Téma: A bajusz

verdeleth 2007 ápr. 30. - 19:48:43
(16/136)
nagyon szivesen mennék de pécsen lakom kicsit messze van pestfalu Amugy meg már benne vagyok a vizsgákban Azért jó szórakozást nektek
Redfield 2007 ápr. 30. - 17:05:19
(15/136)
Budapest. A részleteket Newcastle United megküldi e-mail-ben, ha szólsz neki. Örülnénk, ha jönnél, valószínûleg így is kevesen leszünk, és ez már a harmadik találkozó, nem árt, ha frissülünk is.
verdeleth 2007 ápr. 30. - 14:08:30
(14/136)
nem hivott még senki Utánanézek Hol lenne ez?
Redfield 2007 ápr. 29. - 13:24:05
(13/136)
Te, ne hülyézz le, ha már kérdezte valaki, de nincs kedved eljönni egy fórumtalálkozóra? Jó a társaság, sör, és a téma: természetesen a filmek. Kellemes esti-éjszakai dumaparty. A részletekért nézz be a "A találkozó" c. topicba.
verdeleth 2007 ápr. 28. - 23:32:08
(12/136)
ahogy elolvastam a film ajánlóját egybõl Kafka és Gogol jutott eszembe Sajnos a Lakót nem láttam, tehát az nem ugorhatott be de nagyon érdekelne
Redfield 2007 ápr. 28. - 22:27:47
(11/136)
Még nem láttam, de meg fogom nézni. Rám az Iszonyat volt nagy hatással.
Redfield 2007 ápr. 28. - 22:00:40
(10/136)
én nem sokat mosolyogtam, maximum az alapötlet nevetséges egyszerûségén (a sztori). Gúnyosnak a nézõ felé érzem, bár tragikomikus bizonyos szinten, ezt is meg kell hagyni. Az egyén elveszettségét mutatja be, ami szinte bárkire igaz lehet, feltéve, ha felismeri, hogy elveszett, õ csupán az árnyéka egy teljesebb, jobb életnek. Mindenesetre elég trükkösen lett tálalva, nem szokás ilyen mély filmet alkotni hasonló történettel.
Redfield 2007 ápr. 28. - 21:24:18
(9/136)
miben nyílvánul meg számodra a szatírikussága? Én személy szerint semmiképp sem ezt a szót használnám...
Redfield 2007 márc. 19. - 19:43:18
(8/136)
Szóval a bajusz szerintem egyfajta értelmezésben maga a lehetõség: a mi lenne ha? A világmindenség, pontosabban az, ami mi lehetnénk belõle. A bajusz a hit önmagunkban, a remény, a meggyõzõdés, hogy vagyunk valakik. Ha elveszítjük a hitet, a reményt, vagy hát így a meggyõzõdést önmagunkban... akkor ne sok jót várjunk.
Redfield 2007 márc. 19. - 19:37:51 Előzmény tan
(7/136)
KICSIT SPOILER

Számomra nem volt csalódás. Csak nagyon nagyon mûvészi film. Érzéseket közvetít, nem magyarázatokat ad. Azt hiszem az egésznek a lényege a kapcsolat örökös megingathatása. Én sem értem teljesen fõleg a Hong Kong-i visszatérõ fonaltól... de van egy olyan érzésem, hogy ezt állati nehéz megérteni. A lényege az akar lenni, hogy a fõhõs eléri azt a helyzetet, hogy elveszti a személyazonosságát. Mert leborotválja a bajszát, és ezzel valamilyen szinten elkezdõdik a kétségbeesés. Talán az egész egyfajta kivetítés. Az aggályok, amiket érez az ember, hogy már nem önmaga. Már nem az, aki valaha volt. És azzal, hogy megpróbál változtatni, csak rögzíti az egész széthullást. A környezete: az ismerõsei képtelenek elfogadni, megérteni. Mert az egész egy önválság. Mert elvesztett valamit, ami (attól fél) talán sosem volt neki. És aztán elindul, hogy megtalálja, vagy megbékéljen a sorsával, épp úgy éljen, csendes elfogadásban, elnyomva a mindennapos kínokat, mint bárki más a világban. Szerintem.
tan 2006 okt. 04. - 11:47:39 Előzmény mongzoli
(6/136)
Számomra ez a film egy nagy csalódás volt. És azt tudom mondani, hogy aki nem "túl mûvészlélek" az messzirõl kerülje el ezt a filmet. Mindezek ellenére érdekel, hogy egyáltalán mirõl szólt ez az egész, illetve hogy mi a végkicsengése. Elõre is köszönöm.
sixfeetunder 2006 szept. 27. - 16:02:27
(5/136)
Hello,
kérem szépen, hogy bárki akinek megvan ez a film keressen meg engem a mail címemen és próbáljunk meg valamit "bizniszelni". Legjobb lenne, persze magyar hanggal , de ez már a netovább lenne:)
Nem tudom kiirja-e címemet a nevemnél,de mindenesetre: segaosbourne@freemail.hu

Köszi
mongzoli 2006 aug. 16. - 08:52:02
(4/136)
Rég kellett ennyit gondolkodnom egy filmen, és be kell vallanom, hogy még mindíg nem értem teljesen. Valaki fellebenthetné a fátylat!
toncsiking 2006 aug. 14. - 15:26:35
(3/136)
Marha klassz film, a tréler alapján nem tudtam elképzelni mit csinálnak belõle, de besz*rás....
Bédé1 2006 aug. 04. - 20:55:55 Előzmény Seemann
(2/136)
Baromi nagy ez a film:DMegyünk, még 1× megnézzük:D
Seemann 2006 júl. 11. - 11:59:48
(1/136)
Nos, megnéztem a filmet. A hangulata, a zenéje nagyon tetszett, a történet egy kicsit zavaros, egyelõre. Ha valaki értette, fõleg a végét, az legyen szíves és ossza meg velem. Köszi!