Téma: A 44. gyermek

offtopic
LajtaJ 2015 jún. 07. - 00:01:56
(23/103)
Létezik ehhez a folmhez valamilyen letöltési forrás?
Köszönet!
Ottofan1 2015 jún. 05. - 08:24:54
(22/103)
A film eredeti verziója 5 és fél óra volt. o.O
Querelle 2015 máj. 29. - 12:25:48 Előzmény funfun
(21/103)
Ahogyan látom ez az X polgártárs feldolgozása, ami egy igen hiteles film volt, itt az idõpont változik, meg a történet kissé, és persze sok a híres színész.Kevesebb több lett volna avagy Sok hûhó semmiért.
8/10
Attaca 2015 máj. 22. - 21:21:08 8/10 Előzmény Adamo
(20/103)
***SPOILER****
Egyetértek azzal, hogy a végére nem kellett volna az a verekedõs jelenet, dramaturgiai szempontból is feleslegesen volt beleerõltetve, mert az a gyáva féreg sehova nem ment egyedül. Na mindegy kellett a bunyó az amerikai nézõknek, másra nem tudok gondolni, minthogy a producer beleerõltette, mert eltért az egész rendezéstõl. Ugyanakkor az eszköztelen, zene nélküli jelenetek sokszor nagyon ütöttek a maguk félelmetes valóságában. Szörnyû belegondolni abba a helyzetbe, hogy mindenkinek úgy kellett élnie, hogy minden gondolatára odafigyel, nehogy olyat merjen mondani, ami, miatt besúgják.
Azért is egyedülálló a film, mert tulajdonképpen az egyik legundorítóbb munkakörben dolgozó alakot hoz közelünkbe. Nem akarja megkedveltetni a nézõvel, de nagyon hitelesen feltárja múltját, jellemét, házasságát, emberi érzéseit. Ezekre az alakokra az ember a történelem távlatából nem tud másképp nézni, mint mélységes megvetéssel, pedig egy ilyen árva gyereknek, aki a háború borzalmait is megjárta milyen lehetõségei voltak az életben? A túlélés ösztöne felül tud írni szinte minden emberi érzést, ezt is tökéletesen mutatja, amikkor barátjá gyermekének halálakor is az a fontos, hogy "nehogy meghallják az emberei lent", vigasztalásnak nincs helye, csak túlélésnek. Vagy amikor a felesége hazudik a gyerekrõl.
***SPOILER VÉGE****

Jók a színészek, a történet elgondolkodtató, nem kiemelkedõ film, de mindenképp ajánlott, fõleg azoknak, akik szeretnének többet tudni errõl az a hazugságokkal mélyen átszõtt rendszerrõl, amiben még a házastársával sem lehetett õszinte az ember.
1/10
funfun 2015 máj. 07. - 05:41:11 1/10
(19/103)
Hát ez a film borzalmas volt! Hiába a sztárparádé, nagyon hiteltelen az egész. A számûzött volt tiszt visszamegy titokban Moszkvába nyomozni vonal annyira elcsépelt, hogy az utolsó szirupos jelenet az árvaházban már a röhejesség kategória. Semmi hiteles nincs benne, sem a karakterek, sem a sztori.
A szinkron meg még idegesítõbb, fõleg Lev magyarhangja. Pindroch Csaba? Borzalmas.
Nem tudom, az eredetiben is megvannak-e ezek a logikátlan tévedések, vagy csak a szinkronban, de meglepett, hogy az árva Levnek azt mondja késõbb a felesége, hallottam, mit beszéltél apáddal, egy halott, vagy négy. Aztán Ivant Ivanovnak nevezi egyszer Lev. A stáblista szerint Ivan Sukov.
Ja, és az orosz megszólítás általában keresztnév és apai név, ha magasabb rangút esetleg nem családi néven szólítanánk, illetve ha magázzuk. De ilyen egyszer sem hangzott el.
Szóval vissza a jegy árát!
