trabiracer 2008 máj. 20. - 19:48:43
(56/356)
most néztem meg, hát mit ne mondjak, nagyon tetszett. jó páros, ötletes téma, jól kidolgozva. akárki akármit mond,szerintem nagyon jó film
leopard26 2008 máj. 20. - 00:10:18 Előzmény Roti1
(55/356)
nem láttam még de ugyanezt hallotam róla
Mage 2008 máj. 19. - 22:32:10
(54/356)
Tényleg ilyen súlyos gond van a fejedben, hogy már azt sem tudod, melyik a fent és melyik a lent? Összeszorul a szívem, ha rád gondolok.
Dius 2008 máj. 19. - 19:21:03 Előzmény Mage
(53/356)
Bocs, de erre a szintre már nem vagyok hajlandó lemenni...
További szép estét!
Mage 2008 máj. 19. - 12:21:02 Előzmény Dius
(52/356)
"Több energiát nem fektetek bele ebbe az egészbe, hisz ez a fórum egyébként nem ezért készült...."

Érdekes, hogy ezt mindig azok hangoztatják, akik nem bírják feldolgozni, hogy nem mindenki esik hanyatt és olvad el attól a csodálatos filmtõl, amitõl õk egy hétig eufóriában lebegnek. Ha szeretnéd megkeresni, hogy ki az, aki a filmrõl való társalgás helyett a másik emberbe köt bele, a nyomozáshoz segédeszköznek a tükröt ajánlom.

Ahelyett, hogy figyelmeztetsz engem arra, amire saját magadat kellene, próbálj meg valami tényszerû érvvel elõállni, túl azon, hogy mennyire elérzékenyültél attól, hogy haldoklik Morgan Freeman.

Amiket a hozzászólásomban leírtam, a filmben szerepelnek. Ha esetleg mégis képes lennél ezekrõl társalogni, állok elébe. Bár vannak erõs kételyeim.
Mage 2008 máj. 19. - 12:15:35 Előzmény Juventeeno
(51/356)
Ez már a tárgyilagos, a filmre épülõ listája az észrevételeidnek?
elaci 2008 máj. 17. - 20:32:49
(50/356)
Látom, itt is alakul a helyzet...
Dius 2008 máj. 17. - 20:30:25 Előzmény Mage
(49/356)
Nézd, Mage!
A Börtönvonat Yumába címû filmnél részletesen kifejtettem, hogy van benned valami fura, (homo)szexista??, kitekert hozzáállás a hozzászólásod alapján. Ha érdekel, olvasd el.
Aztán láttam ezt, és már nem is csodálkoztam, miket írsz egy film analizálásához, - mert kritikának nem nevezném! - amely összesen annyit takar, hogy belekötsz mindenbe, amibe csak lehet, - mert hiszen ki is tudhatná nálad jobban, mi miért logikátlan, rosszul felépített, elképzelhetetlen, oda nem való, ...de mindenképen ROSSZ! ebben a filmben (is).

Az, hogy semmiben nem tudsz semmi pozitív momentumot meglátni, és eltekinteni pár zavaró apróságtól, és a film által ábrázolt értékekre, szépségre, tanulságra koncenrálni, fel nem tudom fogni. Pedig ez a film kiemelkedõ ezen ábrázolásokban, ezt te is beláthatod!!! Még akkor is, ha nem tökéletes, - ahogy semmi sem az!

Mindenesetre nem várhatod el, hogy külön-külön újra megindokoljam minden meglátásodat, hisz - ahogy kitûnt - más is úgy látja, hogy csupán csak egy kötekedõ, rosszindulatú valaki vagy.
Több energiát nem fektetek bele ebbe az egészbe, hisz ez a fórum egyébként nem ezért készült....
Juventeeno 2008 máj. 17. - 16:31:10 Előzmény Mage
(48/356)
Én egyszerûen csak azt szándékoztam megfogalmazni, olyasmi (csipkelõdõ) stílusban, ahogy te írtál, hogy nem értek veled egyet. Nem akartam elmondani, hogy miért, mert szerintem egyértelmû, hogy hol vannak bajok a hozzászólásoddal. Ha kíváncsi vagy rá, csak szólj.
Mage 2008 máj. 16. - 13:50:33 Előzmény Dius
(47/356)
Komoly, tárgyilagos, egzakt érveket hallottunk mindkettõtöktõl.
Dius 2008 máj. 13. - 19:39:53
(46/356)
Röviden, és találóan fogalmaztál...
Juventeeno 2008 máj. 13. - 16:48:49 Előzmény Mage
(45/356)
Mennyi marhaságot összebeszélsz...
Mage 2008 máj. 12. - 22:54:59
(44/356)
*** Nincsenek benne nagy spoilerek, de gyengébb lelkûek ne olvassák ***

A bakancslista

Carter Chambers becsületes, dolgos néger: csóró autószerelõ. Hollywood törvényeihez hûen ezt a szerepet kizárólag Morgan Freemanre szabad osztani, aki nagyjából annyiért olvas fel egy mondatot, amibõl egy kisebb afrikai ország lakosságát egy hétig etethetnénk.

Jack Nicholson karakterét Jack Nicholson alakítja. Szerintem ez ragyogó választás. Rajta kívül kevesen, sõt, talán senki nem tudná ilyen hitelesen játszani Jack Nicholsont. Az egyszerûség kedvéért nevezzük mégis Edward Cole-nak õt.

