10/10
Meklód fia 2014 dec. 26. - 12:59:28 10/10
(395/475)
nem tudom hogy mirõl beszélnek :D Ez is azon klasszikusok táborába tartozik, mint a Vissza a jövõbe, Indiana Jones, Terminátor, stb. ahol a 2. rész jobb lett mint az elsõ.
9/10
borkasztik 2014 dec. 26. - 12:32:43 9/10
(394/475)
Én tutira megnézem ugyan olyan alapmû mint az elsõ része volt. Ebben még inkább jobban kinyitották az Alien univerzumot ^^
5/10
offtopic
cellasto 2014 dec. 12. - 15:55:10 5/10
(393/475)
ezt már nem nézem meg moziban,annyira nem jön be,mint az elsõ rész
az kötelezõ mozi volt :D
5/10
cellasto 2014 okt. 12. - 14:39:37 5/10
(392/475)
nahh ez jó hír :)
pedig meklód fia szerint senki nem ment el a mozikba az elõzõ részre :))
bicibucimaci 2014 szept. 14. - 15:14:38
(391/475)
Nem szeretem a scifi-t.
De kivételek mindíg vannak, mint pl. ez a film is.
9/10
borkasztik 2014 szept. 13. - 22:22:08 9/10 Előzmény -greghouse-
(390/475)
Igen egyet értek. De azért én úgy érzem valahol a kettõ között van. Szóval akció-horror. Az egy dolog hogy sokkal mozgalmasabb volt mert ugye alapból többen is voltak a szörnyek nem csak egy. De már az elején gyorsan kiiktatták õket ahogy felrobbant a lõszeres zsák, és a megmaradt túlélõ meg szinte csak életéért menekült. Szóval agyatlan lövöldözések nem voltak. Hiába voltak állig felfegyverkezve a félelem a kétségbe esés érzése ott ült közöttük, meg mindenki tudta csak idõk kérdése mikor tõrnek rájuk a szörnyek.

Nekem is ez az egyik kedvencem. De az 1. meg a 3. kat is nagyon szeretem Mindegyiket. Számomra azért hihetetlen ez a trilógia mert minden része más hangulatot képvisel még is egységesen összepasszolnak történetvezetésben is. kirakom a Spoilert de szerintem felesleges szóval mikor elsõnek láttam a 2. rész szinte biztos voltam benne hogy a királynõ rakott tojásokat még fent az ûrhajóm mielõtt kidobták volna az ûrben, és tessék így is folytatták. Mindig is vissza térõ rémálmaim között szerepelt a 3. rész, és mindig belém nyilall a drámai hangulata annak a résznek. De mindegyik részt egyaránt kitudnám emelni valamiért.

Ellenben a 4. részt nem szeretem. Annak csak az elejét tartom jónak mert tényleg érdekes és újszerû elképzelés volt, hogy az emberek mégis hogyan kísérletezgetnek a szörnyekkel valamit hogyan akarják egyáltalán kordában tartani ezeket a lényeket. Meg persze hogy újra él Ryply :D Valamint az a elején Sigorny-nak az alakítás mikor rögtön az elején letámadja az orvost mert felvillan benne az emlék, hogy basszus azért áldoztam fel magam mert nem akartam hogy ezek a barom túdosok a kísérletezgetésükkel halálos veszélynek tegyenek ki ártatlan embereket stb. Szóval az a kis apró tekintet mindent vitt nálam. :D De sajnos a végén ezzel a hibrides szörny keresztezéses történettel elcseszték számomra az egészet.

