Téma: A beavatott

offtopic
proklima 2015 febr. 16. - 11:32:04
(110/170)
Na, ezt jól meg aszontad! Szinte belerágtad a számba! "És monda Isten: Legyen világosság: és lõn világosság. ...." Köszönöm, Jótevõm!
1/10
zsebterminator 2015 febr. 15. - 22:33:37 1/10 Előzmény proklima
(109/170)
Pedig szerintem egyértelmû, akármennyire is a valóságtól elrugaszkodott a történet, de a dramaturg a színészi játék a rendezés elhiteti velem, hogy akár megtörténhet...
Na ez a film annyira bugyuta és erõltetetten mûvi volt, hogy kín volt végignézni.
proklima 2015 febr. 14. - 06:49:11
(108/170)
"Minden filmnek a hitelesség ad alapot legyen az bármilyen kategória,.." Magát a mondatot értem, csak az értelmét nem értem, hiszen annyira általános, hogy számomra nincs is értelme. Mért hiteltelen? Mikor lenne hiteles? Mit értünk hitelesség alatt? Kell-e, hogy minden hiteles legyen? S ha igen, miért stb.? Szóval, szerintem ez nem lett kifejtve. Most pl. azon töprengek, hogy Az ember tragédiájában a falanszter hitelesnek tekinthetõ-e, avagy nem? Mert nem válasz esetén (ha elfogadom a kezdõmondatot) gondban vagyok....
1/10
zsebterminator 2015 febr. 14. - 00:54:47 1/10
(107/170)
Minden filmnek a hitelesség ad alapot legyen az bármilyen kategória, namármost ebben a romantikus matinéban a plázatini annyira sokoldalú, hogy az már "elfajzott" ami ugye káros, majd szembe fordulva minden elvárással õ a bátrakat választja akik csapata inkább hasonlítanak egy elkényeztetett elit iskola sznob növendékeire, mint kõkemény kiválasztottakra.
Egy szó, mint száz ez egy rém uncsi utópisztikus kaka, kiszámítható hiteltelen történettel, hiteltelen mellékszereplõkkel semmilyen forgatókönyvvel.

Ha ez a film 7.5% akkor mennyit érnek jó filmek?! Tõlem kap egy 1-est, hogy valamennyire javuljon a film valóságos átlaga.
4/10
Viktor6665 2015 jan. 20. - 23:42:12 4/10
(106/170)
Itt a tinilányok kedvence film receptje:
az alfahím csávó beleszeret a csajba+egy egyszerû kitalált rendszer, ami ellen lázadni kell+sok gyilkolászás egy trilógiába rendezve(aminek rendszerint két részre osztják az utolsó részét)
3/10
NADALFAN 2015 jan. 11. - 16:33:20 3/10 Előzmény Calculator
(105/170)
Végül is ennél csak jobb lehet, de én mégsem vágyódok rá.
krisssz585 2015 jan. 06. - 22:11:36
(104/170)
"Szerintem ez a történet azért több ennél, hogy a (Mátrix: kék vagy a piros bogyót vegyem be effektus) lenne. "

Persze hogy több! :)
Nem is arra értettem, hanem arra, hogy a mátrixban amikor felajánlották a lehetõséget bogyóválasztás tekintetében morpheus azt mondta, hogy "nézzük meg milyen mély a nyúl ürege" (vagy valami hasonlót) lehet érezni hogy ez nem egy egyszerû egyvonalas történet lesz, hanem jóval bonyolultabb (mélyebb). Másrészrõl ha leteszed a könyvet, de fejben a könyvben vagy ..áh, inkább hagyjuk.

3 napja kezdtem neki a könyvnek. Már kivégeztem az elsõt és a második közepénél tartok most, ami tõlem nagy cucc és meg is döbbent rendesen, mert ha meglátok egy 400-500 oldalas könyvet, nemhogy neki sem állok, de röhögve elfordulok. Nem hittem volna, hogy az elsõ részt két nap alatt kiolvasom! :)

De valóban sokkal több minden van benne mint a filmben. De egy valamit nem értek. A filmben a legelején a kutyás vizsgánál a kés és a hús között választhatott, a könyvben (nem tudom elírás-e?) sajt és kés között... késõbb a könyvben is van egy olyan rész hogy beszélgetnek errõl a vizsgáról és Tris társa azt meséli, hogy a kés és a hús közül õ melyiket választotta. most akkor mi van? :D elírták/félrefordították volna a könyv elején a sajtot késre? Na megyek és olvasom tovább... :)

