január 16. 20:57:05
január 16. 20:57:05
(13/13)
Szeretném jelezni, hogy aki bevándorláspárti vagy hasonló az ne is olvassa el.
Ennek a filmnek az előzményrészeinél is leírták már, hogy át vannak írva jócskán a könyvek. Egyébként úgy általában ez így szokott lenni. Nem is tudok olyan filmet, ami megegyezik a könyvvel.
Szeretném megjegyezni, hogy mikor az első részt megnéztem sem zavart az Assad nevű szereplő, és most sem.
Viszont
A 64-es betegnaplót még nem olvastam, de kíváncsi vagyok rá, szóval már itt van a könyv, és beleolvasván szó sincs a filmbeli Nour esetéről.
Hogy ezt a kib@szott muszlim bevándorlást bele kellett szőni, látni, hogy a dánoknak is elgurult a gyógyszer.
Azért azzal remélem mindenki tisztában van, hogy a muszlimok a mai napig drasztikusabban bánnak el a nőkkel, mint ott a szigeten 60 éve a dánok.
Kicsit unalmas már ez a fehér ember kontra migráns dolog. Tolják a pofánkba állandóan.
Persze, hogy egy szemétláda az orvos meg a sleppje, jól pofán verném és életfogytiglanra ítélném az ilyen szadista állatokat, de azért megint kettős mérce érződik. Mintha a muszlimok olyan jó fejek lennének mind!
Vajon a lengyel kamionos élete mikor lesz megfilmesítve, akit megöltek az iszlám vallás nevében és a kamionjával belehajtottak a karácsonyi tömegbe??? A kérdés költői volt.
És most biztos fogok kapni a pofámra, de nem érdekel, leírom. Volt a végén egy idézet Karl Kristian Steincke – tól, „Gondoskodunk a tehetetlenekről minden jóságunkkal, cserébe csupán megtiltjuk, hogy szaporodjanak.”
Steincke Azt mondta, hogy az állami gondviselés csak akkor működhet, ha kellő mértékig csökken a rendszert terhelő „semmirekellők” vagy „tehetetlenek” száma.
Hát én (itt a BP Hős utca mellett lakó) ezzel totálisan egyet tudok érteni! Nyilván nem egy Taigetosz –t szeretnék, de van némi igazság a nézeteiben.
Erős gondolatok ezek, mert kik is a tehetetlenek ugye. Veszélyes nézetek, de van igazságtartalmuk.
Amúgy mielőtt valaki ajvékolni kezdene az amerikai sterilizációs tervekre épültek az európai törvények.
A film egyébként nem volt rossz, ám némi hállivúdi nyomásérzékenység felfedezhető benne. Az a hangulat, ami a Nyomtalanul című 2013-ban készült részben van, kiveszett. Egyébként mi sem jelzi, hogy kezd lájtosodni a skandináv krimik világát ábrázoló filmek világa, mint az hogy majdnem tele volt a mozi, míg anno egyedül ültem végig az első részt.

január 14. 22:34:02
január 14. 22:34:02
(12/13)
Nekem nagyon tetszett, a korábbi részekkel együttvéve. Tény, hogy a könyveket nem olvastam, talán valamikor erre is sor kerül. Azt nagyon sajnálom, hogy a sorozat nem folytatódik, legalábbis nem a nagy kedvenc Nikolaj Lie Kaas-al.
szavazat: 5/10 január 14. 12:22:38
január 14. 12:22:38
(11/13)
Köszönöm az ismertetőt. Talán a Nyomtalanult olvastam, bevallom a többit nem, így a filmeket önmagukban értélkelem, nem a könyvvel összehasonlítva. Ha nyáron ráérek, pótolom a mulasztást ls elolvasom óket. :)
szavazat: 5/10 január 14. 11:52:11
január 14. 11:52:11
(10/13)
Miután a sorozat eddig megjelent 7 kötetét mind olvastam, hidd el, a Palackpostát filmen még inkább elrontották. Az 5. és 6. rész igencsak gyengébb az első négynél, ráadásul az 5. rész olyan dolgokat feszeget, amelyek a politikai korrektség alapján tabunak számítanak.

Ha eltorzítva is, de képet ad az Író a Nyugat-Európát ellepő balkáni cigánymaffiákról, amelyek klánfőnökei koldulásból tartatják el magukat, de bérgyilkosságot is vállalnak. Továbbá a szálakat egy adoptált afrikai mozgatja az élőhalott bankárg..i helyett.

Ugyanakkor az alkotók talán okulnak abból, amit elrontottak a 3. és 4. kötettel, és a megint csak roppant izgalmas Szelfiket nem írják teljesen át.

