Blindmouse 2016 dec. 25. - 01:10:27
(435/475)
Lett volna VHS-en director's cut?
A sima verzió az DVD-n is szinkronos.

A novellizált változatba nincs beleírva, csak az adó megtalálása, de elméletileg a forgatókönyvben benne volt az adó kikapcsolása is, csak nem forgatták le.
Az aliensben meg lehet ezért "rombolták" le a hajót.. hogy ne legyen kérdés.
SchumiBácsi 2016 dec. 24. - 23:44:01
(434/475)
VHS verzióhoz tuti volt. DVD verzió nem tudom hogyan áll, nem vettem meg még1x...

Az adót Marlow kapcsolja ki az Alien Isolation játékban bár ezt nem tudom hogy elfogadták e a történet részeként. A Colonial Marines viszont teljesen elfogadottá vált. Igen a hajó egyértelmûen romos állapotban, egy földrengés szakította le az egyik "karját".
Blindmouse 2016 dec. 24. - 02:44:09
(433/475)
a Director's cut verzióhoz van szinkron? ez nekem új.
a Quadrology ezen DVD-jén csak angol verzió van belõle felirattal, az bõven jó úgy.

A jel megszûnésére két verzió van.
1. Dallas kikapcsolja..
2. a hajó megrongálódott,és már nem tolta a jelet.

ha megnézed, elég látványosan le van rombolva a hajó egyik fele az Aliens-ben mikor megtalálják.

Alien: http://vignette3.wikia.nocookie.net/avp/images/e/e0/Derelict_Ship.PNG

Aliens: http://www.avpgalaxy.net/wordpress/wp-content/uploads/2013/12/aliensspecialscenes10.jpg
SchumiBácsi 2016 dec. 24. - 00:54:52
(432/475)
Túlzás nélkül állítom hogy a legjobb Alien film ami valaha készült. Kár hogy a folytatásokról ez már nem igazán mondható el, de ha a Colonial Marines játékot behozzuk a képbe, akkor rendbe van minden - számomra is ez az igazi folytatás. Sõt az Alien Isolation is megsegíti a filmet mert megold egy alapvetõ problémát: miért pont Ripley feltûnése után szakad meg a kapcsolat a kolóniával? Azért mert az Isolation-ben az Anesidora leszáll az Acheronon (LV-426) és Marlow lekapcsolja a jeladót. Így a társaságnak nincs más megoldás, terraformálja a bolygót. Mondjuk ez se igazán jó így mert 15évig csak vehették még elõtte a jeleket, meg egy ûrállomás (Sevastopol) is bánta az idegenekkel való találkozást. De ha figyelembe vesszük hogy a Földrõl nem igazán pontosan tudták meghatározni a jel forrását, így szükség lehetett Ripley információira ami a filmben látottak alapján pontosak voltak :D

Apropó film: iskolapélda volna mindenki számára hogy van élet a CGI-n kívül, mert itt minden a szörnyek mozgása felrobbanása, sav/nyáladzás, de még az utolsó füst is valódi. Nyoma sincsen a CGI-nél szokásos és olyankor az egyébként is valódi részek darabos mozgásának. A kolónia ideális terep ennek a katonai felvonulásnak, a jelenetek különösen a rendezõi változattal kiegészülve etalon filmet adnak. Nem véletlen hogy még az AVP játékok nagy része is az LV426-ot idézik.

