Téma: A beavatott

k11zoltan 2014 aug. 01. - 23:42:31
(50/170)
Nem kötött le. Érdekes sem volt.
orysz 2014 júl. 31. - 22:51:23
(49/170)
Nekem csak egy kérdésem lenne: ki vezeti a vonatot, és miért kell állandóan futni utána, ha úgyse utazik rajta senki? :)
10/10
bdius92 2014 júl. 27. - 17:41:15 10/10
(48/170)
Egy szó van erre a filmre,csodálatos. Rég láttam manapság olyan filmet, ami ennyire lekötött volna engem. Nagyon tetszett, látványos, jó a történet, izgalmas, jó a szereplõválasztás. És ami sok-sok plusz pont, hogy hû a könyvhöz. Eddig csak az elsõt olvastam el, de kevés dolgot hagytak ki belõle, inkább olyan dolgokat, amik annyira nem lényegesek és pár jelenet volt, amin változtattak. Nagyon várom már a folytatást. Nálam 10 pontos. :)
1/10
euglena_viridis 2014 júl. 27. - 12:45:13 1/10 Előzmény m3246
(47/170)
TALAN SPOILER
Egyetértek. Valóban lelombozó, hogy hol tartunk. Ennek a filmnek a filmnek a mondani való tekintetében nem volt semmi értelme. Mit akart ez elmondani? Írta itt valaki a rendszer ellen való lázadást. Hát a fõszereplõ nem lázadt a rendszer ellen. Be akart olvadni oda ami neki a legjobban tetszett. De egyébként sem értem ezt a "lázadjunk fel" ideált a társadalomban. Mindenki lázadni akar, de azt se tudja mi ellen. Ennek aztán sok értelme van! Elõször keressünk valami olyan dolgot ami igazán rossz!

Ahogy pedig az intellektuális réteget beállította a film az undorító. Vagy az író vagy a rendezõ vagy mindkettõ a gyilkolással és az õrültséggel azonosította a gondolkodást. Csak én vagyok aki látja, hogy ez mekkora hülyeség!? Itt a tudósok hülyének vannak beállítva! Nem azért, de minden hataloméhes tudós tudja, hogy nem nyírjuk ki a munkaerõt! Minek nyírnának ki egy egész népet, ha már a kezükben vannak? Ez totális hülyeség. Egy okos ember ilyet nem csinál. Megjegyzem(Nagyon kevés hataloméhes tudóst ismerek). Az én professzoraim a leghumanitáriusabb emberek közé tartoznak pedig természettudósok. A legtöbb tudósnak soha nem jutna eszébe bárkit is meg ölni.
TALAN SPOILER VEGE

Ajánlom ezt http://vimeo.com/40682767 a filmet mindenkinek. Itt van, hogy mi ellen kéne lázadni! Ez nem a rendszer! Ez csak egy csoport ember aki az orrunk elõtt csinál hülyét belõlünk. Valami ilyen ellenséget keresett a film csak túl buta volt hozzá.

