Téma: 47 Ronin

Ljerk 2013 dec. 28. - 12:40:03
(29/109)
Megnéztem a trailert - és vajon mi lesz legközelebb ? Jumurdzsák lesz az Egri csillagokban Drakula, a janicsárok vámpírok, Vicuska és Bornemissza Gergely vámpírvadászok - a CGI-vel feltámasztott Gobbi Hilda pedig fokhagymalevest önt a támadókra ?

Nem igazán szeretem a történelmi témába oltott fantasyt, misztikumot és sci-fit. Önálló történetben ezek nagyon jól mûködnek pld. Gyûrûk Ura, Ötödik elem - de így egy nagy katyvasznak látszik a trailer alapján.
Rhubarb 2013 dec. 28. - 12:08:19
(28/109)
Nekem tetszett.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Csúsingura
7/10
offtopic
_Freddy_ 2013 dec. 27. - 23:23:08 7/10
(27/109)
Igazad van. Én meg csak a fantasy elemekre/karakterekre gondoltam elsõsorban mint CGI-re. (az összes ilyet ellõtték az elõzetesben)
6/10
Bigpapa 2013 dec. 27. - 22:58:51 6/10
(26/109)
Nem volt CGI? Konkrétan a film 70%-a CGI. Ami szemmagasság felett van, az már rajzolt háttér (sötét paloták, szörnyek, kikötõ).

Szeretem a 47 Ronin történetét. Azt sejtettem, hogy itt nem a valósághû feldolgozást látjuk, de nem gondoltam, hogy rajzfilmet csinálnak belõle. A fantasy bele vitele annyira felesleges volt, mint ha beleírtak volna egy repülõgép anyahajót a Gyûrûk urába. :D Mondjuk azt megnézném, Szauron mihez kezdett volna a Nimitz anyahajóval :D na mindegy.
Keanu itt frankón olyan végig,mint akit leszedáltak. Bámul a semmibe, üveges a tekintete, borzalom. Nála sokkal jobb színészt kellett volna találni, aki legalább hitelesen alakít egy Ronin-t.
Persze Keanu-val lehet eladni a filmet, mert a többi japó színész miatt- akiket sajna sokan nem ismernek - nem ülnének be ennyien. Pedig Tadanobu Asano ( Mongol) kegyetlen jó színész, de itt olyan geciszar semmilyen szerepe van, hogy sírtam. Cary Hiroyuki Tagawa pedig régi kedvencem, erre ez a császár szerep....hát baszki! Carl Rinsch, ez a buzi rendezõ nem látott még egy filmet sem, amiben Tagawa játszott, hogy mire képes a fószer? Édes istenem, ez a baj, amikor az újhullámos faszok rendeznek, és lövésük sincs, KIKET rendeznek éppen, annak a színésznek milyen múltja van!

Akció az nem sok van benne, a bemutató akciódúsabb, de alapjában nem rossz film, csak ugye mást vártunk...a bemutató alapján. Egyszer meg lehet nézni, de az tuti, hogy többet ezt meg nem nézem. Még szerencse, hogy csak 2D-ben láttam, mert idegesítene az a plusz 3-400Ft felesleges kiadás. :D

