1/10
dukakisz 2010 márc. 10. - 14:25:40 1/10
(146/486)
hát hogy õszinte legyek, barátnõm bealudt fél óra után én még bírtam egy felet. egy rohadt unalmas, sz@r film ez, ami egyáltalán nem érdemli meg az oszkárt, ki kellett volna zárni a fenébe ezt filmet, komolyan mondom a hová lettek morganék mérföldkövekkel jobb volt mint ez a selejt iraki baromság...
1/10
Gyuri04 2010 márc. 10. - 13:45:20 1/10
(145/486)
Azért tud ez a csaj...Csinál egy gyenge filmet,és bezsebel egy csomó Oscar-t.Valakinél biztosan jól fekszik..
Arkagyin 2010 márc. 10. - 13:12:19
(144/486)
NA MOST MÁR ELÉG LEGYEN!!!!
Az elmúlt pár hozzá szólás másról se szólt( tisztelet a kivételnek), hogy a Becstelen Brigantyk és Quentin Tarantino milyen sz@r. De ha jól látom, akkor A bombák földjén, és a Becstelen Brigantyk nem is egy mûfajba tartoznak. A Bombák földjén azt inkább a Királyság-gal, vagy a Sólyom végveszélyben-nel kellene összehasonlítani. De ez a film akkor se ér egyiknek se a nyomába.
Még hogy a Becstelen Brigantik nem nyert Oscar-t? De igen. Nyert, de sajna csak egyet. Azt is Christoph Waltz allias Hans Landa ezredes kapta.
És ha jól megnézzük a két filmet, melyiket fogják az emberek még évek múltán is emlegetni, akkor az a Becstelen Brigantyk, és Quentin Tarantino lesz, mert a Bombák földjén és Kathryn Bigelow ugyan arra a sorsra fog jutni, mint A millió dolláros bébi, az Aviator és Gettó milliomos. Ezek nyertek sok Oscart az elmúlt pár évben, és ezekrõl már sajna senki se beszél(A Gettó milliomos-ról is csak azért, mert a gyerekszínészeket kihasználták).
Ezzel szemben, Quentin Tarantino neve már a filmtörténelem része. Köszönhetõ a Ponyvaregény-nek és a Kill Bill 1, 2-nek, ill. a Becstelen Brigantyk-nak.
Szóval ha két film közül választani kéne, akkor inkább Quentin Tarantino-t és a Becsteln Briganty-kat választanám.
Amúgy nekem semmi bajom a Bombák földjével, de ez csak azért kaphatott 6 Oscar-díjat, mert nõ volt a rendezõje, és akkor tegyük már meg az elsõ nõi gyõztessé. Voltak ennél jobb filmek is, amik megérdemelték volna az Oscar-t.
Egy szó mint száz, a Becstelen Brigantyk és Quentin Tarantino sokkal több ember emlékezetében fog megmaradni, mint Kathryn Bigelow és a Bombák földjén.
2008 2010 márc. 10. - 05:40:52
(143/486)
Kit érdekel ?!!! Kiakasztasz így korán reggel...

Most nem azon vitatkozunk, hogy ez a film megérdemli-e az oscart vagy nem, hanem azon, hogy ez a jobb vagy a becstelen szarság. Igen -szerintem- a bombák földjén jobb mint a becstelen brigantyk. És ezzel vége nincs tovább. Szarok rá, hogy mi szerint adják az oscart!
2008 2010 márc. 10. - 05:28:51
(142/486)
Igen a becstelen brigantyk egy F0S.

