Téma: A barlang 2.

Sonic8 2012 febr. 26. - 12:19:22 Előzmény imrenyibalazs
(32/52)
Ennél rosszabb filmet még nem láttam... :III
8/10
offtopic
imrenyibalazs 2012 febr. 21. - 10:41:00 8/10
(31/52)
Most csak annyit tennék hozzá az elõttem szólókhoz (Vigyázat, itt is lehet Spoiler), hogy azért bizony ennek a filmnek az alapötlete sem teljesen rossz; nagyon nehéz lett volna hozzá olyan forgatókönyvet írni, amivel olyan ütõs, "rugalmas" filmre is, mint az elsõ, a 2005-ös, amivel annyira eredeti... Remélem, most sem sértek meg embereket, - láttam a Pitch Black 1-et is, de néha láttam ahhoz hasonló, vagy az Aliens-hez(Bolygó neve: halál) hasonló mindenféle filmeket;... nem emlékszem mindnek a címére, mondjuk, a két említettnek van üzenet értéke. Hanem az ilyen filmeknél, mint ezek (szemben a Barlang-filmekkel) sok erõs csúsztatás, torzítás van; némelyiknél a fõhõsök sértetlenül ússzák meg és a legtöbbször Földön kívüli szörnyek nem is rémisztõek és halomra ölik õket (a film hõsei)... Mondjuk pl. az Aliens valamennyire látványos, de ott is mennyire szemet szúró, hogy az az élettõl igen diferens. A DOOM3-játék viszont az én gépemen is jól fut, van hozzá textúra-bõvítés... -és mondjuk azt a legnehezebb módban vinni kódokkal, pl. fegyverkóddal sem semmi (de god-módban is jó), annak van élet íze;... - A szörnyek még viszonylag kevés poligonból állnak, de így is meg van a hatása... Ott érzi az ember, hogy az életben valami hasonló azért bizony húzós lenne... Ott az ember "nem olyan nagy legény"; nos ennyi...
6/10
bellushy 2012 jan. 22. - 23:27:16 6/10
(30/52)
Bakker, már késõ van: szóval jobbára vágó ezekben a filmekben Jon Harris.
6/10
bellushy 2012 jan. 22. - 23:25:27 6/10
(29/52)
Bocsi, ez nem amcsi film, hanem angol és a rendezõ is. És õ csinálta a Csillagport, Ripley és a maffiózók-at, A tortát és Blöff-öt is :)
Megbocsátható gyengeség tõle.
6/10
bellushy 2012 jan. 22. - 23:21:25 6/10
(28/52)
Vicces :) Pont ma láttam a filmet, dvd-n, erre nézem a kedvenc Filmmúzeumomat ma este, és lám:)

A horrorfilmeknek van egy fontos momentuma: nem "happy end" a vége.

Valószínûnek tartom, hogy az elsõ filmnél nem kívántak második részt csinálni.
Az elsõ rész lebilincselõ volt számomra.
A második jól kezdõdött.
***SPOILER***
Az elsõ részben az utolsó túlélõ lányt, Sarah kijött a barlangból. Elvitték a kórházba, látomásai voltak a lányáról, aztán rájött, hogy még mindig a barlangban van. Szerintem jó befejezés volt.

A második jól kezdõdött. Mikor az öregember kajánul kacsint a Sarah-ra, miközben mennek le a bánya 1000 éves felvonójával, már sejtettem, hogy katyvasz lesz ebbõl. Nem volt rossz egészen addig, míg hirtelen baromi gyorsan kezdenek meghalni a mentõcsapat tagjai. Mintha elment volna az esze a rendezõnek. Aztán kiderül, hogy Juno, Sarah férjének ex-szeretõje is él még, ez még belefért. Aztán kicsit túlzás volt az extra méretû "goblin", aki óriásként magasodik a többi fajtársa fölé. És a "goblin" wc is felesleges baromság volt.

De hogy az öregember honnan tûnt fel egy lapáttal az erdõben, és az utolsó túlélõt leüti, és a barlang szájához cipeli? Érthetetlen. Már az elején foghatta volna Sarah-t és szépen lecsapja hátulról és el se kell készíteni ezt a gyengécske folytatást. Persze magyarázat lehet, hogy az öregember nagyapja "beleszerelmesedett" egy "goblin lányba, és az öreg unoka ravaszul élõ kaját csalogat le halhatatlan öregapjának:S. Amcsi logika talán.
***SPOILER VÉGE***

