Téma: A bajusz

totya4 2008 aug. 03. - 10:48:26
(76/136)
Beszûkült? :) Hú de nehéz eset vagy! Nem vagy te tanár véletlenül? Azok élnek abból hogy eszement sok butaságot körbe-körbe magyarázva tömnek szerencsétlen diákok fejébe, jó példa erre az irodalom "oktatás".

Ha te azt állítod hogy ennek a filmnek értelme van, akkor indokold, de az nem indok hogy lebeszûkültözöd azt aki logikus véleményt képvisel ;)
Redfield 2008 aug. 03. - 10:37:20
(75/136)
Igen, ettõl féltem. A beszûkültségtõl.
totya4 2008 aug. 03. - 10:25:53
(74/136)
Próbálok egyszerûbben fogalmazni, hogy te is megértsd, nem mindenki szopja be egy szar értelmetlen filmrõl hogy az egy remek mûalkotás. Az hogy te annak látod, az a te problémád. :D
Redfield 2008 aug. 03. - 10:11:32
(73/136)
Végülis kényszeres kötekedõknek is lenniük kell... Nem mondom, hogy nem vagy képes meglátni az értelmet, a mélységet a filmben, lehet, hogy csak nem akarod meglátni, vagy nem akarod, hogy mi meglássuk, hogy megláttad. :) Azért remélem nem tûnik naívnak és túldimenzionáló fantázia-szárnyalónak szemeidben az, aki szerint nem csak egy blöff az, ami nem egyértelmû.
totya4 2008 aug. 03. - 10:04:44
(72/136)
Elmélet az is amit írtam, és megállja a helyét :)

Ez a film olyan mintha vennél almát a piacon, és hazaérve látnád hogy poshadt. Ekkor mondhatod azt mint egy egészséges ember hogy dögöljön meg a csaló kufár, de mondhatod azt is hogy az alma lényegét, filozófiáját kell tekinteni, mert végülis, ez egy alma, alma alakja van, hasonlít egy almára, körtére, szõlõre kevéssé, tehát ez egy alma. Az hogy nem kívánatos vagy vonzó, azt okozhatja az hogy megszoktad a rendes, finom, ízletes almákat. És ekkor meg lehet magyarázni hogy a poshadtság voltaképpen erény, de csak annak, aki ezt elhiszi :)
Redfield 2008 aug. 03. - 09:36:22
(71/136)
Hát szerintem nem látod túl jól a dolgot. Tény, hogy nincs egy konkrét magyarázat a filmben zajlottakra, viszont van több alternatív elmélet, amik megállják a helyüket.
totya4 2008 aug. 03. - 09:28:59
(70/136)
Végignéztem, mert nem volt nézhetetlen. Csak hát ügye értelme nincs szegénynek. A szemeim ott kerekedtek el mikor elszökött a srác a ferdeszemûekhez, és egyszercsak hip-hopp ott termett a neje, sõt már ott volt egy ideje sõt együtt mentek nyaralni, sõt fénykép is készült róluk olyanokkal akikre nem emlékezett, sõt az asszony kérte hogy vágja le a bajszát...

Hát az van amit írtam korábban, könnyû egy logikátlan filmet csinálni, a nézõt meg hadd üsse meg a guta hogy nem érti. Holott a dolog egyszerû, azt kell agyonütni aki ezt a filmet (...annak alapjául szolgáló forgatókönyvet) írta. Ennek az írója ugyanolyan ember mint bárki más, ez esetben nyilván egy beteg ember.
franszoá81 2008 aug. 03. - 09:11:48
(69/136)
a link végén vagy egy felesleges pont. azt vedd ki.
BladesOrsi 2008 aug. 03. - 00:32:24
(68/136)
basszus, nekem ezt írta ki: Elnézést kérünk, ez az oldal jelenleg nem elérhetõ vagy nem létezik. Ellenõrizze a címet vagy látogasson el az [origo] címlapjára és kezdje onnan a keresést! :(
csokamika 2008 aug. 03. - 00:09:06
(67/136)
Hát igen, pusztán az "érzés" se kutya, de aki keres valami "konzekvenset" is, annak ajánlom ezt az írást: http://www.origo.hu/filmklub/20060708vegzetes.html. Szerintem ez egy egész jó fogódzó.
gigawatt 2008 aug. 02. - 23:55:39
(66/136)
Látom azért sokan nem tudunk aludni.
Vagy tán nem is merünk? ;-)
BladesOrsi 2008 aug. 02. - 23:54:12
(65/136)
Nagyon örülök h végülis megnéztem ezt a filmet, nagyon elgondolkodtató, és ez manapság nagyon kevés filmre mondható el. Mindenkinek ajánlom!
gigawatt 2008 aug. 02. - 23:52:56
(64/136)
Ha elnézitek nekem, hogy nem vagyok szakmabéli, csupán csak egy outsider:
Szerintem az élet is errõl szól, egy apróság is képes borítani, ha a háttér nem stabil.
***SPOILER***
Feltétel nélkül szeretni és heppiend lesz, ez is lehet a fõ mondanivaló. Dehát sajnos a kisördög megmarad, mikor a végén felnyílik a szeme, és nem tud aludni. Heppiendnek így jól lõttek. :(
Azért azt vártam volna, hogy amikor a végén elhangzik a kérdés
- Na akkor alszunk?,
akkor a válasz az lesz:
- Immár soha többé... :-)
***SPOILER VÉGE***

