offtopic
ennyi baromságot... 2012 jún. 16. - 16:54:42
(256/356)
Hogy te nem érted az Austin Powers filmek humorát, az inkább téged minõsít. :D
10/10
recés 2012 jún. 16. - 16:49:38 10/10
(255/356)
Nem sokáig tûnõdtem Csapa hozzá szólásán és arra gondoltam, hogy egy IQ bajnok nyeretlen 10-en éves Austin Powers-en nevelkedett heavy metal-os kis köcsögnek nem is lehet más véleménye errõl a filmrõl
10/10
Gica51 2012 máj. 17. - 12:16:21 10/10
(254/356)
Remek film! Mindenkinek csak ajánlom, hogy nézze meg. Ettõl a filmtõl függetlenül én is elkészítettem a saját ( bakancslistámat ) Mikor megnéztem a filmet rájöttem, bizony megérett az átírásra. Túl egyszerû lett :) Úgy hogy igazuk van ,merjünk nagyot álmodni, és merjünk nagy dolgokat tenni még akkor is, ha már úgy érezzük nincs sok idõnk. Sokszor elfeledjük, hogy az élet túl rövid. Tudom nagyon nehéz, de úgy kellene sokszor cselekednünk, mintha az utolsó napunkat vagy napjainkat élnénk. Biztos vagyok benne sokak megváltoznának.
tdk 2012 ápr. 20. - 23:14:20 Előzmény Noncsa
(253/356)
Nekem is részben a Lesz ez még így se! jutott eszembe és a Schmidt élete is, arra is emlékeztetett Nicholson, bár lehet, hogy csak a hanghordozása miatt. Ez a film viszont lapos. Nem vártam tõle semmi különöset, így akár még pozitívan is csalódhattam volna benne, de nem fogott meg. Szimplán csak unalmas volt. Egymás után bejátszott helyszínek, amiken egy-egy kívánság teljesül, és annyi. Az pedig, hogy számítógéppel generált díszletek elõtt játszódnak ezek a jelenetek, kifejezetten olcsó érzetûvé teszi a filmet, így még ez sem ad pozitívat, nem élhetõ át. Kicsit azon gondolkodik az ember a film nézése közben, hogy vajon hülyének nézték-e a készítõk. Az autóversenyes rész is kifejezetten gagyi volt. Jó poénok sem nagyon voltak benne. Kissé frusztráló egy ilyen filmet végignézni. Ez kb. egy megfáradt giccs.
3/10
Csapa 2012 ápr. 15. - 22:36:32 3/10
(252/356)
Sablonok, nyál, zseniális színészek átlagos játéka, irreális sztori, semmitmondó dialógusok, elmaradt katarzis érdektelenségbe fulladó nézõ. Ennyi.
eynrg 2012 ápr. 11. - 14:29:52
(251/356)
Több év után újra látva kétszer annyira tetszett. Elõször csak olyan átlagos film volt, de most újra megnézve (nem vártam el tõle semmit) nagyszerûnek találtam. Nem olyan mint a többi. Van mondanivalója.
Noncsa 2012 ápr. 10. - 22:38:35
(250/356)
Egész addig tetszett, amíg ki nem találták a szereplõk a bakancslista dolgot. Egész addig érdekes volt, vicces, megható, a 2 színésztõl megszokott színvonal. Aztán jöttek ezek a giccses ötletek,* spoiler *plusz Nicholson el is mondja, hogy miért nem tud kibékülni a lányával, mégis úgy fog a végén minden rendbe jönni köztük...*spoiler vége*
Próbálnak mélyen szántók lenni, de nem jön át sajnos minden üzenet. És most nem én vagyok érzelmi analfabéta, csak meg lehetett volna ezt csinálni jobban is.
Ott van a Lesz ez még így se Nicholsontól, vagy a Remény rabjai Freemantõl. Valami hasonló érzelemhullámot vártam volna itt is, de nem jött...
Maga az ötlet jó, hogy két haldokló ember megvalósítja néhány álmát, de hitelesebb lett volna mondjuk, ha valós helyszíneken viszik ezeket végre, hogy a színészek a valós tapasztalataikat adják vissza a vásznon - nem pedig zöld háttér elõtt (pl. szerintem szabadesés közben nem nagyon kajabál az ember...)
Ez úgy nekik is egy örömjáték lett volna.
6/10