Egyetlen negatívuma amirõl a film közvetlenül nem tehet az az, hogy nem egybõl a rendezõi változat jött ki. Így sajnos van egy véleményem szerint is gyengébb szinkronú rendezõi, és van a jó MTV szinkronos de rövid változat. Véleményem szerint egy ilyen filmnél elengedhetetlen a még mûködõ kolónia bemutatása, hogyan indul a fertõzés, valamint az automata gépágyús jelenetek is hozzátesznek az élményhez. A rendezõi egy MTV-s szinkronnal fõnyeremény lett volna. Így se rossz, de na. Angolul meg nem igazán tudni, bár meg van az a szerencsém hogy fejbõl tudom szinte mindkét szinkronnal, így néha úgy is megnézem... ja és 10 a 10bõl a produkció.
Ádám Hints 2016 szept. 20. - 14:29:05
(431/475)
James Cameron nevéhez fûzõdik a filmtörténelem legjobb folytatásai közül is kettõ (T2-Aliens), amelyek mindketten igazi maradandó élményt nyújtanak még több évtized után is. És ironikus, hogy mindkettõ filmhez fel kellett áldozni valahol az értelmét ahhoz, hogy megvalósulhassanak. A T2-be most nem mennék bele, mert nem ennél a fórumnál van helye, legyen elég annyi, hogy még Cameron is beismerte, hogy a folyékony fém ötlethez muszáj volt feláldozni az elsõ részben említett idõutazás-elméletet(csak az egyik ok). Az Aliens esetében egy fantasztikus szereplõgárdával (sokan közülük Cameron kis kedvencei is voltak az évek során rendezett filmekben, ha csak apróbb szerepekre is) megalkotott igazi akcióbomba, ahol a 3 órás idõtartam hamarabb elrepül, mint Kane kilõtt holtteste :P. A szereplõk közül külön kiemelkedõ számomra Bishop karaktere, akit Lance Henriksen mesterien formál meg, bizonyítva, hogy õ talán mesteribben hozta volna pár évvel korábban a Terminátort Arnie helyett. Az õ karaktere egészen elképesztõ, ahogy végig ott motoszkál a nézõ fejében, hogy vajon ez az android mikor kattan be, mint az elõdje és erre ügyesen utal is a film során (rögtön az elején már Burke is megjegyzi, hogy a késes trükk során a hibátlannak alkotott Bishop úgy látszik mégis hibázhat. Késõbb pedig, amikor az arctámadót boncolja olyan áhítattal, hogy az õt megzavaró Spunkmeyerre azt hiszed, hogy itt helyben a gyors halál vár.) A másik hatalmas Hudson, aki gyakorlatilag akkor válik a filmben végre viccessé, amikor már leizzad a seggérõl is a gatya az ijedtségtõl, hogy ezek ellen a lények ellen talán még az általa felsorolt autós szuperkütyük sem nyújtanak megfelelõ védelmet. És persze Sigourney Weaver, mint Ripley. Tavaly talán Charlize Theron Furiosa-ja volt az elsõ, aki végre pontosan megütötte a "Ripley szintet", a törõdõ, anyáskodó, kemény belevaló csajt, aki képes lenne egy atombombát is ledobni hanyag kijelentéssel, ha azzal megmenthetné a szeretteit, miközben a nõiessége megmarad (nem úgy mint egy elférfiasodott Vasqueznél). A zenét illetõen James Horner zseniális dallamokat szerkesztett, sokszor a minimalista búgás, ahogy átvizsgálják a katonák lassan a kihalt telepet, néha megzavarja egy becsapott ajtóra emlékeztetõ hang, máskor pedig élesbe kapcsol az akciójelenetek során, de mégis a leghatásosabb rész a néma csönd, amikor Ripley lassan megfordulva szembesül minden tojások lerakójával :). A probléma egyedül számomra a történet. Annak ellenére, hogy James Cameron tökéletesen lezárt mindent, (nem egy 3. résznek hagyva a nyitott kapukat, mint a mai folytatások esetében) mégis számos helyen látszott, hogy ebben a részben is fel kellett áldozni sok részt, ami az elsõ rész öröksége volt. Az elsõdleges, maga a Jel. Az elsõ rész alapját az elfogott idegen jel adta, amelynél a film utalt is rá, hogy Ash-t a Társaság kifejezetten parancsára küldték a hajóra, így valószínûsíthetõ, hogy a jelet, már azelõtt érzékelték, mielõtt a Nostromon azt Anya is befogta volna. Ennek ellenére késõbb mégis telepítettek egy kolóniát azon a bolygón, anélkül, hogy õk ebbõl bármit is érzékeltek volna. (Egy esetleges spinoff képregénnyel izgalmasan kilehetett volna bontani ezt a szálat, amiben kiderül, hogy a Weyland-Yutani továbbra is tisztában volt a bolygón található kinccsel, csak inkább hosszútávú befektetésként úgy döntöttek, hogy kockázatos lenne egy idegen életformát visszahozni, hátha ezzel elvesztenének még egy hajót és annak értékes rakományát, akkor már inkább odatelepítenek komplett családokat, akik alkalmassá teszik a bolygót pár évtized alatt az Idegen vizsgálatára, és amikor eljön az idõ, akkor küldik ki õket a hajóhoz, amit Burke meg is tett Ripley információi által). És ami számomra még furcsa volt, az maga a telepen eluralkodott helyzet. A rendezõi változatban láthattuk, hogy Newt apja volt a "zéró páciens", ennek ellenére nem világos, hogy akkor azt követõen még mennyi idõvel szabadult el a pokol, ha még visszatudtak menni a hajóba és elhozni pár példányt tanulmányozás céljából. Ennek ellenére a film páratlan gyöngyszem, ami mai napig megosztja a rajongókat, hogy vajon méltó folytatása-e az elsõ résznek és jót tett neki a pörgõsebb stílus, vagy éppen az elsõ rész meggyalázása, ahol az idegen "magasztosságát" lealacsonyította egyszerû golyófogónak, még ha ettõl nem is lesz kevésbé veszélyes ellenfél. Részemrõl 9/10.
10/10
PuffinLekvár0909 2016 febr. 12. - 08:55:31 10/10
(430/475)
Ez az abszolút kedvenc filmen, már láttam vagy 500x, de még megfogom nézni ennyiszer. A díszlet és a lények is élethûek, bár a vérrel kicsit spóroltak, az elõzõ és a következõhöz képest. Az egyetlen baj, hogy túl sok volt a szimpatikus szereplõ, akik meghaltak a film végéig. Számomra 10*.
E-Zsolesz 2016 jan. 24. - 12:22:16
(429/475)
Illetve nem is valamiért, hanem valószínûleg konkrétan a rendezõi változat miatt találták ki. De sajnos úgy, hogy semmibe vették a korábbi változatot.
E-Zsolesz 2016 jan. 24. - 12:18:29
(428/475)
Az elsõ szinkronizálás után az Intercom vált jogtulajdonossá és ott pedig valamiért újraszinkronizálást eszközöltek. Jelenleg sajnos csak az Intercom lehet az egyedüli forgalmazó és így a jóféle Farkas Zsuzsás változatokat valóban "nyugdíjaztatni" kellett.
csabaga 2016 jan. 21. - 17:43:29
(427/475)
Engem zavar,hogy Ripley karakterét teljesen megváltoztatták.
Õ eredetileg egy rend és szabályzatmániás,nem éppen közkedvelt(a két gépész utálta),gyerektelen nõ volt.
7/10
gregga 2016 jan. 21. - 00:07:25 7/10 Előzmény idõjós1010
(426/475)
Akár komolyan vesszük, akár nem, szerintem jó kis akciófilm ez. Bármelyik változata élvezhetõ, bár a régi-új szinkronhangok keverését nem tartom jó ötletnek.