Láttam a második rész elõzetesét is... hát, nekem jobban tetszett tris hosszú hajjal, úgyhogy gyorsan kiolvasom a 2 ill 3 részt is, a képzeletemben legalább még hosszú hajjal rohangál ide oda :)
Harlot 2015 jan. 06. - 16:04:56
(103/170)
A fõszereplõ hölgy helyes,karizmatikus,megnyerõ. De a film fos.
krisssz585 2014 dec. 28. - 12:52:59
(102/170)
Soha nem tudtam végignézni a HP, a gyûrûk urát, vámpíros alkonyatot ...stb.
Nekem az ilyenektõl feláll a szõr a hátamon.

Ellenben kövezzetek meg, de nekem tetszenek ezek az új filmek az ellentmondások ellenére is.:)
Számomra sokkal reálisabb és élvezhetõbb, mint egy olyan gyûrûrûl szól film aminek hatalma van (ugggyyyaaannn mááár) és 4 órán keresztül azt nézni hogy ki hogyan hordozza magánál, vagy egy varázslós seprûn repkedõs varázsigét kántoló tini filmjének 9999-ik része. vérfarkasról vagy mi a francról már ne is beszéljünk.

Szerintem ez a film (éhezõk viadalával egyetemben) nem is disztópia. Szerintem igencsak jól írja le a mai társadalmi helyzetet és politikai hatalmat. Mintha egy tükröt mutatna a mostani rendszerrel szemben és rajtad áll, meg akarod-e látni a valóságot, vagy inkább továbbra is a földbe dugod a fejedet? (Mátrix: kék vagy a piros bogyót vegyem be effektus)
9/10
TijuMK 2014 dec. 26. - 23:49:05 9/10
(101/170)
Számomra nem egy rossz film, valóban túl hosszú és olykor elég zavaros, de élvezhetõ. DVD-n van meg, és be kell valljam az elsõ fél órát rendszeresen áttekerem mert az nagyon untat. Utána beindul a cselekmény és teljesen leköt. Jó az alaptörténet, ügyesen ki van találva, de nincs eléggé kidolgozva. Szerintem a színészek is ügyesek, mindenki jól hozza a szerepét. Eredeti hangon tényleg sokkal jobb, a szinkron megint gáz, a csajnak nagyon nem találták el ezt a magas hangot.

SPOILER!!!!!!!
Azt hittem lehidalok amikor a könyvben olvastam hogy ez a Négyes 18 éves.. Úristen hogy gondolták a filmben hogy Theo James-t eladják 18 évesnek... amikor látszik rajta hogy jó sokkal több, egész pontosan 30 éves. Ez személyes kritika de engem nagyon meglepett. A többi karakter kora az jó, hihetõ.

Másik személyes kritikám, hogy aki nem olvassa el a könyvet, sok mindent nem fog érteni a filmbõl, mert nincs idõ arra hogy mindent megtudjunk belõle.
1/10
Calculator 2014 dec. 26. - 16:07:34 1/10
(100/170)
Ez az elsõ része a "sorozatnak", aki véletlenül látta és nem talált benne érdemre valót azt ebbõl a szemszögbõl megértem. A könyvsorozat eredetileg három részbõl áll (szerencsésnek mondhatom magam, amiért elolvastam, a sorozat második részének köszönhetem, hogy tavasszal nem mentem el szavazni). Ismerni kellene a teljes történetet. Ez csak a bemelegítés. Márciusban jön a folytatás!
Belmont 2014 dec. 26. - 14:44:37
(99/170)
Az írónõ korát látva igen, származását tekintve viszont nem lep meg a sikertörténet, bár nem akarok elõítéletes lenni vele szemben, õszintén szólva most már kíváncsi vagyok a trilógiájára, hogy a könyvek is ilyen bénák-e, mert a filmnek se íze, se bûze. Azoknak van igazuk, akik szerint ez a Hunger Gamesre hajaz: a trilógia 2. részének filmes átirata már készül, a 3. része pedig - lám-lám - két részre bontva kerül a mozikba... De azt is csak a Y.t-on nézem majd meg.

