor két embert összeköt valami, jelen esetben a zene. Végsõsoron az alapötlet kiváló, de a megvalósítása nem tetszett. Számomra a filmnek nem volt hangulata, ugrált térben, idõben, ahol csak tudott. Várva vártam a moziban, hogy lesz ez még jó, aztán csak elkellett keserednem, de a befejezés jó volt.
Ha az adaptáció címû film alapján gondolkodnánk, hogy minden filmben a befejezés a lényeg, (ha az jó az egész film az, ha elszúrják, akkor az egész filmet elszúrják), akkor jó film lenne, de nálam más is szerepet játszik egy filmben:)
Nem akarok senkit se elriasztani a mozikból, de ha egy jóbarátommal beszélnék, nem ajánlanám neki a filmet.
efes 2007 okt. 28. - 12:03:15
(10/24)
ebben egyetértünk.
10/10
Karolka 2007 okt. 27. - 17:46:15 10/10
(9/24)
Én sem vitázom (többnyire), csak nem szeretem ha valaki úgy alkot véleményt, hogy köze nincs a dologhoz!!
k11zoltan 2007 okt. 26. - 22:13:46 Előzmény Karolka
(8/24)
Lehet megnézem, de amit kivettem itt a hozzászóló "spoilerébõl", nem valami drámai a befejezése. Egyébként filmeken nem igazán szoktam vitázni, mert ez olyan dolog, hogy az egyiknek tetszik, a másiknak nem. :)
10/10
Karolka 2007 okt. 26. - 20:15:04 10/10
(7/24)
Ajánlom, hogy nézd meg! Véleményt magad tudsz alkotni! (elõny, ha tudsz németül, úgy nagyobb a hatás)ma megnéztem felirattal, de nem az igazi...
utána te is beszállhatsz a vitába!:D:D:D
k11zoltan 2007 okt. 25. - 21:54:01
(6/24)
Nem akarok beleszóni a vitába, -tudom, hogy a hírtelen felindulás miatt nem sikerült- de mielõtt elárulnátok a végét, légyszives valamien módon tudattassátok, hogy aki nem látta, és a filmbõl szeretne értesülni a végérõl az ne olvassa! (spoiler)
efes 2007 okt. 25. - 17:03:08
(5/24)
Nem az a bajom, Kedves, hogy valaki tanul-e vagy nem tanul zongorázni (szaxofonozni tanultam, azon is vannak ám vicces hangok!), hanem az, hogy a film végi finálé KÖZHELY. Nem tudom egyértelmûbben fogalmazni. Lehet erre azt mondani, persze, a közhelyek a legnagyobb igazságok, meg minden; ez lehet, hogy így is van. Ettõl még egy mûvész éppen attól az, ami, hogy kerüli a közhelyeket. Ha a kiscsaj normálisan eljátszotta volna azt a "nyamvadt" Schumannt, vagy improvizált volna valami jó kis igazi "nigger zenét", szvinget, bebopot, vagy akár free jazzt, semmi baj nem lett volna. egyszerûen eljátszotta volna a saját zenéjét, még akkor se. De ez az ugrabugrálás közhely, ócska gagyi, szimpla brahi, semmi más.
Ismeri a Weöres-verset: "Itt látható a nagy hírû bûvész!A lábával karikázik, A kezével citerázik, Az orrával orgonázik, A fülével figurázik,..." Na ez a finálé éppen ilyen volt.