zampano 2012 dec. 18. - 12:47:51
(195/275)
A legtöbb amerikai filmre igaz, amit írtál. A filmjeik "szellemi tartalma" európai mércével mérve általában sekélyes (hol vannak a rendezõik egy Tarkovszkijhoz, Godard-hoz stb. képest!), de az amerikai színészek mindezek ellenére kiváló alakítást nyújtanak, õk teszik nézhetõvé a filmeket. Mondjuk egy 300 milliós országban van is meríteni való a képernyõképes arcokhoz, karakterekhez!
maria-maria 2012 nov. 25. - 15:23:25
(194/275)
frászt kapok ettõl a filmtõl .....D nagyon nagy arc baszki xD :D nem egy legveszélyesebb ha nem legveszélyesebb itt a pont .xd
9/10
Rebiquee 2012 jún. 16. - 18:56:39 9/10
(193/275)
A könyv is nagyon tetszett,de a film...egyszerûen zseniális mind képi mind színészi alakításokban.A kedvenc jelenetem Hannibal szökése.Az a rész fenomenális volt!9 pont :)
10/10
Sheena_Wilde 2012 febr. 26. - 21:26:17 10/10
(192/275)
Fantasztikus film volt. Az elsõ perctõl az utolsóig fogva tartott, végig járt a agyam, hogy mit nem vesz észre Starling ügynök, és mit lát Dr. Lecter. Tetszett benne a nõ hozzáállása Lecter személyéhez, és az is, ahogy a doktor látta a dolgokat.

Amit talán sajnáltam, hogy keveset szerepelt benne Lecter, én azt hittem a körülöttem lévõk elbeszélései alapján, hogy szinte folyamatosan benne lesz.
***SPOILER PÓTOLVA***
Aztán a szökése után már csalódott voltam, hogy nem is fog többet szerepelni, de szerencsére a végén feltûnt.
***SPOILER VÉGE***

Jó film volt, feldobta az estémet! 10/10
Shaba 2012 febr. 18. - 13:01:05
(191/275)
A film nem pusztán feldolgozott és ábrázolt témája folytán zseniális – noha azért is, kétségkívül –, sokkal inkább mert olyan feszültséget teremt a fotózással, a kameramozgással, a vágással és a zenével, ami részben bénítólag hat, azaz nem enged kilépni a történet bûvkörébõl, másrészt apró momentumokat nem enged elsikkadni, döntõ jelentõségû részletekként emelve ki ezeket. Ez a mozi azért lett korszakossá, megkerülhetetlen sarokkõvé a filmtörténetben, mert az elemzõ elme csupán lassan kibontakozó fölényét itt nem Poirot-módra, nem egy mindenkit meglepõ dupla csavarra építve viszi diadalra, hanem a köznapi rutin aprólékos, melléfogásokkal és botlásokkal tarkított, küzdelmes iszapbirkózása révén érvényesíti. Itt nincs vakító megvilágosodás, csupán a véres csapáson szimatoló vadászeb kitartása és ébersége.

SPOILER!

Amúgy egy nem túl feltûnõ, viszont jellemzõ hiba mégiscsak becsúszott a filmsodorba, de leginkább a forgatás menetébe, és ha kicsit is odafigyeltek volna, ha valós jelentõségét idõben, még a vágóasztal elõtt felmérik, az epizódot tutira újraveszik. Lecter szökési jelenetét megelõzõen, mikor Anthony Hopkins másodszor kér – pusztán alibibõl – vacsorát, és a gemkapcsot a két ujja közé szorítva, háttal a rácsnak lassan a földre ereszkedik, hogy megbilincselhessék, tenyere végigsiklik az acélrúdon (egyensúlytartási okból), és ekkor tisztán kivehetõ a fémnek fémmel való érintkezése folytán keltett, eltéveszthetetlen hanghatás. Lecteren vászonruha van, ugyebár semmiféle fémtárgy nem lehet(ne) nála, ezért erre a zajra a két õrnek, ha kicsit is figyelmesek, fel kellett volna kapniuk a fejüket. Vagy – ha kilépünk a történetbõl, és sima forgatási munkaként tekintjük – legalább a rendezõnek. Mégis benne maradt. Apró hiba, de hiba.
10/10
RobertDeNiro88 2011 okt. 27. - 00:14:22 10/10
(190/275)
Kedvenc filmem....Hopkins nem normalis mennyire jo. Ja es a szokesi jelenet a legjobb....mikozben szol a Goldberg variaciok...:D megoli a ket rendort es kozben teljesen ateli a zongora szamot....fantasztikus
10/10
GagaRing 2011 szept. 17. - 14:57:30 10/10
(189/275)
Egy szó nem esett a hozzászólásomban arról hogy tetsszen neki a film.

