Téma: A besúgó

9/10
offtopic
luci87 2022 jún. 08. - 15:48:11 9/10 Előzmény Anna Dé
(373/433)
Szia, nem tudom te hány éves vagy, de hasonlóan gondolom.. főleg az utolsó mondatot. Én is szerettem azokat az éveket, sokkal egyszerűbb, nyugodtabb volt vhogy minden...Tény, h a mostani kornak számtalan előnye van, mégis..
Tudom ezért megkapjuk majd a savazast, de nem baj..
Az öngyilkosság. Egy fiút ismertem, aki besorozas elott felakasztotta magát a padláson. Szabad akart maradni, nem akart másfél évre bevonulni.. :(
10/10
offtopic
Anna Dé 2022 jún. 08. - 13:32:12 10/10
(372/433)
Ez most nem a filmhez kapcsolódik, demost fiatal emberek lesznek öngyilkosok mert nem úgy alakul az életük ahogy elkepzelték, mert úgy erzik van egy problemajuk amit nem tudnak megoldani. A nyolcvanas években is televoltunk problémákkal, mégse érdekelte az embert annyira hogy ezert most a Dunába vesse magát. Az internet meg csak felnagyít mindent. A facebook, az insta meg még sorolhatnam..ha neki jó élete van, nekem miert nem lehet ugyanolyan? Beírod hogy fejfájás meg hasmenés a google-be kidob 100.000 problemat, pedig lehet hogy csak elrontottad a hasad. Jobb lett ez a világ, hogy most mar minden van? Hogy okosabbak lettünk egy internettel? Én nem hiszem. Szívem szerint en visszamennék a hetvenes-nyolcvanas évekbe mikor még semmi nem volt. Valahogy jobb világnak tűnt az akkori. Mint a mostani.
10/10
Anna Dé 2022 jún. 08. - 13:19:20 10/10
(371/433)
Egy elkepzelt világ 1985. évében jatszódik a történet, Krisztus előtt 165-ben, mikor még minden annyira egyszerű volt hogy nem vitattuk tényleg ez tortent, vagy tortenhetett volna másképp is? :) Internet se nagyon volt hogy megosszuk egymassal a tapasztalatainkat. Besz*ptunk rendesen mindent amit kellett. :D Ha vki úgy nézi hogy ez egy film es nem a valóság, még ha vannak benne valós elemek is, emberek akik éltek, akkor nem talal benne hibat, de ha viszont mas megközelítésből veszi szemügyre, ha eleve rámegy arra hogy miben találhatna hibát, akkor biztosan. Én a független, mindentől mentes mozinéző szemével alltam neki nezni, nem is voltak nagy elvárásaim, csak egy jó kis retrofilinges magyar filmet akartam látni, azt meg jól hozta a sorozat. Én azt mondom, soha rosszabbat. ;)
6/10
janderka 2022 jún. 07. - 21:15:13 6/10 Előzmény Belmont
(370/433)
Nehogy már az értelmesebbjének kelljen itt magyarázkodnia, csak mert a felszínes hülyék országa lettünk.
Belmont 2022 jún. 07. - 20:33:54
(369/433)
Miért van az, hogy az olyan magyar filmekben, ahol a magyar múlt vagy közelmúlt a háttér, mindenki a kákán is csomót keres? A Szabadság, szerelem óta a 10 millió önjelölt történész országa lettünk.

Ti a Bourne-trilógiában, vagy a James Bond-filmekben is azt elemzitek, hogy áá, nem is így műxik a szíjjájjé, emájfájv, kágébé, húmekkoranemvalósághű... JÓHOGY nem. Ez egy szórakoztató sorozat, pont mint régen az ún. kosztümös filmek. És annak eszméletlen jó. Le a kalappal minden alkotó és résztvevő előtt. Ha esetleg böngésznek itt valaha a fiatal színészeink, zseniálisak ők is.