8/10
giggs985 2015 máj. 04. - 11:11:45 8/10 Előzmény intruder71
(18/103)
Tény, hogy nem az év filmje, de egy "sötét nyomasztó film" miért nem mutatja objektíven a sztálini Szovjetuniót? Az nem volt sötét és nyomasztó? Ha valami tökéletesen eltalált benne, az a hangulat és az atmoszféra...
6/10
Adamo 2015 máj. 03. - 21:56:40 6/10
(17/103)
Tetszett a film hangulata, jól átjött az 50-es évek elejei szovjet állam borzalma. Ugyanakkor a végén - SPOILER - a verekedéses jelenet olyan szinten rombolta le az addig felépített filmet, hogy onnan minden másodpercben azt kívántam, hogy kijöhessek a moziból. Kérdezem én, minek kell ilyen 3-4 perces adok-kapok egy ilyen filmbe? A hollywoodi rendezõk még mindig nem nõttek ki ebbõl, az amcsiknak erre még tényleg szükségük van? Katasztrófa... Ez elkúrta nekem, max 5,5 így.
offtopic
cellasto 2015 máj. 02. - 08:38:01
(16/103)
ahogy elnézem,te pedig sok baloldali lapot olvasol :D
az oroszokat nem kell félteni,nagyon jól tudják,mit csinálnak
soha nem tudták õket megtörni és eztán is nehéz lesz :))

gondold el,ha õket is bekebelezik,akkor amerika és izrael ténylegesen azt tehet majd,amit csak akar európában..
ezt pedig szerintem senki nem akarja,ugye?
offtopic
gyereamozibabe 2015 máj. 01. - 22:22:34 Előzmény Rocco83
(15/103)
Ez a sok sületlenséget hol hallottad? Gereben Ágnes (Oroszország szakértõ) forog a sírjában! Kevesebb "szélsõjobbos" (=komcsi, putyinista) weblappal kéne mosnod az agyad! Az oroszok gyakorlatilag egy lábra állították a gazdaságot. Az olajra. És most csúfosan ráfaragtak. Tíz éve mondják Putyinnak, hogy ebbõl baj lesz, de õ tíz éve játssza az eszét. Most bezzeg marhára kihúzhatja magát. Mennyit is veszített a rubel? A dupláját? Magyarul egy orosznak minden kétszer annyiba kerül. Köszönik szépen Putyinnak. Ha egy kocsit akar venni, vagy egy laptopot... vagy el akar utazni. Mindent kénytelenek Nyugatról beszerezni. Ugyanis Oroszország nem gyárt semmit! (ami értékelhetõ lenne).. Szerintem még a románok is kelendõbb autót gyártanak. Ez nagyhatalom?? Ne röhögtess! Nem tûnik fel neked, hogy még az olajállamokat sem rogyasztotta meg az alacsony olajár? Hogy még nekik is több eszük van, pedig õk sem egy szorgos és tehetséges népség. Naszóval az oroszaid ez alatt vannak. Ha holnap megszûnnének létezni, észrevennéd??? Max a gáz miatt. De az hogy a seggük alatt van némi gáz, az Putyin érdeme? Az a tehetséges oroszok érdeme? Ezzel szemben ha az USA megszûnne, még windows-od sem lenne, ami elõtt most is ülsz. (vagy firefox-chrome-google) A nagy orosz "birodalom" annyi GDP-t termel mint a kis Olaszország. Ennyit tudnak, nem többet. Persze az arcuk az hatalmas, mert valami hülye német megmutatta nekik az atombomba-gyártás technikáját. Mással nem tudnak zsarolni. A II világháborút is csak amerikai fegyverekkel tudták "megnyerni", amit egyébként a mai napig nem fizettek ki! Ezzel szemben Anglia például kifizette az USA-t, pedig testvérnép. Ne vedd a sok ökörséget amit a kurucon olvasol! A KGB minden európai szélsõsége szervezetet támogat anyagilag, és cserébe ilyen PR cikkeket iratnak magukról. Szánalmas, hogy a "magyar nemzeti" jobboldal ide süllyedt. 56 után megint van egy réteg, aki megmagyarázza magának, hogy miért jó a Medve ölelésében élni. Érdekes, hogy minden szomszédjuk menekül elõlük! Szerinted ez miért van? Õk talán hülyébbek nálad? Hidd azt!
