7/10
Edmond Dantes 2014 ápr. 29. - 08:27:02 7/10
(316/356)
Próbálok (ismét) középre helyezkedni: két ragyogó gombhoz (Freeman, Nicholson) varrtak egy jó közepes konfekciót=ezt a filmet. Nézhetõ 1x, 2x, soxor, 1x se. Elájulni tõle nem kell. Se a gyönyörtõl se az unalomtól. Életkortól, lelki állapottól, neveltetéstõl, egyebektõl függõen lehet hozzá viszonyulni. Mint annyi minden egyébhez. 10/7
OFF
Ünnepek:
Halloween és Valentine nálunk biznisz, más kultúrák meg (vannak olyanok!) befogadták. Nem szeretem. Rosszul se vagyok tõlük.
Mindenszentek: semmilyen (szórakoztató) mûsort nem muszáj nézni aznap. Egy évben egy napot ki lehet bírni. Ha és ahol a lelkünknek rosszul esõ mûsor megy, onnan tovább vagy ki lehet kapcsolni.
Andyking 2014 ápr. 29. - 07:57:37 Előzmény fityke
(315/356)
Te nézd meg vagy ötször az "Iván gyermekkora"-t,az neked való.
9/10
..tigergirl.. 2014 jan. 04. - 23:03:55 9/10
(314/356)
Nagyon jó film, egyszerre vidám és megható. Közben én is megírtam a bakancslistámat, és igyekezni fogok, hogy minél több mindent teljesítsek róla, és mindvégig olyan pozitív legyen az életszemléletem, mint a fõszereplõknek :)
10/10
Ledina 2013 dec. 26. - 23:55:11 10/10 Előzmény fityke
(313/356)
Csodás film, szuper szereplõk, nagyszerû történet, vidám és szomorú percek, alapfilm.
7/10
fityke 2013 nov. 10. - 23:44:28 7/10
(312/356)
Hát lehet, hogy csak én nem vagyok elég idõs a film témájához, de engem ez annyira nem fogott meg. Tele van hollywoodi túlzásokkal, a két öreg barátsága közel sem tûnik olyan erõsnek, mint ahogy azt el akarják velünk hitetni. Az utazgatás szinte felsorolásszerû, persze szépek az épületek meg a tájak, meg értem én az üzenetet, de különösebben nem érintett meg a film.
8/10
-greghouse- 2013 nov. 02. - 14:51:59 8/10
(311/356)
Szerintem ez Rob Reiner fantáziája.
Nincs ebben semmi rossz. Elkapott két világhírességet, akik elgondolkodtak, mikor látták a forgatókönyvet, és arra gondoltak, mi lenne., ha...
...Rob Reiner is csak elgondolkozott.
Felhasznált két zseniális színészt, hogy filmre vigye a saját utolsó gondolatait.
Egyszerûen errõl van szó.
Ez egy szép végrendelet.
Towner 2013 nov. 02. - 10:09:11
(310/356)
Nahát! Ez a film másodszor még jobban tetszett.
Fordított szerepoztással vajon müködött-e volna? (szerintem nem ilyen jól)
offtopic
hanyi istók 2013 nov. 02. - 08:28:42
(309/356)
ki halt meg?
filmimádóó 2013 nov. 01. - 23:49:13
(308/356)
Megnéztem a filmet és szerintem ez egy jó film, nekem tetszett.
offtopic
stenmore 2013 nov. 01. - 23:22:57
(307/356)
Tegnap a Lehel piacon jártam,és az egyik hentes kikiabált a vevõk felé:"Halloween van,tessék vásárolni!:)"
offtopic
hanyi istók 2013 nov. 01. - 23:20:48
(306/356)
szanárság
offtopic
gbrnr1 2013 nov. 01. - 22:30:11
(305/356)
Hozzád hasonlóan én is Bálint napon /02.14./ születtem,és kb:15 éves lehettem amikor elkezdõdött a Valentin, illetve a Halloveen napi ÕRÜLET. Nem hiszem, hogy majd kétezer év után sok hatása lenne az õsi keltáknak a Kárpát Medence mostani lakosságára. Észak-Amerika-t hagyjuk hinni a saját maguk által kreált történelemben, mi pedig ne "majmoljuk senki majmát".
offtopic
olahmiki1959 2013 nov. 01. - 21:58:29
(304/356)
Én február 14.-én születtem, - Bálint napkor, - és soha az életben nem jutott eszembe, hogy Valentin napnak hívjam ezt a dátumot.
A rendszerváltás - sok egyéb mellett - behozta a mi kultúránkba ezt a sok, a miénktõl teljesen idegen, szokatlan, a magyar lélektõl, mentalitástól eltérõ szokást.