És nem is lesajnálóan, lenézõen mondtam, hogy pár év múlva nézze meg, hanem mint tanácsként, hogy nézze meg, mert másképpen fog látni dolgokat késõbb.

Sajnálom, hogy félreértelmezhetõ volt a hozzászólásomat. Nem akarok senkit meggyõzni arról, hogy tetsszen egy film, mert mindenki más stílusú filmeket szeret.
Büdösborz 2011 szept. 15. - 10:44:05
(188/275)
No problemo.
Kattrin 2011 szept. 14. - 20:15:46 Előzmény Büdösborz
(187/275)
Nem akarok meggyõzni senkit, csak leírtam a véleményem.
Büdösborz 2011 szept. 14. - 11:08:14
(186/275)
Jó de ezt mért nekem irod. A filmrõl kb ugyanaz a véleményünk. Engem nem kell meggyõzni róla. Viszont számomra egy Fürész jellegü filmben nincsen semmi kidolgozottság. Normális ember nem szereti nézni mások szenvelgéseit, kinzásait. Ezt perverziónak hivják.
Kattrin 2011 szept. 14. - 10:48:58
(185/275)
Viszont ez a film fel van építve, van története, a karakterek kidolgozottak, a színészek jók, és ez teszi jóvá és megunhatatlanná a filmet. Egy véres horror is lehet jó, ha ugyanolyan kidolgozott, de ha csak öncélúan kaszabolnak benne, akkor nem marad emlékezetes.
Büdösborz 2011 szept. 14. - 07:37:01 Előzmény troy94
(184/275)
Abban az idõben mikor ez a film készült ez volt a pszichotriller és a horror maximuma talán. A mostani generáció már teljesen más ingerküszöbü filmeken nõ fel. Akkor ez egy kemény film volt, ahogy például nagy kriminek számitott a Linda cimü sorozat is fõleg ha még vér is folyt benne emlékszem. Most már más idõket élünk (sajnos) ezek a filmek sokaknak gyerekmese szintet ütnek elég sajnálatos módon.
Kattrin 2011 szept. 14. - 01:23:11
(183/275)
Hát igen, meg aztán hiába mondja valaki egy kamasznak, hogy túl fiatal vagy ehhez, õ ezt úgysem gondolja így. Nekem is mondhatták pár éve, hogy így fiatal vagy, meg úgy nem érted, meg amúgy tapasztalatlan vagy, stb, nem fogadtam el, mert úgy gondoltam, ezek az emberek már nem emlékeznek a kamaszkorukra, és ez valamilyen szinten így is van. Most már valóban sok mindent másként látok, mint korábban, de magamtól kellett rájönnöm a dolgokra, az nem segít, ha egy beképzelt középkorú lesajnálóan odavet pár szót foghegyrõl. Meg aztán ha egy filmben van egy olyan karakter, ami eleve taszít, akkor játszhat akármilyen jól, úgysem fog tetszeni.

