offtopic
Miki1900 2008 júl. 16. - 19:41:48
(26/66)
véletlenül kihagytam, mikor ment az m1-en.
de bánom!
babalujza 2008 ápr. 24. - 08:43:25
(25/66)
Vajon miért kapta az Oszkárt a film: A rendezõi hibákért?
Így volt tökéletes. Ki nem búcsuzna sírva a halálba menõtõl? Ettõl mindjárt Hollywoodi??
Nagyon szépen elénk tárja az eutanázia összes aspektusát.Nem egy szórakoztató film. Egy emberi élet vetült elénk mely halni AKAR. Ezt ennél jobban nem lehet ábrázolni...
10/10
bbohun 2008 ápr. 20. - 12:02:53 10/10
(24/66)
rám is nagy hatással volt a film. visszagondolva, talán voltak benne rendezõ hibák, ennyire nem vagyok szakértõ, viszont szerintem így jó, ahogy van.
nem tudom, hogy egy jobb író/rendezõ - amit az egyik elõttem szóló javasolt -, mit hozott volna ki belõle, ha ezen azt kell érteni, hogy amerikai produkcióra gondolt, határozottan NEM!
10/10
agnes81 2008 ápr. 12. - 19:03:15 10/10
(23/66)
Életem egyik legjobb filmje! Azóta különös figyelemmel vagyok a spanyol filmekre...
Chensia 2008 ápr. 08. - 19:30:09
(22/66)
sziasztok,nahát,hogy felpörgött mostanság ez a fórum...én most megnéztem másodjára is,annak ellenére,hogy továbbra sem tartom elég jó filmnek.Félre ne értsetek,Javier Bardem egy isten,és a többi színész elõtt is le a kalappal,de sajnos azon filóztam a múltkori és a mostani megtekintéskor is,hogy számomra micsoda film lehetett volna ez,ha egy jobb író-rendezõ csinál belõle filmet,mert szerintem sajnos vannak benne hibák(pár elnagyolt jelenet,giccshatár helyenként súrolása,és amit nagyon hiányoltam,igazán jó zene!!De: riszpekt,hogy ehhez a témához fogtak az alkotók.Más:Ajánlom nektek a Szkafander és pillangó c.filmet,némileg hasonló téma,kicsit máshogy,hibátlanul(?!).
viktortraktor 2008 ápr. 01. - 23:51:37
(21/66)
OFF- Hû de szûk volt a hely két embernek egy traktorban...-ON
Életem egyik legjobb filmje. Aki nem az enyémet éli, az is nézze meg, ha teheti.
Ezüstliliom 2008 márc. 31. - 22:02:30
(20/66)
Rendben, Volimte, várjuk a véleményedet.:) És jobbulást kívánok Neked, bár nem tudom, olyan-e az állapotod, ami javulhat.
Ezüstliliom 2008 márc. 31. - 21:59:25
(19/66)
Semmiség. Mi, alaszkások tartsunk össze!;)
*belle* 2008 márc. 31. - 13:00:53
(18/66)
Még régebben láttam egyszer a filmet egy barátom javaslatára néztem meg. Hát elgondolkodtató a témája, de többet az életben nem nézem meg, az biztos.
blowurmind 2008 márc. 30. - 21:35:06
(17/66)
Sosem értettem, hogy lehet bealudni filmen :) Életemben egyszer sikerült, a Mr. és Mrs. Smith-en, de lehet csak azért, mert hajnali 4-kor kezdtem el nézni :-)
A belsõ tengerrõl pedig: teljesen átjött. Fantasztikus, Javier Bardem pedig lenyûgözõ. Respect!
Ezüstliliom 2008 márc. 30. - 01:36:50
(16/66)
Pedig tényleg nagyon jó film. Kár, hogy nem bírtál ébren maradni. Én felvettem videóra, de sajnos nincs meg az egész, mert késõn kaptam észbe, így lemaradt az eleje, illetve közben még kazettát is kellett cserélnem. Szóval mondanám, hogy elküldöm, de így nem hiszem, hogy volna értelme.:(
Ezüstliliom 2008 márc. 30. - 01:34:25 Előzmény filmbolond
(15/66)
Igen, láttam már ezt a filmet, és akkor is, most is nagy hatással volt rám.