Nem azt mondom, hogy Halottak napján csak búskomor hangulatú filmeket adjanak a tévék, viszont vígjátékok sugárzását teljesen elhibázottnak tartom.
Romantikus filmeket, színvonalas drámákat, zenés filmeket, kosztümös filmeket tartok ilyenkor ideillõnek.
8/10
offtopic
-greghouse- 2013 nov. 01. - 21:30:59 8/10
(303/356)
A Halloweentõl és a Valentine-tõl rosszul vagyok....semmi közünk hozzájuk. Nem elég baj, hogy lassan már nálunk is a Mikulás jön majd Karácsonykor? (Sõt, majd átvesszük azt is, hogy nem lesz szabad Boldog Karácsonyt kívánni, hanem mondjuk Season's Greetings-et.)
...Mindenszentekkor (és halottak napján) szerintem nem kellene vígjátékokat adni. Ezek a mi kultúránkban az emlékezés napjai. Annyi szemetet lehet látni máskor, ezt a (két) napot igazán békén hagyhatnák.
offtopic
perry 2013 nov. 01. - 21:11:22
(302/356)
Az élet és a halál tisztelete szervesen összetartozik, más kultúrák halállal kapcsolatos szokásait ugyan csak tisztelni illik, légyen az vidám tor vagy tõlünk idegen liturgia.
Akár a Mexikó lakosságának a temetõben a halottal családostól való megjelenését és az ottani "vigadozást" étel és ital fogyasztást, de említhetném az Uszuri vidékén élõ najanokat akiknél a halott még jó ideig mint szellem lélek a család körében marad.
Idéznék Vámbéry Ármin kutatásából:
" A magyar nép – más népekhez, kultúrákhoz hasonlóan – gazdag hiedelemvilágot alakított ki a lélek elszállásával, a halállal, a temetkezéssel, a túlvilággal kapcsolatban. Ezek jó része ma is élõ, megélt hiedelem. Sokan hisznek abban, hogy a testet elhagyó lélek a temetésig a ravatal közelében marad, s késõbb is hetekig a faluban bolyong, és idõnként felkeresi a rokonságot és az ismerõsöket, hogy „rendezze adósságát”.

„A koporsó lezárásakor, illetve az udvarra vitelkor a lélek a koporsófedélre ül, s ott marad a temetõbe vitel során is. A temetés végeztével, a frissen felállított sírjelre ül, ha nem maradt kint a temetõkapuban az elõtte megholt lelkét õrségébõl leváltani. A frissen szabadult lélek estig marad csak a temetõben. Éjszaka hazalátogat, ahogy országszerte mondják: megköszöni a szállást. Ezért már a torban is több helyen felhagynak számára egy helyet, s terítenek is neki."
Ezzel csak azt szeretném mondani , hogy a a halál és a vigalom nem eretnek bûn, azt ugyan én sem gondolom , hogy a legautentikusabb ezen a napon egy TV adón példának okáért Amerikai pitét adni.
A temetõk és a halottak emlékének gondozása közösségteremtõ feladat, egyúttal a temetõ az a történészeti "jel" amely üzen letûnt korok távolából, és fogalmat ad arról miképpen éltek és haltak különbözõ korok emberei.
offtopic
stenmore 2013 nov. 01. - 20:12:59
(301/356)
Hát szerintem ne rangsoroljuk a kultúrákat,egyébként a falra tudnék mászni,hogy egyesek hozzánk is beeröltetni próbálják az un. Haloweent és Valentin napot,aminek nálunk nincs gyökere.Ami pedig azt illeti nem hinném hogy pl egy közeli hozzátartozó elvesztésekor nálunk egy jót szeretnének röhögni az emberek,netán táncra perdülni.Emlékezni valakikre,akik már nincsenek nem igazán a vidámság kategóriája .Esetleg az önzésé,az egoizmusé lehet olyanoké ,akik kizárólag a maguk szórakozását keresik mindenben.
offtopic
hanyi istók 2013 nov. 01. - 16:37:53
(300/356)
és ünnepelni vidáman érdemes...
offtopic
hanyi istók 2013 nov. 01. - 16:37:02
(299/356)
fejlettebb kultúrákban a gyász: ünnep
offtopic
hanyi istók 2013 nov. 01. - 16:34:33
(298/356)
miért? nem?
offtopic
olahmiki1959 2013 nov. 01. - 16:32:46
(297/356)
Már meg ne haragudj, de meggondoltad, hogy mit írtál le?
Mindenszentek, - és fõleg - Halottak napján VIDÁM filmeket kellene leadni???