Téma: A besúgó

Sau Dade 2022 júl. 07. - 18:28:25 Előzmény György Kádár
(413/433)
Abszolút általános probléma, nagy sorozatokban is így van, Pl. Netflix, Sex Education. Gondolom, a szereplőválogatásnál extra fáradtság a nem végzett színészek közül castingolni. Vagy nem tudom. De tény, hogy ha megnézed, világszinten gyakori panasz, hogy tizen-, huszonéveseket egy bő tizessel idősebb színészek játszanak, és nem mindenki olyan küllemű, hogy ezt el is hiszed neki.
Persze itthon azért lehetséges lett volna a színművészetisek között keresgélni, elég koncentrált hely, akkor is, ha épp kettő van belőle.
Sau Dade 2022 júl. 07. - 18:22:55 Előzmény guess.who
(412/433)
Elméletileg jogdíjat kellhet fizetni, ha olyan a konstrukció, h valami produkciós cég gyártja le nekik, illetve tárhelyet is foglal. Mondjuk mindez ahhoz viszonyítva, amennyibe a legyártás került, elég karcsú spórolási tétel lehet, így nem tudom, miben járul hozzá a monstrum számainak szépítéséhez... Ha ehhez hozzáveszem, hogy mekkora felháborodást okozott ez a törlésesdi (én is lemondtam az előfizetést, bár ennek ez csak egy eleme volt, de azóta elég sok ilyet olvastam), akkor pláne nem látom azt az összeget, ami megérné az arcvesztést. No, de talán csak nem voltunk még tőzsdei óriáscégek vezetői és nem tudjuk, hogy az ilyen kicsiből is milyen sokra megy....

Az meg, hogy benne volt-e a folytatás lehetősége? Hát, szerintem igen, akarták, akarhatták, nekem legalább is ez jött le azzal, hogy kicsit be lett lebegtetve, hogy Geri átvitorlázik a rendszerváltáson és mint a legnagyobb kádár-kori ellenzéki ember, majd valami nagyember lesz belőle, de Kata tudja a titkát, de ő is zsarolja Katát... Ez olyan elég cliffhangeres volt.
De ha a saját véleményem mondom, nem azt, amit éreztem a befejezésből, akkor nem, ennek a belebegtetésnek az ellenére nem hiszem, hogy EZT folytatni kellett volna. Nagyon maximum egy reboot valami új csapattal, de elég komoly gödörből kellett volna ehhez kikormányozni a majdani cselekményt, már, ha igazodni akartak hozzá, ami korábban történt.

