4/10
lisbeth9027 2020 ápr. 29. - 00:04:31 4/10
(55/75)
Nagyon gyenge...
8/10
offtopic
sexykex 2020 ápr. 09. - 16:34:30 8/10
(54/75)
Úgy 10 évig minden nap volt a kezemben könyv, hol 1-2 órát, hol reggeltől estig. Később egyre kevesebbszer. Az utóbbi 10 évben elkezdtem olvasni 10 könyvet, amiből hármat befejeztem. Köszönöm az ismertetést, köszönöm az ajánlatot. Talán egyszer még élni fogok vele és újra olvasni kezdek.
8/10
offtopic
sexykex 2020 ápr. 04. - 17:30:57 8/10
(53/75)
Nagyon sokan vannak, akik olvasnak egy jó könyvet és utána ugyanazt megnézik filmen. Prognosztizálható a csalódás. Fordítva talán még van értelme. Én már csak írok, nem olvasok. Ja, és persze filmet nézek.
9/10
offtopic
Anita1969 2020 ápr. 03. - 20:03:22 9/10
(52/75)
érdekes, izgalmas
10/10
Hekaté 2020 ápr. 03. - 12:58:59 10/10
(51/75)
Szeretem a Q-ügyosztály filmeket! Van egy sajátos hangulata.
8/10
sexykex 2020 márc. 31. - 17:02:50 8/10
(50/75)
Nyomtalanul, Fácángyilkosok, Palackposta, 64-es betegnapló. Én ebbe a sorba illeszteném Nikolaj Arcel író és a dán közreműködés miatt a Tetovált lányt is. Nem is igazán tudnék közöttük különbséget tenni. Amit könyvben egy-egy írótól nem veszek igazán jó néven – az ismétlődés, a megszólalásig hasonló hangulat és stílus – az itt nem annyira zavart. Igaz, időben is jókora eltéréssel néztem meg ezeket a filmeket, de majd most újra kezdem, mert sokkal jobbak az átlagos amerikai thrillernél.
10/10
Sweet-But-Psycho 2020 márc. 26. - 16:34:08 10/10
(49/75)
Mestermű, csakúgy mint a korábbi Q-ügyosztály epizódok. Egybites ezernevűek kerüljék!
5/10
Midnight67 2020 márc. 23. - 12:21:44 5/10
(48/75)
Sokaknak tetszik és a kritikák is mindenhol pozitívak, szóval amit írtam, inkább magánvélemény, meg lehet nézni, aztán mindenki eldöntheti, hogy számára "filmélmény"-e. Nekem nem volt az. .(
5/10
Midnight67 2020 márc. 23. - 12:03:18 5/10
(47/75)
Mint film, jól el van készítve, semmi kétség, de a téma számomra annyira bizarr, beteges, hogy szenvedés volt végignéznem. Nem szeretném többet ezt látni, jobb az ilyet eltemetni, lehetőleg jó mélyre és nem gondolni arra, hogy ez valahol, valamikor, valóban megtörténhetett. Mert ha egy ilyen gondolat valahol szárba szökken, annak nagyon nem lehet jó vége.. " A gyűlölet tovább él, legfeljebb már sokkal ügyesebben rejtegetik. "
Amiért mégis érdemes egyszer megnézni:
" Ha nem nézünk szembe a múltunk bűneivel, akkor nem élhetünk tisztességes életet a jelenben sem "

