Keló Scofield 2013 okt. 07. - 00:11:56
(426/486)
Ha a politikát félre tudjuk rakni, akkor jó film.
-greghouse- 2013 okt. 06. - 23:50:05
(425/486)
Igazad van. Komolyan. Mármint abban, hogy nem szabad a napi politikát ide keverni, ezt én is szoktam írni és most pont én csináltam. Ilyen, mikor a hóhért akasztják... "objection withdrawn, your Honor..."
8/10
Killbox 2013 okt. 06. - 20:30:25 8/10
(424/486)
Bocsi,de mi is a baj a látványos filmekkel és az azokat kedvelõkkel???(Avatar)
Egy filmnél a minimum az,hogy látványilag ott legyen a szeren és ezen most nem csak a cgi-t értem, bár az utóbbi években nagy a térhódítása.Egy könyvnél nem fontos a látvány,nincs is igazán,max. a borítója.De egy film az egy "látványorgia". Mozgókép. Ez a lényege,ezért találták fel.
Azért kritizálni egy filmet,mert nem tetszik az azt gyártó ország külpolitikája,szerintem gyerekes.
Azért kritizálni egy filmet,mert nem tetszik a témája/témaválasztása,szintén az.(Filmmûvészeti fõiskola kisjátékfilm
szakán vizsgázót kritizálhatják esetleg a témaválasztása miatt:D)
Ha nem tetszik egy film témája/tartalma/mûfaja,akkor meg se nézem,hogy utána leszóljam.Speciel nem nézek musical-t meg rajzfilmet se.
Ez egy film egy tûzszerész alakulatról és annak különc figurájáról,akik épp Irakban dolgoznak.
Jó film,de Bigelow csinált már jobbat(Atomcsapda).
Jeremy Renner meg jól játszott.
-greghouse- 2013 okt. 06. - 11:54:49
(423/486)
Talán nem kellene a világ csendõrét játszani, és a kiválasztottak jogát fenntartaniuk maguknak, hogy mindenhova odacsaphatnak "rendet csinálni", ahol nem éppen az van hatalmon akiket õk szeretnének. (Nyilván Szaúd-Arábia maga a megtestesült demokrácia, oda nem kell menni. Ja, hogy ott olaj meg amerikai támaszpontok vannak? Bocs.)
....És ha az "istenadta" jogukat fenntartják hogy bárhol bárkit megbüntessenek, gusztustalan, hogy háborús hõsöknek nevezik a külföldre küldött zsoldosaikat. Ilyen alapon minden (MINDEN) külföldön meghalt katona háborús hõs.
...Volt egyszer egy második világháború.
Ez semmivel sem kevésbé propagandafilm, mint bármelyik szovjet film az ötvenes évekbõl. Csak jobb technikával és több pénzzel csinálták.
bleedingsky 2013 okt. 06. - 11:05:13
(422/486)
Kell még pár ilyen propaganda film, hogy az amcsik bármely ország megtámadását hálivúdi mozival tudják alátámasztani!
Ez a film gagyi, akinek tetszik, azt meg az Avatar is lekötné, mert "látványos".
3/10
Künge 2013 aug. 29. - 19:49:20 3/10
(421/486)
:-(
8/10
Edmond Dantes 2013 aug. 27. - 09:42:57 8/10
(420/486)
Nem-e? Ld. 477/501 (spoilerben), 479/501, 481/501, 484/501, 499/501 (spoilerben)
8/10
Edmond Dantes 2013 aug. 26. - 09:08:56 8/10
(419/486)
Mint írtam:
"A politikai kommentelõknek amúgy jó szívvel ajánlom a politikai és hírportálok, blogok fórum-rovatait, a port.hu, legalábbis tudtommal, egy kulturális portál, kulturális fórummal/kommentekkel."
Fenntartom.
raspoly88 2013 júl. 22. - 20:31:33
(418/486)
amerikai fater 7. évad 13. rész. Roger játssza az õrmestert.
karlitomarsh 2013 máj. 08. - 10:30:33
(417/486)
"Rég látott az ember ilyen izgalmas filmet, a pofátlanul érezhetõ propaganda azonban elhollywoodiasítja az amúgy egészen hollywoodiatlan produkciót."
