8/10
hossza 2010 aug. 18. - 03:59:05 8/10
(306/486)
én is vitathatónak érzem, hogy megérdemelt-e ennyi díjat, de azért a 300 szavazat utáni 6,7-es pontátlagot is túlzónak érzem. nálam sincs benne mondjuk életem top 10 filmjében, de azért nem volt ez rossz. és azokat sem értem, akik bealudtak rajta. lehet a filmet fikázni, de hogy nem volt benne feszültség, az nem igaz. egyszer abszolút nézhetõ, nálam egy erõs nyolcas.
2/10
peti2006 2010 aug. 10. - 18:30:23 2/10
(305/486)
Ja, Guy Pearce és a sánta cica volt az egyetlen, amin megfájdult a szívem....
2/10
peti2006 2010 aug. 10. - 18:29:05 2/10
(304/486)
Láttál már olyan filmet amit nagyon akartál, de valahogy a felénél mégis bealudtál?
Számomra nem volt mondanivalója a filmnek, semmi extra látvány, vagy színészi játék. Mégis miért néztem meg? Az akadémia szerint a legjobb film!!!!
Valószínû ezzel valamiféle tiltakozást szerettek volna statuálni az iraki háború ellen, de ez nem jött be. Sokkal jobb (egy lapon nem említhetõ) ebben a témában az Elah völgyében.
Sajnálom azt a 2 órát amit rászántam....
treker 2010 aug. 03. - 14:42:37 Előzmény facsi
(303/486)
egy dolgot hiányltam az éjszakai helysznelsénél miért nem volt éjjellátójuk? e helyett zseblámpa. Akit még érdekelnek ilyen sztorik Ross Kemp afganisztánban-t tudom ajánlani discoveryn volt.
facsi 2010 júl. 15. - 22:01:16
(302/486)
Úristen... Ez a film ennyi Oscart meg mindenféle díjat kapott?
Max. a katonák szüleinek lehet hihetõ, hogy a kisfiuk mit össze szenved az iraki háborúban. Közben az ottaniakról 1 mondatot sem ejtenek a 2 óra alatt.
Nem rossz film, ha valaki szereti a háborús filmet, de ennyire túlragozni...
8/10
stampo 2010 júl. 14. - 02:09:12 8/10
(301/486)
Számomra vegyes a kép. Ami tetszett: a film átélhetõvé tette, hogy milyen az iraki háború, ahol nincs "szemtõl szembe" ellenség, hanem csak orvgyilkosok vannak, robbantók és mesterlövészek. Ami nem tetszett: a rendezõ semmit nem közölt a politikai-gazdasági háttérrõl, így - azon túl, hogy a háború borzalmas - meg sem próbált állást foglalni. Az amerikai katonák karakterének megrajzolásakor a film igyekezte kerülni a sablonokat, de az összkép szerintem túlságosan pozitív lett. A történetet nem feltétlenül hiányoltam, de azt igen, hogy az egymást követõ - egyenként feszültséggel teli, profi módon tálalt - jelenetek nem álltak össze. Azért adok mégis 8/10-et, mert - bár még csak most néztem meg - úgy érzem, sokáig emlékezni fogok erre a filmre.
7/10
Bsmarcona 2010 júl. 07. - 21:53:19 7/10
(300/486)
Nem rossz tõlem egy 7-est kap. De sokkal többet is kilehetett volna hozni a filmbõl.
6/10
Tibet 2010 júl. 05. - 14:27:49 6/10
(299/486)
Igazából nem különösebben érdekelt a film, hidegen hagyott a tartalma, de egy Oscar díjas filmet mégiscsak illik megnézni, így pár napja meg is tettem... és kb. az történt amire számítottam.

