Téma: 700-as klub

salome72 2010 márc. 02. - 11:16:44 Előzmény ReignMan
(23/64)
sziasztok!sajnálom,hogy ilyen rosszul jött le nektek ez az egész!lehet,hogy 6 évvel ezelött én is igy értettem volna,(szektának és lehúzásnak)de azóta tudom,hogy Isten létezik!Õ volt az egyetlen aki ki tudott hozni a depresszióból,félelembõl,betegségekbõl.Ö volt az aki rendbehozta a kapcsolatomat anyukámmal és megváltoztatta az életem.én örülök,hogy van ez a mûsor,és ha kinyitnád/tok a szived,megtapasztalnád te is.Bizom benne,hogy Isten kegyelmes lesz és egyszer te is megtapasztalod az Ö szeretetét,és végül ha itt az idõ nem a pokolba mész,hanem a mennybe:)és még annyit:ez a nõ nem azért adja oda a pénzét,mert KELL,és NEM KELL a telefonálásért fizetni,hanem azért mert meg van Irva"hozzátok be a raktárba az egész tizedet,hadd legyen eleség a házamban-mondja a Seregek Ura.meglátjátok,hogy megnyitom az ég csatornáit,és bõséges áldást árasztok rátok."és ez is igaz,tapasztaladból mondhatom:))Isten áldjon!
ReignMan 2010 febr. 14. - 12:13:33
(22/64)
Õk gyûjtenek ion hajtómûre?

Egyszer elcsíptem egy adásból pár percet, éppen egy levelet olvastak fel, egy nõ a teljes anyagi összeomlás szélén volt, gyermekét egyedül nevelte, de utolsó 30 dollárját befizette a 700 klub-nak, rámosolygott a szerencse, ismerõsei nála hagyták a gyerekeiket, egyre többet, fizettek ezért, és a nõ egyre több pénzt adományozott ennek az egyháznak, ahogy nõttek a bevételei.

Személy szerint ezt a fajta mentalitást gusztustalannak tartom, rendben van, hogy a legnehezebb idõkben van az embernek leginkább hitre, de jóllakni nem lehet vele.

Ja, és ha jól vettem ki, telefonon pénzért imákat lehet rendelni pénzért, és a mûsorvezetõk csodálatos gyógyulásokról számolnak be.

Ez a mûsor a politika, a vallás és az üzlet fura keveréke.
fredi60 2009 nov. 22. - 07:54:27
(21/64)
Robertson is a Southern Baptist. (wikipedia)
atti1974 2009 nov. 22. - 00:06:05 Előzmény kalazsi
(20/64)
Nagyon egyetértek.És ha még volna is atomfegyvere?Az az ország ágál legjobban ellene,aki már használta is..Egyébként ha már Izraelnek van..
Anteris 2009 nov. 22. - 00:01:34
(19/64)
.
Anteris 2009 nov. 21. - 23:56:02
(18/64)
te, ezeket a szektásokat úgy tenéysztik valamelyik laborban??? na csak mer' kilométerekrõl megismerni õket az elbaszott fejformájukról meg az egyedülálló hajazatukról.
kalazsi 2009 nov. 15. - 18:23:25
(17/64)
Szerintem ennek a mûsornak semmi köze a valláshoz. Maximum annyi, hogy a hit segítségével nyerjenek meg maguknak embereket, hogy megvalósíthassák a céljaikat.
Elmondom mire gondolok: lényegében vallási mûsornak tûnik, hogy szeressük Istent meg szeressük embertársainkat, meg befogadtam Istent, meg világbéke, meg éljenek a szelídek stb. Eddig okés is lenne, de itt jön az ellentmondás, mert elkezdenek beszélni olyanokról, hogy Iránnak minden bizonnyal van atomfegyvere, de remélhetõleg nem fogja megtámadni a világot (értitek a VILÁGOT egyetlen ország!!!!). A végén pedig benyögik, hogy hát mindenképpen kéne egy megelõzõ csapást mérni Iránra, nehogy megvalósuljanak a fent említettek. Mert jól tudjuk, hogy Iraknak mennyire voltak tömegpusztító fegyverei: semennyire! Ugyanez a helyzet itt is. Figyeljétek meg, nem kell hozzá talán egy év sem, és Amerika bevonul Iránba.
Mindössze két adást láttam, de mindkettõben benne volt ez az Irán ellenes szál. Ez a mûsor arra jó, hogy a sok agymosott fõleg amcsi emberkét rábírjon arra, hogy támogassák ezt az agressziót.
Ez az én meglátásom.
Mina20 2009 nov. 04. - 21:14:43
(16/64)
Helyes a bõgés!...:)
proskit 2009 nov. 04. - 20:15:02
(15/64)
Ez a mûsor nagyon súlyos, én egyet végigkínlódtam, és többbõl is
láttam részleteket.

