SzrL 2014 márc. 16. - 20:47:24
(31/51)
6/10
m3246 2014 márc. 02. - 13:59:42 6/10
(30/51)
Nem mondanám, hogy rossz de azért ismét nem sikerült alkotni valami maradandót. Kulka tényleg nagyon jó! Egy kis egyszerû lett a film, ha nincs több mondanivaló akkor is lehet színezni (sötétíteni) karaktereket kidolgozni, hogy jó legyen egy film. 74 perc... nálam az amúgy se film kategória. Arra azért kíváncsi lennék, mennyit vertek el rá az adófizetõk pénzébõl. De hát nem ez lenne az elsõ ilyen eset... Ettõl függetlenül '56 engem mindig nagyon meghat, most is ez történt. Milyen jó lenne ha úgy élnénk mint az osztrákok, vagy a svájciak... 6/10
9/10
robozb 2014 febr. 28. - 21:41:16 9/10
(29/51)
Szerintem jo film volt!
ics401 2014 febr. 28. - 13:48:27
(28/51)
Számomra csalódás volt ez a film, pláne, hogy mekkora beharangozást kapott. Még hogy thriller...
Valamit kellene már csinálni a magyar filmes szakmával, mert az nem állapot, hogy a XX. századi történelmünkhöz vagy egyáltalán nem mernek hozzányúlni, vagy pedig csak ilyen se hús, se hal álláspontot képviselve. Le kellene rakni végre a garast, mert az édeskevés mondanivaló egy 56-os tárgyú filmhez, hogy a berni követ állítólag azt merte mondani Kádárnak, hogy nem kéne kivégezni Nagy Imrét, mert azzal csak mártírt csinálnak a forradalmároknak. Csak néztem és nem nagyon hittem a szememnek, fülemnek, hogy akkor most ez az közhely a drámai csúcspont, ahol megvillan egy amúgy piszkosul megbízható elvtárs "emberarca".
3/10
biggles 2014 febr. 27. - 19:37:59 3/10
(27/51)
Nekem sajnos nem tetszett, és kicsit értetlenül állok az egekig magasztaló kritikák elõtt. A film hiteltelen volt, és egy percig se tudtam komolyan venni. Ennek okát én elsõsorban a gyenge forgatókönyvben látom, de a színészek játéka (Kulkát leszámítva) is pont olyan volt, mint amit a hasonlóan kevés pénzbõl készült magyar filmeknél már megszoktam.
6/10
BlackCos 2014 febr. 26. - 14:38:34 6/10
(26/51)
A Vizsga nekem is sokkal jobban tetszett, sokkal izgalmasabb. Ez egynek nem volt rossz, de többször nem nézném meg.
4427 2014 febr. 26. - 13:49:04
(25/51)
Kulka tényleg jó volt, de a filmet nem a színész csinálja, hanem a rendezõ, itt Szász Attila. Jegyezzük meg a nevét, igen tehetséges!
No meg kell egy jó forgatókönyv-író (megvolt!), jó operatõr (megvolt!), jó vágó (megvolt!), meg persze jó színészek is. (Bár, ha a számítógépes technika így fejlõdik...lásd még A futurológiai kongresszus c. filmet)
4/10
goldblum 2014 febr. 26. - 10:55:00 4/10
(24/51)
A Vizsga tényleg jó volt. 100x jobb ennél. Ebben a legnagyobb feszültséget a zene adta. Amikor alábbhagyott, elaludtam. Kulka rulez, a többi hiteltelen. Szerintem.
9/10
garyred 2014 febr. 26. - 10:04:28 9/10
(23/51)
Magyar filmek sorából kiemelkedõ teljesítmény, aki nem látta az rosszúl tette. ezután megnézem "A Vizsga"-t is.
8/10
Edmond Dantes 2014 febr. 26. - 09:08:34 8/10
(22/51)
Feszes és feszült, jól rendezett film, önmagában = pol.felhangok nélkül is izgalmas és a szükséges mértékben hiteles.
Mint már lejjebb jeleztem, részletek, valódi nevek,jegyzõkönyvek stb. itt: (***spoiler***-t tartalmaznak!)
http://epa.oszk.hu/01200/01268/00001/KrahulcsanZsolt.html
És még egy ***spoileres*** kérdés:
Valójában mi történt a végzetes lövés körül? Ki és hogyan lõtt? Én nem láttam, viszont a fenti jkv.szt a valóságban egy másik követségi alkalmazott találta el a fiatalembert, amint az, egy rossz pillanatban, kidugta a fejét az ajtón és az alkalmazott, a nála lévõ követségi fegyverrel eltalálta, majd a jkv. szt a földön fekvõt még egyszer meglõtte. Mindez a filmben nincs. De mi az, ami van?
***spoiler vége***
kanyaba 2014 febr. 26. - 09:05:48
(21/51)
A film valóban kitûnõ. A történet idején a Magyar Népköztársaságnak nincs Bernben nagykövetsége, sem nagykövete, hanem követsége, illetve követe. A film címe tehát helyes. Apró hiba, hogy a film elején látjuk a "nagykövetség" tábláját a kerítésen, s többször nagykövetként említik a követet. Nagyköveti szintû kapcsolat csak néhány évvel késõbb létesült.
ReignMan 2014 febr. 26. - 07:37:00
(20/51)
Nem értek egyet, szerintem mindenféle szempontból rászolgál a film arra, hogy moziban is vetíthessék. Pörgõs, izgalmas történet, minõségi megvalósítás, jó színészek... A Vizsga címû film ugrott be róla, mindkettõ kiemelkedik a magyar filmipar elmúlt 5-6 éves termésébõl...
Judy075 2014 febr. 26. - 07:26:10
(19/51)
A torrentre való feltöltést én se ismerem, de esetleg Dropboxban fel tudnád tölteni? Itt van róla leírás: **********
LajtaJ 2014 febr. 26. - 00:57:01
(18/51)
Felvenni felvettem, csak azt nem tudom miként kell torrentre feltölteni.