Húsz éve volt értékelhetõ utoljára ez a poszt-apo társadalmi téma, ráadásul ennél a kétórás nyûglõdésnél a Végtelen határok ilyen témájú epizódjai negyven percben tartalmasabbak voltak. Tulajdonképpen még a régi ZS-kat. poszt-apo filmek is élvezhetõbbek, ott legalább nem kenik oda az egész világot az elsõ öt percben, szájbarágva. Emiatt mindegy is, hogy a port.hu leírása is egy nagy spoiler.

Külön dicséret illeti a fordítót, hiszen a divergens homlokegyenest ellentéte a beavatottnak, épphogy arra utal, hogy a csaj eltér az elvárttól, és nem beavatható, hanem „osztályellenség”.
4/10
Gladyator 2014 dec. 26. - 00:36:29 4/10 Előzmény DaMarcus Dhh
(98/170)
16 év alatt még bejöhet-tinik elõnyben, de amúgy egy végig idegesítõen kiszámítható, túlértékelt - fecsegõ poszátás vacak..
Aki 10 pontokat dobál erre és ezzel élete filmjeinek egyike, annak külön gratulálok :D
a zene miatt jóindulatú 4 pont
3/10
DaMarcus Dhh 2014 dec. 15. - 01:28:59 3/10
(97/170)
Ez a film egy katasztrófa, mondjuk legalább a jobbik fajta katasztrófa és nem a rosszabbik. Az alapötlet jó, csak lyukas az egész, konkrét dolgok hiányoznak, olyan magyarázatok jönnek igen késõn amiknek valószínûleg az elején kellett volna már jönni, mivel fontos infó. Illetve maga a film szerény véleményem szerint csak azért nem volt unalmas mert nagyobbnál nagyobb hülyeségek jöttek, legalább is én azt vártam végig hogy mikor kontráz rá a film a saját hülyeségére. Írtam egy bõvebb véleményt róla: https://dothackhaseo.wordpress.com/2014/12/14/divergent/
3/10
NADALFAN 2014 nov. 14. - 19:35:48 3/10 Előzmény Nyerges Kurosaki Gyula
(96/170)
lol- szerencsére én nem sokat vártam, tehát nem is ért meglepetés. ez a fõszereplõ csaj mintegy Lawrence klón az éhezõk viadalából, de messze van attól . Még úgy ahogy jól indul de aztán lehúzza a posvány és tényleg "zs" kategóriává züllik. remélhetõleg megkímélnek egy folytatástól :)
3/10
blacknet 2014 nov. 13. - 18:21:09
(95/170)
Sci-fi ultralight. Instant univerzum, kiüresedõ téridõ.

Valamikor komolyan lehetett, sõt kellett is kotlani ezen a mûfajon, akár nehézkes társadalomkritikai esszégondolatokat is elcipeltek hosszú oldalakon keresztül. Képernyõadaptációik többségében szintén alkalmasak voltak erre, nem egyszer a franchise hódító és termékenyítõ útjára küldve az eredeti mûvet, újabb és újabb világokat megteremtve. Nem a fogyaszthatóság, sokkal inkább a varázslat volt a cél, aztán ha valakit megérintett, elõbb-utóbb úgyis magába szippantott egy-egy történet.

A beavatott nem ebbe a sorba állt be. El-elcsíphetünk ugyan néhány momentumot, amibõl kirajzolódhatna valami komolyabb is, ám a sematikusságon nem sikerül átlépni. Pedig idõ aztán lenne rá, nem pörög követhetetlen gyorsasággal a film, összességében vontatottnak is nevezhetõ, például a Matrix elsõ részéhez hasonlítva szakadéknyi a különbség. Nemcsak a tartalmi minõséget, hanem a mennyiséget illetõen is.
Itt van mindjárt a kasztrendszer, ami ugyan nem újszerû, de határozottan jó alapgondolat. Lenne, ha mondjuk egy kicsit jobban beavatna minket az öt nagy csoport motivációiba, ezáltal a felvetõdõ logikai ellentmondásokba. Aztán a hangulati elemekkel is érdemes lett volna eljátszani egy kicsit, mert nem nagyon érezni a súlyát bármikor is a film folyamán, hogy fõhõsnõnk egyébként az életével játszik. Ha már egyfajta elnyomó államhatalmi rendszert kapunk, nem csak a futurtechnológiai paraméterei, hanem annak nyomasztó légköre is átjöhetne az egyébként szépen fényképezett, megrajzolt képkockákon keresztül.
A romantikus szál természetesen nyálas, de hát az épp felnõtt korba lépett Alkonyat-generációnak szánt produkcióból ez persze nem hiányozhat, kicsit talán lehetett volna hangsúlytalanabb. A didaktikus "merj önmagad lenni" üzeneten kívül más életfilozófiai gondolatmagvat nem tartalmaz, és amikor idáig jutunk a filmmel kapcsolatban, hogy se igazi hangulata, se egy ütõs gondolata, se érdekes története, akkor felmerül, hát mivégre is?

