9/10
robozb 2014 febr. 28. - 21:41:16 9/10
(29/49)
Szerintem jo film volt!
ics401 2014 febr. 28. - 13:48:27
(28/49)
Számomra csalódás volt ez a film, pláne, hogy mekkora beharangozást kapott. Még hogy thriller...
Valamit kellene már csinálni a magyar filmes szakmával, mert az nem állapot, hogy a XX. századi történelmünkhöz vagy egyáltalán nem mernek hozzányúlni, vagy pedig csak ilyen se hús, se hal álláspontot képviselve. Le kellene rakni végre a garast, mert az édeskevés mondanivaló egy 56-os tárgyú filmhez, hogy a berni követ állítólag azt merte mondani Kádárnak, hogy nem kéne kivégezni Nagy Imrét, mert azzal csak mártírt csinálnak a forradalmároknak. Csak néztem és nem nagyon hittem a szememnek, fülemnek, hogy akkor most ez az közhely a drámai csúcspont, ahol megvillan egy amúgy piszkosul megbízható elvtárs "emberarca".
3/10
biggles 2014 febr. 27. - 19:37:59 3/10
(27/49)
Nekem sajnos nem tetszett, és kicsit értetlenül állok az egekig magasztaló kritikák elõtt. A film hiteltelen volt, és egy percig se tudtam komolyan venni. Ennek okát én elsõsorban a gyenge forgatókönyvben látom, de a színészek játéka (Kulkát leszámítva) is pont olyan volt, mint amit a hasonlóan kevés pénzbõl készült magyar filmeknél már megszoktam.
6/10
BlackCos 2014 febr. 26. - 14:38:34 6/10
(26/49)
A Vizsga nekem is sokkal jobban tetszett, sokkal izgalmasabb. Ez egynek nem volt rossz, de többször nem nézném meg.
4427 2014 febr. 26. - 13:49:04
(25/49)
Kulka tényleg jó volt, de a filmet nem a színész csinálja, hanem a rendezõ, itt Szász Attila. Jegyezzük meg a nevét, igen tehetséges!
No meg kell egy jó forgatókönyv-író (megvolt!), jó operatõr (megvolt!), jó vágó (megvolt!), meg persze jó színészek is. (Bár, ha a számítógépes technika így fejlõdik...lásd még A futurológiai kongresszus c. filmet)
4/10
goldblum 2014 febr. 26. - 10:55:00 4/10
(24/49)
A Vizsga tényleg jó volt. 100x jobb ennél. Ebben a legnagyobb feszültséget a zene adta. Amikor alábbhagyott, elaludtam. Kulka rulez, a többi hiteltelen. Szerintem.
9/10
garyred 2014 febr. 26. - 10:04:28 9/10
(23/49)
Magyar filmek sorából kiemelkedõ teljesítmény, aki nem látta az rosszúl tette. ezután megnézem "A Vizsga"-t is.
8/10
Edmond Dantes 2014 febr. 26. - 09:08:34 8/10
(22/49)
Feszes és feszült, jól rendezett film, önmagában = pol.felhangok nélkül is izgalmas és a szükséges mértékben hiteles.
Mint már lejjebb jeleztem, részletek, valódi nevek,jegyzõkönyvek stb. itt: (***spoiler***-t tartalmaznak!)
http://epa.oszk.hu/01200/01268/00001/KrahulcsanZsolt.html
És még egy ***spoileres*** kérdés:
Valójában mi történt a végzetes lövés körül? Ki és hogyan lõtt? Én nem láttam, viszont a fenti jkv.szt a valóságban egy másik követségi alkalmazott találta el a fiatalembert, amint az, egy rossz pillanatban, kidugta a fejét az ajtón és az alkalmazott, a nála lévõ követségi fegyverrel eltalálta, majd a jkv. szt a földön fekvõt még egyszer meglõtte. Mindez a filmben nincs. De mi az, ami van?
***spoiler vége***
kanyaba 2014 febr. 26. - 09:05:48
(21/49)
A film valóban kitûnõ. A történet idején a Magyar Népköztársaságnak nincs Bernben nagykövetsége, sem nagykövete, hanem követsége, illetve követe. A film címe tehát helyes. Apró hiba, hogy a film elején látjuk a "nagykövetség" tábláját a kerítésen, s többször nagykövetként említik a követet. Nagyköveti szintû kapcsolat csak néhány évvel késõbb létesült.
ReignMan 2014 febr. 26. - 07:37:00
(20/49)
Nem értek egyet, szerintem mindenféle szempontból rászolgál a film arra, hogy moziban is vetíthessék. Pörgõs, izgalmas történet, minõségi megvalósítás, jó színészek... A Vizsga címû film ugrott be róla, mindkettõ kiemelkedik a magyar filmipar elmúlt 5-6 éves termésébõl...
Judy075 2014 febr. 26. - 07:26:10
(19/49)
A torrentre való feltöltést én se ismerem, de esetleg Dropboxban fel tudnád tölteni? Itt van róla leírás: **********
LajtaJ 2014 febr. 26. - 00:57:01
(18/49)
Felvenni felvettem, csak azt nem tudom miként kell torrentre feltölteni.