Én azt mondom, hogy az embernek joga van úgy dönteni, hogy meg akar halni. Az oka sokféle lehet. Nem ítélhetjük meg (értsd: nincs jogunk hozzá), hogy egy másik ember mit tart élhetõ, emberhez méltó életnek és mit nem. Ez mindenkinél más. Ha én holnap úgy döntök, hogy nincs értelme az életemnek, és elég bátor is vagyok végigvinni a dolgot, akkor abba senkinek semmi beleszólása nincs. De ha egy olyan ember dönt így, aki nem képes egyedül megtenni? Erre kell az eutanázia. Neki ugyanúgy joga van ehhez a döntéshez és a halálhoz, mint bárki másnak.
Starship 2008 márc. 29. - 15:47:54
(14/66)
Ez a film olyan sok minden, hogy képtelen vagyok méltó hozzászólást írni...
filmbolond 2008 márc. 29. - 12:08:04 Előzmény traktor
(13/66)
Hát...nem vagyunk egyformák. Bár én azt hiszem, hogy az emberek többsége minden körülmények között ragaszkodik az életéhez.
10/10
kaliko 2008 márc. 29. - 09:17:27 10/10
(12/66)
Tegnap érdemes volt fennmaradnom ezért a filmért. Érdekes módon nekem nem volt drámai, negatív hatása a filmnek, hanem inkább természetes volt. Jóérzéssel gondolok a történtekre. Eddig nem gondolkoztam mélyen elmélkedve az euthanáziáról... erre jön egy film, ami egyszerre tisztán és természetesen láttatja a témát. Mert azért 28 évig így élni ágyhoz kötve, ahogy a fõszereplõnek rendelt a sors, azért az nem elgondolkodtató, hanem felháborító.
Mint aktív állattartó tudom, hogy mekkora jóérzés könnyíteni egy beteg állaton, akinek a végkimenetel nem kérdés, viszont a sok szenvedéstõl meg tudom kímélni.
Persze a filmben a férfi nem halálos beteg volt, de valódi életre képtelen...
traktor 2008 márc. 29. - 02:53:41
(11/66)
Szia filmbolond.
Az jutott eszembe a hozzászólásodat olvasva: Ez az ember érez? Látta a filmet, s ha látta, figyelt?
Erõs ember lehetsz. Van két nõje...bazzz! Még szeretõ család is lehet.
A másik ember végtelen mássága.
A másik ember végtelen mássága.
A másik ember végtelen mássága.

jó éjt
filmbolond 2008 márc. 29. - 02:31:31
(10/66)
Nekem egy kicsit vontatott volt. De ami a fõ bajom vele: Ez a film sem szerettette meg velem az euthanáziát. Pontosabban; nem gyõzött meg a szükségességérõl.Én nem hiszem, hogy van olyan élethelyzet, ahol már csak a halál segít. Vagy ha van is, ez nem olyan volt.Ennek az embernek volt szeretõ családja, két nõje meg sok barátja.Ki várhat többet az élettõl?!
Ezüstliliom 2008 márc. 28. - 23:36:24
(9/66)
Én is kíváncsi leszek Volimte véleményére. És persze én is megnézem a filmet.:) Valami hasonlót már láttam egyszer. Az nagy hatással volt rám. Vagy netán ezt láttam? Sajnos a címeket hamar elfelejtem.
filmbolond 2008 márc. 28. - 21:42:46
(8/66)
Az elõbbi üzenet Volimtének szólt.
filmbolond 2008 márc. 28. - 21:35:10
(7/66)
Én meg kíváncsi vagyok a véleményedre.Feltétlenül írjad meg ide, a Fórumra!