Hála az égnek, hogy az utóbbi 10-15 évben lassan kinőttük a 90-es évek szekunder szégyen magyar filmgyártását!
10/10
momo65 2022 jún. 07. - 19:41:36 10/10 Előzmény Kroki2021
(368/433)
Pontosan. Megérdemli ez a film a legrangosabb díjat bármelyik filmszemlén.
Cirifischio 2022 jún. 07. - 09:04:00
(367/433)
Tehát nem simán dramaturgiai megfontolásokból, hanem direkt raktak bele az akkori államrendőrségi módszerekre nem jellemző elemeket, hogy harapjanak rá a történészek, és legyen hírverés illetve párbeszéd? Bejött, lettek cikkek, fórumok ahol belemennek a témába:)
9/10
offtopic
luci87 2022 jún. 07. - 09:00:00 9/10 Előzmény Cirifischio
(366/433)
: )) Én akkoriban csak szerettem ezeket a notakat, melyebb ertelmet nem kerestem bennuk...olyan volt mint a "hajovontak talalkozasa tilos..:)"... amugy nekunk,86 ban mikor erettsegiztem,meg tétel volt toribol az "ellenforradalom", sot, en sajnos olyan tetelt huztam, amit nagyon nem tudtam,"Marxizmus ,Leninizmus,filozofiai tetel...:(
Cirifischio 2022 jún. 07. - 08:51:31 Előzmény luci87
(365/433)
Ez jó, én egy fokkal továbbgondoltam, rendszerkritikának hittem, hogy nagyon is borús az ég Budapest felett :D.
Cirifischio 2022 jún. 07. - 08:51:30 Előzmény luci87
(364/433)
Ez jó, én egy fokkal továbbgondoltam, rendszerkritikának hittem, hogy nagyon is borús az ég Budapest felett :D.
Sz. Péter 2022 jún. 06. - 20:31:35
(363/433)
"De miert indulna, ha ez full fikcio"

Azért mert - nem véletlenül - párhuzam vonható néhány mai politikai szereplő és a sorozat figurái közé.

Valamint attól, hogy (tegyük fel) a te környezetedben nem indultak efféle párbeszédek, még nem jelenti azt, hogy máshol sem. ;)
9/10
offtopic
luci87 2022 jún. 06. - 19:07:35 9/10 Előzmény Cirifischio
(362/433)
Az utolso mondatodhoz.Mindig tanul az ember..a 80 as evekben megvoltt ez a Rolls lemez, szerettem ezt a szamot rajta nagyon.De ezt nem tudtam, mire utal..En idojaras jelentesre gondoltam, mikor hallottam..:)
Cirifischio 2022 jún. 06. - 17:23:52
(361/433)
Imádtam. Az első (vonaton beszervezős) jelenettől kezdve lehetett tudni hogy ez nemhogy nem doku (hálistennek, most azon menne a vergődés hogy ki és miben hazudott), mégcsak nem is egy Mások élete jellegű dráma, hanem egy, a nosztalgiára erősen rámenő, kiváló hangulatfestő elemekkel (cuccok, újhullámos/alter zenék, dumák) operáló, sima játékfilm, jó tempóval, kis tinidrámákkal, egész pöpecül megoldott akciódolgokkal, többségében remek és nem elkoptatott arcú színészekkel. És ugyan valóban a fő téma az ügynökösdi és az ellenzéki mozgalmak voltak, de kicsit tudálékoskodásnak tűntek az elemző történészi cikkek amint taglalják hogy ez így meg úgy nem volt szokás akkoriban, persze nyilván biztos van aki először találkozik a témával és akkor azt hiszi hű ezek a dolgok így zajlottak. A történészeknek niylávn mindig fontosabb a doku mint a dramaturgia. Én helyén kezeltem, remekül szórakoztam, és újfent borzongtam hogy csak hajszálra úsztam meg ezt a sok szart (mert lehet hogy az eszközök nem pont olyanok voltak, de a rendszer és az emberek aljassága pont olyan szinten mozgott. (Mint ahogy most is. De legalább volt pár pár normális évtizedünk... ) 80-as években felnőtteknek kötelező nosztalgiasorozat, tele ezer utalással. Csak egy: "Budapest felett az égbolt felhőtlen" állítólag ez volt a rádióban 56-ban a jel a felkelők elleni támadás indítására.
offtopic
guess.who 2022 jún. 06. - 10:30:21 Előzmény Gaddemon
(360/433)
Thuróczynak ez már a többedik hasonló szerepe, szerintem szándékosan játssza az erőszakos-uralkodó állampárti fontosembert, és nagyon jól is áll neki a hangja, a fizimiskája és a kopaszodó fejebúbja miatt. Bár kicsit mintha ez a figura kezdene már egysíkúvá válni nála és a nem ilyen jellegű karakterekben is ezt játszaná el, de szerintem még jó, én legalábbis nagyon bírom a színészt.
offtopic
guess.who 2022 jún. 06. - 10:26:51 Előzmény Lámai Dala
(359/433)
A 3. pontodban ott hibázol, hogy Gerely szuperhőssé válása ELŐBB következett be, mint hogy lett volna nője, tehát nem áll meg az, hogy Szőke Abigél Juditja adta volna neki a szárnyakat (vagy a csizmákba rejtett antigravitációs hajtóművet). És innen sajnos tényleg hiteltelen a sztori, pontosabban egy csekély ember lesz a főszereplő, aki az állampárt titkosrendőrségének hatalmát érezve a háta mögött megpróbál ütni a többi, hozzá hasonló kisemberen. Ez meg azért hadd ne legyen már pozitív példakép. :)
7/10
offtopic
Lámai Dala 2022 jún. 06. - 10:16:21 7/10
(358/433)
Elolvastam a hsz-okat és pár dolog ami eszembe jutott.