Egyébként '56-ban nem történek fosztogatások, boltok kirablása. Minden bizonnyal ez volt a világ történelem legtisztább és legszebb forradalma, aminek a nyugati újságírók a csodájára jártak. Elmondásuk szerint náluk elképzelhetetlen lett volna, hogy betört kirakatokból nem raboltak volna el semmit se.

'56-ban nálunk pedig ez történt! Elég volt kitenni egy cetlit a kirakatba - "Vigyázz a Forradalom tisztaságára!" - és ezután a legnagyobb szégyen lett volna bárkinek is elemelni bármit onnan, a nép a helyszínen lincselte volna meg az elkövetõt. Mindenki láthatta a Múzeum krt. - Rákóczi út sarkára kitett nyitott fedelû ládáról szóló képet, amelyben a Forradalom áldozatainak gyûjtöttek pénzt, amelyet senki sem õrzött. Ilyen Nyugaton teljesen elképzelhetetlen dolog lett volna!
8/10
affarefatto 2014 febr. 25. - 23:03:08 8/10
(17/51)
Az hogy Kulka jó volt, ahhoz nem fér kétség. Õ tényleg olyan szinten játszott, hogy az bármelyik amerikai filmben is remek lett volna. (Nekem többször is Skinner jutott eszembe az X-Aktákból :-) ) Az államvédelmisek elmentek szódával. A "magyar" mellékszereplõk tényleg mellékszereplõk voltak, viszont akik a svájciakat játszották ügyesen dolgoztak. Azt hiszem a mellékszereplõk szürkesége nem konkrétan rajtuk múlott, hanem a rendezõn. Viszont a szabadságharcosok... na szóval nekem tényleg nem jött át, hogy õk hõsök lennének. Igazából egy idõs ismerõsöm jutott eszembe, aki gyerekként látta, hogy egyesek '56 - ban nemzeti színû karszalaggal kirabolják az apja boltját, a plafonba lövöldöznek, ordibálnak, meg ilyesmi. Hát ha a film ezt akarta bemutatni, akkor sikerült. Összességében ez egy jó tévéfilm, hiszen ez a besorolása. Nem moziba való, de tévéfilmnek tökéletes.
The Man Who Laughs 2014 febr. 25. - 22:57:08
(16/51)
Szerintem fasza volt. Nem bánnám ha még több ilyen ügyes magyar (akár TV)film jönne az elkövetkezõ idõkben. Valóban nagyon jók a színészek, jól megírt a forgatókönyv (amin a legtöbb magyar film elbukik): Nincsen túl bonyolítva, de hatásos és reális/hihetõ, hogy így is történhetett volna. A cselekmény feszes. Ez egy nagyon jól összerakott mûfaji thriller, ami szerintem nyugodtan versenyezhet a hasonló külföldi filmekkel is. Véleményem szerint ilyenekre lenne szüksége a magyar filmgyártásnak, hogy az emberek újra bízzanak benne. Ilyen szempontból talán jobb is, hogy csak TVfilm (ami abszolút nem érzõdik rajta, hogy olcsóbb vagy gagyibb lenne - persze kevés helyszín, de ez a sztoriból következik), mert így valószínûleg több emberhez eljut.
HanziDrown 2014 febr. 25. - 22:16:02
(15/51)
Érdekes volt és üdítõ a mai fõ mûsoridõs szemetek mellett.Még több ilyet!
Ezt a punnany massif féle stáblista zenét meg hamar elfelejteni.Teljes illúzió és atmoszféra romboló.
9/10
Dudvarek 2014 febr. 25. - 22:15:51 9/10
(14/51)
Nem tudok elfogulatlan lenni. Annyira örülök, hogy végre vannak olyan történelmi filjeink, amiket jó megnézni (pl.: A legbátrabb város). Ahol a színészek komolyan veszik a munkát, ahol a rendezés alázatos a témával kapcsolatban, a képek, a vágás és a hang is maximálisan a helyén van. Igen, ehhez kell is a támogatás, mert ez a film a marveles cinemacityben soha nem fog milliókat hozni.

Ez a film annyira háttértörténelmi pillanatot dolgoz fel, hogy az ekkor Svájban élt nagybátyjám sem említette soha, hogy volt ilyen. Mégis olyan komolyan veszi a film a feladatát, hogy egy órára beleképzelheti magát az ember ebbe a pillanatba. Valós figuraként teszi elénk a fõhõsöket, akik elhitték, hogy tehetnek valami nagy dolgot.
És kérdés a végén, hogy sikerült-e nekik.
10/9 megragadó film!
traktor321 2014 febr. 25. - 21:57:13
(13/51)
Nagyon vártam. Nagy csalódás. Gyermeteg és patetikus semmitmondás. Kár.
deepblue noir 2014 febr. 25. - 21:55:30
(12/51)
sok pozitívuma volt, de kisebb hibák, illetve a két forradalmár játéka, hát hogymondjam.
nem volt rossz a film, de kár tõle hanyattesni, egyáltalán nem annyira jó