http://rewatch.blog.hu/2013/05/08/a_bombak_foldjen_the_hurt_locker_477
8/10
Edmond Dantes 2013 ápr. 30. - 08:33:16 8/10
(416/486)
Két estére bontva néztem meg és mindkét este megfájdult a fejem. Ez magánügy. Ebbõl (is) jöttem rá, hogy ez egy jelentõs film. Ez magán- és közügy. Picit rövidítettem volna, de ebben a terjedelemben is leköti a nézõt. A sivatagi forróság szinte süt, a feszültség szinte robban (mint a rosszul hatástalanított bomba), sokszor a szereplõk dialógusaiban is. Ha elfogadjuk, hogy "háborús" azaz háborús témát földolgozó, háborús környezetben játszódó film is lehet mûvészi alkotás, márpedig lehet! - hosszú a lista...-, akkor ez egy mûvészi alkotás. Jelentõs mûvészi alkotás. Az Oscar-díjai ennélfogva jogosak. A politikai kommentelõknek amúgy jó szívvel ajánlom a politikai és hírportálok, blogok fórum-rovatait, a port.hu, legalábbis tudtommal, egy kulturális portál, kulturális fórummal/kommentekkel.
9/10
horipapa. 2013 ápr. 05. - 12:54:29 9/10
(415/486)
Nagyon nem értek egyet azokkal, akik szerint ez egy rossz film.
Nagyon rendben van, kidolgozott és végig leköti az embert.
Az persze nyilvánvaló, hogy a téma miatt kapott ennyi Oscart.
Ez a film nagyon jól bemutatja,hogy milyen pszichés nyomás alatt van valaki egy háború során, persze vannak a filmnek hibái és megint az amcsik az áldozatok.. mégis egy jó film, ha a hibáktól el tud vonatkoztatni valaki akkor feltétlenül ajánlott a megnézése.
10/9
Véleményem 2013 febr. 26. - 10:10:45
(414/486)
A földrengéses kamerás megoldás elég idegesítõ, 1-2 filmnél hatásos néhány másodpercig, de kissé túlzásba viszik.
Ezt leszámítva nekem tetszik a film.
csipzár 2013 febr. 25. - 20:23:02
(413/486)
Tipikus jenki propaganda film, ami bemutatja, hogy szegény jenkikre lõnek azok a gaz arab terroristák (akik mellesleg a saját hazájukat védik).
szaranka 2013 febr. 25. - 10:50:20
(412/486)
a látványvilág pazar, a témaválasztás hányinger...
bombastic 2013 febr. 25. - 02:16:13
(411/486)
Körülbelül 15 perc után döntöttem úgy, hogy már eleget láttam ebbõl a moslék filmbõl és leírom a véleményem. A 15 perc azért annyi, mert a folyamatos kamerarázástól már olyan szinten fájt a szemem és a fejem, hogy nem bírtam tovább nézni ezt a hányadékot. Egy magát okosnak képzelõ, hollywood-i, horgasorrú pénzeszsák kitalálta a XXI. század elején ezt az idióta KAMERARÁZÁS-t azzal a céllal, hogy a feszültségkeltés eszköze. S mivel barátunk valami újdonságot vitt a korábbi (80-as, 90-es) évek NORMÁLIS ÉS NÉZHETÕ filmfilágába, ezért óriási taps övezte. Majd a sok mûveletlen, hozzánemértõ, beképzelt, friss rendezõpalánta elmajmolta ezt az új csodát, mondván, hogy ezzel majd megmutatják a világnak, milyen jól is hat a filmvásznon, ha egyfolytában azt a hatást keltik, mintha valami értelmetlen FÖLDRENGÉS közepette vették volna fel a filmet. Borzasztóan gyûlölöm azokat a rendezõket, akik hozzányúlnak ehhez az eszközhöz és jó témájú filmeket tesznek nézhetetlenné, élvezhetetlenné. Kathryn Bigelow sajnos pont ilyen. Korábban is láttam ezt Bigelow-nál és a nemrég készült Bin Laden filmnél is ez megy végig. Csak úgy, mint a Bombák Földjén c. filmjében.