Lehet, hogy megköveznek, de jobban tették volna, ha ebbõl inkább csinálnak egy dokumentumfilmet, mert ez így meglehetõsen gyengécske lett, és baromi unalmas, bevallom õszintén, hogy voltak részek, mikor úgy ahogy van belealudtam. Emellett(igaz ez már nem a film hibája) a magyar szinkron sem tetszett. Ez van...
Arkagyin 2010 júl. 02. - 22:45:59
(298/486)
Jaja, sajnálom is az "Over There"-t. Egy egész jó kis sorozat volt, csak az amcsiknak nem jött be, és ezért nem is jött a folytatás :(
djhusi 2010 júl. 02. - 21:27:43
(297/486)
Õszintén... azért ez a film kicsit messze volt attól, hogy ilyen oszkár esõt kapjon.
A történetet elkezdték valahol majd abbahagyták, és az volt a mondanivalója, hogy lehetne folytatni. A karakterek baltával faragottak, a jelenetek semmitmondó epizódok és egyszerûen nem áll össze. Hatásvadász B film.
Az egyetlen értékelhetõ pont az egész filmben a zenéje meg az a pár elszórt poén az elején. Ha a film+-on látom egy nyári hétfõ este akár még el is menne, egy kis lövöldözés, kis keménykedés és vége, de azért egy ilyen stábtól az ember többet várna.
Lehet, hogy személy szerint nem tudom átérezni az egész közel keleti konfliktus témát de, hogy ez a film nem segített az biztos.
1/10
Rahar 2010 júl. 01. - 16:54:17 1/10
(296/486)
Valóban, nekem az a fickó sem volt szimpatikus, úgy tûnik ebben a filmben minden szereplõ antipatikus :)
1/10
Rahar 2010 júl. 01. - 16:52:39 1/10
(295/486)
"Nem tudom miért reagálsz ilyen hevesen, mintha a rendezönõ az ex-ed lenne."
Most még nem voltam heves :)
"Amúgy meg az Irakban harcoló katonák megérdemeltek egy filmet"
Az Irakban harcoló katonák tudtommal önként jelentkeztek katonának és nem sorozás miatt kerültek ilyen helyzetbe. Ergo ha valaki önként vállalt valamit azért miért érdemel meg egy filmet. Ez az én gondolatrendszerem, tehát szerintem nem érdemelték meg, úgy is kapnak fizetést. Természetesen ha másnak ezzel kapcsolatban más a gondolatmenete (mint például neked) azt is elfogadom, szerinted meg jár. Rendben.

"fõleg, hogy jelenlegi életvitelünket az USA-nak köszönhetjük(pl. kapitalizmus,szólás szabadság stb..)."
De szívesen megköszönném én a kapitalizmust, mivel a kapitalizmuson és a szocializmuson kívül más rendszerek és elgondolások is léteztek, csak a 20. században igyekeztek elhitetni, hogy vagy ez vagy az. A szólásszabadság pedig nem a USA találmánya, mert már az ókori görögök is ismerték a...

"Kérlek javítsd ki a helyesírásomat köszönöm."
Felnõtt és ügyes vagy, te is ki tudod önállóan javítani :)
10/10
MarioHasselhof 2010 jún. 30. - 23:50:54 10/10
(294/486)
Nem tudom miért reagálsz ilyen hevesen, mintha a rendezönõ az ex-ed lenne. Amúgy meg az Irakban harcoló katonák megérdemeltek egy filmet fõleg, hogy jelenlegi életvitelünket az USA-nak köszönhetjük(pl. kapitalizmus,szólás szabadság stb..). Kérlek javítsd ki a helyesírásomat köszönöm.
1/10
Rahar 2010 jún. 30. - 20:39:48 1/10 Előzmény MarioHasselhof
(293/486)
"Nem értem miért pontozták itt le ennyire ezt a filmet nekem nagyon tetszet"
A tetszett két t-vel kell írni, mivel múlt idõ. Azért mert neked tetszik másoknak, az itt fórumozók nagy részének nem tetszik, mit nem lehet ezen érteni? Ha nekem tetszik akkor már mindenkinek kell?

"nagyon jól bemutatja a modern asszimetrikus háborút,"
Te eddig hány háborúban is vettél részt, hogy megítéld ezt a dolgot, elsõ kézbõl tapasztalat?

"Nem tudom mit várt más ettõl a filmtõl, de a modern háborúból nem lehet egy ryan közlegény 2-t csinálni."
Ha nem tudod, hogy mit várt, akkor miért írtad a Ryan közlegény megmentése 2. részét? Én például nem a Ryan közlegény megmentése 2 címû filmet, hanem egy izgalmas, érdekes alaptörténetû és kiváló cselekményvezetésû alkotást.

"Azt, hogy megérdemelte e az Oscart én nem tudom eldönteni, de tetszett, a fõszereplõ karaktere is érdekes, szimpatikus volt."
Nekem például nem volt szimpatikus a fõszereplõ kakaskodó karaktere.
10/10
MarioHasselhof 2010 jún. 30. - 18:02:08 10/10
(292/486)
Nem értem miért pontozták itt le ennyire ezt a filmet nekem nagyon tetszet, nagyon jól bemutatja a modern asszimetrikus háborút, szerintem nagyon jól átjön, hogy a mai hadviselésbe mindenki gyanus mivel az egyik fél erõfölénye miatt a másik fél a civil lakoságba beolvadva, elrejtõzve harcol. Nem tudom mit várt más ettõl a filmtõl, de a modern háborúból nem lehet egy ryan közlegény 2-t csinálni. Azt, hogy megérdemelte e az Oscart én nem tudom eldönteni, de tetszett, a fõszereplõ karaktere is érdekes, szimpatikus volt.
8/10
mizuki 2010 jún. 26. - 14:15:34 8/10
(291/486)
A gyereket igazából nem akarta, csak lett, hisz amikor beszélgetnek mondja is a többieknek, hogy a csaj ott maradt a házban és babát vár, de hogy igazából nem tudja egy pár õk - e még vagy sem.