Sajnos, nálunk az HBO kiszállása a helyi gyártásból szerintem dupla kár, mert talán ők voltak az egyetlen pénzes, ugyanakkor igényes gyártó (mondom ezt annak ellenére, hogy szerintem EZ a projekt nem sikerült azon a szinten, amin a többit vitték), így volt esélyünk némi helyi tartalomra a sok nemzetközi mellett (nem tudom, én ilyen perverz vagyok, hiába a sok nemzetközi, persze főleg angolszász projekt, nagyon szeretem a kisebbeket, különös tekintettel a hazaira. Nem csak sorozatban, könyvben is. Még akkor is, ha néha a magyar narancs kicsit kisebb, kicsit savanyúbb, és ezt el is mondom róla. Akkor is jó, hogy van. Vagy volt.
György Kádár 2022 júl. 06. - 21:23:23
(411/433)
Most kezdtem. Minden színész túlkoros ebben a sorozatban?
offtopic
guess.who 2022 júl. 05. - 21:05:04 Előzmény Sau Dade
(410/433)
Nem mintha annyira fájna a hír, de két dolog:
- hogy "kaszálhatta el" a második évadot, ha a sztoriból abszolút nem következett folytatás lehetősége és értelme sem lett volna, az egész második évados kívánságműsor csak néhány ember vágyvezérelt gondolkodása volt?
- oké, hogy spórolás, nagyon hiszékeny vagyok és elfogadom, de az első évad eltüntetését (sőt: a youtube-on levő, oda tartozó tartalom törlését is!) nehezen lehet "spórolásként" eladni, hiszen azokat már nem kell leforgatni, azoknak nincs költsége, kizárólag a bevételt termelné.
Sau Dade 2022 júl. 05. - 16:54:27
(409/433)
Ahogy varhato volt, nem lesz 2. evad:
"Ennyi idő kellett, hogy az HBO Max nadrágszíj-meghúzása megugorja az amerikai hírküszöböt, még ha az a legnagyobb nemzeti ünnepen is történt. A Variety hozta le exkluzívban a tartalomeltávolításokról szóló hírt a Warner-Discovery hivatalos közleményeivel, amit sok magyar oldal interpretált – szokás szerint keverve az HBO-t és az a sok Warner platform (köztük az HBO) tartalmainak streaming otthon biztosító HBO Max-ot, amelyről a hír szól.
A lényeg nagyjából az, amit írtunk mi is pár napja, megerősítik, hogy spórolásból történt a dolog, és hogy minden skandináv és kkeu-s fejlesztést leállítanak, valamint a holland és török terveket is, egyedül a spanyolok maradnak meg, illetve a franciák (amik még csak terv alatt vannak), és a lengyelek sem vesztették el az eddigi projektjeiket, ld. Enyhülés.
Szóval ki lehet jelenteni, hogy az HBO Max elkaszálta A besúgót. Meg a Lust-ot. Meg a Kamikaze-t. Meg a többi futó sorozatot, amik lekerültek és itt említjük őket. "
forras: https://www.sorozatjunkie.hu/2022/07/05/hirkedd-389/
1/10
deadscott 2022 júl. 04. - 21:16:17 1/10
(408/433)
Ez a krumpliorrú főszereplő ritka ellenszenves.
Lovagos 2022 jún. 30. - 20:39:31
(407/433)
Mi volt ez?
Történet egy szerencsétlen, beteg fiúról,
akinek be voltak csípődve az úgynevezett magyarok!
8/10
offtopic
Lizus-ka 2022 jún. 29. - 21:46:13 8/10 Előzmény janderka
(406/433)
Igazad van, elnézést kérek, Drizarinak kellett volna címeznem.
6/10
janderka 2022 jún. 29. - 20:58:16 6/10 Előzmény Lizus-ka
(405/433)
Éééén? Tudja a fene - bár szerintem keversz a korábbi hozzászólóval.
Ettől függetlenül ez itt nyilvánvalóan egy lerágott csont már. Olvass inkább vissza, tényleg. Lehet persze, hogy így már uncsi, de nem véletlenül halt be a topik se. Ebben ennyi volt. Minden érv-ellenérv már a múlt.
8/10
Lizus-ka 2022 jún. 29. - 20:14:12 8/10 Előzmény janderka
(404/433)
Már megbocsáss, de én a te véleményedre lettem volna kíváncsi, (nem a többiekére) hisz magad nevezted fércmunkának.
6/10
janderka 2022 jún. 29. - 19:36:00 6/10 Előzmény Lizus-ka
(403/433)
Szerintem lapozz vissza pár tucatnyi kommentet, és megleled kérdésedre a választ. Mitöbb válasz cunamit!
8/10
Lizus-ka 2022 jún. 29. - 19:02:51 8/10 Előzmény Drizari
(402/433)
Kicsit bővebben is kifejthetnéd, hogy miért is tartod fércmunkának. Megjegyzem nem dokumentum film. Valószínű ezért került le az HBO Maxról: https://telex.hu/szorakozas/2022/06/29/valoszinuleg-a-warner-es-a-discovery-osszeolvadasa-allhat-amogott-hogy-eltunt-a-besugo-az-hbo-rol
Sz. Péter 2022 jún. 29. - 18:51:38 Előzmény Drizari
(401/433)
Sok nem fiatal, akik éltek felnőttként abban a korban, pedig azt hiszik, hogy ez egy dokumentum sorozatnak készült. De nem.
Sau Dade 2022 jún. 29. - 12:41:57 Előzmény Sau Dade
(400/433)
Felhulyeseget irtam, a Warner altal tulajdonolt masik streammel, a Discovery +- szal olvad a Max.
A tobbit tartom.
Sau Dade 2022 jún. 29. - 11:09:43 Előzmény Drizari
(399/433)
Meglehetosen kritikusan neztem a sorozatot, de ne legyunk mar ennyire elvakultak, h azert jo, h levettek, mert felrevezeti a fiatalokat.
Egyreszt a Piroska es a farkas is felrevezeti, mert olyan nincs, hiszen olyan nincs hogy valakit lenyel a farkas, de felvagjak a hasat es elve kijon onnan, meg hogy hogy nem latja, higy az nem a nagymama, hanem a farkas?
Masreszt a fiatalok ezt annak nezik (mar, ha nezik), ami: jobban vagy rosszabbul megcsinalt fikcionak.
Harmadreszt, a fiatalok nap, mint nap felre vannak vezetve ennel sulyosabban is, amikor a valosagot es nem a fikciot torzitjak. (Persze ez nem erv, mert ez a " de hat Amerikaban meg vrik a negreket" stilusu dolog, azaz, az egyik nem menti a masikat), csak egy megjegyzes tolem.