A történet szerint a multimilliárdos, hedonista, különc, ateista Edwardnak és a végtelen bölcs, vallásos, grafomán, családcentrikus, napi betevõért küzdõ autószerelõnek cirka 60-80 év alatt pontosan ugyanazok a dolgok maradtak ki az életbõl.

Carter hivatalosan rák miatt fekszik kórházban, a szemfüles Edward azonban pillanatok alatt felméri: újdonsült barátja a felesége elõl menekül. A négy feleséget elfogyasztó férfiban ez roppant erõs empátiát ébreszt. A gazdag fehérember a szegény néger segítségére siet. Ketten együtt, távol az asszonytól, három hónap alatt sokkal több tartalmas élményt élnek át, mint korábban egész életük során, tovább erõsítve a köztük alakuló, magasabb rendû érzelmi kötõdést.

A "spirituális" utazást valamiért nem Carter családja szponzorálja, hanem Edward, kettejük között mégsem borul fel az egyensúly, legalábbis abban az értelemben, hogy nincs olyan hely, ahol ne mondanák ki mind a ketten azt, hogy "shit". Legyen az a Taj Mahal, tibeti kolostor, vagy a Hegy, ahol állítólag - ha csöndben maradsz - "a Teremtõ hangját lehet hallani".

A haldoklós filmekben kötelezõ teológiai párbeszéd elõtt tíz másodperccel Edwardot a magángépén leszopja a Stewardess. A dialógusnak mégis az ad valódi mélységet, hogy Carter szerint az emberek 96%-a hisz Istenben. Frappáns átfogalmazása ez a következõ két egyenlõségnek: Amerika = Világ, valamint: Hit = Nincs szex.

A film második felében következik a morális igazságtétel: igaz, hogy ha becsületes házasemberként élsz, nem feküdhetsz le a kedves, bájos, intelligens luxuskurvával, gazdag kéjencként viszont egyedül kell kibontanod a pizzát. Na ugye.

6 / 10
Juventeeno 2008 máj. 11. - 21:05:35
(43/356)
Dugig van közhellyel, de ezeket annyira csodásan össze sikerült rakni, hogy tökéletes lett az eredmény. Emelem kalapom. Majd ha lesz egy.
Dius 2008 máj. 07. - 13:13:06 Előzmény Roti1
(42/356)
Ezen a részen én is sírva röhögtem, nem csak Õ... :)
Bár igazán jó filmnek találtam - elkéspesztõ, Jack Nicholson mennyire jó színész!!!!!!!!!!! - valahogyan többet vártam. Nem tudom megfogalmazni, talán kicsit rövidnek tûnt, vagy egyszerûen túl gyorsan ki lett alakítva a sztori...
Spoiler-veszély! :)
Szerintem a filmbeli Jack-kel nem lehetett volna - fõleg egy gyötrelmes kemo-kúra alatt - olyan pajti viszonyt kialakítani, amitõl hátat fordítok az egész családnak, és elmegyek utolsó kívánságaimat beteljesíteni. Elképzelhetõ, hogy csak magamból indulok ki, - de azt hiszem, itt a "kapcsolat-építésnél" még jó pár vicces poént be tudtak volna illeszteni a készítõk.

Ettõl függetlneül még kerek és egész a történet, nagyon örülök, hogy végre megnéztem!
fx 2008 ápr. 27. - 18:30:00 Előzmény navra
(41/356)
Az egyik legjobb film, amit az utobbi idoben lattam. Lehet, masnak mas a velemenye, de szamomra nagyon kozeli volt, mondhatni szemelyesen eltem at, ami a filmben tortenik, persze en kaptam meg egy eselyt. Csak ajanlani tudom
wiesler 2008 ápr. 24. - 20:00:24
(40/356)
30-40-évesen kifejezetten javaslom,50 felett tiltanám!
10/10
Roti1 2008 ápr. 21. - 00:46:43 10/10
(39/356)
"- Te szarozol velem?
- Nem én a macska!"

Most néztem meg a moziban a filmet... és azt kell mondjam, hogy nekem nagyon tetszett... Rég láttam már ilyen remek tragikomédiát... Mondjuk én alapjáraton elfogult is voltam mert Jack Nicholson-t és Morgan Freeman-t is egyaránt remek színészeknek tartom... Egy másik hozzászólásomban már leírtam, hogy nálam egy film akkor kapja meg a 10/10 -est ha tiszta szívbõl meg tud nevettetni vagy megtud siratni vagy mélyen szántóan el tud gondolkodtatni valamin...

Na most ezen a filmen:
- Jókat nevettem is...
- A végén a könnybelábadás is megvolt...
- És elgondolkodtató film is egyben...

Így hát nem is kérdés, hogy az értékelésem: 10/10
owen3 2008 ápr. 20. - 09:48:13
(38/356)
Bocs félregépeltem... Chris Botti . Amugy õ az egyik legjobb!
owen3 2008 ápr. 20. - 09:46:56
(37/356)
Király film, fõleg a zenéje tetszett. A Trombitaszólókat amugy Chris Bozzi játszotta!!! (tehát már xsak ezért is érdemes megnézni:D)