Téma: A beavatott

bree-gee 2014 ápr. 24. - 21:20:35 Előzmény Bigpapa
(30/170)
- Nem utópia, hanem disztrópia.
- Majd jön egy újabb "õrület hullám", úgy tûnik ez váltotta a vámpírokat, ezt is váltani fogja valami.(Személy szerint én szeretem a disztrópiákat)
-Spoileres kérdéseidre a választ (legalább is egy-kettõre) a késõbbiekben fogják megadni.
10/10
frensys 2014 ápr. 23. - 19:30:56 10/10 Előzmény Bigpapa
(29/170)
Ki az istent érdekel a könyv..soha az életemben nem olvastam filmrõl könyvet, én a filmet megnézem a moziba ami érdekel és kész! És ez a film számomra 10/10, teljesen magával ragadott, és magamra ismertem a fõszereplõk által..de ne menjünk bele, akinek ez nem tetszett, az mást nézett valószínû!
5/10
antimason 2014 ápr. 23. - 12:20:17 5/10
(28/170)
Nem értem mitõl olyan nagy film ez. Persze van egy pici mondanivalója a közeli jövõre vonatkozóan, de ettõl függetlenül csak egy érdekes mesefilm. Gondolom nem Én vagyok a célközönsége, hanem a 13 éves tinik.
Bigpapa 2014 ápr. 22. - 12:48:22
(27/170)
Elég vegyes érzelmekkel jöttünk ki a moziból tegnap este. Egyfelõl értem azokat, akiknek tetszik a film, de megértem sajnos azokat is, akik olvasták a könyvet (én nem) és hiányérzetük volt. Kezdem a negatívumokkal.

Nem tetszik ez az új vonal a könyvekben és amiket megfilmesítenek, pl. Éhezõk viadala, A beavatott, stb. ahol olyan utópiát látunk, ami élhetetlen, mert egymásnak feszülnek a kasztok. És az sem tetszik, ahogy a lányokat próbálják úgy beállítani, mint ha valami terminátorok lennének pár hetes kiképzés után a nulláról. Ezen a lányon egy deka izom nem volt, sem a járása, sem a mozgása nem sportos, ha már ilyen szerep, legalább olyan lányt kéne találni, aki hitelesen tudja eljátszani. Pl. az a Godzilla, aki lenyomta õt, na arról elhinném, hogy üt vág mindenkit :D :D Na meg az a küzdõsportnak nevezett vicc :D :D Azon besírtam. Fogja a két könyökét, kifordul és onnan akar védekezni, vagy ellencsapást mérni úgy, hogy 110-130 fokban kifordítja a felsõtestét és vár. Komolyan agyrém volt. Legalább egy aikido, jeet kune do és krav maga keverékbõl csináltak volna egy mozgássort, ami mondjuk az új harcmodor, hiszen ezek kifejezetten közelharcra jók.
Sokkal több van ebben a sztoriban (biztos a könyv jobb, de én most a filmet láttam, nem akarom elolvasni, annyira nem fogott meg), hogy azokat az üres részeket, amiken konkrétan majdnem bealudtam, kitölthették volna. Mert így tele a film logikai bukfenccel.

Innen SPOILER

Nem magyarázzák el, hova tûnt az óceán? Ha nincs óceán, hogyan zöldellhet minden, esõt egyszer sem láttunk. Elvileg szárazságnak kéne lennie, ehhez képest kristálytiszta víz folyik a csapból. Minek a fal? Mi van mögötte? Azon túl persze, ahol a boldogok kertészkednek. Kik ellen kellene harcolnia a bátraknak, ha egyszer béke van, a csövesek meg kukáznak és amúgy is etetik õket? Minek az õszinték? Mert õket pl. csak említik, de hogy mit csinálnak és ebben a csatában hogy hogy nem kerülnek bele, rejtély. De kimaradtak a barátságosok is. Miért kell ugrálni, rohangálni állandóan, mert ez nem bátorság, hanem hülyeség. Ha az anyja pontosan tudja, hogy elfajzott a lánya, akkor eleve odafigyelek rá, hogy átadjak neki minden tudásomat. Ha már ledöföm a kezét a rossz néninek és amúgy is már belejöttem a gyilkolászásba, alap, hogy kinyírom õt is. És csak Chicago létezik, vagy van valahol máshol is élet? Nem hiszem, hogy 6-7 milliárd emberbõl, akár milyen háború után alig pár 10.000 marad.