Utóbbiban olyan új elem bukkan fel a svéd Hjorth/Rosenfeldt páros Méltatlanok c. krimijéhez hasonlóan, amelyre nem emlékszem korábbi skandináv krimikből: A jóléti rendszeren élősködő, ŐSHONOS DÁN, ILL. SVÉD ingyenélők, valamint az ellenük akcióba lendülők viselt dolgai, a bulvártévék és az internet általánosan hülyítő hatásáról nem is szólva.

szavazat: 5/10 január 13. 23:18:35
január 13. 23:18:35
(9/13)
Most értem haza a moziból, friss az élmény. A többi rész nagyon tetszett, de ezt csak let....s után biztonsági őröknek javaslom éjjel, munkaidőben való nézésre, mert pénzt és szabad időt kár rá áldozni.
szavazat: 5/10 január 13. 22:49:56
január 13. 22:49:56
(8/13)
Bocs, az előbbi próba volt. Elismerem, hogy izgalmas a film, de nem sok köze van az eredetihez, de nem rontották el annyira, mint a Palackpostát. Javasolni tudom, hogy olvasd el a teljes sorozatot, amelyből magyarul eddig 7 kötet jelent meg.

Sajnos ott rontották el leginkább, hogy teljesen hihetetlen, miszerint Nete hívására csak úgy megjelent 3 korábbi ellensége, a megbocsátás szimpla szavára. Arról nem is szólva, miképpen tudta Nete elintézni, hogy a lakás Gitte Charles nevén legyen. A regényben az a körülmény, hogy egy dúsgazdag gyógyszergyáros feleségeként örököl, megfelelő csalétek a nagyon ügyesen megírt "meghívóval" együtt áldozatai számára. Értem én, hogy takarékoskodni kell a szerepeltetett színészek számával, ám az eredetiben éppen az a legizgalmasabb, miként érkeznek meg a célszemélyek Ritától kezdve Gittéig, és hol kerül kavics a gépezetbe.

5/10 A Palackposta elrontására 1-et adnék!
szavazat: 5/10 január 13. 22:40:26
január 13. 22:40:26
(7/13)
...
szavazat: 9/10 január 13. 21:07:47
január 13. 21:07:47
(6/13)
Mostanában ritkán látok jó filmeket.Örültem,hogy megint belefutottam egy dán filmbe,és ráadásul úgy,hogy Nikolaj Lie Kaas is szerepel benne.Végig fenntartotta az érdeklődésemet.Nekem nagyon tetszett.Nem láttam az előző részeket,de azt hiszem mielőbb pótolnom kell.
szavazat: 1/10 január 12. 08:56:08
január 12. 08:56:08
(5/13)
A hozzászólás moderálva lett.
szavazat: 5/10 január 07. 14:04:12
január 07. 14:04:12
(4/13)
A Q ügyosztály eddigi 7 történetéből éppen a legjobbat, a Palackpostát írták úgy át, hogy a történet ismerői csak bosszankodni tudnak az eredményként kijött sületlenségen. Értem én, hogy bizonyos szereplőket anyagi okokból kiírunk, pl. Vigga és Mona, netán megfeledkezünk rólunk, l. a szerencsétlen Hardyt. Azt is megértem, hogy filmen még a mai technikával is igen nehéz lenne a Fácángyilkosokban leírt "vadászatot", illetve a ketrecbe zárt állatok, köztük egy hiéna elszabadulását bemutatni. Viszont éppen a Palackpostában remekül lehetett volna ábrázolni a végül is névtelen gonosz főszereplő borzalmas gyermekkorát a fanatikus lelkész otthonában, lelőve a vásári jelenetet a Chaplin-filmmel stb.
szavazat: 5/10 január 07. 13:58:06
január 07. 13:58:06
(3/13)
Mivel a regényhez van némi közöm, az előzetest megnézve az következett be, amire számítottam. Vagyis elrontották. Bővebben, majd ha láttam.
január 04. 19:50:49
január 04. 19:50:49
(2/13)
Az egyik legjobb, ha nem a legjobb darabja eddig a sorozatnak...
Végre Rose is több szerepet kap, és a két főszereplő is nagyon jól hozza a szokásos formáját.
A gonosz karaktere is elképesztő jól ki van dolgozva.
Amikor Assad lökdösni kezdi, az nekem is örömet okozott. :)
Egyensúlyban van a humor, a feszültség és az izgalom...
9,5/10
január 03. 00:15:58
január 03. 00:15:58
(1/13)
A hozzászólás moderálva lett.