Nem mondom, hogy a bombák földjén a legjobb film, annyira nem jó azért, de ha e kettõ közül kéne választani akkor inkább a bombák földjén kapja meg..
Andy Dufrane 2010 márc. 10. - 00:59:01
(141/486)
Igen, a becstelen brigantik sz*r film, mint ahogy ez a film is.
Tarantino egy félisten, de az utóbbi idõben sok sz*r filmet rendezett. Ennyi.
A bombák földjént harmadik nekiugrásra tudtam végignézni. Elõször tudatlanul, az elsõ jelenet után állítottam le. Harmadszorra csak a díjak miatt néztem végig. A maga nemében nem rossz, de nálam az "amerikai propaganda" filmek kategóriájába tartozik, amire itt elvbõl nem adunk oszkár díjat. Az egész díj egy vicc már évek óta.
TaurusHUN 2010 márc. 09. - 22:47:48
(140/486)
Jó indulattal is 10/5. Messzemenõen túl van értékelve, ennél sokkal jobb háborús, katonai filmek vannak, hogy csak párat említsek: Az õrület határán, Katonák voltunk, A nap könnyei, stb.
Túl sok ez a 6 oscar, maximum 1-et érdemelt volna. A 9 jelölés pedig egy vicc!
Az Avatar, Star Trek, Blind Side, Fel!, Becstelen Brigantyk... ez a film a közelükbe se ér. A vágásra adtam volna neki oscart max, a többit mind elvenném tõle. A hang és legjobb hangvágás a Star Treknek járt volna, a legjobb film és legjobb filmzene pedig az Avatarnak. A Becstelent is megtoltam volna még 1-2 oscárral.
Ez a film csak azért került be, mert Cameron ex feleségérõl volt szó, és ki akarták hegyezni az oscart, hogy izgalmasabb és több nézõ legyen.
15 millióból készült a film, világturnéztak vele és összesen 21 milliót tudtak bezsebelni (6 millcsi haszon), szemben az avarat 2,5 milliárdjával. A legjobb film kategóriát az érdemelné, aki a legtöbb nézõt hozta be a moziba. Ez igazságtalan. Mind1. Ez egyszer nézhetõs film, az Avatart már 3-szor láttam (moziban). No comment!
Memmaao 2010 márc. 09. - 22:19:47
(139/486)
K. 2008! A Becstelen Brigantyk szar film??!! Hogy lehet szar egy olyan film, amiben végig olyan feszültség és lendület van, hogy még pislogni se mersz? Mellesleg olyan párbeszédekkel és kiélezett szituációkkal, amit max színházban látsz? Igen, divat Tarantino-t sz@rozni, ahogy a Coen testvérek munkásságát is divat sz@rozni, te is ilyen vagy! Az is mutatja, hogy ostoba vagy a filmekhez, hogy 100%-ban megbízol az Oscar hitelességében, mikor már nagyon rég csak így kéne írni: oscar! Mert szánalom, amit az amerikai filmkritikusok krémje mûvel!
Bigiboy74 2010 márc. 09. - 22:08:23
(138/486)
Nagyából az életemet merném rátenni hogy ha ez a történet nem amerikai katonákról szólt volna,hanem mondjuk egy amerikai-angol közös filmbe angol tûzszerészekrõl akkor a büdös életbe nem kapott volna 6 oscart. Egyértelmûen nem 6 oscaros film!!!! 10-bõl 7-es nálam.
3/10
mmpontos 2010 márc. 09. - 21:18:17 3/10
(137/486)
Ja... Ugyan a Becstelen-t nem láttam, de ez ócska film, és (legtöbb esetben) még azokkal is egyetértünk, hogy a 6 oscar sok (1 is sok lenne szerintem), akiknek tetszett.
2008 2010 márc. 09. - 21:14:14
(136/486)
persze csak azt ne mond, hogy azért kaptak 6 oscart mert dörgölõztek..

Most nem fogok bele menni egy vitába egy ilyen egyértelmû dolog miatt.

A becstelen sehol sincs ehhez a filmhez képest, azért mert nácikat gyilkolnak benne az nem elég az Oscarhoz. Mert az a film kb arrõl szól.. minél több nácit át a más világra.
2008 2010 márc. 09. - 21:06:06
(135/486)
Épp ellenkezõleg. Azt a filmet látom jobbnak (a kifinomult szakmai szememnek köszönhetõen) amelyik valóban jobb. Lásd: 6 oscart nyert.