Az HBO sem azert vette le, mert hirtelen lelkiismeretfurdalasa lett, hogy nem voltak annyira alaposak, mint a Csernobilnal, hanem mert osszeolvadnak a Warner Bros-szal es hangoljak a streaming platformokat. Igy szerintem eleg valoszinu, h rovid ideig uszhatjak csak meg ilyen modon a fiatalok a megvezetest 🤣, mert vissza fog kerulni ez, meg a tobbi, viszonylag friss sajat gyartas is. (Nyilvan a nem sajat gyartasuak, pl. Showtime-os dolgok mar mas kerdes lehet)

Ennek ellenere a levetel egy ilyen friss premiernel, plane a gyarto orszagban magaban, elegge ongolnak tunik: aki eddig nem nezte meg, mert pl. mast daralt vagy nem volt ideje, de a szabi alatt daralna, az nem fog varni egy bizonytalan ideju ujraelerhetosegre, hanem beizzitja az ezerszer leirt torrentjet es leszedi. Plane, ha van elo, ervenyes Hbo Max elofiztese..... Ja, es a levetel mindenfele figyelmeztetes nelkul tortent, ahigy egyebkent az is, mikor hirtelen kidrult, higy par eves teveken nem lesz elerheto a GO helyetti MAX, es nezd csak mobil platformrol, ha akarod. Az Hbo eleg fura huzasokat produkal, a lejaro husegidonk utan nalunk mennek is a kukaba.
1/10
Drizari 2022 jún. 29. - 10:17:05 1/10
(398/433)
Végre! Ma reggeltől a HBO Max levette kínálatából ezt a fércmunkát. Sok fiatalt vezetett félre, akik nem éltek felnőttként abban a korban.
8/10
ezso1 2022 jún. 27. - 08:04:55 8/10
(397/433)
Az utóbbi idők legjobb magyar filmje/sorozata.
Van benne pontatlanság, de az egészét tekintve nagyon jó...
enamel 2022 jún. 24. - 13:13:27
(396/433)
Le a kalappal ;)
8/10
Lizus-ka 2022 jún. 21. - 09:16:15 8/10
(395/433)
Nekem az igazság inkább Szűcs Gyula cikkében van (mint az elvakult kommentelőkében): https://port.hu/cikk/stream/besugo-vs-valosag-ilyen-volt-amikor-tenyleg-be-akartak-valakit-szervezni/article-84193
ef 2022 jún. 21. - 08:50:56
(394/433)
Utolsó részben ízelítőt kaptunk, milyen kegyetlen és bosszú éhesek voltak az ávós szdsz+es apukák, körmös Bauer , tökös Pető és társaik.