6/10 és csakis Hiroyuki Sanada miatt, mert a hátán cipelte ezt a filmet!Õ volt az egyetlen hiteles szereplõ.
1/10
VagoDurbints 2013 dec. 27. - 17:06:17 1/10
(25/109)
Nagyon gyenge film, a trailerben lévõ jeleneteken és a rengeteg clichén kívül semmit pluszt nem nyújt.
Komolyan mondom, hogy ha láttad a trailert, akkor ne nézd meg a filmet! Felesleges.
Rablásnak éreztem az 1600 forintot ezért a filmért. Kb. 6-8 ember idõ elõtt el is ment (nem csak WC-re mentek, kabát volt rajtuk).
1-est adtam, lehet h túlzásnak látszik, de sztem ennyit érdemel, pont azért mert a trailer-ben minden benne van.
7/10
_Freddy_ 2013 dec. 27. - 08:46:12 7/10
(24/109)
Érdekes film volt. Egy igaz történet filmre vitele fantasy elemekkel/karakterekkel megfûszerezve. Ez a fantasy-s vonal teljesen kihagyható volt szerintem. Nem éreztem túl nagy jelentõségét. Keanu Reeves-t nem akarom szidni, de ebben a filmben alig szerepelt, néha mondott 1-2 mondatot a többi jelenete meg csak annyiból állt, hogy nézett a messzi távolba. Konkrét fõszereplõ a 47 Ronin volt, vagyis a gazdátlan "szamurájok".
Én arra számítottam, hogy Utolsó szamuráj és a Titánok harca keveréke lesz a film, de nagyon nem így volt.
CGI alig van a filmben, annyi a természetfeletti lény mint az elõzetesben, szóval az érdekesebb részeket már az elõzetesben mind megmutatták...de akkor sem értem miért kellett ennyire beleerõltetni ezt a fantasy vonalat. Ez anélkül lehet egy kiemelkedõ film lett volna. Beletettek a filmbe egy sablonos szerelmi szálat is, a szinte jelentéktelen Keanu Reeves-el meg az egyik megölt szereplõ lányával. Jó, szép volt a végén az a pár mondat meg minden de nem igazán hatott meg. Azt el kell mondanom, hogy volt néhány jó jelenet a szamurájokkal, a fantasy vonal teljesen elhagyható lett volna, a végén a fõgonosz csaj halála nevetséges volt és a film maga unalmas.
Az egész egy bosszú által fûtött 47 Roninról szól, akik az uruk és a saját maguk becsületét akarták kivívni törvényszegés(!) által is. És ugye jól tudjuk a szamurájoknál mit jelent ha valaki törvényt szeg meg. De az se mind1 ki hogy hal meg. A Ronin-ok vezetõjét játszó Hiroyuki Sanada (aki egy nagyon híres ázsiai színész) a színfoltja ennek a filmnek, rendkívül jól színészkedett megint, és örültem hogy sokat szerepelt. És akkor ez legyen a végszó...Azt hiszem mindent elmondtam...aki CGI õrületre vágyik az ne a 47 Ronin-t nézze, viszont aki bírja a szamurájokat és a "megbosszulom bármi áron is" történeteket annak akár egy remek kikapcsolódás lehet a film, de nem kell túl sokat várni tõle. Egyszer viszont meg lehet nézni.