Szóval örök horror sorozat nekem. Bármikor újranézõs cseppet sem válik unalmassá, mint a Star Wars az idõ múlásával csak még legendásabb és jobb lesz :)
10/10
ceia 2014 szept. 13. - 21:03:55 10/10 Előzmény Csonger
(389/475)
Szerintem két lehetõség minimum van: Ennyire bénák, hogy nem tudják megoldani a hangot - vagy, direkt visszhangosítják, hogy ne vegyük fel.. Ki tudja, talán feltétel a forgalmazó részérõl, az sem lepne meg.
https://www.youtube.com/watch?v=kK0Z4jvsFaw
10/10
-greghouse- 2014 szept. 13. - 19:27:45 10/10 Előzmény Csonger
(388/475)
Szerintem szinkronrendezõi hiba. A szinkronstúdió (a forgalmazótól) külön sávban (fájlban, ma már) kapja meg a képet, a párbeszédhangokat, és a zörejt-zajt. Ezt bizony össze kell dolgozni. Még durvábbakat is láttam már, mikor halkan, de ott maradt az angol szöveg is. Szinkronhiba (és az itthoni forgalmazónak nem lenne szabad így átvennie, de az idõ és a pénz nagy úr.)
Csonger 2014 szept. 12. - 22:34:07
(387/475)
Hát ez valami borzalom. Minden hangeffekt visszhangzik. A magyar szöveg és a zenei aláfestés rendben van, de az összes zörej, nesz, lépés, akármi, minden kétszer hallatszik. Így nézhetetlen a film! Ez a Viasat3 hibája, vagy eleve a magyar változatnak ilyen a hangja?
10/10
-greghouse- 2014 szept. 12. - 22:27:17 10/10
(386/475)
Cellasto, igazad van, és bocs. Nyilván azért keverem a mûfajt, mert én tényleg nem szeretem sem a (tisztán) akció, és végképp nem a horror filmeket. Nem érdekel, hogy Jet vagy akármilyen Li-nek hány és milyen öve van, nem hiszem el, hogy egy géppisztoly sosincs a környéken. A horrorokról, meg csak annyi, hogy nem tudom mi jó van abban ha fröcsög a vér és cselekmény zéró. Én tényleg unatkozom ezeken, bár megpróbáltam többet is végignézni, nem köt le.
.....DE: Tiszteletben tartom mások véleményét, és hogy az ízlések különböznek.
Én nem sorolom most semmiféle kategóriába az Alien 2-t (ezek szerint a horror és/vagy akciónézõk ezt megteszik), én ostoba horror- és akció- nemszeretõként azt mondom, ez egy jó film, és a négy közül a legjobb.
...Azt már ti, h/a értõk döntsétek el, hová tartozik. Mondom, tiszteletben tartom. Ez a legjobb Alien, akárhová is tartozik.
10/10
ceia 2014 szept. 12. - 22:04:30 10/10
(385/475)
Nekem jobban tetszik a Menszátor Magdolnával készített, azaz az újabb szinkron. Jobban illik Ripleyhez az õ hangja. Weaver igazi hangja is mélyebb mint Farkas Zsuzsáé. https://www.youtube.com/watch?v=azzZzetXUWo Ráadásul a régebbi szinkronban még Nyuszinak hívták a kislányt, az újabban pedig végre Newtnak (Njút), ami a beceneve a filmben. (különben magyarul gõte a jelentése, nem nyuszi, de hülyeség a neveket is szinkronizálni..) Meg akartam nézni a rendezõi dvd-men, de aztán rájöttem, hogy nem is szinkronizált :DD csak feliratos. De az eredeti hangoknál nincs is jobb!
5/10
offtopic
cellasto 2014 szept. 12. - 21:49:12 5/10
(384/475)
ahogy nézem,nem józanon pontoztam,vagy mellényomtam anno :D
5/10
cellasto 2014 szept. 12. - 21:48:12 5/10
(383/475)
ne hasonlíts már össze egy akció meg egy horror filmet :D
az elsõ profi horror sci-fi,ez pedig profi akció sci-fi
mellesleg az elsõ mindent visz nálam az alien filmeknél :)
de ha az 10 pontos,ez is simán 8 :)
10/10
-greghouse- 2014 szept. 12. - 21:36:56 10/10
(382/475)
Szerintem, ebben a mûfajban az összes Alien közül a legjobb. (Talán a negyedik még versenyezhet az aranyéremért). Nem igazán vagyok híve a tiszta akciófilmeknek, így az akció-sci-finek sem, de ez valami nagyon profi munka. A harmadik olyan vérszegény, hogy gyorsan felejtendõ, az elsõ a felvezetés volt, igazán ez a tökéletes (és majd a negyedik, talán).
gabesz2006 2014 szept. 12. - 21:36:29
(381/475)
Nem a rendezõi változat.
gabesz2006 2014 szept. 12. - 12:20:43 Előzmény E-Zsolesz
(380/475)
Voltaképpen az elsõ rész is rendezõi változat volt, annyi különbséggel, hogy a rendezõibõl kivették azokat a részeket ahol csak eredeti nyelv volt és nem készült hozzá szinkron. Ahol nem szólaltak meg a filmben, az benne maradt. Ilyen alapon a 3. és 4. rész is lehet rendezõi. A 2. résznél jelzett idõtartam (137 perc) pedig a moziváltozat hossza. Majd kiderül...
E-Zsolesz 2014 szept. 05. - 10:49:57
(379/475)
A Viasat 3 szeptember 12.-én az Alien 2. bõvített változatát vetíti le. A Facebook-on érkezett errõl válasz-üzenet, bár tévesen az elsõ Alien-t is belefogalmazták bõvített változatként. Egyébiránt mától kezdve mindegyiket lenyomják és még ismétlik is.
E-Zsolesz 2014 szept. 02. - 15:37:35
(378/475)
Uff, valamiképpen kimaradt egy mondat! :D
*Esetleg az elsõ filmrõl lehetne meggondolni. --> (Ha a rendezõi változatot nem tekintjük.)
E-Zsolesz 2014 szept. 02. - 15:34:05 Előzmény BBali06
(377/475)
Én ezt nem igazán látom így. Sokkal többet tudunk meg a fajról, miközben tele vagyunk hullákkal. A gyilkolás hiánya megmagyarázható elsõdleges céljuknál fogva és a titokzatosság fenntartásaként. Ettõl függetlenül szerintem érvényes rá a 18-as korhatár. (Ha a rendezõi változatot nem tekintjük.) De még ha valóban gyengébbnek minõsülne és lefokozható lenne 16-osra, akkor sem lenne értelemszerû az elsõ film után. Egyébként a Filmiroda nemrégiben pont újravizsgálta az Alien filmeket, s az új szabályozás szerint is 18-as maradt mindegyik.
A káromkodásról annyit, hogy önmagában arra nem is raknak 18-as korhatárt.
10/10
BBali06 2014 aug. 28. - 09:15:15 10/10
(376/475)
Ahhoz képest, hogy az RTL Klub 18-as karikát adott a filmre, nem volt olyan nagy durranás ,,félelemügyileg". Igaz, hogy volt benne két-három káromkodás, de az utcán nap mint hallani ilyet, volt pár csúnya lény, de ezen kívül semmi gyomorforgató nem volt benne.
Nem mutatták hogyan ölnek az Alienek, csak vértócsa volt mindig, és így tovább.
10/8
Az elsõ jobb volt sokkal.