És kérem. A tiniket nem kiszolgálni kell, hanem irányt kell mutatni nekik! Azért nekem se volt olyan rég ez a kor. Egy normális tini nem a képernyõn bámulja a csajokat meg csávókat, hanem elmegy bulizni, hogy élõben lásson egyet! Ha az életet izgalmasabb oldalát filmekbõl kell egy tininek megtapasztalnia az már régen rossz!
2/10
m3246 2014 júl. 23. - 00:06:16 2/10
(46/170)
Döbbenet! Egészen szomorú jövõ elé nézzünk, ha ilyen moslék filmekkel fogja a filmipar "kiszolgálni" a nézõket. Persze tudjuk ki a célközönség... akinek az Éhezõk viadala meg az Ender's Game a jó filmek közé tartozik azok ezt a szart is élvezni fogják! Egész elszomorító mennyire elbutul a világ, de hát ez van... Sajnos a mai teanagerek nagy hányada már többször lábon kihordott néhány agyhalált, így nekik megfelel ha egy film nem szól semmirõl, legyen trendi és ostoba... pont mint õk :) Nagyon remélem, hogy soha többé nem látok hasonló szennyet! Ennél már csak az rosszabb mikor szándékosan, aljas haszonszerzésbõl elrontanak egy filmet (pl Die Hard 5), ez eleve agyatlanoknak készült és bugyutára... 2/10
950617 2014 júl. 16. - 21:56:00
(45/170)
Én olvastam a könyv elsõ és második részét is.
Ennek fényében egész élveztem, plusz helyes pasit választottak Négyes szerepére...:D
De a végére kezdtem unni, és az utolsó 20 percet már vártam, hogy vége legyen.
Most így belegondolva lehet jó nagy hülyeségnek tartanám, ha csak magában néztem volna meg. Azokat a részeket rövidítették le, amiket olvasás közben a legjobban élveztem. Szóval ahhoz képest gyenge.
szamóca67 2014 júl. 10. - 10:16:36 Előzmény Aggiep007
(44/170)
DVD megjelenés (HUN): 2014. augusztus 6.
Aggiep007 2014 jún. 16. - 20:28:11
(43/170)
Nem tudja valaki, mikor adják ki a filmet DVD-n?
Sajnos nem tudtam megnézni moziban és már nagyon várom...
A könyvet már kiolvastam, elkezdtem a második könyvet is, úgyhogy már nagyon-nagyon-nagyon várom a filmet. :D
Gerzsonia 2014 jún. 06. - 10:08:02
(42/170)
Én, aki olvasta a könyvet is, nagyon megvagyok elégedve a filmmel. Jól sikerült alkotás, ami hûen tükrözi a film világát. A szereplõket is nagyon jól választották ki, Négyes és Tris is jól játszik. A kérdések, amikrõl itt írnak sokan a további részekben mind megválaszolásra kerülnek majd. Egyenlõre ez a bevezetés volt, ami természetes, hogy hagy nyitva kérdéseket, nem lõhetnek le mindent az elején. Érdemes folyatni, annak akinek tetszett az elsõ rész.
9/10
Palyika 2014 máj. 21. - 10:07:38 9/10 Előzmény delfinoraptor
(41/170)
Az alaptörténet tetszett, szeretem a jövõképzetes filmeket.
Azondab egy kicsit kevés hangsúlyt fektettek arra, hogy mi is a baj a mutánsokkal (vagy hogyan hívták õket?). Illetve egyéb lyukakat is találni benne, de a hangulata nagyon tetszett.
Annyi biztos, hogy a következõ könyvem ez lesz!
delfinoraptor 2014 máj. 17. - 16:38:08
(40/170)
Nem ismerem a könyvet, de a film sztorija hemzseg a hiányosságoktól. Elõttem már felsoroltak néhányat, nem fogom megismételni. Egyszer talán megnézhetõ, de pénzt adni érte túlzás.
perry 2014 máj. 06. - 01:17:18
(39/170)
Talán sokkal izgalmasabb olvasni a posztokat mint nézni ezt a közeljövõben játszódó sci-fit. Mert, meg van annak a diszkrét bája ahogy itt is bebizonyosodik mennyire sokszínûek vagyunk. Az egyikünk felállítja a réteg elméletet, jelesül ez csak azoknak jó akik magvas filozófiai értekezéseket, és tudomány vagy gondolkodó fensõbbséges gõgjével nézik a filmet /lásd gondolkodók/. Vagy van az a fórumozó aki mint a béke barátja legszívesebben minden másik posztolónak segítséget nyújtana, bizonyára õk az önfeláldozók. De bizony létezik olyan hozzászóló is aki, akik roppant képernyõ bátrak, halált megvetõ módon képesek éles szavakat és fájó bénító bitekel megsorozni bárkit, mert õk ugye bátrak. Így és tovább lehetne sorolni az emberi elme sokszínûségét.
Végül és nem utolsó sorban itt vannak az elfajzottak és be kell valljam ha tehetném én bizony elfajzott lennék, mert abban mindenbõl van egy kicsi.
Az is igaz a történet nem újdonság, csak ez a kicsiny világtörténelem amit eddig az emberiség átélt a példa rá, hogy így van. Legfõbb képen a hatalom az ami az egészet mozgatja az érdekek mentén a vélt vagy a valós igazság véres kardját körbe hordva egy szebb jövõ érdekében. Na és tényleg, már el is jutottunk ideológiákhoz, eszmékhez, amit már az egyik fórumozó is volt szíves olyan mérgesen megemlíteni.
A beavatott sem különösen a fim mûvészet csúcsa, de nem is akar az lenni, olyan mozi amit jó "iparos módjára" összeraktak a Hyppolit a lakáj egyik szereplõjének szavaival élve "...ebbõl is egy kicsit és abból is egy kicsit.." .
Harcot, szerelmet, futurizmust és ha vékonyka szálon is de némi üzenetet. Ami viszont az lenne, hogy már Madách Imre is megmondta vala a falanszter jelentében, hogy a gondolkodni vagy alkotni vágyó embert lebutítani nem igazán "szép" dolog.
Így aztán itt van ez a kicsit tényleg hosszú film lehet dumálni róla de végül is semmi különös.
10/10
frensys 2014 máj. 04. - 22:11:34 10/10 Előzmény rot
(38/170)
***moderalva***, de ez a film magáva lragadó izgalmas és átélhetõ! 10/10
10/10
Cressi 2014 máj. 04. - 12:23:04 10/10
(37/170)
Nekem tetszett... 9/10
10/10
Maite 2014 máj. 03. - 23:11:24 10/10
(36/170)
SPOILER*