SPOILER VÉGE

Sajnos a film dinamikátlan, így hol felpörög (nem izgalmas, csak eseménydús), hol pedig leül és majdnem bealudtunk alatta. A szerelmi szál ma már elengedhetetlen ezekben a filmekben, úgy látszik csak ezzel lehet eladni egy "sorozatot". Alkonyat 600 része, Éhezõ, ez, stb. Pont ezért sem tudom, mi ez a film. Inkább tini lovestory- akciónak nevezném. :)
De van jó is benne. A zenéje. Kifejezetten örültem, hogy a Woodkid - run boy run címû száma felcsendült. Aki nem ismerné, az új Vodafone reklám zenéje lett, amikor a telefon átalakul macskává, aztán robot lesz,stb. Aki szereti ezt a stílust, érdemes ennek a francia srácnak, Yoann Lemoinenek a számait meghallgatni. A képi világa jó a filmnek, bár a bátrak fõhadiszállása elég gagyira sikeredett. Értem én, hogy kicsit spártai, de a spártai nem kell hogy egyelõ legyen az élhetetlennel, fõleg a jövõben. Mert annyira meg nem voltak kemények, hogy indokolt legyen. Magyarán nincsenek mindennapos zavargások, ahol közbe kell lépni.

Ezeket leszámítva egy nézhetõ film, fõleg annak, aki szereti ezt az új irányvonalat. Nekem ez kevésbé jön be.

7/10
10/10
frensys 2014 ápr. 21. - 18:36:19 10/10
(26/170)
Fogalmam sincs mi az istent nézett az, aki ezt a filmet lesz*rozza vagy nem tetszett neki! Elmondanám, hogy életem legjobb filmje, egyszerûen iszonyat jó volt, izgalmas pörgõs és lenyûgözõ! Ez egy hatalmas film volt, és leírhatatlan érzés volt a mozi után mennyire kattogott az agyam még mindíg a filmen, még legalább 2-szer meg fogom nézni! 10/10
7/10
mrtonhal 2014 ápr. 21. - 11:31:04 7/10
(25/170)
Nagyon tetszett a könyv, de nekem a film nem hozta át azt az élményt. Sem a színészek, sem a rendezõ nem tudott hozzátenni ahhoz a történethez. Az operatõri munka sem volt valami nagy szám. Ennek ellenére még mindig elég jó film, de ezt csak a könyv írójának köszönhetik. Hogy összehasonlítsam mással, mondjuk az Éhezõk Viadalát százszor jobban átvitték mozifilmre,
7/10
tobywong 2014 ápr. 13. - 20:43:21
(24/170)
Ez egy nagyon jó film. Nekem nagyon tetszett. Szépen felépített, izgalmas, végig lekötött. Nem olvastam a könyvet, de számomra érthetõ volt végig. 9/10
Lujoo 2014 ápr. 10. - 16:58:20
(23/170)
Azt hittem elõször hogy Moritz Bleibtreu játszik benne. Nagyon nagy a hasonlóság. :)
8/10
_Freddy_ 2014 ápr. 10. - 14:11:20 8/10
(22/170)
Én ma néztem meg, nekem tetszett, sokkal jobb szórakozást nyújtott mint az üres semmilyen Hunger games 2, meg az 1-nél is jobban szerettem. Azért, mert...:

-ennek volt története, ez szólt is valamirõl
-bírtam a karaktereket, sokkal szimpatikusabbak voltak, nem volt olyan karakter=színész akinek irritált a képe
-itt volt nagy mennyiségû fight is

Na de ha elhagyjuk az összehasonlítást:

Ez az 5 kaszt dolog így érdekes. De ami nem tetszett az az volt, hogy miért gyûlölik azokat akik Elfajzottak, azaz mindenben jók? Miért nem lehet valaki okos is és ügyes is? Ez eleve marhaság, hiszen a Bátrak ha hülyék lennének mind meghaltak volna már a teszt során is. xD Az alapkoncepció nem vmi épkézláb.
De ezen kívül úgy nem volt más nagyobb bajom a filmmel, drámai is volt, szerethetõ és izgalmas is.
Ilyen egy jó ifjúsági film. Mert ugyan ifjúsági regénybõl készült...amit sajnos még nem olvastam, de majd megteszem. ha jobb mint a film annak csak örülök. :D
Shailene Woodley-ról még annyit, hogy szép meg minden de annyira nem tehetséges, nem játszott valami hitelesen. A barátja akivel majd dúl a love pont úgy néz ki mint James Franco de õ remek volt. Zoe Kravitz is jól játszott, meg Kate Winslet is remekül hozta a gonosz vezetõ nõ szerepét. A zárás meg tetszett is meg nem is, de várom a folytatást.