Nyomokban SPOILERt tartalmazok.

"Egyetlen baj van ezekkel a filmekkel, ami ugyanakkor az alapja is a folytatásoknak.: Mindenféle logikus magyarázat nélkül, megjelenik egy újabb is szörny az ûrhajón"

Hát jogos, de van sok más is. Szerencsére ebben már nem néz ki annyira SZOT-üdülõnek az úrhajó, mint az elsõ részben, láncdohányosokkal, szomjas kacsákkal (bár valami forgó fémbigyó itt is van) és a portás macskájával (you little s**thead, you're staying here), de azért nem igyekeztek túlzottan reálisan megbecsülni a jövõt. Nem szokott a szerzõkben túlzottan felmerülni, hogy ahol olyan fejlett a technológia, hogy élethû androidokat használnak, talán sokkal olcsóbb, és a feladatoknak megfelelõbb eszközöket is alkalmazzanak. Ebbõl a szempontból pozitívum a film elején füstöt-porfelhõt világítgató felderítõ és az ûrhajón feltûnõ erõgép, de a katonai technika nagyon elmaradott, mintha bottal piszkálnák a tûzszerészek az ismeretlen pokolgépet. Van pár karakterhiba, pl. Kripli asszonyság közönyösen lemond a bennmaradt katonákról, úgymond, már úgyis be vannak szõve, de a film végén simán visszamegy a beszõtt lányért, átvált Rambo módba.
Elég zavaró, hogy (talán hatásvadászatból) egy jelenetbe vágták a társaság emberének az bemutatkozását a hasfelmetszõs álommal.
Vicces a bokával megtartott anyukaszörny (ez az anya messze jobb húzás, mint az elsõ rész karácsonyfaégõszoba anyája), és egyéb teljesen irreális megoldások, bár nem értem, miért nem lehetett az alsó zsilipkaput ugyanott becsukni, ahol kinyitotta a néni.
Az itteni szinkronos sírást erõsen eltúlzottnak tartom. Az untig emlegetett "szemfenék" elég gyenge poén, Magda néni szinkronhangja pedig sokkal jobban tetszik nekem, sokkal átéltebb, mint az "eredeti" magyar vagy amerikai hang. Az elsõ szinkronban viszont Nyuszi hangja valami borzasztóan iskolás volt.
10/10
caseyjones 2016 jan. 16. - 10:51:33 10/10
(425/475)
Tegnap néztem úgy kb. 22:30-ig a filmet. Élvezhetetlen volt. Nem magával a filmmel volt bajom, azt nagyon szeretem, korábban is láttam már sokszor, de már nem bírtam idegekkel, hogy a Viasat konkrétan 25-30 percenként megvágta a filmet 8-9 perces reklámokkal.
Amúgy amit leadtak, az a rendezõi változat volt?
BigBrother 2016 jan. 15. - 21:58:34
(424/475)
Örömmel tölt el, hogy a Galaktikus Birodalom mellett a Weyland-Yutani corp. is elõszeretettel alkalmazza a RAFI nyomógombot. :D
10/10
jani-wan 2016 jan. 15. - 17:26:22 10/10
(423/475)
***spoiler***
Nem a tojás.
Nem gondolhatja komolyan senki, hogy kitalálta hogy leszállás után, õ majd elszalad tojást rakni, ki tudja milyen oknál fogva, mint legfontosabb dolog, majd visszaszalad újra elbújni, mielõtt kikászálódnak Ripleyék a hajóból.
Ennek így semmi értelme.
És ideje sem volt rá.
10/10
idõjós1010 2016 jan. 15. - 14:18:20 10/10
(422/475)
SPOILER
Anyakirálynõt még a lángok nyaldosták odabent, amikor Ripley már kijutott. de oké. Bár hatalmas egy állat. Nem is igazán mozgékony. Soha nem is kellett neki annak lennie. Nem erre készítette fel õt az evolúció :-)
10/10
jani-wan 2016 jan. 15. - 12:51:56 10/10 Előzmény idõjós1010
(421/475)
"Mint pl ebben a második részben is (spoiler) senki nem tudja hogyan, de észrevétlenül felcsempészte magát még a hatalmas anyakirálynõ is az ûrhajóra. "