*




*ha azt hiszed hogy minden szép minden jó, akkor olvasd el a 3. kötetet/vagy majd nézd meg a filmet belõle/ nem bántásból. nem valami jó a vége
rot 2014 máj. 03. - 07:46:17
(35/170)
Ízlések és pofonok. Én, személy szerint örültem, hogy végre vége, (139 perc!) pedig szeretem az ilyen témájú, nem túl távoli jövõben játszódó filmeket. Az én bajom csak annyi, hogy ez is egy rétegnek készült. Igen, nekik. Akik napi szinten több tucat életbölcsességet postolnak ki a közösségi oldalakra, szeretetrõl, szerelemrõl, feláldozásról, megbocsátásról, stb. és persze ezeket az életben természetesen nem alkalmazzák. Az õ "érzelmi harangjukat" ez a film játszi könnyedséggel kondítja meg, ami azért, valljuk be, nem nagy cucc. Csak végy egy szerencsétlen sorsú fiút, vagy lányt, köríts melléjük egy sztorit a reménytelennek tûnõ, de késõbb beteljesedõ szerelemrõl, ölj bele pár százezer dollárt és akár kasszasiker is lehet. :P Félreértés ne essék! Én nem elítélem õket, hisz mindenki átéli az életének ezt a korszakát. Õket is ki kell szolgálnia a filmiparnak. Sõt! Azt hiszem jelen pillanatban õk a legnagyobb célközönsége Hollywood-nak. Egyszóval, ez nem az én filmem volt, de nem fogok ölre menni azokkal, akiknek tetszett. Valaki szereti a spenótot, valaki nem.
Azért, ha a könyv a kezembe akad a késõbbiekben, akkor teszek még egy kísérletet..:)

Peace! :)

SPOILER **********



de ki vezeti a vonatot? és hova megy? és miért nem áll meg soha?