Egyébként '56-ban nem történek fosztogatások, boltok kirablása. Minden bizonnyal ez volt a világ történelem legtisztább és legszebb forradalma, aminek a nyugati újságírók a csodájára jártak. Elmondásuk szerint náluk elképzelhetetlen lett volna, hogy betört kirakatokból nem raboltak volna el semmit se.

'56-ban nálunk pedig ez történt! Elég volt kitenni egy cetlit a kirakatba - "Vigyázz a Forradalom tisztaságára!" - és ezután a legnagyobb szégyen lett volna bárkinek is elemelni bármit onnan, a nép a helyszínen lincselte volna meg az elkövetõt. Mindenki láthatta a Múzeum krt. - Rákóczi út sarkára kitett nyitott fedelû ládáról szóló képet, amelyben a Forradalom áldozatainak gyûjtöttek pénzt, amelyet senki sem õrzött. Ilyen Nyugaton teljesen elképzelhetetlen dolog lett volna!
8/10
affarefatto 2014 febr. 25. - 23:03:08 8/10
(17/49)
Az hogy Kulka jó volt, ahhoz nem fér kétség. Õ tényleg olyan szinten játszott, hogy az bármelyik amerikai filmben is remek lett volna. (Nekem többször is Skinner jutott eszembe az X-Aktákból :-) ) Az államvédelmisek elmentek szódával. A "magyar" mellékszereplõk tényleg mellékszereplõk voltak, viszont akik a svájciakat játszották ügyesen dolgoztak. Azt hiszem a mellékszereplõk szürkesége nem konkrétan rajtuk múlott, hanem a rendezõn. Viszont a szabadságharcosok... na szóval nekem tényleg nem jött át, hogy õk hõsök lennének. Igazából egy idõs ismerõsöm jutott eszembe, aki gyerekként látta, hogy egyesek '56 - ban nemzeti színû karszalaggal kirabolják az apja boltját, a plafonba lövöldöznek, ordibálnak, meg ilyesmi. Hát ha a film ezt akarta bemutatni, akkor sikerült. Összességében ez egy jó tévéfilm, hiszen ez a besorolása. Nem moziba való, de tévéfilmnek tökéletes.
The Man Who Laughs 2014 febr. 25. - 22:57:08
(16/49)
Szerintem fasza volt. Nem bánnám ha még több ilyen ügyes magyar (akár TV)film jönne az elkövetkezõ idõkben. Valóban nagyon jók a színészek, jól megírt a forgatókönyv (amin a legtöbb magyar film elbukik): Nincsen túl bonyolítva, de hatásos és reális/hihetõ, hogy így is történhetett volna. A cselekmény feszes. Ez egy nagyon jól összerakott mûfaji thriller, ami szerintem nyugodtan versenyezhet a hasonló külföldi filmekkel is. Véleményem szerint ilyenekre lenne szüksége a magyar filmgyártásnak, hogy az emberek újra bízzanak benne. Ilyen szempontból talán jobb is, hogy csak TVfilm (ami abszolút nem érzõdik rajta, hogy olcsóbb vagy gagyibb lenne - persze kevés helyszín, de ez a sztoriból következik), mert így valószínûleg több emberhez eljut.
HanziDrown 2014 febr. 25. - 22:16:02
(15/49)
Érdekes volt és üdítõ a mai fõ mûsoridõs szemetek mellett.Még több ilyet!
Ezt a punnany massif féle stáblista zenét meg hamar elfelejteni.Teljes illúzió és atmoszféra romboló.
9/10
Dudvarek 2014 febr. 25. - 22:15:51 9/10
(14/49)
Nem tudok elfogulatlan lenni. Annyira örülök, hogy végre vannak olyan történelmi filjeink, amiket jó megnézni (pl.: A legbátrabb város). Ahol a színészek komolyan veszik a munkát, ahol a rendezés alázatos a témával kapcsolatban, a képek, a vágás és a hang is maximálisan a helyén van. Igen, ehhez kell is a támogatás, mert ez a film a marveles cinemacityben soha nem fog milliókat hozni.

Ez a film annyira háttértörténelmi pillanatot dolgoz fel, hogy az ekkor Svájban élt nagybátyjám sem említette soha, hogy volt ilyen. Mégis olyan komolyan veszi a film a feladatát, hogy egy órára beleképzelheti magát az ember ebbe a pillanatba. Valós figuraként teszi elénk a fõhõsöket, akik elhitték, hogy tehetnek valami nagy dolgot.
És kérdés a végén, hogy sikerült-e nekik.
10/9 megragadó film!
traktor321 2014 febr. 25. - 21:57:13
(13/49)
Nagyon vártam. Nagy csalódás. Gyermeteg és patetikus semmitmondás. Kár.
deepblue noir 2014 febr. 25. - 21:55:30
(12/49)
sok pozitívuma volt, de kisebb hibák, illetve a két forradalmár játéka, hát hogymondjam.
nem volt rossz a film, de kár tõle hanyattesni, egyáltalán nem annyira jó
Judy075 2014 febr. 25. - 21:54:54
(11/49)
Valaki esetleg felvette? Örülnék neki, ha le tudnám tölteni valahonnan, mert sajnos elmulasztottam.
7/10
eshow 2014 febr. 25. - 21:53:27 7/10
(10/49)
Jó film volt. Végig lekötött.