1/10
Senhora 2010 febr. 27. - 12:49:02 1/10
(86/486)
idõpazarlás megnézni, abszolút csalódás....
10/10
techno 2010 febr. 27. - 00:17:07 10/10
(85/486)
Nagyon jó film 10/10
Arkagyin 2010 febr. 26. - 23:16:11
(84/486)
:D
manócska89 2010 febr. 26. - 22:46:28
(83/486)
Köszönöm a korrigálást. Akkor ezentúl mindenki a "pontosított formában" olvassa a hozzászólást.:)
Arkagyin 2010 febr. 26. - 22:25:02
(82/486)
No problem, ez csak egy észrevétel volt.
manócska89 2010 febr. 26. - 22:02:04
(81/486)
Abban az esetben pont nem arra gondoltam, csupán a hasonlat kedvéért hoztam fel. De sajnálom, ha nem voltam elég pontos.
Arkagyin 2010 febr. 26. - 21:57:14 Előzmény manócska89
(80/486)
Jó hozzászólás, csak egy kis hiba van benne. Remélem nem veszed személyeskedésnek, de a Die Hard 4-et mióta jelölték Oscar-ra?
manócska89 2010 febr. 26. - 21:16:36 Előzmény Swarm1
(79/486)
Teljesen egyetértek veled. Az pedig természetes dolog, hogy minden nézõ mást szûr le az adott filmbõl. Az Avatarhoz tényleg nem kell hasonlítani, hiszen az egy tipikus tömegfilm. Persze, lenyûgözõ a látvány, de ennyi...és szerintem csak moziban élvezhetõ. Persze, majd ebben a kategóriákban kapja is meg a jól megérdemelt díját, de ne a legjobb filmért, mert az nevetséges lenne.
A hurt locker viszont nem arra született, hogy mindenki tátott szájjal csodálkozzon rajta miután kijön a moziból. Tény, hogy nem túl cselekményes, egyesek szerint unalmas. Viszont egy igaz történetet dolgoz fel, persze nem a leghitelesebb formában, de nem hinném hogy célja lenne bármely rendezõnek is a "csupa igazságot" mozivá varázsolnia. (Annak a valóságalapját bezzeg senki nem firtatta, amikor a Die Hard 4-ben Willis bácsi leszed egy kocsival egy helikoptert.)
Akit viszont megfog ez a film, abban a feszültséget végig fenn tudja tartani a végén pedig elgondolkoztatja. Jeremy Renner alakítása pedig nagyszerû. Végig át tudtam élni minden pillanatát amitõl mégjobban lekötött. Persze ez csak az én véleményem, de nem sajnálom, hogy nem tartozok azon filmnézõk közé, akik megelégszenek a látvánnyal.
Õszintén szólva, csak azért néztem meg ezt a filmet, mert kíváncsi voltam, hogy miért kapott ennyi jelölést. Megértettem, és csak annyit mondanék a rendezõnek, hogy köszönöm, mert élmény volt. Nálam 10/10
6/10
hunati 2010 febr. 26. - 12:39:10 6/10
(78/486)
Bocs, de csak 6 pont!
6/10
hunati 2010 febr. 26. - 12:38:27 6/10 Előzmény Katja167
(77/486)
Õszinte leszek! 7 pont
Azért néztem meg,mert az Avatar jóval kevesebb díjat kapott, és kíváncsi lettem!
Nem rossz film van neki mondani valója is, de ennyi!
Nem én adom a díjakat, de ez messze elmarad azoktól a filmektõl amik általában ennyit szoktak kapni! (direkt nem hasonlítom az Avtarhoz, ez másról szól)
Szerintem azért kapott ennyi díjat,mert Az Iraki háborúról szól!
8/10
bbohun 2010 febr. 26. - 11:45:06 8/10 Előzmény harkalyember
(76/486)
én sem ismerem az amerikai hadsereg körülményeit, de nagyon sok háborús, vagy ilyen jellegû film szól arról (gondolom nem véletlenül), hogy a seregben vannak alapvetõen bunkók, akik szarnak bele, és vannak akik alapvetõen normálisak, mégis megkattannak valamitõl és veszélyeztetik akár a társaik életét is...
azért gondolom, hogy ez valósághû, mert szerintem az életben is a felettest és a nagykutyákat sem érdekli, hogy egy-egy srác kicsit "bibis", amíg x számú bombát hatástalanít, vagy teszi a dolgát, bármi legyen is az.
