6/10
Rahar 2012 júl. 20. - 11:28:30 6/10
(31/51)
A film megtekintése közben és közvetlenül utána azt gondoltam, hogy ez egy kiváló film, majd vártam egy napot és elgondolkodtam az egészen. Így már csak erõs közepes filmnek tartom. A film mondandója kiváló. A színészek hitelesek. Kellett várjak egy kicsit, hogy beinduljon a történet, a cselekményvezetés papíros megírt (tudom, regénybõl készült a film), csak a végén volt számomra meglepetés.
***SPOILER***
Nekem nem tetszik, hogy az oktató, vezetõ, bölcs tanító szerintem nem jól magyaráz, ha van egy alacsonyabb tudatszinten lévõ személy, akkor az õ szintjén kell elmondani és magyarázni kell és nem tõmondatokban beszélni. Általános iskolában sem a deriválást és az integrálást tanítják tõmondatokban, valamint a gyerekek értelmi, szellemi képességeinek megfelelõ szintû dolgokat oktatnak, illetve sajnos nem, mivel ez a mai oktatással az egyik fõ probléma :)
Ez mellett én vártam volna, hogy a film végén kapok magyarázatot a bölcs tanító és a lány személyére. A film elején arra gondoltam, hogy egy idõhúrokról van szó és az idõs kori énjével találkozott, eme elgondolásomat arra alapoztam, hogy a fickónak az egyik lába rövidebb, mint a baleset után a fõszereplõnek. A film végi nagy meglepetés, hogy a tanító eltûnt, illetve a fizikai síkon talán nem is létezett, ez számomra igencsak furcsa. Mintha a fõszereplõ elmebeteg lenne, víziónál egy bölcs mestert magának. Viszont a filmben szerepel egy lány, aki még viszonylag film elején csinál neki és az öreg tanítónak vacsorát, tehát õ tud róla vagy a lány is csak egy vízió, angyal, spirituális lény, belsõ kivetülés vagy mit tudom én hogy mi vagy ki volt?
Természetesen elfogadom hogy mást nem zavarnak ezek a dolgok és nekik úgy jó ahogy van, de nekem nem.
***SPOILER VÉGE***
8/10
od.gszal 2012 máj. 07. - 23:00:06 8/10
(30/51)
Elég rég olvastam a könyvet ahhoz, hogy tudjam élvezni a filmet is, és újra el fogom olvasni az író mindkét könyvét, ami legalábbis nálunk megjelent. Azért kis hiányérzetem volt, és kicsit sportfilm hangulatot is sugárzott, de azért jó volt.
szivacs85 2011 nov. 13. - 00:25:10
(29/51)
Aki nem olvasta a könyvet az nézze meg, majd olvassa el a könyvet. Én olvastam a könyvet, majd azután néztem meg a filmet. Nagyon nagy csalódás volt. Szabályosan felidegesítettem magam.
8/10
MiaLarge 2011 nov. 05. - 17:10:53 8/10
(28/51)
Egész jó volt!
9/10
winchester17 2011 aug. 24. - 21:20:21 9/10
(27/51)
Én egyáltalán nem éreztem vontatottnak a filmet és szerintem egészen remekül sikerült a balesetig. Utána kicsit hollywoodias lett szerintem és kiszámítható lett a vége. 10/9
10/10
Kendy 2011 aug. 01. - 16:10:09 10/10
(26/51)
Most néztem meg a filmet.
:)

Nekem tetszett.
:)
Pöttyet Karate Kid feelinget éreztem rajta.
:)

Nick Nolte jól hozta a bölcs mester alakját.
Csípem õt nagyon.

Bár 1 kicsit lassú a film de azért ez nem zavaró.
Olyan filozófikus.

SPOILER!

Nekem ami fura volt a filmben az a sok hallucináció amit a fõhõs átélt.
Mondjuk ez lehet ugye az alvászavarok miatt hiszen szinte minden éjjel fennt volt.
Mintha állandósult volna rajta és amolyan elmebaj jellege is lett volna.
Olyasmi mint ami a Harcosok klubjában a névnélküli fõhõsnek.
Mivel a könyvet nem olvastam még azt sem tartanám kizártnak ha pl Nick Nolte alakját is csak hallucinálta a srác.