Spoiler talán
Azt meg nem is értem, hogy mit akartak azzal, hogy abban a tv-s játékban mindenre tudta a választ az öreg, mégsem nevezett be végül, és nyerte meg a milliót - mert hogy egy ilyen kívánság is volt a listán, ha jól emlékszem, hogy keressen egy millió dollárt. Vagy lemaradtam valamirõl? :)
Spoiler vége
Ezüstliliom 2012 ápr. 10. - 22:23:43
(249/356)
Ami igazán elgondolkodtatja az embert benne: voltál-e boldog az életedben? De fõleg: tettél-e valakit boldoggá?
10/10
laci84 2012 ápr. 10. - 21:51:17 10/10
(248/356)
Megnéztem!!Tettszett.Csak hát egy valami zavart benne de az nagyon.Nehezen tudom elképzelni,hogy két ilyen súlyos beteg nyakába veszi a világot!!!!!(személyes tapasztalat)
8/10
greghouse 2012 ápr. 10. - 15:32:24 8/10
(247/356)
Az a bajom vele, hogy van egy nagyon jó ötlet, két színész óriás, egy jó vígjáték-rendezõ...és valahogy mégsem durran akkorát. A párbeszédekben nincsenek igazán eredeti, és szellemes dolgok, elég laposak. A helyek meg, amiket meglátogatnak, egyenesen egy giccsparádé (tudom én, hogy izgalmasak és mindenki szeretné látni, de épp ezért, mert mindenki. ) Egyiptom, Párizs, Taj Mahal, tandem ugrás, Himalája....jó. Persze. Miért nincs valami meglepõ is? Nem tudom én, brahiból elmehetnének egy napra rákot halászni, vagy beülni egy gorilla ketrecbe egy állatkertben, szóval nem ennyi sematikus dolog. Olyan mint lányt kérni olyan "eredetiséggel" hogy a pezsgõben van elrejtve a jeggyûrû egy elegáns étteremben....Szóval nem egészen jött át. Az egyetlen eredetiség benne (az ötleten túl), hogy Morgan Freeman narrálja a filmet, és ezért mindenki azt hiszi, õ él tovább, és a végén...
10/10
LawAbidingCitizen 2012 ápr. 09. - 23:18:25 10/10
(246/356)
Ez egy nagyon jó film, csak ajánlani tudom mindenkinek! :)

Én a film végén döbbentem rá, hogy mennyire hasonlítok Edward-hoz... ///SPOILER/// A film végén elkezd sírni, a nõ még kérdezi is, hogy maga biztos hogy sír? (mert nem látta még õt sírni), én is elsírtam magam a film végén, pedig már több éve nem volt olyan dolog ami ki tudta volna hozni belõlem (nem nagyon van olyan), persze ez a legkisebb dolog amiben "hasonlítok" rá, de számomra ez tette fel az i-re a pontot...

Találd meg a boldogságot az életedben! :)
ennyi baromságot... 2012 ápr. 09. - 19:08:41
(245/356)
Hát igen. A két fõszereplõ személye is sokat sejtet, de ha megnézed... ritkaság, ha amcsi filmre ilyet mondok, de ez valóban jó. Nem nyálas, nincs benne ostoba "humor", azért a dráma jelzõt egy picit túlzásnak érzem.
Vérone1992 2012 ápr. 09. - 19:05:52 Előzmény BonFire
(244/356)
Áá hagyd, a mai magyar társadalom vígjátékra éhes. Megijednek, ha azt látják, hogy dráma. S az RTL-nek ezt a bizarr keresletet kell kiszolgálni. Egyszerû marketing.
Amúgy örüljünk, hogy leadja. Azért 9,3-mas átlagos 772 embertõl kapni.. tudhat valamit ez a film. Kíváncsian várom.
Dalida 2012 ápr. 09. - 19:02:14
(243/356)
A halal szomoru de azert ki az aki sirassal szeretne leelni a maradek par honapjat?? Mar csak a csaladom miatt sem lennek sirankozos, mas kerdes ha annyira sulyos betegsegem lenne ami ebben megakadalyoz de lattam mar buszken viselt szenvedest, ami barmely morbid de nekem eleterot adott!
donnaquijote 2012 ápr. 09. - 18:55:26
(242/356)
Idézet a bovi, PORT.hu kritikából:
"A bakancslista" paradox módon könnyû alkotás, amely a halálnak egy szelíd, kedélyes arcát mutatja. Jó volna elhinni, hogy ilyen is van neki."

Nincs neki. Vagyis egészen pontosat errõl nem tudok mondani, mivel még élek, de azt mondhatom, hogy a halál közelsége nem arra ösztönzi az embert, hogy vigasságos világkörüli útra keljen. A halál közelsége ugyanis halálosan komoly. Nem szeretem, ha a filmek s egyéb alkotások szórakoztatás ürügyén hazudnak, hamisságot állítanak.
PenyaP 2012 ápr. 09. - 18:13:32
(241/356)
Szórakoztató és van mondanivalója!! :) 10/9
10/10
AttiM 2012 ápr. 09. - 14:28:59 10/10
(240/356)
Szerintem pedig a világ 10 legjobb filmje között van. A két nagy öreg "jutalomjátéka", tele mély gondolatokkal, érzelmekkel, élettel-halállal, családdal-magánnyal, gazdagsággal-szegénységgel (minden értelemben!) - és közben rengeteg megmosolyogtató (akár kacagtató) jelenettel.
Viszont az lehetséges, hogy csak hm... mondjuk 35-40 év felett tudjuk értékelni ezeket. Ha ebben a korban vagy: kötelezõ darab. Szerintem.
10/10
4/10
tvp 2012 ápr. 09. - 12:20:23 4/10
(239/356)
Szerintem egy gyenge giccsparádé, a két színészóriás egyik felejthetõ produkciója...
9/10
BonFire 2012 ápr. 08. - 13:58:48 9/10
(238/356)
Azért az durva, hogy a retekklub képes a filmben található 10 másodpercnyi komikus részletet egymás mögé vagdalva filmvígjátéknak aposztrofálni ezt az egyébként nagyon is komoly és mély drámát. Ez egész egyszerûen hamisítás.
9/10
rob83 2012 ápr. 08. - 11:24:07 9/10
(237/356)
Nagyon nagy film azért Jack Nicholson nem volt semmi nekem az õ játéka tetszett a legjobban!

Csak ajánlani tudom!

10/9