4/10
harkalyember 2010 febr. 25. - 21:48:35 4/10 Előzmény bbohun
(75/486)
Hát lehet, hogy tényleg úgy fogalmaztam, mintha tûzszerész lennék, közben meg tényleg nem vagyok az. Meg nagyon az amerikai katonák életébe sem látok bele nyilván.
Csak nekem a józan ész azt diktálná, hogy ha egy mód van rá akkor úgy oldják meg az ilyen feladatokat, mint amilyenek a filmben voltak, hogy a lehetõ legkevesebbet kockáztassanak. Nem pedig úgy, hogy még a társakat is veszélybe sodorják. Azért gondoltam, hogy az ilyen emberek, mint a fõszereplõ nem sokáig maradhatnának katonák valójában. Szóval nekem furcsák voltak a harci jelenetek, olyan gyengébb akciófilm szerûek. Nekem nem tûntek olyan hitelesnek, mint pl. a Black Hawk down jelenetei. Pedig a film nagy része ezekbõl állt össze.
9/10
Swarm1 2010 febr. 24. - 19:13:31 9/10
(74/486)
Mondta valaki, hogy több pontot adj rá? Kétlem :)!
A háború drog- kifejezés pedig egyértelmû, hogy nem minden fronton szolgáló egyénre igaz. Itt speciel csak James "szenved" ebben a betegségben. A kapcsolat pedig elég személyes a nézõ és közte, attól függetlenül, hogy ki érez vele együtt és ki van ellene. Ez már nézõpont kérdése.
4/10
Szappan* 2010 febr. 24. - 11:30:27 4/10
(73/486)
Na jó-jó, de akkor miért csak õ gondolkozik így? A többiek kézzel lábbal menekülnének a frontról. Õk immunisak a háborúra? Erre nem mondható, hogy a háború drog, csak az, hogy egyes embereknél, ritkán, ilyen is elõfordulhat.
!SPOILER! Gyakorlatilag meg akarták ölni a hozzáállása miatt! Amikor azt mondja, hogy az ember életében idõvel csak egy dolog marad, arra is azt mondom, hogy egyénfüggõ, ki hány dolgot enged be az életébe.
!SPOILER VÉGE!
Szóval valahogy általánosabbá kellett volna tenni ezt a jelenséget, mert így, hogy ilyen éles ellentétben volt a többiek véleményével, õk az alap mottónak mondanak ellent. Ha pedig az egyénen keresztül akarták bemutatni ezt a jelenséget, személyesebbé kellett volna tenni a kapcsolatot.
Egyébként meg ha Te is azt mondod, hogy van ennél jobb is, akkor miért kellene erre több pontot adni?
9/10
Swarm1 2010 febr. 24. - 10:05:42 9/10
(72/486)
Afelõl nincs is kétségem, hogy számtalanszor feldolgozták jobban ezt a fajta mondanivalót, ettõl függetlenül nekem bejött a film. A "drog" kérdésrõl meg annyit, hogy szerintem jól szemléltették ezt a dolgot. Õ ott szeret lenni, ennek él. Otthon hiába van családja, a háború, a bombák hatástalanítása, alapvetõ szükséglet lett számára, amit ki kell elégítenie.
4/10
Szappan* 2010 febr. 24. - 09:22:15 4/10
(71/486)
A film alapgondolata : a háború drog.
A film végén, a fiával való monológból kiderül, hogy mi az ábra, az elég jó volt. DE: szintén a vége felé, a fekete sráccal való párbeszéd (az autóban) elég furcsa. Amíg a társa próbálna "mélyebb" kérdéseket feltenni, addig "hõsûnk" gyakorlatilag egy értelmes választ nem tud adni, csak mekeg. Ez viszont nem hogy sugallja, egyenesen ordítja azt, (nekem)hogy ez q.vára nem drog kérdés, hanem intelligencia kérdése. Ha nem így lenne, több ilyen ember lenne ott, márpedig õ egyedül volt, ki is közösítették.
Ezen kívül: Sok ember él a munkájának, csak ha egy tanár beszél otthon a munkájáról, az a civil társadalomban elfogadottabb, mintha egy bombaszakértõ teszi ezt. Ettõl még nem drog!!!!
