offtopic
Rhaegar 2011 júl. 07. - 17:46:09
(346/486)
A cionizmus követõire gondolsz ?
offtopic
Rhaegar 2011 júl. 07. - 17:36:13
(345/486)
Amit Csengõ írt az meg a másik.

Beköltözök a lakásodba, téged meg kidoblak, kiszorítalak onnan.
Mit szólnál hozzá ?

A zsidók ugyanezt csinálták a palesztinokkal..
8/10
offtopic
-csengõzoli-- 2011 júl. 07. - 09:19:19 8/10
(344/486)
Te alapvetõ dolgokkal nem vagy tisztában, úgyhogy már értem az álláspontodat.
Kis történelem frissítés sosem árt.
Kezd Izrael 20. századi "létrejöttével", utána várunk vissza :)
Rhaegar 2011 júl. 06. - 21:43:31
(343/486)
"Amerika azért harcol, hogy megállítsa a terrorizmust,"

:)
Micsoda naivság...
offtopic
Rhaegar 2011 júl. 06. - 19:18:47
(342/486)
És hány civil ember életét oltották ki az amerikai-nato bombázások, mind Irakban, mind Afganisztánban ?
Mint írtam megöltek több ezer, több tízezer embert és annak csak egy nagyon kis százaléka volt ténylegesen terrorista.

Igazad is van, meg nem is.
Az amerikaiak sem jobbak, mint a terroristák..
Rhaegar 2011 júl. 06. - 17:40:56
(341/486)
A hazájukért ???
Európáért ???

:DDD

Több ezer kilométerre vannak hazájuktól... akkor, hogy harcolhatnak a hazájukért ?
Iraknak nem volt atomfegyvere, megöltek sok ezer ártatlan embert.. illetve közülük is több ezer katona halt meg, --értelmetlenül--

És igen, némelyik olyan hülye, hogy azt hiszi a hazájáért harcol.
Némelyik nem hülye, csak kell a jó zsold.

Szerintem nem sok tiszteletet érdemelnek, mert õk az agresszorok, a megszállók.
Arab lennék én is tûzzel-vassal küzdenék ellenük.
8/10
offtopic
-csengõzoli-- 2011 júl. 06. - 15:25:17 8/10
(340/486)
Õszintén szólva fogalmam sincs.
Bin Laden más téma,mint Irak,de finoman szólva furcsának találom,hogy van egy ember a hegyek közt, nulla technikával felszerelve (ezért nem bemérhetõ,megtalálható bármilyen IP cím vagy telszám alapján), aki Afganisztánból megszervez egy olyan merényletet,melyhez pontosan kellett ismerni nemhogy az indulást, a menetrendet, de még az utolsó csavart is a gépeken.
Ezekhez az információkhoz hogy jut hozzá valaki?
Mindent látatlanban egy papíron megtervezett?
Ráadásul úgy,hogy se az amcsi titkosszolgálatok, se más titkosszolgálat errõl nem tud?
És persze ezt az embert egyszercsak nyom nélkül megsemmisítik,volt-nincs, mutatnak egy fogsort, õ volt az.
Nem tudom ki tervezte, tény hogy rá hivatkozva tehetett meg mindent az USA, sõt Izrael és Oroszország is.
Valaki nem szimpi? Terroristaaaaaaaaaa! Így lettek terroristák a Csecsenek és mindenki, aki nekik nem tetszik.
És itt érkezünk el Irakhoz.
Szerinted komolyan nem tudta az USA,hogy nincsenek vegyi fegyverek Irakban?
Feltételezem ezt te sem gondolod komolyan, márpedig ha a dolgok abszurditásáról filozofálunk, akkor elõtte mennyire tartottad volna elképzelhetõnek,hogy kitalált indokok alapján lerohanja az USA és a teljes NATO hadsereg Irakot?
Ugye,hogy arról is azt mondtad volna elképzelhetetlen?
Mert én igen! Aztán tessék...
8/10
offtopic
-csengõzoli-- 2011 júl. 06. - 14:40:37 8/10
(339/486)
Persze ezt furcsa szakállas ember agyalta ki, valahol Afganisztánban egy hegy belsejében,ugye?
Ott tervezte meg percre pontosan.
Háthogyne, van ilyen...
(Hozzáteszem a kettõ nem ugyanaz, ne keverjük a szezont a fazonnal :)
8/10
-csengõzoli-- 2011 júl. 06. - 13:48:56 8/10 Előzmény A kéz és lábápolás fontos
(338/486)
Nem hát, tankokkal vitték a demokráciát, mert jószívûek :)
Igaz nem sokkal elõtte még nagy barátok voltak Irakkal, csakhát változtak az idõk...
Bármikor egy sima google térképen megnézed, hogy Marinéni Miamiban mikor ért haza,de õk NASA technikával sem látták,hogy szó sincs vegyi fegyverekrõl, gyárakról,melyek ilyesmiket állítanak elõ.
Van ilyen,nem? :)
Lerohanták, szétbombázták és kiderült tévedtek.
Na, és akkor mivan? Elõfordul az ilyesmi... :D
8/10
k11zoltan 2011 júl. 06. - 13:00:47 8/10
(337/486)
"Százszámra van a világban, ennél sokkal gázosabb népnyomorítás,"