10/8
10/10
monik33 2014 ápr. 09. - 00:11:24 10/10
(21/170)
nekem nagyon tetszett a film:):) szerintem igenis jó és érdemes megnézni!!!!!!!
1/10
urfi 2014 ápr. 07. - 09:49:29 1/10
(20/170)
ezt en sem ertem.koppantunk mar,de ekkorat meg sosem.
1/10
Danaa 2014 ápr. 07. - 01:34:11 1/10
(19/170)
Nagyon szar film, ha nem olvastam volna a könyvet semmit nem értettem volna az egészbõl. Egy összefüggéstelen vacak.
2/10
Viki1080 2014 ápr. 06. - 14:41:14 2/10
(18/170)
Hogy lehet egy ilyen szar filmnek nyolcas átlaga?
1/10
bzsuzsa88 2014 ápr. 05. - 22:55:07 1/10
(17/170)
A könyv sokkal jobb volt,a filmbõl a felét kihagyták...csak sajnos azt a felét ami jóvá tehette volna ezt a borzalmat...
Röviden: Nekem 2 óra szenvedést nyújtott és bosszankodást,hogy hova lett a könyv belõle,ha egyszer abból készült a forgatókönyv!?
port_man 2014 ápr. 01. - 21:16:21
(16/170)
Mindenki egy késsel vagdalja a kezét Választáskor? Az fertõzõ lehet. :S
9/10
Hopegirl 2014 márc. 31. - 20:46:31 9/10 Előzmény Tauriel.23
(15/170)
Upsz, dehogynem :)
Anita15 2014 márc. 31. - 09:43:22
(14/170)
Hétvégén láttam a filmet. Mivel olvastam a könyvet nagyon kíváncsi voltam rá (ugyanis ritka,hogy olyat filmesítenek meg,amit én is olvasok) és szerencsére remek volt a filmbeli adaptációja! Aki olvasta a könyvet bátran vágjon neki a filmnek és aki nem,az is! ;)
10/10
Tauriel.23 2014 márc. 30. - 08:45:07 10/10 Előzmény Hopegirl
(13/170)
Nem inkább perc?:)
9/10
Hopegirl 2014 márc. 29. - 11:37:44 9/10
(12/170)
Hónapok óta várok egy filmre, amire érdemes elmenni a moziba. Nem olvastam a könyvet, elõzetest se láttam, így ültem be. És odavoltam érte :) Ugyan utolsó 30 óra nekem annyira nem nyerte el a tetszésemet, de összességében tényleg imádtam.
Romantikát is kaptam, finom mennyiségben, de nem egyszer olvadoztam. A pasi hát... nagy elõrelépés Edward Cullen után :D

Nekem 8/10.

Ha nem akarjátok elrontani a szórakozásotokat, ne nézzétek meg elõre a trailert!!! Lelövi elõre a "poénokat", úgy meg lehet izgulni. Higgyetek nekem :)
behona 2014 márc. 26. - 19:09:40
(11/170)
Én olvastam a könyvet, nagyon ajánlom akárkinek, nekem személy szerint jobban tetszett, mint az Éhezõk viadalának elsõ része, pedig azt is nagyon szerettem. A fõszereplõ, Tris nekem sokkal szerethetõbb, mint Katniss volt. Amúgy nem szeretem ezeket az összehasonlításokat, meg azt, hogy rögtön rávágjuk, mekkora Éhezõk viadala koppintás. Valószínûleg annak a sikerének köszönhetõ a megfilmesítése, de nem sok hasonlóságot látok közöttük. Most már minden filmre, aminek egy elég egyedi világa van és egy fiatal nõi fõszereplõje rá kell húznunk, hogy Hunger games koppintás? A film szerintem elég könyv hû, bár azért egy-két jelenetet hiányoltam, de a szereplõkkel is meg voltam elégedve és kivételesen a magyar szinkronnal is.