A "drog" részét elég visszafogottan mutatták be. Én keveset voltam katona, de egy vidéki suttyó laktanyában is vannak ennél sokkal elvakultabb, tényleg "drogos" katonák, és még háború sincs.
Szóval szerintem azért (is) vannak rossz vélemények, mert nem elég kifejezõ. Nem is klasszik háborús film, és a mélyebb mondanivalójára se mentek rá túlzottan, amennyire viszont igen, az sem túl hiteles.
Az a helyzet, hogy ezt a témát (fõleg az I.világháború után) rengeteg irodalmi mû, regény, vers, film feldolgozta, 1000-szer jobban.
9/10
Swarm1 2010 febr. 24. - 07:54:55 9/10
(70/486)
Nem tökéletes, de nem értem miért kell ennyire szapulni? Érdekes a téma, végre nem ajnározzák benne a nyugatot, persze akad 1-2 sztereotípia, de abszolút feszült lett és kiváló hangulattal bír. Nem értem egyeseknek ez miért szenzációhajhászás.
8/10
bbohun 2010 febr. 23. - 20:06:46 8/10 Előzmény harkalyember
(69/486)
ugyan, mibõl gondolod, hogy te jobban belelátsz az amerikai hadsereg mindennapjaiba?!
ráadásul úgy fogalmazol, mintha te tényleg bombaszakértõ lennél.
amúgy én is többet vártam a filmtõl, de ha úgy vesszük ez nem is az a tipikus háborús film. helyenként a Bõrnyakúakra emlékeztetett. 8/10
4/10
harkalyember 2010 febr. 23. - 15:30:32 4/10
(68/486)
Nem igazán tetszett a film.
Többen említették itt a dokumentarista stílust. Nekem abból csak a furcsa kameraállások maradtak meg, egyébként meg teljesen irreális volt, ahogy a bombaszakértõket bemutatta. Csak úgy odamentek mindenféle robbanószerekhez, amik akármikor felrobbanhatnak. A robotot meg - amit gondolom legtöbbször használnak -, csak a film elején próbálták ki, de akkor sem sok sikerrel. Az meg még mindig nevetséges, hogy a bombára órát tesznek, hogy lehessen látni, mikor robban. :D Azt hittem ez legalább ebbõl a filmbõl kimarad. Volt még sok dolog, ami miatt szerintem semmi köze nem volt a valósághoz a filmnek (csak úgy eldobom a rádiót, nem kommunikálok a társammal, mert én vagyok a fõszereplõ stb.)
Esetleg a katonák jelleme lehetett volna érdekes, de szerintem csak a két mellékszereplõ volt valamennyire hiteles, olyan, mint a fõszereplõ nem hiszem, h bármikor katona lehetne a filmeken kívül bárhol is. Meg aztán még az õ figurája is olyan felemás volt: elõször õ a rambo, utána megsajnálja a halott kis srácot, utána mikor meg otthon lehetne a sajátjával, mégis visszamegy. Ugyan már! (A Black Hawk down szerintem sokkal érdekesebb.)
4/10
Hannibal Lecter 2010 febr. 23. - 10:21:19 Előzmény hotyka
(67/486)
Nem, de nem is próbálom megértetni milyen az. Ilyen a szintén most futó, de oscar jelölésektõl elesett Brothers, amiben Toby Maguire poszttraumatikus agybajt kap Irakból hazatérve, na ezt unom már, amerikában az igazi háború fílingbõl nem tudnak vissza adni, mire gondolok, pl végig néztem Ross Kemp afganisztáni sorozatát, ott egy teljesen más ,persze nem olyan izgalmas és drámai, de teljesen más háború kép jön át, ahol fél napos alvások vannak a pár perces akciók között stb stb, talán a Ryan közlegény volt jó ezesetben, ott eredeti veteránok sokat segítettek spielbergnek. Cameron volt felesége a giccsre hajt, a drámára és mindezt ismert recept alapján, nem tudom mire gondolt amikor megcsinálta, arra hogy átérzi? Mi is átérezzük? De mit? Egyszer már egy igazi veteránnak kellene a háborúról mesélnie, mert ez így csak hatásvadász giccs, jönnek is majd az oscarok, ez volt a cél.