7/10
RobertDowneyJr 2011 jan. 24. - 21:24:40 7/10
(216/356)
Hát nem tudom, valamiért annyira nem nyerte el a tetszésemet de nincs szó rossz filmrõl.. párszor nézhetõ..többet nem tudok mondani
7/10
Pandamanci 2011 jan. 21. - 21:46:20
(215/356)
A tökéletestõl távol van, de a csigás rész az kúúúúúúúl:)
Io 2011 jan. 21. - 21:45:12
(214/356)
Ennyi.
10/10
Papillon 1 2011 jan. 21. - 21:42:45 10/10
(213/356)
Kimondtad helyettem is.
10/10
gabesz2001 2011 jan. 21. - 21:35:28 10/10 Előzmény Ze74
(212/356)
Szerintem mondjuk ki, tökéletes film.... Ennyi
9/10
Ze74 2011 jan. 08. - 20:16:31 9/10
(211/356)
Nagyon jó volt,nevettem,könnyeztem,jól szórakoztam.
Majdnem tökéletes.
Nicholson,Freeman nagyon jól hozza a figurát.
tzatza 2011 jan. 03. - 22:43:04
(210/356)
Szerintem non is hogy jó ez a film
Nekem egyszerre volt érdekes,megrázó,vicces és szomorú is
6/10
Bazsanya 2011 jan. 03. - 21:24:35 6/10
(209/356)
Én rosszabbra számítottam. A történet ettõl függetlenül rossz, kiszámítható és gyenge. Nem egy kiugró alkotás, de van benne két jó színész, ami mindenképpen jól jön. Nem kell azokat támadni, akiknet ez a film valahogy megmozgatott. Inkább csak nézzenek meg sok (ennél 100x jobb) filmet. Az tetszik, hogy a film nem válalja túl önmagát.
6/10
hutizs 2010 dec. 28. - 12:45:44
(208/356)
Nekem tökéletes a film.

Ha másnak nem, az sem baj. Nem érdemes rajta vitatkozni.