"A harmadik rész szintén így néz ki."

*** SPOILER ***
A második részben valószínûleg akkor kerül fel, amikor Ripleyék felszállnak a kompra, amit a robbanások ide-oda dobálnak, és többször is nekimegy dolgoknak. Akkor feljuthatott a királynõ.
A harmadik részre nem igazán lehet értelmes magyarázatot találni, csak egy nagyon túlerõltetettet, miszerint az ûrhajón való leszállás és kiszállás között, a királynõ elszaladt a hajóba, gyorsan lerakott egy-két tojást, majd visszaszaladt és visszamászott ugyanoda a kompban. Szóval mondhatjuk hogy ez már hülyeség.
10/10
olahmiki1959 2016 jan. 15. - 05:09:08 10/10
(420/475)
Remélem, ez NEM A RENDEZÕI VÁLTOZAT!
Mert az semmit nem ad hozzá az addig ismert filmhez, a szinkronja meg egyenesen a totális katasztrófával egyenlõ - amint ezt már többen is megjegyeztük.
Ez, a mindenki által eredetileg megismert változat viszont szuper, hibátlan, klasszikus remekmû, a sci-fi filmtörténet egyik legnagyobb, idõtálló darabja, minden alkalommal ugyanakkora élmény.
10 pont, de ezt teljesen feleslegesen írtam le, annyira egyértelmû.:D
10/10
idõjós1010 2015 dec. 04. - 13:26:00 10/10
(419/475)
Egyetlen baj van ezekkel a filmekkel, ami ugyanakkor az alapja is a folytatásoknak.: Mindenféle logikus magyarázat nélkül, megjelenik egy újabb is szörny az ûrhajón. Ezt az egyet soha nem magyarázták túl :-D ott volt, és kész. Mint pl ebben a második részben is (spoiler) senki nem tudja hogyan, de észrevétlenül felcsempészte magát még a hatalmas anyakirálynõ is az ûrhajóra. A harmadik rész szintén így néz ki. Még mindig volt egy szörny a hajón. :-D
Egyébként ezt leszámítva le a kalappal, mert nagyon profi munka. iszonyat látványos, még ma is.
Sadenal 2015 szept. 15. - 18:13:46
(418/475)
Az elsõ rész jobban bejött, ez nem annyira, többször is elszontyolodtam rajta. Valamiért hiányzott az az atmoszféra, ami az elsõ részben megvolt, mégpedig az ismeretlen lény atmoszférája.


7/10
10/10
offtopic
mro26 2015 jún. 21. - 13:59:16 10/10
(417/475)
Szóval a Statis DLC megér egy próbát.
10/10
offtopic
mro26 2015 jún. 21. - 13:56:11 10/10
(416/475)
A DLC olyan jól sikerült, hogy sok helyen írták, ha az alapjáték olyan lett volna, sokkal jobb lett volna a helyzet. Nehezebb, hangulatosabb, fosatósabb (de még mindig nem annyira mint az elsõ 2 AVP). Kár hogy rövid 4-5 óra, de kegyetlen nehéz.


Isolation, addig volt félelmetes még új volt, az eleje majd elmúlt, de mikor a dög megjelent megint beparáztatott, de hamar elmúlt volt hogy direkt zajt csaptam hogy lássam a dögöt :D jó játék, nekem izgalmasabb volt mint parás.
Ha csinálnának egy olyan folytatást ami inkább a 3. részre építkezik (helyszín, atmoszféra, alien) akkor én azt max WC-n ülve játszanám, mert a filmek közül is az aminek a legnyomasztóbb, legfélelmetesebb atmoszférája van számomra.