SPOILER VÉGE ********
10/10
frensys 2014 ápr. 26. - 18:05:49 10/10 Előzmény ketharmad
(34/170)
Te nem tudom mi az istent néztél, de engem még film így nem fogott meg! 10/10! Teljesen át tudtam élni, magamra ismertem a filmbe, a lány a rendszer ellensége, tüzön vizen át végigvitte amit akart, és elérte célját, as ok birka emberhez képest, máshogy gondolkodott, más volt mint a többi, engem teljesen lenyûgözött, és a barátmõmet is!
droland1978 2014 ápr. 26. - 11:43:32 Előzmény ketharmad
(33/170)
"A legkisebb bajom, hogy maga az alapkoncepció is erõltetett: miért baj, ha valakire több csoport fõ jellemvonása is ráillik? Illetve fordítva: miért az segíti elõ a társadalmi stabilitást, ha az embereknek csak egy jó jellemvonása van? Azt nem fogadom el, hogy mert így könnyebben irányíthatóak, a történet kezdetén ui. semmi központi elnyomásról vagy megvezetésrõl nincs szó. Az önfeláldozók nem zsarnokként irányítottak." - nagyon tetszik neked a film, mert érzéseket vált ki belõled, mert idegesít, hogy egy két dologban miért nem olyan, ahogy azt te gondolnád ; )
ketharmad 2014 ápr. 26. - 02:27:40
(32/170)
A könyvet nem olvastam, csak a filmrõl tudok nyilatkozni.

!!! SPOILER VESZÉLY !!!

Szerintem több alapvetõ probléma van ezzel a filmmel.

A legkisebb bajom, hogy maga az alapkoncepció is erõltetett: miért baj, ha valakire több csoport fõ jellemvonása is ráillik? Illetve fordítva: miért az segíti elõ a társadalmi stabilitást, ha az embereknek csak egy jó jellemvonása van? Azt nem fogadom el, hogy mert így könnyebben irányíthatóak, a történet kezdetén ui. semmi központi elnyomásról vagy megvezetésrõl nincs szó. Az önfeláldozók nem zsarnokként irányítottak.

Ez egyszerre akart lenni akció és filozofikus film is, a "kötelezõ" romantikával. Ez utóbbi szál nagyon nyálas, kiszámítható és semmi eredeti nincs benne, de az is igaz, hogy láttunk már ennél rosszabbat is, egy 12-14 éves gyereknek még talán elmegy. Akciófilmként viszont tökéletesen értékelhetetlen. Könyörgöm, egy hatásos akciójelenet nincs az egész játékidõ alatt! Semmi izgalom, ahol félthetnénk egy kicsit valamelyik szereplõt, ahol érezni lehetne, hogy rajta veszhet vagy hogy komolyan küzdenie kellene!

Viszont ami teljesen kicsapta nálam a biztosítékot, az sablonosság és az álfilozofikusság. A sablonosságot úgy tessék érteni, hogy NAGYON sablonos! Azon kívül, hogy végül konkrétan milyen módon is fogják felhasználni a "rosszak" a bátrakat, az összes sorsfordítónak szánt esemény és párbeszéd borítékolható volt. Elõre tollba lehetett mondani, hogy ki mit fog válaszolni vagy éppen beszólni, hogy hogyan fog alakulni az egyes szereplõk jelleme ill. egymás közti kapcsolata, és ez nagyon de nagyon unalmassá tette a filmet.

A fõszereplõ nagyon mélyrehatónak szánt filozofálgatásai is idegesítõek voltak, de az, hogy a bátorságot azonosították az értelmetlen keménykedéssel, erõszakkal, könyörtelenséggel, ill. széttetovált, ugrálgató utcai fenegyerekekkel, az egész egyszerûen PRIMITÍV. Számtalan szép, komoly és kevésbé komoly példát lehetne felhozni a bátorságra, Böjte Csabától Rejtõ Jenõ egynémely figuráján át a spártaiakig, de amit itt mûveltek, az tényleg nagyon szánalmas.

!!! SPOILER VESZÉLY VÉGE !!!

Összességében senkinek sem tudom jó szívvel ajánlani a filmet, unalmas, kiszámítható, a filozófiáját tekintve pedig átgondolatlan és rendkívül sekélyes.

Köszönöm azoknak, akik végigolvasták :)
offtopic
Bear99 2014 ápr. 25. - 12:36:02 Előzmény frensys
(31/170)
Kit érdekel a könyv?!
A köynvbõl készült a film. Talán is releváns számodra.
De aGyûrûk Urán kívül én még nem láttam jó filmadaptációt.