Na de van azok kozott az orszagok kozott olyan, akik elotte terrorizaltak az Usa-t?
Jankaou 2011 júl. 06. - 11:38:56 Előzmény A kéz és lábápolás fontos
(336/486)
"rosszul tudod, nem olajért és végkép nem Saddamért mentek:)"

Háát, nem akarok aktuálpolitikával foglalkozni itt, de az azért nagyon elgondolkodtató, hogy az amerikaiak mindig ott akarnak "békefenntartani", ahol olaj is van. Százszámra van a világban, ennél sokkal gázosabb népnyomorítás, ami nincs rivaldafényben, de ott ugye nincs ásványi kincs sem. Ezzel a filmmel, addig a pontig tudok együttérezni, amíg az egyszerû, parancsot teljesítõ kiskatona szemszögébõl mutatják be a történetet, akinek telebeszélték a hazájában faszsággal az agyát, hogy a jó ügyért harcol, elhurcoltak otthonról, hogy idegenben vívjon valami olyanért, amirõl fogalma sincs. Sajnos akárhogy is nézzük, szokásos kisstílû háború ez, pénzért, -mimásért- csakhogy az arab nem az a könnyen ledarálható fajta. De ettõl még nem kellene megszakadni az ember szívének, hogy valaki betolakodóként egy idegen országban meghal.
1/10
popeyee 2011 jún. 24. - 22:02:08 1/10 Előzmény mukiwa
(335/486)
gondolkozz már!
9/10
clop 2011 jún. 15. - 17:37:35 9/10
(334/486)
Szerintem nem az USA-ról, meg az Oscar díj átadásáról kéne véleményt mondani, hanem a filmrõl.
Az pedig nagyon jó. Jók a színészek, és jók a képek is.
Persze nincs benne nagy háttértörténet. (azt hiszem 20-szor kaptam pofont a rendezõtõl amikor azt hittem: Na most fog történni valami váratlan)
A dráma abból alakul, ahogy bemutatják ezeknek az embereknek a mindennapjait. És az nagyon üt.
Nekem az is tetszik, hogy nem általánosít. Nem jut el odáig, hogy minden arabot meg kell ölni. Pedig ha belegondoltok, azt a környezetet nehéz idegekkel bírni.

********* spoiler *********

Amikor a fickó strandpapucsban lefut, hogy összeérintse a két vezetéket. (rántotta sütés közben?)Hát az nagyon szépen jellemzi a helyzetet.

********** spoiler vége ********
frenchbullie 2011 jún. 04. - 09:56:41
(333/486)
Üdv! Nehezen vettem rá magam, hogy megnézzem ezt a filmet. De mostanában láttam K.B. "widowmaker"-tengeralattjárós filmjét, az Atomcsapdát, ami nem egy sablonos akciófilm, ezért gondoltam, "adok egy esélyt" a Bombák földjén-nek is. És tetszett. Pörgõs volt a történet, drámai a hatás.
Jankaou 2011 máj. 28. - 00:55:32
(332/486)
Most minden a sivatagban harcoló amerikaiakról szól. A témaválasztás már önmagában oszkár.
Ha nem lenne oszkárdíjas, azt mondanám meg lehet nézni. Így azonban csak egy eröltetett, unalmas, sablonos, méltánytalanul díjazott film.
russian 2011 ápr. 20. - 11:56:04
(331/486)
Nem értem hogy mitõl olyan nagy szám ez a film. Nagyon unalmas volt. A felénél be aludtam.... 4/10
7/10
mukiwa 2011 ápr. 09. - 01:37:40 7/10
(330/486)
A film kva jo.Akinek nem tetszik annak nem valo egy haborus film sem.Kemeny sracok ezek.Minden elismeresem a haboruban szolgalo katonake!!
7/10
mukiwa 2011 ápr. 09. - 01:36:33 7/10 Előzmény Bellavita
(329/486)
Olvass utanna,hogy mi az a spoiler!
3/10
levina 2011 ápr. 01. - 13:30:15 3/10
(328/486)
Az egyik legunalmasabb film, amit valaha láttam. :(
9/10
ABERESQUE 2011 márc. 24. - 01:12:28 9/10
(327/486)
Mindenkitol azt hallottam, h nem egy nagy szam film, sot! Kifejezetten gyenge... Ezert csak most neztem meg es ismet bebizonyosodott h ilyen kerdesekben nem erdemes masokra hallgatni! A LEGJOBB HABORUS FILM, AMIT VALAHA LATTAM - ha a Rettenthetetlent nem vesszuk haborus filmnek! Az egyetlen hibajakent talan annyit tudnek felroni, h nincs egyertelmuen, logikusan felepitett szerkezete, h nincs tetopont, csak kisebb tetopontok, ami utan ujra folyik tovabb a cselekmeny... hmmmm, habar ha jobban belegondolok lehet h ez nem is hiba...