1. Hiba volt az elején kiírni az 1985-ös évet, helyette vagy 86 vagy a 80-as évek második fele.
2. A 80-as években már nagyon keményen az ország lerablása, szétlopása folyt. A bennfentesek már mind tudták, hogy már az utolsókat rúgja a rendszer. Kádár, akinek már meszesebb volt az agya, mint a Bakony, már 80-81 körül nyugdíjba akart menni. De a sleppje nem akarta ezt.
Ha Kádár lelép, vége lett volna a jóvilágnak, mert nekik is menni kellett volna. Ezért addig-addig nyalták a seggét, amíg maradt. Ezért aztán +indult, a gyorsan amit még lehet lenyúlni és utánam a vízözön szemlélet.
3. Geri pipogya kockából , szinte Marvel szuperhőssé válása sokak számára hiteltelen volt.
Nekem ez nem okozott befeszülést. A sikerélmények nagyon sokat tudnak dobni 1 ember fellépésén és tökösségén. Hihetetlenül + tudja dobni az ember önbizalmát, ha van 1 jobb nője, vagy csak levarrt 1 jobb csajt.

Janderkának csak annyit tudok mondani, mint Barna a kricsmiben a pultosnak, hogy kösz, kösz.
Guess.who-nak pedig, hogy kösz a hsz-t, kb. 3 percig vigyorogtam a művésznőn és a megaslágeren.




7/10
Gaddemon 2022 jún. 04. - 14:02:59 7/10
(357/433)
Jó kis sorozat volt, remekül visszaadták a kor hangulatát. Bizonyos részek ugyan már a hihetetlenbe hajlottak, illetve volt pár gagyibb akciófilmes jelenet, amiért nem rajongtam, de összességében tetszett. A Demetert alakító pali nekem nem jött be, sokszor nagyon mű volt az alakítása, de a többiek jól játszottak. Thuróczyn megint jókat röhögtem, nagy fazon.
Sz. Péter 2022 jún. 04. - 08:07:05 Előzmény ligetiz51
(356/433)
Akkor most HBO vagy Netflix?
1/10
ligetiz51 2022 jún. 03. - 17:12:36 1/10
(355/433)
Hamis az egész, hiteltelen színészi játékok. Nincs mit elemezni ezen.... HBO-Netflix-es sz@rság. Ha már Kádár kori történelmi film akkor Köbli Norbert filmjeit ajánlom.
offtopic
guess.who 2022 jún. 02. - 21:47:10 Előzmény Lámai Dala
(354/433)
Hát ugye a művésznő Touch me c. megaslágere (és albuma) csak egy évvel később jött ki, szóval ilyen poszterek legalább akkora anakronizmusok lettek volna, mint a Macskafogó mozis vetítése volt... Persze ha a mindent zárójelbe tevő "a korszellemet akartuk bemutatni, nem az adott évet" szöveget nézzük, akkor ennyi erővel simán hallgathatták volna kalózkazettás felvételről Paksi részeg debreceni koncertjét is. :)