Üdv mindenkinek, és tartalmas mû-feldolgozást.

ui.: Szerintem az sem feltétlenül eldobandó lehetõség, hogy fokozatosan merült fõhõsünk az örület bugyraiba.
10/10
djnaras 2008 aug. 02. - 23:38:10 10/10
(63/136)
Visszanézve régebbi hozzászólásokat, leesett, hogy mi is van (persze nem biztos, hogy ez volt a célja, de így még érthetõ is): el kell vonatkoztatni, az egésznek egyfajta szimbolikus jelentése van.
***SPOILER***
Az önazonosság, és annak elvesztése ( a bajusz leborotválása által), illetve a világ reakciója/vagy annak hiánya ,a saját belsõ válság, a válság megélése a válaszok, és magunk megértésének keresése, majd a megtalálás mechanizmusa, és a megnyugvás (mikor a végén "megint" leborotválja és lefekszik aludni a feleségével szeretetben)...

vagy valami hasonló :)))
2/10
Göran 2008 aug. 02. - 23:26:39 2/10
(62/136)
Hmm. Amikor elolvastam a tartalmát, azt gondoltam, olyan kérdések lesznek bennem, mint pl. a Ház a tónál megnézése közben/után. De nem... Valszeg ettõl nevezik ezt mûvészfilmnek. Mindenki azt lát ki belõle, amit akar, végülis errõl szól a világ is. Ugyanakkor bennem megvan az az említett érzés, ami holnap reggelig b@ssza a csõrömet: miért is kellett ezt megnéznem?:) Engem kifejezetten idegesít, hogy minden összevissza, és hogy a jól bevált mérnöki logikám mentén sem tudok ráhúzni semmi konzekvenset a filmre. Mások vagyunk, én nem csípem, ha akármirõl bármit is szabad gondolni.

Ezt a filmet azoknak ajánlom, akik valóban nem kezdenek el agyalni a sok hülyeségen, s akiket nem zavarja, hogy egy olyan világban érzi magát a nézõ (a nem mûvészlelkû nézõ), ahol semmi sem egyenes, semmi sem párhuzamos, hanem egyszerre gömb és sík...
10/10
renton1 2008 aug. 02. - 23:16:59 10/10
(61/136)
jaja, ezért írtam, hogy nem akarom feszegetni, mert tényleg nem kell. teljesen más kategória, de jancsót is ezért szeretem: mert nem kell bántani. amúgy sem szeretem, ha mindennek jelentéssel kell bírnia. nem éreztem még ilyet, de örülök annak, ha ezekben a percekben mások is úgy éreznek mint én. (nem a melegre értem :) )
Helios 2008 aug. 02. - 23:10:35
(60/136)
Hmm... nemtoom melyik viccesebb az hogy arról beszélünk ki miben alszik vagy hogy most mi volt ez. Én ha valakinek ajánlanám ezt a filmet akkor azt mondanám hogy ülj le nézd meg, de ne filozofálj, ne akard kitalálni ez olyasmi mint a szimbolista versek vagy a Kurt Cobain szövegek gyûlölöm ha megpróbáljuk õket elemezni vagy kibontani hogy mire gondoltak olyan mintha megpróbálnánk elemzni azt hogy amit eszel az mibõl van a helyett hogy élveznéd az ízét arra koncentrálsz hogy ez most csirke vagy pulyka - nekem pl a Csodálatos Elme ugrott elkébzel emberekt hogy alátámassza az igazát satöbbi pl lehetett volna a rendõrnõvel de itt nem errõl volt szó mert akkor hagyott volna erre utaló jelet a rendezõ, volt egy film ami után kellene lenni valami fura érzésnek benned de nem gondolkodni kéne hogy most mit jelent csak hagyni hogy ez az érzés megmaradjon másnem holnap reggelig.

Amúgy ilyen mocskos melegben én is meztelenül alszom...:D
franszoá81 2008 aug. 02. - 23:08:25
(59/136)
renton1...

mintha én írtam volna a hozzáászólásod. másnaposan, érzékenyen.. ráadásul abban sem vagyok biztos, hogy ha alszok rá egyet könnyebben fogom megemészteni a filmet...
10/10
renton1 2008 aug. 02. - 23:00:55 10/10
(58/136)
másnaposan - mint most is -, mindig érzékenyebb vagyok. ez a film, nem kis mértékben a zenéje miatt is, eléggé nagy hatással volt rám. nem is nagyon feszegetném, és a meztelenség... most is az vagyok. szeretném érteni, hogy mit akart elmondani A bajusz
Újvállalkozó 2008 aug. 02. - 22:44:56
(57/136)
:)))