Egyébiránt én szeretem ezt a filmet, az egyik kedvencem, és olyan jó lett volna, ha még több beszélgetést hallottam volna Lectertõl, ha jobban beleláttam volna az életébe és a gondolataiba. Szerintem zseniális karakter, és természetesen Hopkins zseniális színész.
10/10
Teszka 2011 szept. 14. - 00:42:48 10/10
(182/275)
Ez a film nálam megunhatatlan.Nagyon jó színészi alakításokkal,szuper történettel.Nem hiába zsebelt be ennyi díjat anno...
10/10
GagaRing 2011 szept. 11. - 05:24:25 10/10 Előzmény troy94
(181/275)
nézd meg a filmet pár év múlva és gondold át a hozzászólásodat.
Judie Foster alakítása kiváló, szintúgy mint Anthony Hopkinsé. Közeli jeleneteknél mimika, hangsúly, testmozdulat, stbstb.
Bár nem értem hogy egyáltalán, hogy gondolod azt, hogy ez a film egy akció filmnek elmenne, de azt végképp hogy egy kriminek. Igen, van benne egy krimi árnyalat, de ez a film nem arról szól, hogy elkapják vagy sem Buffalo Bill-t.

UI: hogy valóban kinek mirõl szól a film (esetleg nekem) egy másik topicot lehetne nyitni, de egy fél6kor nem kezdem el leírni. Ha érdekel akkor szívesen írok majd róla.

UI2: Kérlek nézd meg a filmet meg 1x pár év múlva, hátha akkor már egy kicsit máshogy fogod látni, mint egy C kategóriás akció-krimit
5/10
troy94 2011 aug. 13. - 04:10:55 5/10
(180/275)
és azt még elfelejtettem, hogy ettõl függetlenül Sir Anthony Hopkins tényleg nagyon jól játszott,de agent Starling helyett valaki mást is választhattak volna a fõhõs szerepébe mert engem kifejezetten irritált a texasi redneck akcentusa...
5/10
troy94 2011 aug. 13. - 04:07:08 5/10
(179/275)
Én most láttam elõsször ezt a filmet és nekem egyáltalán nem tetszett...:S
Egy gyenge akció filmnek vagy kriminek még elmenne, de még hogy pszichotriller...
Én rengeteg filmet fõleg horror filmeket meg thrillert láttam már életemben, de mindközül ez volt az egyik legrosszabb...nekem ez a véleményem róla aztán akinek ez nem tetszik annak lehet lepontozni.
Ezután a film után még egy C kategóriás horror is megváltás lenne halál komolyan!

5/10
mushi 2011 júl. 13. - 00:08:21
(178/275)
Na itt vagyok, jelentem, túléltem, méghozzá egy hatalmas élménnyel. Mivel nem tudok túlzottan mélyenszántó kritikákat írni, ezért csak annyit, hogy ha nem Anthony Hopkinst választották volna erre a szerepre, máris nem lenne ekkora film, az õ pillantása (és ez csak egy nézés, semmi cselekmény) igazán megteszi a hatását, amiatt félelmetes a film; a beszédével pedig szerintem bármit el tud érni. És amellett félelmetesen nagy lángelme. A legveszélyesebb sorozatgyilkosok az intelligensek.. Na szóval teljes mértékben megérte ez a majdnem 2 óra. Semmi kétség, hogy a filmtörténet legnagyobbjai közt a helye ennek a filmnek is.
mushi 2011 júl. 12. - 21:00:23
(177/275)
soha nem láttam ezt a filmet, vagyis részleteket talán.. akkor pontosítsunk, soha nem láttam egészben a filmet. most vállalkoztam rá (iszonyatosan ijedõs vagyok), de a 14. percnél leállítottam, mert Anthony Hopkins tekintete nemhogy az üvegfalat, hanem a monitort is áttöri, olyan, mintha az agyamba látna, egyszerûen félelmetes... de zseniális is egyben. És az a "rossz", hogy bármelyik pillanatban lehet egy hirtelen mozdulata, hörgése, akármi, és én meghalok az ijedtségtõl.. Ha mégis megérném a film végét, akkor írok további véleményt... De az a nézés..!!!
8/10
bigwillsmith 2011 ápr. 08. - 12:16:16 8/10
(176/275)
SPOILER!
számomra nevetséges ahogy Clarice végzett Buffalo Bill-lel.