A Descent tény, hogy nem barlangot jelent, de kit érdekel, ha a magyar cím figyelemfelkeltõbb, mint az eredeti esetleges jelentése. Nekem pont a cím keltette fel a figyelmemet, és nem bántam meg az elsõ részt, a második is keltett bennem némi izgalmat, végül is mókás kis horror, jobb mint az átlag:).
vikipop 2012 jan. 22. - 22:48:16
(27/52)
én baromi régen láttam az elsõ részt, de nekem valami olyasmi rémlik, hogy azzal lett vége, hogy ez a csaj vhogy fetrengve kúszott az úton. akkor most miért halt meg?
5/10
technokrata 2012 jan. 22. - 08:15:30 5/10
(26/52)
A film normál esetben döbbenetes. Döbbenetes, hogy egy olyan szereplõvel készült egy folytatás, aki az elsõ részben kipurcant... Ám Amerikában úgy vetítették, hogy valóban megmenekül a csaj. (Miért kell ennyi vég? Vagy miért nem lehet a különbözõ verziókat csak a DVD-n az extrákba tenni?)Tehát már tudjuk, hogy miért a második epizód ezzel a színésznõvel. Ám Juno egészségi állapota végképp döbbenetes! Az elsõ részben már alig élt. Itt meg úgy ugrál, mint egy "zárlatos Bíró Ica"... Ezek az "apróságok" már sokat levontak az egész értékébõl. És akkor a filmrõl: tök ugyanolyan, mint az elsõ... Persze mirõl is szólhatna. Egy barlang, amelyikbe most új arcok vonulnak és purcannak ki. De azért azt mondom, hogy egyszer meg lehet nézni.
standoff 2012 jan. 18. - 09:34:51
(25/52)
Na jó én nem értem mit mondasz hombre, angol v magyar v semmit, mert így nem értem............
7/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jan. 18. - 04:53:08 7/10 Előzmény Tommy Gunn
(24/52)
Jó de az a HBO. Ott adhatnak régebbi filmeket, viszont a Filmmúzeumon aminek a nevébõl érthetõen régebbi filmeket kéne hogy vetítsen 2009-es horrorfilmet ad le, ki érti ezt?
offtopic
Ford Mustang 2012 jan. 17. - 22:53:00
(23/52)
Az nem baj, ha az hbo régebbi filmeket is elõvesz a tarsolyából, én örülök neki, jó nosztalgiázni, jó képi- és hangminõségben, nem úgy mint a többi sustorgó utolsó fos csatornákon. A baj csak az, hogy több mostani film jogait nem veszik meg, és így le sem adják, vagy a várttól késõbb. Ilyen pl - amit hiányolok -, az Expendables (többek között).
Tommy Gunn 2012 jan. 17. - 22:37:01 Előzmény _Freddy_
(22/52)
Amiért az HBO régebbi filmeket is ad. Ki érti ezt...
standoff 2012 jan. 17. - 21:02:28
(21/52)
Igen pompás, nevetséges és ki elégedetlen, nem nagyon értem ezt a nyelvet hombre. Ezt írod, de kérdezem én por qué?
Al fin realmente hispano hay determinado bonito jerga, adios amigo........this language is very interestin'..
standoff 2012 jan. 17. - 11:29:55
(20/52)
Persze nagyon jó a barlangászás, de ez tényleg nem arról szól, azért mert a címe az, hogy A barlang?
Az eredeti címe a The Descent és ez nem jelent barlangot. Érdekes, hogy a Film Múzeum ilyen filmet ad, c'est la vie mes amis.
Descent
-származás
-leszármazás
-leereszkedés (goin' down)

Barlang
-grotto
-cave
-cavern
-den (állaté)


That's all, so get use your brains a little bit men, you don't translate the title and it's ridiculous not?
Get think a little bit!
End of it!
Ford Mustang 2012 jan. 16. - 21:00:07
(19/52)
Csakhogy ez nem a barlangászásról szól.
7/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jan. 16. - 13:36:36 7/10
(18/52)
Na jó, azt mondja meg nekem valaki, hogy a Filmmúzeumon ezt hogy-hogy le fogják adni? xDD amugy láttam az elsõt is leadták...
zoli_80 2011 dec. 07. - 08:53:27 Előzmény _Freddy_
(17/52)
Érdekes, mert én pedig pont úgy éltem meg, hogy az elsõ rész jó volt, kimondottan jó, de a második még arra is rátett egy lapáttal. :)
Nem egy bonyolult történet, de a karakterek szerintem nagyon sokat dobnak rajta, és a képi megvalósítás is kifogástalan lett (ezt mindkettõre értem).
7/10
_Freddy_ 2011 dec. 01. - 16:19:31 7/10
(16/52)
Jó, hogy ebben a részben visszatértek az elsõ rész helyszínéhez, de nem lett olyan jó mint az elsõ.
zoli_80 2011 nov. 22. - 18:22:42
(15/52)
SPOILER is lesz benne:

Kb. 2 hete megint megnéztem az elsõ részt, tegnap este pedig a másodikat. Nekem a "2" újbóli megnézésre még jobban tetszett, mint amikor elõször láttam. Végig érzõdik a filmben a feszültség, szerintem a színészi játék is nagyon oda van téve, akármelyik karaktert nézzük, és ami ismét feltûnt, az az, ahogy a nézõ szinte nem tudja eldönteni, kitõl kell jobban félni: a szörnyektõl, vagy egy-két embertõl, aki a filmben feltûnik. Amit csak most vettem észre, amikor a keresõcsapat ereszkedik le a barlangba azzal a rozoga lifttel, és a liftkezelõ öreg rákacsint a rendõrnõre, a nõ arcán pedig látszik az értetlenség, nem tudja hova tenni az öreg gesztusát. Nos, a végén ki is derül, hogy a rendõrnõ megérzése helyes volt...

Szóval szerintem ez egy nagyon kitalált és eltalált filmecske. Van benne horror, van benne dráma, idõnként egy kis humor is, és egy meglehetõsen megdöbbentõ és megrázó befejezés.
sazoo 2011 júl. 25. - 15:50:29
(14/52)
Szerintem nem volt rossz. Az elsõ sem volt életem legjobb horrora, és a második kb. ugyanazt a szintet hozta. Mindkettõt megéri megnézni!
5/10
kekszon 2011 ápr. 13. - 10:49:45 5/10
(13/52)
Ez nagyon vacak volt. Az elsõ rész nem volt rossz, de ez ahhoz képest sokkal gyengébbre sikeredett. Kidolgozatlan szálak, gyenge történet és egy végkifejlet, ami elég értelmetlenre sikeredett.
Lényeg a lényeg, az elsõhöz képest ez nagyon kevés volt...