SPOILER Vége!
10/10
Stance 2011 máj. 07. - 03:41:17 10/10
(25/51)
Körülbelül 3-4 hónapja kezdtem el foglalkozni a spiritualitással. Nagyon sok tapasztalatomat, gondolatomat össze tudom egyeztetni a filmmel. Egy olyan mû, mely inspirálja a lelket. Gondolatébresztõ, lehunyt szemmel élõknek muszáj megnézniük.
10/10
Hannibal Lecter 2010 aug. 20. - 02:48:00 Előzmény és frank?
(24/51)
de, nagyban sikerült átemelnie a könyv lényegét. Szerintem jól megcsinálták, de a könyv az tényleg könyv, és ez most nem csak olyan sznob zseniskedés, hanem sokkal több idõ áll rendelkezésre a tanítás kifejtésére ott, mint a filmben. Már megint zseniális idõpontba rakott egy fontos filmet a tv2.
7/10
és frank? 2010 aug. 19. - 19:41:36 7/10 Előzmény wfang
(23/51)
Hello!

Én is olvastam a könyvet.A kedvencem.Rengetegszer elovastam,van,hogy csak belelapozgatok.Könyv nem érintett még meg ennyire.
Aztán láttam,hogy van film.
Megnéztem és szinte semmi köze a könyv mondanivalójához.Ha nem olvastam volna,tán még azt mondanám,hogy egész jó film,de igy?
Mikor néztem imádkoztam,hogy legalább ne egy sport film legyen belöle.Szerencsére azért az nem lett,de lett belõle egy amerikai akarat gyõzelem,hõs film .A könyv pont ezzel az iluzióval számol le.:)
wnnb 2010 ápr. 18. - 15:14:58
(22/51)
A film egy átalakulás, esetleg találóbban egy utazás története. Egyszer-egyszer túl misztifilált, s idõnként olyan, mintha az iró elõtte kiolvasta volna a bölcsességek könyvét.
A mondanivaló jó, a megvalósításon lehetett volna még csiszolni.
8/10
furbee 2010 márc. 31. - 12:37:32 8/10
(21/51)
Hát lehethogy én leszek az elsõ, de a könyvet nem olvastam és a film se nagy eresztés, hirtelen a karate kölyök film jutott eszembe, az elvont duma meg a háttérzene, amikor sikerül megcsinálni amit a "nagypapa" tanított :)) Nem azt mondom hogy rossz film, mert az nem lenne igaz, jó film, csak megint túl amerikaiasra sikeredett :S
10/10
nandyska 2010 febr. 04. - 17:44:51 10/10 Előzmény wfang
(20/51)
Én olvastam a könyvet is, és láttam a filmet is. A könyv tényleg nagyon jó, de szerintem a film is jó, szerintem jók a színészek. Nagyon ritka, hogy egy film olyan jó legyen, mint a könyv, amibõl készült, itt is jobb a könyv sokkal, de azért jó lett szerintem. Ez nem egy hétköznapi hollywoodi történet, a könyv sem az, és így a film sem. Nem tömegtörténet, így sokak nem értik, nem érzik át, de aki megpróbálja az rájön, hogy mennyivel több, mint egy hétköznapi filmecske, bár ehhez lehet, hogy a könyvet kellene inkább elolvasni. Dan Millman: A Békés Harcos Útja.
10/10
MissCat 2010 jan. 14. - 21:11:46 10/10 Előzmény Newcastle United
(19/51)
TE egyátalán nem érted mirõl szól valójában ez a film... Az elfogadás... Olvastad valaha a Titok c. könyvet? Vagy nem is..Echart Tolle: A MOST hatalma!!! Na ezt olvasd el és megérted, hogy nem egy hagyományos filmrõl beszélünk!!! Spiritualitás!! Ennyi!!!!
csoszogi 2009 nov. 17. - 23:05:30
(18/51)
Édesvíz kiadó könyve,és ahogy nézem még kapható is.
peat 2009 nov. 17. - 21:01:15
(17/51)
2 példányom volt, 2 emberen segítettem, õk is segítettek másokon... nem tudom hol járnak a könyvek, de elolvasnám még1szer...
peat 2009 nov. 17. - 20:54:28 Előzmény wfang
(16/51)
akkor segíts(etek): hogy juthatné hozzá?! köszi!
peat 2009 nov. 17. - 20:52:47 Előzmény qlman
(15/51)
nem adod el, vagy kölcsön a könyvet? nem tudom megszerezni! köszi
eynrg 2009 aug. 02. - 16:03:49
(14/51)
Pontosan ez az a típusú film ami annyira hiányzik.Megnézed, és tudod, hogy
valamit adott, valamit üzent, az az érzésed: most nem csak szórakoztam,
hanem átéltem valamit...
7/10
raion 2009 júl. 02. - 13:45:59 7/10
(13/51)
kösz,már nem kell
7/10
raion 2009 júl. 02. - 13:45:23 7/10
(12/51)
vki pls írja meg priv.ban, h kiírta a könyvet