10/7 (úgy vélem ez reális pontszám rá, valamivel jobbat vártam)
Agnessza 2013 dec. 27. - 02:10:06
(23/109)
Nekem azért tetszett,mert ha sikerül túltennie magát az embernek a fölöslegesen belevitt fantasy elemeken,amelyek színesíteni, ill. gazdagítani próbálta a történetet, ha nem akadunk fönn azon,hogy a 3d-nek nem sok értelme volt, és a Neo szál max csak kitöltötte a sztorit (sajnos) ,akkor kapunk egy szép japán népmesét,legendát vagy történetet, a becsületrõl, a hûségrõl és a tiszteletrõl.Külön tetszett, a Ház a tónál c. filmmel ellentétben, ami eredetileg egy koreai film talán (eredeti címen Il Mare), és véletlenül szintén Neo a fõszereplõ,nem lett a vége átírva.Nekem spec ezért tetszett...
1/10
VikGunner 2013 dec. 27. - 01:30:41 1/10
(22/109)
Pontosan mi tetszett benne? :D Az a 2x 5 percnyi akciójelenet? A 3D-nek SEMMI értelme és még a látványvilág sincs a toppon...
1/10
VikGunner 2013 dec. 27. - 01:27:10 1/10
(21/109)
Pfujjjjjj de szar volt XD 2 órában ezt elhúzni... unalmas szar film amiben semmi de semmi az ég világon nincs! Láttad a trailert? láttad a filmet megspóroltál 2 ezer forintot és 115 percet!
10/10
Róka mama 2013 dec. 27. - 00:02:41 10/10
(20/109)
Sziasztok. Én ma láttam a filmet.Nekem nagyon tetszett,szomorú hogy lehúzták. Én egy pillanatig sem unatkoztam,szép volt a látvány világ is.Megérte számomra moziban megnézni,élmény volt. Ajánlani tudom csak!
Ottofan1 2013 dec. 26. - 18:07:34
(19/109)
Szlovákiából vagyok és a helyi mozi csak Januárban adja le, ha leadja.
Azér ilyen film miatt ne megyek le Gyõrbe.
Majd te írd le hogy mien lett.
:D
Ottofan1 2013 dec. 25. - 16:44:06
(18/109)
Én megyek rá moziba, mert már nagyon régóta várom.
Már kétszer átrakták a Premiert, majdnem egy évet késtek az eredeti dátumtól.
rowena 2013 dec. 25. - 13:41:39
(17/109)
Na most a fanyalgók kedvéért csak úgy általánosságban - a filmet még nem látva: az összes, értsd összes mese, rege daptáció kliséken alapul, hiszen a filmmûvészet magfa is ebbõl nõtt ki. Mindenki számára érthetõen kellett elmesélni a jót és a rosszat, az erkölcsi példázatokat. Ezek voltak a mesék, regék, legendák. Az egyes népek, törzsek legendái abban különböztek egymástól jórészt csak, hogy melyikük mit(miket) fogadott el lényeges elvnek. Vannak akiknek a halál mit sem jelent, csak átlépést egy másik helyre-idõbe, mások az élet végességét akarják megmutatni, hogy tartsd értékesnek az életedet. Megint mások az önfeláldozást tartják követendõnek. Szóval azt gondolom, hogy aki egy régi történetet kliségyûjteménynek lát csupán, az inkább saját magába nézzen bele, hogy õ mer-e, tud-e õszintén gondolkodni életrõl-halálról-becsületrõl és az elvekhez való hûség mibenlétérõl. Minden nép legendájában meg lehet találni legalább egy olyan dolgot, amely alapján más nézõpontból is újra lehet gondolni az életet, akár a sajátodét, akár másét.
Ottofan1 2013 dec. 24. - 19:17:01
(16/109)
Hát a film már holnap kijön és mindössze 11% áll a Rotten Tomatoes-on.
Azér egy elsõfilmesnek adni egy ekkora projektet elég nagy felelõsség, fõleg, hogy a költségvetés 175 milla, sõt a Wikipédián meg azt olvastam, hogy 225 millióba került.
mehdi 2013 dec. 17. - 00:22:04
(15/109)
Azta. Megnevettetsz. Magadra nézve nem pozitív értelemben :DD
borkasztik 2013 dec. 10. - 07:41:34
(14/109)
Te ládtad már a filmet hogy azt írod "hánynod kell a filmtõl" ? Birom az olyanokat akik úgy lehúznak egy olyan filmet AMIT MÉG NEM IS LÁDTÁk.
Nekem a bemutatója tetszett, de persze sose szabad a filmet csak az összevágott jelentek alapján megítélni.
offtopic
tomasss94 2013 szept. 25. - 21:18:35
(13/109)
http://www.youtube.com/watch?v=3M8B-p_ajQQ

Legalább vetted volna a fáradtságot, hogy ne szó szerint másolod be ugyanazt amit youtubera írtál...
Sonic8 2013 szept. 22. - 19:30:03
(12/109)
Te láttad egyáltalán ezt a filmet? :D
offtopic
zottyo534 2013 szept. 22. - 13:18:32
(11/109)
Mikulás elõtt csak a tesztközönség mondhat komolyan bármit a filmrõl, mivel akkor lesz a premier. Még én is rövid gyeplõre fogom azt a véleményemet, hogy ez az egész összeállítás tényleg erõltetettnek és nevetségesnek hangzik.
Sonic8 2013 aug. 01. - 12:33:21
(10/109)
Oksa! :D