( https://index.hu/kultur/cinematrix/2019/01/12/a_64-es_betegnaplo_dan_krimi_film_kritika/ )
offtopic
Edmond Dantes 2020 márc. 20. - 20:12:04
(46/75)
Úgy érzem, valójában, valahol és nagyjából egyetértünk. Ahogy a régi mondás tartja: a demokrácia nem jó, de jobbat még nem találtak ki ... valahogy ugyanígy lehet az igazságszolgáltatással: nem tökéletes, de jobbat még nem találtak ki. A korinthosziaknak írt levélből vett idézet érvényes lehet (lehet!) majd, ahogy a levél is fogalmaz: Krisztus Ítélőszéke előtt. Itt, a földi árnyékvilágban azonban emberek, pontosabban erre fölkent emberek, magyarán: bírák, igazságot szolgáltatók azaz az igazságszolgáltatás ítélkez(het)/nek emberek fölött éspedig földi törvények alapján ... jól vagy rosszul, nem pedig arra törvényileg nem följogosított önbíráskodók, a maguk vélt vagy valós igaza alapján.
10/10
offtopic
John Falcon 2020 márc. 19. - 19:08:09 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(45/75)
"Igazságot, ahogy a neve is jelzi, csakis az igazságszolgáltatás szolgáltathat."
Hááát.... :)
A helyzet az, hogy én jogász vagyok, pontosabban jogot végeztem. Imádtam jogot tanulni. Azután jött az, hogy az "ÉLET"!!! Kiderült, hogy semmi köze a tanultakhoz. Mert a párttitkár mondja meg, hogy hogyan kell dönteni az adott ügyben. (A 70-es, 80-as évekről beszélek.)
Az úgynevezett igazságszolgáltatás az adott politikai rendszer által létrehozott törvényeket tekinti igazságnak. A törvény valóban egyenlő lenne az igazsággal?
A nick neved arra utal, hogy te pontosan tudod, hogy ez nem így van.
Mindezekkel együtt messzemenően egyetértek az idézett kommenteddel annyiban, hogy az önbíráskodásnak semmilyen törvényes (!) rendben nincs helye. Mert hol is van az igazságszolgáltqatás helye?
"Mert mindnyájunknak leplezetlenül kell odaállnunk Krisztus ítélőszéke elé, hogy mindenki megkapja, amit megérdemel, aszerint, amit e testben cselekedett: akár jót, akár gonoszat." (2Kor 5,10)
10/10
offtopic
John Falcon 2020 márc. 19. - 17:11:59 10/10
(44/75)
Most, hogy megnéztem a filmet, beleolvasgattam a kommentekbe is. Megdöbbenve látom, hogy ide is bekúszott a gyűlöletkeltő propaganda. Hát nincs határ? Most jöhetnék azzal, hogy már a Bibliában is benne van, hogy amikor a jövevényekkel bánsz, ne feledd, hogy egykor te is jövevény voltál. Gondoljunk csak bele őszintén: a mi dicső honfoglalásunk mi is volt a már akkor itt élők szemében. És körülnézhetünk a világban. A norman hódítás - nagyjából a mi honfoglalásunkkal egyidőben - vajon mi volt a brit szigeteken már ott élők szemében. Az egész amerikai kontinensen kik azok, akik nem bevándorlók. Sekélyes történelmi ismereteim szerint a népek mindig is vándoroltak, leginkább délről észak felé, és keletről nyugat felé. És ez szüntelenül zajlott, soha semmi nem tudta megállítani. Akárcsk az idő múlását sem...
Edmond Dantes 2020 jan. 24. - 10:27:59
(43/75)
Sajnálattal tudatom: ebben a szériában létezik ld. színlap első név.
Edmond Dantes 2020 jan. 24. - 10:08:31 Előzmény sflkjs
(42/75)
Normális gyilkos: az meg milyen? "Normális" (és "nem normális") gyilkosokat a tévéhíradóban lehet szakmányban nézni-látni. A skandináv krimi meg egy műfaj, olyan, amilyen ld. fent: misztikus thriller.
1/10
sflkjs 2020 jan. 24. - 00:45:45 1/10
(41/75)
Egyáltalán nem tetszik, bár szeretem az északi filmeket.
Nem tetszik, hogy két idősíkon játszódik a történet. Nem is a két idősík a legnagyobb probléma, hanem hogy a néző a nyomozással párhuzamosan ismeri meg a törtènetet, hogy pontosan mi történt a múltban. Ha egy bűnügy történik, akkor nem akarom látni hogy s mint történt, a körülményeket. A nyomozók szempontjából akarom felfedezni a történetet, annyit akarok tudni, mint ők.
A màsik hogy miért kell minden egyes alkalommal ilyen beteg aberrált törtèneteket kitalálni. Arrafelé nincsenek "normális gyilkosok"? Nem lehet egy északi krimit megnézni gyermekbántalmazás, erőszakolás, aberráltság nélkül.
Edmond Dantes 2020 jan. 13. - 16:16:23
(40/75)
Ismét egy szórakoztató, izgalmas északi thriller a Q-szériában. Nekem ez volt a legvilágosabb és legérthetőbb. Kifogásom csupán egyetlen, ami más hasonló esetekben is, de ez már spoiler:


***SPOILER***
Egy (sorozat)gyilkost nem menthet fel és nem menthet meg az, hogy cselekedete bosszú. Igazságot, ahogy a neve is jelzi, csakis az igazságszolgáltatás szolgáltathat.
***SPOILER VÉGE***
7/10
Warthog82 2019 szept. 09. - 10:44:40 7/10 Előzmény Vídia.
(39/75)
Látom nálad célba ért az állami propaganda.
2/10
Owl 2019 aug. 11. - 16:46:21 2/10
(38/75)
SPOILER
A náculó orvosok titkos csoportja a "hátrányos helyzetű" nők kényszersterilizálását végzi. De a szociopata idegbeteg fehér zsaru odavág (mindeközben társa, a "más származású" zsaru humanizálja őt). Ebben segíti őket a másik elmebeteg, összeesküvés elmélet mániás túlsúlyos fehér "kocka", míg meg nem hal.
Hát kéremszépen ez a film úgy nevetséges, ahogy van, de inkább valami propaganda anyagnak mondanám. Az, hogy Dániában szaporodik az iszlám, köztudott, ahogy a Svédeknél is. Legyen az ő örömük! És itt jegyezném meg, hogy a filmben látható szituban az iszlám papa a teherbe rakott kislányát a nyakánál abortálná, nem úgy mint a gonosz náculó orvosok. Hogy kerültek egyáltalán Dániába és a film miért nevezi őket "hátrányos helyzetű"-nek? Ez most valami rasszizmus? Mert a filmben nem láttam hátrányos helyzetű bevándorlókat! Az egyik ugye a rendőr volt, a másik papájának kisboltja volt, a lány barátnőjén se látszott a nyomor! Az integráció tehát megvalósult, már csak a gonosz nácik maradtak, mint utolsó felszámolandó probléma. Hajrá!
A film alap ötlete a sablonosság ellenére még jó lehetett volna, ha nem kezdik el a napi politika alapján aktualizálni.
9/10
Dancs1229 2019 júl. 17. - 01:09:33 9/10
(37/75)
Jó kis film volt,10/8 lekötött, izgalmas, de a top filmjeim közé azért nem került be, egyszer viszont érdemes megnézni mindenképp????????
ramicica 2019 jún. 04. - 17:07:04
(36/75)
Hát.igen :D
És aki ott volt a német premieren.. :D
És.. még videoban is szerepelt.. :D
És van közös fotó is.. :D

Hát.. ezt valaki múlja felül :D

JÓ színvonal, a szokásos..
Az új részekben Carl szerepét Ulrich Thomsen fogja játszani- reméljük- hasonló sikerrel.

Dániában a film ismét megdöntötte az elmúlt 10 év legnézetteb filmje rekordot.