Az õ életében ez volt az egyetlen dolog amit szeretett, ami örömet okozott neki, ami átlépte az ingerküszöbét. Attól, hogy született egy gyereke nem változtak meg az érzései. Jobb lett volna, ha ott marad és megkeseredett apuka lesz? Aki mindent utál maga körül mert nem ezt akarta? Annyira ott van ez az érzés a végén. Visszament mert ez volt az õ élete. Vállalta, nem kamuzott.

Szerintem nagyon sokan vannak így... de még többen akik nem merik azt tenni amit szeretnének a hülye , "társadalmi" elvárások miatt.

Amúgy szerintem a világ katonáinak elég nagy számának van családja, gyereke, nem tudom miért olyan furcsa ez, hogy visszament? Arról nem is szólva, hogy aki egyszer már volt katona, megtapasztalta a háborút nem biztos, hogy egyhamar vissza tud illeszkedni a civil életbe.

Bocs, ha kicsit túlragoztam a témát :) (ráérek ezen az esõs, hideg, "nyári" napon)
jacquline 2010 jún. 26. - 10:45:34 Előzmény mizuki
(290/486)
Én csak azt nem értem, miért megy vissza? Miért hagyja ott a gyerekét? Az adrenalin miatt? Szerintem ez marhaság. Ha meg tényleg van ilyen ember, akinek fontosabb a veszélyérzet, akkor az meg is érdemli, hogy ott haljon meg.
A film egyébként realisztikus, bár elég lapos.
8/10
mizuki 2010 jún. 22. - 08:45:50 8/10
(289/486)
Tetszett a film bár nincs sok összehasonlítási alapom mert nem láttam túl sok háborús filmet eddigi életem során (azért valamennyit igen ) .
Azt meg külön díjaztam, hogy nõi rendezõvel lett ennyire jó a film, bár azért Oscart nem adtam volna érte ha rajam múlik :) (dehát nem!).

Igen, kicsit hosszú volt, igen , nem volt benne igazán csúcspont, feszültség, katarzis. De tetszett a háború ilyetén módon való bemutatása, nem bántam, hogy B. mégsem halt meg. Nagyon megfogott a kukoricapelyhes jelenet a végén, annak a résznek igenis volt mondanivalója. Amin viszont röhögtem kínomban az a szerencsétlen ezredes-pszichológus háborús kültéri megnyilvánulása volt - az a szomorú, hogy tuti van ilyen a valóságban is. Katona és azt sem tudja mi a harctér, akció...

Ha fiúnak születek vmelyik életembe biztos lettem volna katona...

War is drug...
10/10
Panyi Ricsi 2010 jún. 20. - 12:28:47 10/10
(288/486)
Honan tudom letölteni??
1/10
Rahar 2010 jún. 08. - 15:11:48 1/10
(287/486)
"Szerintem ehhez nem kell jogi végzettség mert ez csak (legalábbis a jogi formulákhoz képest) egyszerû magyar nyelvtan. :)"
Légyszíves jelezd, hogy én hol állítottam, hogy a adott kifejezés megértéséhez, értelmezéséhez jogi végzettség szükséges. Ez csak a te téves feltételezésed, pedig ez csak egyszerû magyar nyelvtan. Így jár az aki gátlástalanul kombinál.

"Egyébként a szófordulatok alkalmazása meg olyan mint a pl a "küszöbmajom". (ha láttad a Shop Stop-ot) :)"
Ez a gondolatmenet hibás. Mivel a szófordulat az adott nyelvre jellemzõ kettõ vagy több szó állandósult kapcsolata, melyben a szavak elsõdleges jelentésén túl még egy teljesen új jelentéstartalmat is hordoz, melyet az anyanyelvként beszélõk konvencióként elfogadnak, például rossz fát tett a tûzre. A gátlástalan irakiak a magyar nyelvben nem szófordulat mivel nincs másodlagos jelentése, attól hogy neked van még nem szófordulat. A felhozott példád pedig azért nem jó, mert szintén nem terjedt el magyar nyelvterületen a küszübmajom kifejezés. Egyébként én láttam a filmet, de nem emlékszek rá. Valószínûleg azért, mert én igyekszem a fontos és hasznos információkat megjegyezni viszont az érdektelen információk nem.