A Bombák földjén nem jó film. Unalmas, feszültség szinte alig, a katonák színészi játéka túl suta, a zenének és vizuális effekteknek a teljes hiányát érzem, még akkor is, ha fél szemmel még tovább követem a filmet gépelés közben. A film ostobának és tesze-toszának mutatja be az amerikai katonákat, az események izgalommentesek és azt a minimális izgalmat is a folyamatos és idegesítõ kamerarázással próbálja a rendezõ elérni. Mindenben egyetértek "Dr.Agy" hozzászólóval, a film tényleg egy hányadék, ami kizárólag a témája miatt kaphatott Oscar-t. Gusztustalan a gyerekbarátkozás és a hõsöknek ábrázolt amerikai megmentõk, akik nem az olajérdekeiket féltik a Közel-Keleten, hanem kizárólag bombagyûjtés, tûzbõl kimentés és gyerkõcbarátkozás céljából állomásoznak ott egy vadidegen országban. A médiákban megjelent videók (katonai erõszakról, arabok egymás megerõszakolására kényszerítésérõl) is persze csak kitalációk. Kathryn Bigelow filmje egy megtévesztõ tanmese, egy hiteltelen népbutítás a NEM amerikaiaknak és egy újabb gyönge selejt az egyre lejjebb süllyedõ hollywoodi álomgyárból.

Végül szeretnék reagálni "HATNULL" és "SZARANKA" hozzászólásaikhoz, miszerint: "kívánom, hogy a családod nõtagjait egy szovjet zászlóalj szabadítsa fel, ne egy amerikai."
Hát igen. Az amerikaiak. Azok a hõsök, a példaképeink. Az USA teljesen véletlenül vonult be Vietnamba és véletlenül erõszakoltak meg több ezer nõt, véletlenül lõttek szét egy országot az oroszokkal. A hiroshimai atombomba és az azt követõ rengeteg torzszülött is csak véletlen. Az USA véletlenül írtja ki a fákat Közép-Amerikában, véletlenül teszi rá a kezét a Kolumbiai és Venezuelai kõolajra, ill. földgázra. Az USA õslakosságát képezõ többmillió indián magától halt ki, mert véletlenül rossz irányba lõtték ki azt a sok nyílvesszõt és véletlenül pont egyszerre. Továbbá az afrikában állomásozott katonák is csak egy nagy véletlen, fõleg hogy pont az arany- és gyémántlelõhelyek FÖLÖTT felejtették ott magukat a 90-es években. És ami a legnagyobb véletlen, hogy az afriaki AIDS-esek, HIV fertõzõdtek is pont az arany- és gyémántlelõhelyek fölött élnek. Talán valaki írtani akarná ezzel a civil lakosságot? Ugyanmár!! Ez mind csak véletlen!! Az amerikaiak hõsök és szentek, mint Kathryn Bigelow filmjében. Isten áldja Amerikát! Oscar-t neki!
Rókatündér 2013 febr. 24. - 14:57:19
(410/486)
Ma megnézem, hol van a párom -ha kávéval is- mert már régóta akartam..
JohnGotti1980 2013 febr. 24. - 07:39:13
(409/486)
Nekem tetszett...az a kedvenc részem,mikor végén áll a szupermarketben a müzlik között,és látszik rajta az elveszettség.Ez nagyon jól bemutatja nekem,hogy mit érezhet egy katona,aki megjárta a poklot...mert ugye a fronton,vagy ölsz,vagy téged ölnek,egyszerû történet.A mindennapi élet ehhez képest kész útvesztõ,amint láthatjuk,már egyszerû gabonapehely vásárlás is megakasztotta a palit.
Kaktuszné 2013 febr. 06. - 19:25:47
(408/486)
Nekem kicsit unalmas volt.
8/10
-csengõzoli-- 2013 febr. 06. - 19:01:09 8/10
(407/486)
Szerintem ez egy teljesen jó, izgalmas akciófilm.
Nem gondolom,hogy dráma lenne, elég fura,hogy ez a mûfaji megjelölése.
A sok díj persze nagyon nagy túlzás, ebbõl is látszik kb mennyit ér egy oscar.
Ez,mint legjobb film 2010? Na,azért ne essünk ekkora túlzásokba.
Nyilvánvaló,hogy csupán a téma miatt díjazták ennyire.
A filmre visszatérve, elejétõl a végéig izgalmas.
Nagyon jól mutatja be,hogy milyen pszichés nyomás alatt van valaki, aki Irakban szolgál, minden egyes küldetést végigizgultam.
Ennyi a film, se több se kevesebb.
Olvastam,hogy valaki szerint ez a film bénának állítja be az amerikai katonákat.
Hát nem tudom mire gondolt, egyáltalán nincs így.
Szerencsére nem csupa Rambó szerepel a filmben, mert az tényleg röhejes lenne.
A szereplõk hús-vér emberek hibákkal, butaságokkal, lelki vívódásokkal.
Én abszolute ajánlom, ha valaki izgalmas filmre vágyik.
Picit talán lehetne rövidebb.