Teológiai gicss és bulvár.

Úgy teregetik ki a vallási szokásaikat, mintha a szexuális szokásikról
beszélnének.

A legjobb az amikor a szerény képességû Bush ex-elnököt hozsannázva
dícsérik, miközben az éppen csak hatalomra került Obamát már az perctõl
fogva gyalázzák.
offtopic
Heathcliff 2009 aug. 06. - 17:03:20
(14/64)
A Hit Gyülekezet fordítja, egyébként amerikai karizmatikus, gondolom.
Heathcliff 2009 júl. 24. - 14:29:51 Előzmény timeamail@freemail.hu
(13/64)
Hát attól függ, mit értesz a szó alatt. A Biblia köztudomásúan nagyon sok fogalmat több jelentésárnyalatban használ. Pl. a 'világ', 'test', 'ember', még az 'isten' fogalmának is több jelentése van. Miért ne lehetne a szeretetnek? Az egyik értelmezése persze az, amire hivatkozol: lesznek az emberek magukat szeretõk. Ugyanakkor az ige azt állítja: Isten a szeretet. Vagyis önmagunk szeretete is Istenbõl fakad, nem olyan bûn, ami vele szembenáll vagy tõle idegen.
Gondolj bele: ki az, aki valamilyen szinten nem önpusztító módon él? És aki károsítja önmagát, az hogyan szerethetné? Vagy aki letagad bármit önmagából. Aki takargatja és szégyelli a dolgait. És.58:7 stb.
10/10
timeamail@freemail.hu 2009 júl. 23. - 19:25:40 10/10 Előzmény Heathcliff
(12/64)
Szia! Én is erre emlékeztem, de te kicsit kiforgattad ezt a mondatot, mert ez nem azt írja hogy másokat csak annyira tudunk szeretni mint magunkat, hanem ahogy magunkat szeretjük (már pedig ebben sokan nem szenvednek) úgy szeressünk mást is! Normális emberek szeretik magukat, van aki túlzottan is erre írja azt a Biblia, hogy lesznek az emberek magukat szeretõk, esetleg imádók (az eredeti fordítást meg kellene nézni) mindenképpen egy túlzással él. Aki meg nem szereti magát (van ilyen is) az is egy szélsõség, szóval én az átlagról beszélek, nem a szélsõségekrõl.
Heathcliff 2009 júl. 17. - 23:32:11 Előzmény timeamail@freemail.hu
(11/64)
Mt 22,39 A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.
Mk 12,31 A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. Nincs más ezeknél nagyobb parancsolat.
Lk 10,27 Az pedig felelvén, monda: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedbõl és teljes lelkedbõl és minden erõdbõl és teljes elmédbõl; és a te felebarátodat, mint magadat.
Gal 5,14 Mert az egész törvény ez egy ígében teljesedik be: Szeresd felebarátodat, mint magadat.
10/10
timeamail@freemail.hu 2009 júl. 17. - 19:27:47 10/10 Előzmény Heathcliff
(10/64)
Szia! Tudnád idézni pontosan a Bibliai igehelyet? Köszi
Heathcliff 2009 júl. 08. - 02:42:54 Előzmény timeamail@freemail.hu
(9/64)
Mindenki önmagát szereti? Szép is volna, ha igaz volna. Még Jézus is ezt állította a második legnagyobb parancsolatban, ha emlékszel: másokat csakis annyira tudod szeretni, amennyire önmagadat. Másképp fogalmazva: "Légy hû magadhoz. Így, mint napra éj, következik, hogy ál máshoz se léssz."
10/10
timeamail@freemail.hu 2009 júl. 06. - 20:35:48 10/10 Előzmény seelöwe
(8/64)
Borzalmas a szeretetrõl alkotott fogalmatok. Csak azt tudjátok kitizálni hogy milyen a hangja, miért amerikai, ez ma magyarország népbetegség: utálni mindenkit, lenézni mindenkit aki nem magyar. Mindenki önmagát szereti csak! Ébresztõ! Nem csak mi vagyunk a világon! Van más emberek, más népek, nemzetek, ez normális!