Van, akinek pl. a ValóVilág is tetszik. Na nem?
hutizs 2010 dec. 28. - 12:39:41 Előzmény nagi
(207/356)
Freemant nem ismered? Pótold be gyorsan, mert nem tudod, mit mulasztottál.
Bhagavad-gítá 2010 dec. 28. - 12:08:05
(206/356)
Ez minden volt csak nam felszínes. attól hogy hálivudi még nem felszínes ez pont nem az, inkább elgondolkodtató, pont ettõl más.
nagi 2010 dec. 28. - 08:54:47 Előzmény Bhagavad-gítá
(205/356)
Ha te mondod :)! Nekem nem jön be a hálivudi felszínesség.
Bhagavad-gítá 2010 dec. 10. - 19:58:34 Előzmény nagi
(204/356)
Ez minden csak nam nyálas. Te szerintem fel sem fogtad mit látsz a szemeddel:-)
nagi 2010 dec. 08. - 21:00:58
(203/356)
Tipikus hálivudi, nyálas, felületes xarság. Már bocs! Pedig az alapötlet jó. És Nicholson jó színész, bár nem ez az elsõ ócska film, amiben játszott. (Freemant nem ismerem, itt semmi különös.)
1/10
Bukkake 2010 dec. 07. - 14:33:50 1/10
(202/356)
A film szörnyen vontatott, a történet lapos, a párbeszédek sablonosak, a színészek játéka és a rendezés pocsék. Egyedül a mondanivaló pozitívum, de nem ebben a giccses hollywoodi tálalásban.
9/10
PivarnyikKrisz 2010 okt. 29. - 11:42:16 9/10
(201/356)
Nagyon szép film.
A világ egyik két legnagyobb színésze játszik benne,ez plusz pont.
De emellet jó történet és még lehetne sorolni.
10/9.
lopkodó 2010 okt. 28. - 08:48:52
(200/356)
Én magam úgy hiszem,egy film értékét sose annak népszerûsége,ismertsége határozza meg,hanem annak mélysége,értelme,mondanivalója,a benne rejlõ gondolatok,a szinészi játék és még számtalan,most kihagyott tényezõ.A Bakancslista egy kellemes mozi,de-nem igazán jó.Ugyanakkor vitathatatlan rám is hatással volt,de nem a forgatókönyv álltal,hanem mert maga a téma ,amit az alkotók kissé üressen tálaltak,egyszerûen remek,agyalni való és hát ez a két öreg....
Szóval,a CGI használatára vonatkozó megjegyzéseknek helyt kell adni,a vetitett háttér borzalmas.Van egy sanda gyanúm,hogy Rob Reiner tetemes súlyfeleslege a ludas,egyszerûen elment a stáb egy része és felvett némi külsõ anyagot a helyszinekrõl,közben a direktor leforgatta studióban,amit kell,onnantól pedig már technikai kérdés minden...de ez csak találgatás,meg kis gonoszság a gömbölyûbb direktor felé.Nem tudom,kinek az ötlete volt a két szinészt egy moziba rakni,de meghivnám azonnal kedvenc whiskey-mre.
Mert van köztük kémia,van köztük valami,ami túlmutat a vásznon,lecsorog onnan,körbeölel nézésekor a mûnek,és ottmarad utána is.Nappal és sötétség,Jin és Jang,háború és béke,vulva és pénisz,nos az urak is ilyenmód viszonyulnak egymáshoz.
Morgan Freeman-ban van valami õsi bölcsesség,maga a megnyugodott és magabiztos férfi,aki ráadásul még fekete ,és a fehérek irányitotta világban olyan,mint egy kõszikla a hülyeség ostromló hullámai közt.A Hetedik után volt olyan kritikus,aki minden idõk legjobb amerikai szinészének nevezte,az én szivemben bérelt helye van mindörökkre.
Jack Nicholson:nos õ egyszerûen JACK.Jópárszor látni,ahogy barátjánál,Sean Penn-nél kint ülnek annak kertjében,ott drinkelnek és nagyivben toj...szoval,nem érdekli õket a világ.Szexuális botrányai,drogfogyasztása nemhogy csökkentené nimbuszát,neki ez szinte kötelezõ.Mikor pár éve bebukott egy nagyobbnevû madamm,aki kurvákat futtatott-többek közt Charlie Sheen is akkor nyirta ki karrierjét jóidõre-megnevezte Nicholsont is,aki egyszerre 3-4 lányt rendelt,és különleges kivánságai voltak,a prüd amerikai társadalom legyintett,és mosolygot,hisz õ JACK.Élvezettel játszik a kamerának filmen kivûl is,a kosárlabdamecseken a kivetitõn vigyorog ezerrel és képes az Oscar-dij átadón a bérelt elsõ sorbéli székébõl pár percet ellopni bárkitõl.
A film legjobb pillanatai a korházbéli jelenetek,ahogy a két karrakter megismerkedik,kapcsolatuk elkezdõdik.Nem is lehetnének mindenben ellentétei egymásnak,és idõsebb korukra nem is mélyülhetne el jobban az a fogalom köztük,amit úgy nevezünk,barátság.Barátja,IGAZI barátja kevés van az embernek,õ az,aki szarban is ott toporog segitve,hajlamos képedbe mondani hibáid,melyek persze fájnak,de ettõl még szeret és te is õt,és nincs idõhöz kötve találkozásotok dátuma.Két ember kapcsolata hogy mitõl mélyül el ,talán nem is fontos,ami lényeg,hogy haszonszerzés,bármi érdek nélkül történjen,tulajdonkép egyszerûen...jól érezd magad a társaságába úgy,hogy ez fel se tünjön.Reiner munkája szép lassan egy utolsó,egész világot átutazó road-movie-vá válik,ahol mondanak szájbarágós bölcsességeket és van kötelezõ családi konfliktus mindkét oldalon,de legalább több mint profin eladva.
Te meg közben gondolkozol,ha lenne idõpont,tudod,az a végsõ,mit vennél fel a listádra.Potolnál mindent,mit nem tettél,vagy családodal élnéd tovább életed,majdnem mintha mi sem történt volna.Én úgy hiszem,ilyen esetben valahogy hasonlóképp cselekednénk,mint a két öregúr,vagy az Élet nélkülem cimû mozi fõhõse,élni nagyszerû dolog,de nem mindent kapunk meg,pedig talán több járna,mi jutott.Emberek vagyunk,érzünk,szeretünk,gyülölünk,simogatunk,ütünk,szeretke
zünk,köpködünk,vásárlunk,hülyeséget beszélünk,lázadunk és elfogadunk,de kevesen mondják azt,mit akartam,mindent elértem,nincs hiányérzetem egy apró,egy piciny se.
Persze a film rávilágit arra,az igazi érték sokszor ott az orrod elõtt,csak észre sem veszed.Feleséged mosolya és fõztje illata,férjed durva keze,mikor erejétõl pillanatra elfeledkezve szokatlan gyengéden végigsimit,gyereked nevetése,kisfiam illata és mosolya,amiért levágnám két karom és széttépném a világot,barátaid humora és társasága,ahol az évõdés is azt huzza alá,fontos vagy nekem.Élni lehetõség szerint másik lista szeint élj,ahogy jónak látod és jónak véled,igy azért nem kevés dolgot sztornózhatsz idõd vége felé papirosról.
Hogy pedig kell az egyálltalán?
Hm...ne derüljön ki soha direkt mód.Õszülj meg,vegyenek körül unokák,szavadra figyeljen fiad és lányod,tiszteljen aki fontos és élj viszonylag harmóniában.Bakancslistát meg készits,ha úgy akarod,mondjuk 96 évesen.
Io 2010 okt. 15. - 20:37:34
(199/356)
Hú! Nagyon szélsõséges véleményeket szült ez a film. Én a magam részérõl már 4 szer láttam és csak ajánlani tudom mindenkinek. A téma komoly, a rendezés remek a szövegkönyv meg mindent visz nálam. A poénok többszöri nézésre is jók, a szomorú történet ellenére is. A két ’ öreg ” színész pedig hatalmasat alakít.
6/10
Segítõ Béka 2010 okt. 15. - 20:09:12 6/10
(198/356)
1xnzõs

unalmas szombat délutánra
10/10
pelu 2010 okt. 15. - 08:31:38 10/10
(197/356)
A Halálsoron, a Passio, a Forest Gump és a Bakancslista mind-mind nagyszerû a maga nemében.
Ez a film is értéket képvisel, s bár lehet nem annyira mélyen érinti meg az embert, mint a többi felsorolt film, szerintem mégsem gyengébb azoktól. Könnyedebb tõlük, s ezért sokaknak szerintem nem jönnek át úgy a szépségei, a mondandója. Pedig kitûnõ film. A színészek pedig zseniálisak, mint mindig!