Legbántóbb ugyanis ez a tartalomnélküliség. Ha egy filmnél az elõzõ három összetevõbõl minden rendelkezésre áll, akkor általában kultuszról beszélünk, ha bármilyen kombinációban kettõ, akkor egy jó filmrõl, ha legalább egy megvan benne, akkor pedig egy legalább egyszer nézhetõ alkotásról.
Ezt az utolsó kategóriát még éppen elérhetné, ha a vágóasztalon másfél órában húzták volna meg a végét. Ennél magasabb lécet kár is lenne neki állítani, még a piaci elvárásoktól függetlenül sincs ennél több a mûben. A piaci elvárások viszont még tovább amortizálták, azzal, hogy fogyasztásképessé, rágógumikönnyedségûvé parancsolták. Önmagában a létezése maga egy társadalomkritika, beárazása a célközönségnek, az ún. y-generációnak, akinek a szellemi képességeit az egyszerûségével egyúttal be is árazzák, még az is lehet, hogy helyesen, de mindenképpen elgondolkodtatóan.
Nyerges Kurosaki Gyula 2014 nov. 11. - 17:29:38
(94/170)
A "Zs" kategóriás filmek iskola példája! Szánalmas, gagyi, nevenincs színészeket felvonultató izé. A sztori még úgy magában, mint kiindulási alap, elmegy, de a színészek játéka, a "harc" jelenetek, az elejétõl szinte teljes bizonyossággal sejthetõ végkifejlet.... Ááááá, borzalmas...
8/10
Sunboy 2014 okt. 28. - 01:39:55 8/10
(93/170)
Gondoltam, hogy valami utópikus társadalom lesz a témája, de várakozáson felül sikerült a film. A története sajnos még mindig egy síkon mozgott a klasszikus filmgyári megmenti a világot, helyes pasi összejön a szép lánnyal, a csúny rossznak meg annyi. Ellenben a színészek játéka, valamint a látvány el tudja vonni kellõen a figyelmünket, de annyira, hogy az már jó. Kiemelném még a film közben szereplõ Woodkind - Run Boy Run címû számát, ami nagyon eltalálta a hangulatot. A film világa érdekes, és még maradt bõven kérdõjel bennem, ami miatt picit félek, hogy lesz folytatása ennek is. Nem kellene, mert így is elég jó. 8/10
9/10
Jagdglück 2014 okt. 25. - 13:18:04 9/10
(92/170)
Sokkal jobban tetszett, mint az Éhezõk viadala. Nincs kedvem kifejteni, hogy miért, de a lényeg, hogy jobban szórakoztam rajta. Egyébként elõbb jutott eszembe az Equilibrium-Gyilkos nyugalom, mint hogy az Éhezõk viadalával hasonlítsam össze.
mikito 2014 okt. 24. - 10:45:11
(91/170)
SPOILER:
Tinilányaimnak tetszett, én sírva röhögtem, milyen béna, kidolgozatlan szar. Csak egy példát emelnék ki a sok közül: Egy olyan fejlett technológiával rendelkezõ világban, ahol simán bele lehet látni és menni - egy szál elektródával - mások gondolataiba, tök logikátlan és halál béna, hogy az elsõ, döntõ tesztet egy szál trikós csaj csinálja, senki nem kontrollálja vagy rögzíti legalább az eredményt, simán beírhat bármit...Aztán pedig rengeteg baromi bonyolult teszttel és módszerrel próbálják kiszelektálni és kiirtani az elfajzottakat. Ha kis eszük lenne, ezt simán megtehetnék az elsõ teszten, ami egyértelmûen megmondja, ki hova tartozik, akár rögtön meg is ölhetnék õket (vagy kicsit késõbb, hogy ne legyen olyan feltûnõ.