A becstelen meg 1-et sem. Miért ? Mert egy kritikán aluli szar film..
2008 2010 márc. 09. - 20:30:57
(134/486)
a becstelen brgantyk sokkal salakabb mint ez a film.
3/10
mmpontos 2010 márc. 09. - 20:30:17 3/10
(133/486)
Na most lesz sok becsapott ember, aki azért nézi meg, mert 6 oscart kapott (csupa kis betûvel!), és nem olvasta el hozzászólásainkat...
7/10
Dwight19 2010 márc. 09. - 20:28:45 7/10
(132/486)
de sajnálom már azt 7 pontot rá... max 5
7/10
Dwight19 2010 márc. 09. - 20:26:28 7/10
(131/486)
Szörnyen unalmas. rossz film.... Valaki magyarázza már el nekem h miért nyer ez a "film" 6 oscart???????? Becstelen Brigantyk 4ever!!
kriszti0005 2010 márc. 09. - 18:35:38
(130/486)
Nemrég néztem meg. Kicsit unalmas volt.. nem tudtam élvezni. Igaz, ilyen filmeket nem élvezni kell. Egyszerûen már láttam háborús filmeket, és valahogy azok sokkal jobban tetszettek, mint ez. A legjobb film Oscart szerintem nem érdemelte ki, még a Becstelen Brigantyk is jobb volt. A legjobb rendezés díjat azonban szerintem kiérdemelte.
Memmaao 2010 márc. 09. - 13:39:42
(129/486)
Ez a film egy igazvérû amerikainak biztos szép, meg jó, meg 6 oscar. Nekem egyszerûen tucat-irak-háborús, ami semmivel sem nyújt több élvezetet, mint a youtube-on végignézni az iraki fõutcán autókat letoló katonai Hummer-t. Persze, a háború szentesíti az eszközt! Gondolom az oscar bizottság republikánus tagjai most kicsit odafricskáztak a demokratáknak, ennyi...
Aki meg csak abból a divatból kiindulva nem nézi meg az AVATAR-t, hogy "undorító közönségfilm, ami minden sutyeráknak bejön", hát azt nagyon tudom sajnálni...
6/10
emgabor 2010 márc. 09. - 12:34:49 6/10
(128/486)
Szerintem ez a film unalmas.
1/10
T3v 2010 márc. 09. - 00:02:33 1/10
(127/486)
Pedig stimmel. Nekem összeállt a kép. Tavaly a kutyát sem érdekelte ez a film.Borzasztó kevés bevételt hozott.Most jött a DVD premier,továbbá hozzávágtak 6 oscar-t reklám célból és megint a mozik mûsorára tûzték hogy majd mindenki jól menjen el megnézni.Érdemes elolvasni ezt a cikket :
http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/2010/03/08/a_bombak_foldjen_elhasalt_a_penztarnal/
Nagyon jól leírja a lényeget errõl a filmrõl. Kijelentem hogy én még nem láttam a filmet de meg fogom nézni.Majd valamikor. De tudom hogy miért szerepelt le a közönség elõtt ez a film.És ez az amit ez sok betokosodott bevételhajhász producer nem fog fel. Az embereknek elegük van már az n+1-edik hõs amerikai (rendszerint Irak témájú)pátoszfilmbõl,amikor sajnálnunk kell szegény amerikai katonákat,és öklünket szorítanunk hogy hú ezek a közel keleti népek micsoda csúnya gonosz emberek,micsoda csúnya dolgokat mûvelnek szegény amerikaiakkal.Ami már itt megy az akkor is undorító ha az amerikaiaknak szánják az ilyen filmeket.Ugyanis: Katonákról van szó, még hozzá jól képzett,fizetett Rangerekrõl, Deltásokról.Erre képezték ki õket,ez a feladatuk.Akkor ne csodálkozzanak az emberek ha egy katonával rossz dolog történik.Állandóan úgy állítják be mint egy nem várt,kiszámíthatatlan tragédiát.A háború sajnos egy ilyen mûfaj.Ezért undorodom hogy a filmszakma még jobban,még erõszakosabban (6 oscar) akarja lenyomni az emberek torkán az ilyen pátosz filmeket (plusz a pénz hajhászása).