Rocco83 2015 ápr. 27. - 22:55:59 Előzmény zsebterminator
(14/103)
Legalább ne reklámozd,ha h*lye vagy valamihez.Oroszország gazdasága romokban hevert, a maffia és külföldi tõke tulajdonában volt a gazdaság, egy demográfiai katasztrófa küszöbén álltak. Mára nõ a lakosság száma, komoly gazdasági eredményeket értek el, Oroszország kivívta függetlenségét.Nem véletlen,hogy az utóbbi bõ évtizedben Oroszország által elért eredmények komolyan frusztrálják a "nyugatot".
10/10
Szzissz 2015 ápr. 27. - 13:24:27 10/10
(13/103)
Ízlések és pofonok, szerintem nagyon jó film, az elsõ perctõl az utolsóig lekötött. Sokan (akiknek nincs miért) folyamatosan nyavalyognak az életük miatt, állandóan elégedetlenkednek... Inkább nézze meg ezt a filmet, és utána folytassa. :)
1/10
intruder71 2015 ápr. 25. - 21:35:03 1/10
(12/103)
Elvett 137 percet az életembõl! Gyenge rendezés, gagyi szinkron, zagyva történet. Szerintem egyáltalán nem mutatja objektíven a sztálini Oroszországot. Sötét, nyomasztó film. Aki jót akar, kihagyja!
offtopic
cellasto 2015 ápr. 25. - 07:08:58
(11/103)
hát hogyne :)
egész biztosan így van,ha te mondod :)
1/10
zsebterminator 2015 ápr. 25. - 00:11:52 1/10 Előzmény cellasto
(10/103)
Putyin saját magát térdepeltette be a röhej, hogy még mindig keménykedik a háta mögött húsz millió éhezõ alkoholistával meg egy általa berogyott országgal.
1/10
zsebterminator 2015 ápr. 25. - 00:09:27 1/10
(9/103)
Ez valami egészen borzasztó volt, rettenetesen vontatott és totál érdektelen, nem beszélve arról, hogy hihetetlenül unalmas.
A 7,6-os átlagot gyorsan lejavítottam 7,4-re, de még mindig röhejesen túlértékelt!
offtopic
cellasto 2015 ápr. 17. - 21:56:19
(8/103)
kellenek az ilyen filmek..most fõleg,hogy az istennek se tudják az oroszokat térdre kényszeríteni :)
putyin ellen ez kevés lesz,kedves hállivúd :D
5/10
csáknoriszakemény 2015 ápr. 16. - 20:31:59 5/10
(7/103)
Meg sem közelíti az X polgártárs-t az klasszisokkal jobb volt. Ez igencsak egy középszerû film lett. Unalmas, hosszú, hollywoodi, igazából semmi extra. Kár volt fizetni érte.
3/10
brigante7 2015 ápr. 16. - 20:11:59 3/10
(6/103)
A 96-os X polgártárs címû film ami megközelíti egy Bárányok hallgatnak feszültségét klasszisokkal jobb film volt mint a 44 gyermek. Az író ebbõl a filmbõl történetbõl vette át a Csikatyilo sorozatgyilkos tevékenységét ami a 70-80.as években volt.

https://youtu.be/gVdnk4G_b8o
3/10
brigante7 2015 ápr. 16. - 20:06:23 3/10
(5/103)
Egy kicsit csalódtam,valahogy a feszültség és kellõ izgalom nem jött át(gyenge volt ) úgy mint a könyvben.A rendezéssel voltak problémák a színészek viszonylag hozták a karaktereket , mégis keserû szájízzel álltam fel.Nem véletlen az IMDP -5.8 pontozása.
8/10
kiskavics 2015 ápr. 16. - 12:05:53 8/10
(4/103)
Jó volt a film, de a könyv százszor jobb!
Sok minden teljesen másképp volt a könyvben, és úgy izgalmasabb is volt.
A filmben összekevertek dolgokat, kihagytak dolgokat, és a gyilkos is más lett...