Egyébként a mûsor nagyon jó! Aki folyamatosan figyelemmel kíséri mindig kap valami pluszt belõle, tanulságos ahogy emberek élete megváltozik és sokaknak ad reményt, hitet a jó bizonyság! Nagyon örülök az ATV Nem csak kenyérrel él címû mûsorának is! és a Vidám Vasárnapnak is!
Ne utálkozzatok, szeressétek az embereket, higgyétek el egy másképp fogjátok érezni magatokat! Ki kell próbálni hálásnak lenni a másik emberért, ez nem érzelem kérdése, hanem csak elhatározod, aztán jön az érzelem és egy egészen más életérzés.
Porthos91 2009 júl. 05. - 20:01:12 Előzmény Viola Erzsébet
(7/64)
A helyetekben nem nézném ezt a mûsort. Széles ívben kerülöm, ugyanis nem semmilyen pluszt a számomra. A Vidám Vasárnappal ugyanígy vagyok.
offtopic
Kéky Magnolia 2009 máj. 31. - 17:04:27
(6/64)
A mûsor olyan, amilyen. Mindenki találhat benne valamit, és mindenki elvethet belõle mást.
Én most a szinkron miatt írok be, illetve egy bizonyos szinkronhang miatt, aki a mûsorvezetõ nõi partnerének a magyar hangja. Azelõtt a Zone Reality "szellemhangja" volt -- hát én még ilyen agyatlan hangot nem hallottam! Szellemhangnak még csak-csak, de normál mûsorban! A világból ki tudok futni tõle!!! Mintha fojtogatnák, miközben beszél!
El kéne már hanyagolni, és kiûzni a szinkronstúdiókból, hát nem telik ennél jobbra, ATV!!!
9/10
sacimaci85 2009 máj. 19. - 00:43:04 9/10
(5/64)
Szerintem nagyon érdekes, aktuális dolgokról szól a 700-as klub mûsora. Jó, hogy keresztyén szemszögbõl, a Biblia alapján keresik a választ alapvetõ kérdésekre és így vizsgálják a napi eseményeket, híreket. Szükség van ilyen mûsorra, mûsorokra és örülök ennek a mûsornak, bár egyes dolgokban a Bibliában mást látok mint amirõl õk beszélnek (például ma már nem érvényes az ószövetségi tized elve, amit a mûsorban esetenként hangsúlyoznak. Isten azt akarja, hogy amit és amennyit adunk Neki, azt szívvel, Neki hálát adva adjuk és nincs kiszabva, hogy mennyit, ez önkéntes. Végeredményben pedig minden jó dolgot Tõle kaptunk és kapunk és mindenünk, mi magunk is teljesen az Övé kell legyen, csak így leszünk igazán boldog emberek. Az életünknek csak így lesz igazi célja és értelme). Ami azonban nagyon elszomorít nézve a mûsort, az az, hogy azt mondják, elég ha elmondasz egy imát, elismered, hogy bûnös vagy és csak hiszel Jézusban, ezáltal már Isten gyermekévé válsz, meg vannak bocsátva a bûneid és a menny felé tartasz. A gond az, hogy a Biblia sehol nem tanít ilyet az Újszövetségben, nincs olyan, hogy elmondasz egy imát, “behívod Jézust a szívedbe”, ahogy õk mondják és ennyi az egész. Bár elengedhetetlen, nagyon fontos hinni Jézusban, de a Biblia azt tanítja, hogy nem elég a puszta hit, meg is kell térjünk a bûneinkbõl és be kell merítkeznünk és így újjá kell szülessünk, hogy Isten gyermekévé váljunk (lásd János 3:5, Márk 16:16 és ApCsel 2:37-38). És persze ezután Krisztust kell kövessük és akkor ott leszünk, ahol Õ van és ott leszünk a legjobb, legszebb, legörömtelibb és legfantasztikusabb helyen :) www.krisztusegyhaza.hu www.searchtv.org